485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • sirdond
    #81
    na mit szóltok hozzá, milyen lett? én majd csak este tudom kipróbálni
  • QuippeR
    #82
    mindjárt nekiállok játszani, megpróbálom broadcastolni is, hátha érdekel valakit:
    http://www.twitch.tv/darealq
  • Eisenberg
    #83
    Bug: Lehet, hogy az Alt+tab miatt van, lehet nem, de egy idő után a játék furcsán kezdi érzékelni a gombokat amikre kattintok. Értsd: Ott egy ablak, be akarom zárni az x-el, erre nem reagál. Kicsit följebb viszem a kurzort, úgy már engedi, és ki is írja a dolgokat. Namármost emiatt nem tudok több embert állítani egy munkára. Marha jó a második játékom b*ssza el.
  • sirdond
    #84
    aki a Shining Rock oldalán keresztül vette meg a játékot, mennyi idő után kapott email-t?
  • QuippeR
    #85
    szinte azonnal
  • sirdond
    #86
    közben nekem is megjött.kicsit furcsa volt,hogy várni kellett rá,mert paypal-lel fizettem és az egyből küldte is a receipt-et. biztos valami gond volt a humble bundle oldalával.

    egyébként így elsőre olyan,mint egy mini dwarf fortress :D
  • wulwerin
    #87
    Van valakinek olyan problémája, hogy nem jön a kereskedő? Jó helyre építettem.
  • QuippeR
    #88
    sokára jött csak nekem is. azt hittem, hogy valamit elszúrtam, aztán egy idő után elkezdtek jönni.
  • Ironman2
    #89
    http://shiningrocksoftware.com/forum/discussion/80/let039s-talk-translations

    Xifoman fordítja magyarra a játékot!
  • Caliph
    #90
    ömm,ez most egy single player sandbox típusú játék,vagy van valami kampányféle is?
  • Ironman2
    #91
    Inkább homokozós féle!
  • Ironman2
    #92
    Jó kis játék lett! Van benne némi Sim City,és Settlers is,de inkább a túlélésre,és kereskedésre megy!
  • Zero 7th
    #93
    Eléggé lehúzták
  • QuippeR
    #94
    sok dologban igaza van (nem DF mélységű, mert az emberek csak számok és a UI nem tökéletes), de ettől nem lesz rossz a játék.

    azért érezte úgy, hogy túl nehéz a játék, mert nem tájékozódott. quill18 szerintem elég jól rájött, hogy mit kell csinálni, az alapján pár fontos dolog, amit a cikkíró elszúrt:
    -a gyűjtögető és a vadász (gatherer, hunter) nem csak kiegészítő az élelmiszeriparban, hanem a legfontosabb szakmák. ha valaki túl korán kezd mezőgazdálkodásba, arra nem lesz elég embere.
    -nem szabad túl gyorsan terjeszkedni, mert egy baby boom az egész várost éhezés-spirálba húzhatja
    -iskolát csak akkor kell építeni, ha már minden simán megy
  • grebber
    #95
    Nem igen játszogattam még ilyesmi játékokkal ,de ez tetszik igaz még csak a tutorialt csináltam meg mert több idöm nem volt.
    Lehet az én szegénységi bizonyítványom,de ebben mi a cél, felhúzzuk a falunkat éldegélünk és?
  • Árnyvadász
    #96
    A sikeres túlélés a cél. Közben pedig építesz egy stabilan működő kis falvat. A cél mindig az, hogy működőképes legyen az egész. Aztán meg lehet gyönyörködni az elkészült műben.
  • Scharnhorst
    #97
    Üdv!

