68
  • Darth Sith
    #28
    húha, most jól megmondtad zsenikém, mindjárt rosszul fogok tőle aludni..not :)
  • Molnibalage
    #27
    A választás szabadsága megvan te zseni. Régen nem volt választása sokaknak. Azért valahol elképesztő, hogy az emberi hülyéseggel érvelsz, hogy az emberek nagy része nem képes választani.

    Áh, feladom. Menjetek barlangbe és elmélkedjet ott azon, hogy milyen szar is a civilizáció. Ha szerncsétek van, nem jár arra senki és akkor nem kell félni a káros hatásoktól. Idióták...
  • Molnibalage
    #26
    Ok. Több ezer éve hol ismerték a szolidaritás fogalmát? 2000 éve gladiátorjátékokkal szórakoztatták a népet, ma meg nem túl gyakori az ilyen "sport".

    Soroljam még a civilizációs változásokat? Bocs, de eszméletlen balfasz vagy. Mellesleg militarista a jó édesanyád az...
  • Darth Sith
    #25
    Hasonlóképp vélekedek erről. Egy civilizáció fejlettségét nem az adott technikai szint határozza meg, hanem az össz népesség kultúrális, morális, etikai szintje. Az, hogy technikailag fejlődünk, az egy szűk rétegnek köszönhető, akik hajlandóak kutatással és fejlesztéssel foglalkozni és még egy picit nagyobb réteg, akik őket kiszolgálják. A társadalom maradék 70%-ka ilyen szempontból nem termel semmi érdemid, jobb esetben csak fenntartja saját magát egy semleges állapotban, rosszabb esetben a többiek nyakán élősködik és annyit sem termel, hogy az önmaga fenntartását kitermelje. Ezt összeségében nem nevezném a civilizáció komoly fejlődésének. persze, javulgat a morál, már nincs nyílt rabszolgatartás a világ nagyrészén meg hasonlók, de nagyon kis lépésekben. Elég csak benyomnod egy-egy kereskedelmi adót, vagy kinyitnod a legjobban fogyó újságokat, amelyeket a népesség 70-80%ka néz, olvas napi szinten. Igénytelen szeméttel van tele. És ez egyre rosszabb lesz. Nézd meg mennyien kiváncsiak a szar bulvárra, hisznek az ezoterikus dolgokban stb.. Szval ha így nézzük, akkor többékevésbé megállja a helyét az az állítás, hogy a civilizáció összeségében alig fejlődött (mentálisan, szellemileg).
  • Tetsuo
    #24
    A "technikai fejlodés" nem egyenlo a civilizáció fejlodésével, mint láthatjuk. ;)
    Militarista-gépész barátunk sem tud elszakadni az anyagias, sorvadt materialista nezopontjától, miszerint az a civilizáció fejlettebb, amelyik (egy réteg) kényelmét jobban kiszolgálja.
    Persze, az általam ajánlott konyvekbe bele sem nézett és folyamatosan értetlenkedik.
  • sanyicks
    #23
    az csak egy legenda hogy az átlagember éhezett régen... a szegényember éhezett ja, pont úgy mint ma.
  • lammaer
    #22
    "Az emberi civilizáció nem fejlodik, leginkább soha nem fejlodott, hanem rossz irányba változik, torzul folyamatosan."

    Igen, még mindíg halászó vadászó életmódot folytatunk, és jó esetben csontkésekkel szabdaljuk a vadhúst.

    Ja és persze mindenkinek abban a kasztban kell maradnia ahol született, ha papa és mama rabszolga volt akkor te is az leszel mindörökké.

    Szóval se technikai, se társadalmi fejlődés nincsen, ugye? :)
  • Molnibalage
    #21
    És mindezt egy kényelmes szobából nem éhezve, ahogy az átlagember élt régen. Ehhez vastag arcbőr kell, nem gyengén...

    Kicsi uncsi már a "régen jobb volt" duma...
  • Tetsuo
    #20
    Egyetértek.

