10
  • mainruler
    #10
    Az a meglepő, hogy Sony alkalmazottként védi a céget...én biztos mélyen hallgatnék róla, ha nekik dolgoznék...
  • Papichulo
    #9
    Mondjuk az a 6.5% is $1.3bn korul van :)
  • asgh
    #8
    Ott is arról szólt a dolog, hogy a spekulációs ügyletek miatt meg kellett szabadulni az akadékoskodó vezetőtől, ezért politikai lejáratókampányt indítottak ellene.
  • cloud.strife
    #7
    Nem vagyok Sony alkalmazott.
    Egy műszaki bolt tulajdonos vagyok.
  • KopaszIsten
    #6
    Egyetértek. 6.5%al nem parancsolgathat. Majd, ha 50.1%-a lesz megmondhatja a tutit.

    A másik: "... Thompson a Stonehill College-ban csak könyvelői diplomát szerzett."
    És mint olvasom emiatt kirúgták. Nos. Szerény véleményem szerint, ha jól végzi a dolgát (mert ugyebár csak utólag derült ki), akkor ki a f@szt érdekel, hogy miről van papírja. Nem? Más lenne, ha állásinterjún derül ki, mert akkor eleve fel sem veszik. Persze ott sem az idióta papír miatt, hanem mert feltételezik, hogy akkor nem is ért hozzá. Na de ha eddig jól végezte a dolgát...
    Nem értem én ezt kérem.
  • Laza
    #5
    Mondjuk nyomorult 6.5%-al elég nagy arca van az embernek. Ráadásul csak részvényes, nem vezetőségi tag, azaz kimeríti a 'csendestárs' fogalmát, aki csak a lóvét tolja semmi egyebet.
  • asgh
    #4
    Ez egy teljesen átlagos spekulációs támadás a Sony ellen. Ha egy cég részegségei külön többet érnek, mint a vállalat egésze, akkor a Loeb-hez hasonló "befektetők", előbb bevásárolják magukat, aztán belülről kikényszerítik a cég feldarabolását, majd komoly nyereséggel kiszállnak.
    A japán vállalatokkal viszont ezt nem olyan könnyű eljátszani, mert ahogy a cikkben is szerepel, a japán cégek nem csak a részvényesek érdekeit nézik, ahogy a japán befektetőt sem csak a nyereséggörbe meredeksége érdekli, hanem az is, hogy hosszú távon (és a japánoknál ez alatt akár 50 évet (!) is érthetnek) mennyire fenntartható a vállalat növekedése. A japánoknál pl. olyan fogalmak is szerepelnek a vállalati döntéshozatalban (és nem csak PR szinten, hanem tényleg), mint "felelősség a munkavállalók és a társadalom iránt". Így viszont a spekulálók pofára is eshetnek, mert ha nem tudják kikényszeríteni a feldarabolást, akkor csak komoly veszteségekkel tudnak kiszállni a cégből.
  • zola2000
    #3
    Remélem, hogy a sony pictures valamiúj vezetést is kap majd, mert amit az európai animaxokkal művelnek, az kritikán aluli nagy nulla manapság.
  • Cat #2
    A meglepő az lenne, ha Sony alkalmazottként nem védenéd a céget :)
  • cloud.strife
    #1
    Köszönjük nektek ezeket híreket.....

    Olyanokról miért nem írtok pl. hogy:
    5 év után újra nyereséges a Sony.

    Vagy hogy az Xperia Z-ből 40 napa alatt 4,6 milliót adtak el.

    Nem tudom eldönteni hogy vagy utáljátok a Sony-t, vagy esetleg khmm.... valami más érdek van e mögött.
    Akármelyik is, szerencse, hogy a ti híreiteket csak huszonnyolcadikként olvassa mindenki, így sok értelm nincs, inkább csak valami gyerekes dedónak tűnik.