    A mezőgazdasági területet ellepő bogarak/rovarok ellen mit lehet tenni? Nem találtam még rá megoldást és kissé lepusztították a placcomat. Szerencsére jött kereskedő kajával meg volt másból a raktárban. Előre is köszi a választ.
  • QuippeR
    #98
    át kell váltani más terményre/jószágra azt a területet.
  • Scharnhorst
    #99
    Akkor ezek szerint bizonyos időközönként érdemes váltani a terményt. Esetleg van már rá ötlet, hogy milyen időközönként érdemes? Vagy akár évenként is lehet, télen úgy is van rá idő.
  • QuippeR
    #100
    nem tudni pontosan, de elvileg elég akkor, amikor ilyen probléma keletkezik valahol. arra kell még vigyázni, hogy ne legyen sok ugyanolyan termény/jószág egymás mellett, mert ezek a kórságok ilyenkor átugranak a szomszédos mezőkre/legelőkre is.
  • Hunor1
    #101
    hello. elkezdtem a játékot de nem találok egy settinget sem amiben lehetne állítgatni vagy átírni dolgokat. a lényeg hogy nekem még régi monitorom van és 100herznél ad szép vibrálás mentes képet. de itt élből csak 60 Hz ami kicsit vibrál. gondolom ez az érték az lcd monitorokhoz van már igazítva.
  • LeWyTy
    #102
    Mikor lesz már honosítás?
  • Hunor1
    #103
    megépítettem a sheep farmot de valahogy nem "jönnek" az állatok, üres a farm. kell valamennyi idő amíg lesznek? egyelőre 0 job -ot jelol a panel.
  • Caliph
    #104
    hát a semmiből nem lesz birka , venni kell kereskedőtől ha nem kaptál kezdésnek
  • Hunor1
    #105
    ok. megvan a kereskedő placcom is. de úgy lárom hogy itt csak cserekereskedelem van? mert elsőre jött egy csónakos kereskedő, volt nála valami 8 csirke hús. nálam volt vas és tools, azt hittem ha kijelölök az áruimbol akkor megveszi és fizet, de nem volt aktív a trade gomb. csak akkor lett üzlet ha "vettem" tőle én is. no mindegy kijelöltem 1 egység csirkét erre az értéke 400 !! a magam áruiból aztán kijelöltem 520 értéket, no gondoltam akkor lesz +120 pénzem, de ez az összeg sehol nem szerepelt! szóval szépen elhajókázott rengeteg szerszámmal és vassal én meg kaptam pár nyamvadt csirkét ezért, és a + 120 érték sehol nem könyvelődött be nekem. vagy is akkor ez szimpla áru csere és csak annyit kell kijelölnöm az én cuccaimból amennyit veszek tőle igaz? aztán a másik most lebzsel nálam hozott sört, igen ám csak ez a fickó meg nem visz tőlem azt ami nálam van fölösleg. tehát akkor bizonyos kereskedők csak bizonyos árúkat visznek el??
  • Tuvok #106
    Ez egy szép lesz, 5 órája játszom és nem bírom abbahagyni. Jó, hogy holnap nincs meló :D
  • QuippeR
    #107
    kaját csak ritkán fogadnak el. ha rám hallgatsz, akkor ráállsz a szerszám vagy ruhakészítésre, és ezt használod cserealapnak. amit átvitetsz a kereskedelmi állomásra, az nem számít bele a termelési határba, tehát mindig átvihetsz valamennyi árut oda, amikor már a limit közelében vagy, és akkor folyamatosan termelnek a műhelyeid.

    amelyik kereskedő elfogad kaját, szerintem ott is érdemesebb inkább gyógyfüvekkel operálni, mert az 4-et ér, és elég gyorsan gyűjti akár 1 herbalista is.

    az állatoknál vigyázni kell, nekem volt már vagy 6-7 csirkém, aztán mind elpusztult. gondolom túl messziről jártak dolgozni a csirkefarmra az embereim, és amíg oda meg hazafele caplattak, a csirkék őrizetlenül maradtak.
  • Eisenberg
    #108
    A food limittel pontosan mit állítok be?
  • Fehercsoki
    #109
    Ha eléri a food mennyiség a beírt limitet akkor nem készítenek többet, így felszabadul a munkaerő.
  • Tuvok #110
    Na kezdem végképp nem érteni. Úgy látszik a halász gyakorlatilag nem sokat ér, egyetlen előnye, hogy egész évben termel kaját, de minimális.
    A vadász viszont semmi kaját nem gyárt, hiába vannak 3-an, hiába állnak az őzek a vadászház mellett !!
    A tegnapi játékomban folyamatosan kajahiány üzenetet kaptam, de senki nem éhezett, rengeteg volt raktáron.
    A mai játékban viszont nem kapom a kajahiány üzenetet, cserébe éhezik és folyamatosan hal ki az összes gyerek a faluból, mert nem mennek haza enni...csak téblábolnak, játszanak, majd meghalnak.
    Egyszerűen nem boldogul a falu, mert mire az éhező felérné ésszel, hogy ténfergés helyett hazamenjen enni, már halott.
  • QuippeR
    #111
    egy screenshotot rakhatnál be a falvadról, akkor talán könnyebben észrevennénk, hogy mivel van gond.
  • Tuvok #112
    Az a baj, hogy tudom mivel van a baj, csak nem tudok vele mit kezdeni. Ugyanúgy mediumon játszok mint tegnap, és egy halász, egy vadász, meg 5-6 farmer bőségesen ellátott 25-30 embert kajával, most viszont semmit nem termelnek, a farm lenne a megoldás de mire beérik, kihal a falu.

