17
  • zola2000
    #17
    Orvell 1984: telekép jut erről az eszembe.
  • MuldR
    #16
    Okostv ugyan. Butatv+pc+ustream es maris jonnek a koreai csatornak. Ezt monitorozzak nyugodtan :)
  • ugh
    #15
    Annak idejen az elso tv-ktol azert feltek sokan mert azt hittek latjak oket a tv elott ulve a tuloldalon.
    Es igen..... :D
  • zola2000
    #14
    Az okos tv azért sem jó, mert tvt az ember tíz évre vesz, és annyi idő alatt a benne lévő okos rész százszor is elavul, főleg hogy egy plusz hibalehetőség, a komoly arm cpu. Nekem is egy androidos mk 802 mini pc (és egy wii) figyel a tvmen.
  • Szefmester
    #13
    Erre a benyögésre eszembe jut az amikor egy sznob munkatársam beszólt nekem hogy csak azért nem kell nekem ez vagy az mert csóró vagyok és irigykedem. Nos.. ő is a felesége pénzéből vette azokat, másrészt amikor az adott slágerszart dicsérte a mérnökség vezetőjének az csak szolidan körberöhögte majd kifejtette hogy az szar. Hát khm... utána már csak vigyorogva meg kellett kérdeznem tőle hogy akkor most a mérnök úr is csóró és hülye mert nem azt veszi?

    Amúgy nem tartanám kizártnak hogy a mai set-top boxok is tudnak ilyen adatokat küldeni a szokásainkról. Akkor meg nem tök mindegy?
    Okostévé helyett meg inkább veszek egy "sima" tévét, majd alácuppantok egy HTPC/X360/PS3 gépet, és netezek arról, filmet nézek arról, zenét hallgatok arról, játszom arról.. (nofene máris többet tud annyiért a két cucc mint csak a tévé?).
  • Ender Wiggin #12
    ja, igazad van. mert olyan drágán adják...
  • rajdi
    #11
    A reklámokat így is megkapja az ember. Naponta több tucatnyi rekláminger ér, ha akarom ha nem. Ezzel legalább testhezálló reklám talál meg, aminek én örülök. A hüvelygomba kenőcs reklámot nézzék a hüvelyesek! A parázás meg már rég késő, ha valaki most is látja mit mutat a telefonod kamerája, miért a tv-t kell lehurrogni? Vajon a mobilokon miért nincs kameralencse-védő?? A TV a legkisebb gond...
  • zola2000
    #10
    Úgy ám, kit érdekel az a sok baromság, amikről aztán mindeki beszél?

    Ilyen alapon, ha én vennék okos tvt, akkor hamarosan meg eltűnnének az amcsi filmek a tvlről, és csak japán animék meg koreai dorama sorozatokat és keleti filmeket adnának, később meg a rádiókat is a jpop uralná ^^

    (úgyértem arról hogy pl te és én nem nézzük a retekklubbot még sajna sokan nézik)
  • shaba23 #9
    A hozzád hasonló okos ember meg túl csóró, hogy vegyen egyet.
  • Szefmester
    #8
    Hasonlóan vagyok... :)
  • DrFantastikus
    #7
  • mitrop
    #6
    Nincs ilyen okos tv-m, de ha elküldené a szokásaimat a különböző piackutatók meglepődnének, hogy mennyire nem találják el a szerintük agyonnézett tv2 és rtlklub nézettségi adatait.
  • kvp
    #5
    Az idealis 'okostv' egy sima nagymeretu monitor egy media pc-vel kiegeszitve. Ez utobbi lehet barmilyen architektura es os is. Onnantol a pc tulaja donti erl, hogy mit enged es mit nem. Raadasul meg sokkal olcsobb is ez a megoldas.

    ps: Sok okostvben van webkamera is es ez folyamatosan be van kapcsolva, hogy pl. fel tudja ismerni a kezmozdulatokat vagy az eppen ele ulo felhasznalot. Mi garantalja, hogy ezt a kepet senki sem nezi? Akinek gyereke van, az egyedul merne hagyni egy ilyen tavolrol iranyithato rendszerrel?
  • csimmasz
    #4
    Úgylátszik még nem elég okosak a tv k.
    kellene ráGhostery adblock meg hasonló appok, csak ha nem valami elterjedt os fut rajtuk erre kevés az esély, a tv gyártóknak nem érdeke kiszúrni a műsor szolgáltatókkal.

    Az külső eszközzel okosított tv-k viszont simán kezelhetik ezeket a gondokat.
  • daninet
    #3
    Én meg csak filmezésre használom, azt elemezzék
    Egyébként ha android stick-el okosítom, akkor legalább tudom, hogy csak a google gyűjt adatot :D
  • Zombee
    #2
    Okostévém nincs, de Pc-n konkrétan leszarom, mit monitoroz rólam a Google, abból hozzám nem sok személyre szabott reklám jut el. Konkrétan semmi. Itthoni és céges gépen is van AdBlock telepítve, nem is láttam weboldalba ágyazott reklámot jó ideje.
  • Ender Wiggin #1
    a sok idióta veszi az "okos" termékeivel. meg is érdemlik.