22
LED Monitor beégés probléma, tanácsok, megelőzés, orvoslás
  • adam46
    #22
    Pedig az is hasonló fajta mint az enyém, van hogy sokat van egy helyben a kép? Képernyővédő van beállítva? Nekem nem is volt egy helyben sokat a kép és még is beégett, lehet csak egyedi eset, rossz típus, vagy csak egyszerűen rossz példány.
  • ocskoszilard
    #21
    hát nem tudom, nekem samsung t23b350 ledes monitorom van lassan egy éve, minden nap megy elég sokat, van hogy akár 12 órát is, és sose tapasztaltam még, hogy beégett volna a kép egy kicsit is, pedig a start gomb majdnem mindig ott van
  • YMan
    #20
    konkrétan nekem is van egy lcd monitorom ami beégett
  • arty
    #19
    nem egy lcd-t (és előtte crt-t) láttam már beégni, ugyhogy hagyjuk a régi hülyeséget, miszerint csak a plazma ég be... nem: a plazma ég be legkönnyebben!

    én gariztatnám, mert ki van zárva, hogy ilyen rövid idő után ott maradjanak a képi tartalmak normál működés során... tuti kifogtál egy hibás panelt.
  • adam46
    #18
    Igen, sötét színvilágú háttérkép van az asztalomon.
  • kjhun
    #17
    Hát, az előttem lévő vagy 6 éves, 2-3 órákat simán megy a böngésző/játék és semmi nyoma sincs ennek. Igaz időnként újraindítom a böngészőt is, vagy csukd le tálcára kis ideig. Ha, túl fényes a kép, vegyél vissza belőle, talán nem fog annyira látszódni. Sötét az Asztalodon lévő háttérkép? (Mennél sötétebb, annál jobban olvasható az ikonok neve, és kíméled a pixeleket is.) Szomszéd CRT-jén látni eléggé ugyanezt a problémát, bár ingyen volt neki. :D
  • kastil
    #16
    gyors add el
  • adam46
    #15
    Én is keresgettem, sőt rá is kerestem a típusszám alapján a beégés problémára és nem volta találat. Gondolom, ha általános gond lenne, akkor tele lenne a net vele.

    .:i2k:. Köszönöm. ;)
  • precise
    #14
    vagy ne vegyél olcsó ipari hulladékot. én monitor vásárlás előtt 2 hónapot böngésztem fórumokat, de ez elmondható minden komolyabb vásárlásom előtt
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Olvasatom szerint, a böngésződ ikonsora égett be a képernyőbe - a srácok írták, hogy ez azért nem teljesen így van -, és ennek kivédésére, biztosan működni fog a böngésző váltogatás, netezéskor, hiszen, mint a Firefox-nak, mind a Chrome-nak és a többi böngészőnek más az ikonsora, kezelőfelülete.
  • adam46
    #12
    Böngészőkkel nem lesz gond, van minden opera, chrome, mozilla, ie. Megfogadom a tanácsodat. Ha váltogatom, akkor van esély, hogy az eddigi szimbólumok eltűnnek? Illetve ez használom képernyő védőnek: http://www.jscreenfix.com/basic.php ha ezt járatom hosszabb ideig, akkor ez segíthet?
  • IMYke2.0.0.0
    #11
    Egyszerűbben: a gépeden legyen 2 telepített böngésző, és időszakonként váltogasd a használatukat. Ha statikusan netezni akarsz.
  • IMYke2.0.0.0
    #10
    Használj hosszabb ideig egy más témájú képet - pl, ha sokáig volt a Chrome a monitoron, miközben neteztél, akkor válts egy másik telepített böngészőre (Firefox).
    S a színekkel is variálhatsz.
  • adam46
    #9
    Oké srácok, LCD nem ég be, most vonatkoztassatok el eme hibától.

    Ellentétes terhelés alatt mit értesz, mit csináljak?
  • YMan
    #8
    bocs én tudtam tévesen! :)
  • karajjj
    #7
    nem lcd? akkor mi? :D
  • pxxl
    #6
    Az nem beégés, csak "beállt a kristályrács", de pihentetés, vagy ellentétes terhelés után eltűnik. Az LCD nem ég be!


    retina kijelző nem LCD? :D hát akkor mi? :D
  • YMan
    #5
    Skacok ... az ipad-4 is beég és a retina macbook pro is, pedig azokban nem LCD van... igaz ott pár perc alatt eltűnik, szóval nem mond hülyeséget.
  • pett3rson
    #4
    az mondjuk érdekes, mert még a samsung gyári füzete és tv-s manualja is azt írja, hogy hosszabb ideig - mondjuk 3 órát ír vagy többet?! - ne legyen egyforma kép a tv-n, mert beég..és LCD...most vettünk egyet,ezért tudom :)
  • precise
    #3
    mennyit szívsz naponta? esetleg szintetikuson vagy?
  • pxxl
    #2
    1. az LCD-k nem égnek be, ez max a régi plazmákra volt jellemző
    2. http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1039897255

    ;)
  • adam46
    #1
    Sziasztok, nem találtam hasonló jellegű topicot így bátorkodtam nyitni egy újat neki. :)

    Problémám a következő: Adott egy Samsung T24B301-es típusszámú LED-es Tv-Monitor. Jelenleg kicsivel több mint három hete van nálam. Az a gond vele, hogy kezdem látni a Chrome eszköztár ikonjait halványan a képen, tehát kezd beégni a kép.

    Beszéltem pár emberrel, szervizessel és a következőképp használom:
    - Sosincs egy helyben a kép túl sokat, max 10-20 percet.
    - Netezés közben általában kiteszem teljes képernyőre a Chrome-ot. (F11)
    - Képernyővédő bekapcsol 1 perc után, maga a monitor 10 perc tétlenség után kikapcsol.
    - Magát a monitor mindig kikapcsolom, ha elmegyek kisebb időre.

    Annyira elkeserítő a helyzet, hogy kezdem látni a szimbólumokat. Mit csinálok rosszul, min lehet még változtni? Régi LCD monitorom 3 évig használtam, ott egyáltalán nem is figyeltem a beégésre és semmi baja nem volt. Kézikönyvben 4 óra álló kép után beszél beégésről, annyit biztosan nincs egy helyben sőt, 10-20 percnél se többet.