    (Észre kell venni azt, hogy a világ, romlik. Az emberi civilizáció nem fejlodik, leginkább soha nem fejlodott, hanem rossz irányba változik, torzul folyamatosan.
    Tehát ez még semmi. Ennél csak rosszabbra, kaotikusabbra számíthatunk.)
  • Molnibalage
    #19
    Nem normális, de nem ez az infó, amiért seggberúgják őket igazán. Az más tészta, hogy a kétbites usernak ez esik le....
  • Darth Sith
    #18
    Rendben, szerinted normális az, hogy ártatlan civileket lőnek le, szerintem nem. Neked ilyen beteg világképed van, nekem nem.
    Lehet azzal takarózni, hogy a háborúnak ez velejárója, de az én szememben a háború sem elfogadható dolog. Hanem egy civilizálatlan, primitív megoldás bármilyen kérdés elrendezésére. Lehet, hogy idealista vagyok, de az én szememben ez akkor is az.

    Az ipari titkok, amelyek magánpénzből, magánfejlesztés során jönnek létre legyenek titkosak, védettek, szabadalmaztatottak, oké. De a hadsereg és egyéb állami intézmények, adóból működnek. Ha a civilek adójából más ártatlan civileket lőnek agyon majd azt megpróbálják eltusolni és ha kiderül még nekik áll feljebb, azt én nem tartom normálisnak. Legalább is egy civilizáltabb világban nem lenne az.

    Azért mert a szovjetek embereket végeztek ki, attól még az normális eljárás volt? Ennyi erővel 500 éve meg emberek megégetése volt elfogadott és hétköznapi, akkor hozzuk vissza azt is?

    Mellesleg a te idióta morális példád azért sem állja meg a helyét, mivel te emberek kiirtásával példálózol, ő pedig pont ennek az ellenkezője miatti indíttatásból tette amit tett. Tény, én is elismertem, hogy nem ilyen mennyiségben, és nem ilyen módon kellett volna tenni amit tett, de jól cél iránti szándék vezérelte.
  • Molnibalage
    #17
    Ez a morális érvelés is elég vicces. Tehát, ha az én szemszögemből morális, akkor helyes is? OK.

    Tegyük fel, hogy az én szembemben a nagyon hülye emberek értéktelenek főleg, ha nagyhangúak. Akkor miért élejenek? Jé, máris "megindokoltam" egy csoport kiirtását...

    Szóval a fickó hozzállásával bármi megidokolható. Vicc...
  • Molnibalage
    #16
    Sajnos nincs kedvem oldalakat gépelni, ezért csak röviden.

    Először is semmiféle népirtásról nincs szó. Civil áldozatok minden háborúban vannak. Ha ennyire imádod ezt a szót, akkor keresd meg Sebrenicát. Na, az népirtás. Az, hogy balfasz újságírókat, akik háborús övezetben idiótán viselkednék és tévedésből megölnek, az egészen más. Minden járulékos veszteség sajnálatos, de a világ az ilyen, mióta háborúk vannak. Van aki elfogadja ezt és képes ezzel együtt élni, vagy lehet rózsaszín ködös álmokat kergetően idealistának lenni. Ezzel csak az a baj, hogy valóság pofáncsap...

    Másodszor képtelen vagy felfogni, hogy a fegyveres erők nem demokratikus intzémények, de képzeld, még egy szimpla munkahely sem az. Szerinted meddig lennék és tervező, hogy a munkahelyem terveti szétszórnám a nagyvilágban...? Sajnos a mai balfasz és turbóöntudatos civil képtelen felfogni a buta agyával, hogy vannak dolgok, amik nem tartoznak rá és pont.

