8
  • Szefmester
    #8
    A 4k-s filmek átlagos mérete pedig "mindössze" kb a 4xese a sima fHD-snek. Azaz egy 4k-rip majd kb 4-5GB méretű lesz. Persze ha 3D-s is lesz mellé akkor egy DVD-DL-re fog éppen hogy felférni egy film, de hát aki majd ilyen tévével/monitorral rendelkezik az nem itt fog spórolni.

    De nem baj.. te legyél türelmetlen és a 4k-s macskás videókat azonnal akard nézni streamelve... de attól ez a hálózati sebesség még mindig csak akkor fog kelleni ha otthon a gépeden megosztod ezt, és egy egész lakótelep akarja nézni!
  • Macropus Rufus
    #7
    2k film most is van ;) ezt úgy hívják FullHD
    4 és 8k lesz az ami majd jönn.
    Torrentnek nem kell nagy sáv ui. az, hogy 1 nap alatt jönn le valami vagy 20 perc alatt sájszegál. De ha a tévéadásod tapadni kezd akkor az már necces. Oda fog kelleni majd a komoly sáv, hogy 8megapixeles képből 1 sec alatt 30-at átvigyen.
    + kell egy feldolgozó hardware ami ezt a szép adatmennyiséget fel is fogja dolgozni realtime, esetleg minimális puffer tárral felszerelve (mert azért az nem várható el, hogy egy tévég több gigányi memóriával rendelkezzen a pufferelés miatt... bár ki tudja.)
    szép lesz ez.
  • flashpointer
    #6
    Hát ha bejönnek a 2K meg a 4K filmek akkor kell a sávszél majd a torrentnek!
  • Szefmester
    #5
    Végülis... otthon is lehet az embernek 50-100 SAS vezérelt HDD vagy ugyanennyi SSD a gépében RAIDbe kapcsolva hogy ezt az adatmennyiséget rögzíteni is tudja majd...
  • cateran
    #4
    Ethernetet? Meg LTE-t? If you say so...
  • KopaszIsten
    #3
    Nem otthoni felhasználásra szánják az ilyen kártyákat, hanem szerverközpontokba...
  • Pityu83
    #2
    Nekem most van 15 megás netem és bőven elég :)
  • MANOWAR
    #1
    "2015-re biztosítani kell a másodpercenkénti 1 terabit adatátviteli sebességet, ez pedig 2020-ra már ennek tízszerese lesz"
    OMG ha jol ertem akkor ez 125 GigaByte/sec, 2020-ra meg 1250 GB/sec, sajnos nem rendelkezem sajat LHC-vel, hogy ilyen irdatlan mennyisegu adatra lenne szuksegem, de lehet ez inkabb csak az adatfrogalomrol szol nem pedig a tenyleges kihasznalhatosagarol. No meg a hardware sem az igazi meg hozza (vinyo, halokartya)
    Bar lesznek elonyei is a sebbessegen tul a bitang eros titkositasokat is nyugodt szivvel lehet majd hasznalni. Es ping-unk at fordul minuszba :)