    Itt van egy kép, de abbahagytam a falut, mert elfogyott a munkaerő, nincs értelme.
    A vadászok semmit nem csinálnak csak bőrt, a halászok alig 8-10 halat visznek a raktárba, onnan nemigen viszi el senki (akkor se vitte amikor volt aki elvigye), ha meg mégis hazaviszik, nem eszik meg.
    Tanulságnak jó, ha az első pár ember meghal éhezésben, akkor fel is lehet adni a falut, mert egy ember halála 2-3 perc, a kajagyűjtési folyamatok 10-15 percig tartanak, ergo előbb-utóbb halál vár mindenkire.
  • QuippeR
    #113
    alul van a vadászkunyhó? az ott nem tűnik rossz helynek, csakhogy túl messze van a tárolóhelytől és a lakhatástól. szerintem építeni kell mellé egy storage barn-t meg két házat, és akkor nem azzal megy el az idő, hogy munkába mennek az emberek, meg ide-oda furikázzák az árut. (talán a vadász maga viszi oda, és azért volt kicsi a termelése? nem tudom.)

    amit még csinálnék: a köveket kiszedném a hunter's lodge mellől, építenék oda egy forestert és egy gatherert. a gatherer messze a leghatékonyabb kajaforrás az elején, a halászat később is ráér.
  • QuippeR
    #114
    ja és a mezőgazdaságot se indítsd be, amíg nincs legalább 30-40 embered!
  • Fenrir
    #115
    Elkezdtem vele játszani, baromira addiktív :)

    Kinézetre olyan mint az Age of Empires, gazdaságra viszont mint a Settlers és ez így nagyon bejön. Nem hiányzik a háború sem belőle, elég nagy kihívás így is egy ilyen kis populációt életben tartani.

    Mondjuk lehetne viszont több random event, velem eddig kb 2 történt meg: egy munkásomat agyon nyomta egy szikla a kőfejtőben, a másik pedig meghalt mert gyenge volt a szíve. Azon kívül mindenki öreg korában halt meg 70-80 évesen.

    Amúgy meg az alkoholt is érdemes nagy mennyiségben gyártani mert eléggé jó bevétel az iron tools mellett akkor amikor jön a kereskedő.
  • Tuvok #116
    Na, kezdtem ismét egy új falut, elvileg ugyanúgy csináltam mindent ahogy korábban, és az első év tél végére a raktár tömve lett kajával. Őszre 700 ! hal volt felhalmozva, és a vadászok is dolgoznak, van hús és bőr is. Érdekes, nem ?

    KÉP
  • precise
    #117
    Én is jártam úgy ahogy te. Most az utlsó játéknál meg azért kellett abbahagynom mert az emberek egyszerűen boldogtalanok lettek és nem szaporodtak.
    4000 kaja volt minden féle fajtából, mikor láttam, hogy szomorúak, elkezdtem a templomot építeni meg kocsmát de mire felépültek már mindenki 70+ éves volt és összesen volt 2 gyerek. Így hiába volt jó a gazdaság szépen kihalt volna a falu.

    Még építettem pár házat hátha jönnek nomádok de nem jöttek.

    Kezdek egy újjat.
  • Faterx
    #118
    Kéne egy kis tüzifa...
  • Tuvok #119
    Több van mint a limit :D
    Egy ház egy télen (ahogy figyeltem) 30-40 tüzifát használ el, ergo egy ilyen picike falu ~200 tüzifából kényelmesen kihúzza a telet, nyáron nem is szoktam munkást tenni bele.
  • Faterx
    #120
    Jól van csak beleokoskodtam.
    Nekem még meg sincs (nincs bankkártyám), virágboltban meg nem veszem meg, már csak azért sem mert nem érdemelné meg ez a kitűnő programozó és ember ("Luke")