    Miféle eljárást az bazdmeg, hogy szabadságharcost játszol, de ha lebuksz, akkor meg mosdatod magad...? Baszod, feketén fehéren tudta, hogy titkot szivárogtat ki. Szó se róla, a szovjetek az ilyen embereket simán kivégezték és egyes országokban ez ma is így lenne. Ehhez képest neki még mázlija van, mert a jenkiknél a legnagyobb geciládák is megúszhatják hoszabb börtönbüntetéssel. (Vagy életfogyttal, már ha az mázli.)
  • Darth Sith
    #15
    sorold
  • Molnibalage
    #14
    Ennyi marhaságot egy kommentben...
  • Darth Sith
    #13
    Valóban, azzal a részével abszolút egyetértek, hogy nem elolvasatlanul kellett volna mindent elküldenie. Azonban elég sok olyan dokumentum volt, amelyeknek hasznos volt, hogy nyilvánosságra kerültek, bármennyire is próbálták eltusolni a dolgokat.
    Az meg megint egy másik kérdés, hogy lehet, hogy jogilag, törvényileg nem járt el helyesen az esetekben, de inkább az a kérdés, hogy ha morálisan és etikailag igen, és ez nem összeegyeztethető a törvényekkel, akkor az embert kell lecsukni vagy a törvényeket megváltoztatni? Attól, hogy még valami törvénybe van iktatva, messze nem biztos, hogy az helyes és megfelelő. Azt aláírom, hogy ott hibázott, hogy nem olvasatlanul kellett volna nyilvánosságra hoznia, mert ezzel akár veszélybe is sodorhatta a társait, de abban igazat adok neki, hogy sok minden másnak pedig igenis nyilvánosságra kellett volna már korábban kerülnie. Ilyen esetben viszont mérlegelni kéne, és nem az összesért leültetni, halmozottan.
  • cateran
    #12
    Azert annyira nem egyertelmu am a dolog, mintahogy a parancsmegtagadasnal sem az. Alapertelmezesben a parancsmegtagadas katonai buncselekmeny, kiveve ha olyan parancsot tagadsz meg, ami pl emberiseg ellenes vagy osszeegyeztethetetlen a katonasag alapelveivel (kinzas, nemi eroszak, stb.) Ilyen esetben koteles a katona megtagadni a parancsot, legalabbis elvileg. Gyakorlatilag meg, pl haboruban, azonnal leloheti a felettese parancsmegtagadasert....No, mi ilyenkor az esszeru lepes? (beleszamitva azt is, hogy a katonasagban is massziv a haver/bratyo/cimbi kapcsolatrendszer)
  • kvp
    #11
    A gond az, hogy valogatas nelkul atadott mindenfele titkos informaciot egy szamara is ismeretlen felnek. Ennyi erovel az alkaloidanak is atadhatott volna barmit. Szerencsere egyreszt nem volt koztuk tenyleges (lenyeges) titok, masreszt nem egy terrorszervezetnek adta at, hanem csak par pacifista lokottnek.

