4
  • kvp
    #4
    Itt ket dolgot szurt el az apple, az egyik amikor nekiment a nyugateuropai allami tulajdonu mobilszolgaltatoknak es diktalni probalt nekik (ezt csinalta japanban is), tovabba amikor az egyik orszagban engedelyezett par feature-t, a masikban nem. Az elso miatt az allami cegek panaszkodtak, a masik miatt meg ha mas nem, az eu-s kepviselok egy resze. Jelen esetben ugy nez ki, hogy az apple nem fektetett eleg penzt az eu-s burokracia lefizetesebe vagy nem is volt ra modja. Az eu eleg hatekonyan tud fellepni a kulfoldi cegekkel szemben, ha a vezeto orszagaiban talalhato helyi cegeket hatrany eri.
  • Szefmester
    #3
    Meglehet hogy nem csak az epöl témakörben gondol erre a rászállásra, én pl nem csak emiatt akarnám hogy átnézzék.
  • Laza
    #2
    Arra miért feküdnének rá? Kb minden terméknél ez az átváltási tényező, nem csak az Apple termékeknél.
    Azt sem árt elfelejteni, hogy a tengerentúli, csak a végfelhasználót terhelő 'áfa' jóval alacsonyabb, és csak egyszer kell megfizetni, mint az EU-ban, az egyéb adókról nem is beszélve.
    Míg az USA-ban átmegy egy termék akár 3 kézen is, csak 1x fizetik meg utána az adót ... míg az EU-ban minden 'tulajdonosváltásnál'. Arról nem is beszélve, hogy az EU-s országok határain átlépve még rárakódhat sarc.

    Egyébként meg az átváltási különbözet Ft-ból kiindulva az árfolyamok függvényében kb 20-25% között van, ami nagyjából az áfával egyenlő.

    Szóval nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek tűnik. Nettó bevételi oldalon még így sem feltétlen járnak jobban az EU-ban, mint a tengerentúlon.
  • esemve
    #1
    Remélem ráfekszenek az 1usd=1eur kérdéskörre is.