    Most az, hogy ezeknek az informacioknak egy reszet tenyleg publikalni kellett volna mas kerdes. A baj ketretu, a felettesei szamara az, hogy nem volt megbizhato, neki meg az, hogy lebukott. A torvenyek szerint nem helyesen jart el, de ha tenyleg fontos publikalando info is volt kozte, akkor sem jart el helyesen.
  • Sith
    #10
    Kedves névrokon, pont ez a lényeg te átlagos civil életet élsz, ő viszont nem és nem csak az USA ban hanem a világ minden hadseregében nem szokták jó néven venni ha az ember titkosított dokumentumokat ad ki, és az lényegtelen hogy a hadsereg WC papír beszerzéséről vagy az iraki légvédelem elhelyezkedéséről van szó. Titkosított és pont, nem véletlenül vannak szabályok törvények amiket be kell tartani, ha csak néhány dokumentumot ad ki amik kimondottan a civil lakossággal szembeni erőszakról szólnak akkor is meghurcolják de van értelme és talán haszna is a védekezésének, így viszont hogy olvasatlanul mérlegelés nélkül adott ki információkat a felhozott vádak 100%-ban megállják a helyüket.
  • prybaby
    #9
    Itt a lényeg az, hogy nem 10 doksit adott ki hanem ész nélkül minimum 700 ezret! Kizárt, hogy mindent átolvasta volna, hogy valóban nem veszélyezteti a honfitársai életét!
  • Darth Sith
    #8
    Van egy irtó nagy különbség. Én senkinek sem ártottam, full átlag civil életet élek. Míg teljesen köztudott, többek között hála ennek a srácnak, kiderül, hogy ők ott állami pénzen, parancsra, a vezetők tudomása és jóváhagyása mellett elég erőteljesen irtották a civil lakosságot is, valamint nagyon sok moriálisan és etikailag megkérdőjelezhető tettet hajtottak végre. A srácnak volt egy morális tartása, amelybe ez amit ott látott nem fért bele és úgy gondolta, hogy erről tudnia kell a világnak. Kifelé mutatták a mázat, közben belülről rohad az egész és gusztustalan dolgokat műveltek. Tehát igen, ilyen esetben amikor emberéletekről van szó, főleg civilekéről és nem képzett katonákéről akik önként vállalták a szakmai veszélyeket, ott igenis szerintem helyesen cselekedett.
    Ez kb olyan, mint, hogy itthon is kézzel-lábbal tiltakoznak az ellen, hogy az állami pénzek, és a múltbéli dokumentumok nyilvánosságra kerüljenek, mert egyértelműen megy a szarkavarás. Azon túl, hogy morálisan és etikailag elfogadhatatlan dolgokkal van tele, rengeteg olyan lehet köztük, amelyek akár büntetőjogi következményeket is vonnának maguk után. Itt is nagyjából ez ment, és most nem tetszik nekik, hogy kiderült, hogy annyira mégse szép és jó minden, ahogyan azt megpróbálták beállítani.
  • Molnibalage
    #7
    Értem. Ezek szerint, akkor ha feltöltöm minden személyes adatodat, PIN kódodat, stb. akkor is ilyen vadliberális eszméket vallanál...?
  • Sith
    #6
    Továbbra sem tudom mire számított, valószínűleg nem olvasta el azokat a dokumentumokat amiket továbbított viszont gyanítom hogy nem egy ország vagy ép szabadságharcos/terrorista szervezet hírszerzői seggeltek fölötte jó pár napot.
    Meggondolatlanul cselekedett, hülyeséget csinált a srác vezérelhetett a legjobb szándék akkor is.

    Off mondjuk kíváncsi lennék hogy vajon mennyi fej hullott, amikor kiderült hogy nem kis rés van a pajzson IT szempontból.
  • Csero90
    #5
    Teljesen mindegy hogy miért, mi célból csinálta. Akármennyire is tudja az egész világ hogy az USA mit művel, nem hagyhatják hogy megússza ezt...neki vége. Ha megmentett volna ezzel a tettével 1000 embert közvetlenül, akkor sem hagyhatják hogy elvigye "szárazon", példát kell statuálniuk.
  • Darth Sith
    #4
    "Azzal védekezett, hogy a titkos adatok átadásával fel akarta fedni azt, hogy az amerikai hadsereg milyen vérszomjjal, életeket nem sajnálva öli az embereket Irakban és Afganisztánban. "
    A lényeg ebben van, természetesen ezt nem hangoztatják...
  • Darth Sith
    #3
    -Te meddig és miért ülsz?
    -én nemi erőszak, rablás, fosztogatás, 8 évet kaptam
    -és te?
    -én gyilkosságért, rablásért, már harmadjára ülök itt, így most 15 év
    -és te?
    -én elküldtem emailben pár ezer dokumentumot és így életfogytiglant kaptam
  • Laza
    #2
    Magyarul ha morálisan elítélhető 'bűncselekményeket' elkövető szervezet ellen teszel, aminek tagja is vagy, akkor eltüntetnek egy életre ... akár a maffiában ... csak ez jogilag megállja a helyét :)
  • Vaszilij Artyom
    #1
    Teljesen jogos mivel hazaárulást követett el, az más dolog, hogy jogosan