59
  • lammaer
    #59
    Mondjuk konkrétan nekem ilyen problémám nem volt (biztos erős a procim ;) ). A játékmenet volt számomra agyonütve, élén azzal az idióta flottakezeléssel a stratégiai képernyőn. Feleslegesen bonyolították anélkül hogy bármiféle pluszt vagy kihívást vagy játékélményt fokozó dolgot jelentene.

    A SOTS1-et agyonjátszottam, ezzel meg végigvergődtem egy partit azt viszlát.
  • Lysandus
    #58
    Hm, részben igazat kell adnom neked. A SotS II a 300. forduló körül játszhatatlanul belassul. A fordulóváltás már 4-5 perc!!! Ez azt jelenti, hogy ha van harc is, plusz némi játék, akkor egy óra az hat forduló!!! Ez nagyon durva.

    Ráadásul a játék fejlesztését lényégében befejezték, tehát ez így marad. Aki reklamál, annak azt mondják, hogy lassú a procija, és játsszon kisebb mapon. Csakhogy én pl i-3570K procival játszok és 16 gb rammal. Általános vélemény szerint a többmagos CPU-t nem kezeli megfelelően a játék, és ez már nem is fog változni...
  • lammaer
    #57
    Hát, amikor az utcán belelépek egy "termékbe", mindegy hogy egy kutya vagy egy ember volt a gyártó...
  • Lysandus
    #56
    Nem akarom védeni, de tegyük hozzá azt is: a Horizon rosszabb...
  • lammaer
    #55
    Amikor én játszotam vele 1-1.5 éve, tény, a játszhatatlanságot okozó bugokat már kijavították.
    csak éppen a design annyira el van b*szva, hogy ettől függetlenül unalmas s zar volt az egész.

    Works as designed, nem bug, csak szar az is.
  • Lysandus
    #54
    Fogalmazzunk úgy udvariasan, hogy nagy lehetőségek vannak benne, de ezek még nincsenek rendesen kidolgozva.

    Én abba is hagytam. Elkezdtem a SotS II-őt, úgy hallottam, hogy abban a bugokat már nagyjából kijavították...
  • warcat
    #53
    Nesze neked, -75% megjelenés után pár héttel:
    Horizon 7 euró
  • warcat
    #52
    Persze-persze,nem most jöttem a fáról,de ugyanakkor az ember szeretne egy jó space 4x-et,előveszem mindig a MoO2-t is,de itt volt a karácsony sok szabadidővel,aztán ez lesz belőle.
  • lammaer
    #51
    "megint át lett qrva az ember az early access"

    tessék okulni :D
  • warcat
    #50
    Meglátjuk,de én nem bízok benne,hogy ezt kipatchelgetik még.24 órám van benne Steam szerint,a kedvetekért beizzítottam megint,elvileg volt már egy kisebb finomhangolás a gyorsvételnél,illetve a kereskedelmi és turizmusból származó bevételeknél,ennek ellenére 50-60 kör után megint +30 bc van körönként,ami azt jelenti,hogy ha bejutok egy kolonizálóval egy rendszerbe,akkor instant vehetsz egy starbase-t,ami feltölti újra a kolonizálóhajót vagy hajókat és egyből betelepíted velük az összes lakható bolygót a rendszerben.Aztán mész a következőbe...
    Minimális populációszimuláció illetve nagyon komoly gazdasági állítgatások kellenének,hogy itt bármi kihívás legyen.
    Mindezek ellenére van benne a még egy kört érzésből,de ez így kevés és csak megint át lett qrva az ember az early access-el,már a Predestonation-t sincs kedvem megvenni,mindig csak a csalódás van.
  • Ninju
    #49
    Szerintem nem.

    Nagyságrendekkel teljesebb játék, mint a stardrive pl.
    Pénzügyi balance kell bele rendesen, meg picit finomítani az irányításon. Nekem nagyon kellemes orion2 utánérzést ad. Mellesleg kb. 2 naponta jönnek a frissítések, amik valóban használhatóbbá teszik a játékot.
    Tényleg megvan a 0.8-0.9 szint, de szerintem bőven játszható és szórakoztató kategória.
  • lammaer
    #48
    Hát ja, minden év végén Ádám orra alá szoktam dörgölni, hogy a "can't miss" cikkei rendszeresen nagy failok lesznek utólag visszatekintve.

    Úgy látszik az alfák nagyon bizakodóvá teszik.

    Szóval akkor: szar? :)
  • warcat
    #47
    Írtál közben:én a patchekben nem hiszek,rengetegen szóltak még januárban is,hogy ez így nem lesz jó,mégis kiadták a francba.Pedig a gazdaság tényleg csak pár szám állítgatásába került volna,de semmi sem történt.
  • warcat
    #46
    Teljesen jó ez a review,fedi a valóságot,ígéretes volt,szar lett.Írtam,hogy teljesen szar a gazdasági része,abszolút nem lett beállítva számok terén,mindent megveszel instant és csók.
  • Renegade
    #45
    Adam szvsz elég korrektül pontoz, azt azért ne feledd, hogy máshogy nézel egy alphat mint egy goldot :)

    Amit szóvá lehet tenni, hogy nagyon bizakodóan szokott írni alpha stádiumú játékokról, bele lát ő jó dolgokat, meg szokta értékelni az irányt, de elvárásokkal ül le tesztelni egy review kapcsán.

    Balancera többen panaszkodnak (jelenleg kb végtelen pénzzel rendelkezik a játékos), de ugye ezt a patchek orvosolják, ami ront az ember szájízén, hogy a készítő elégé haragudott más fejlesztőkre (Star Drive, M.O.R.E.) és lám, ő sem bírta megugrani azt a bizonyos lécet, ami 0,8 és 1.0 között van.

    Úgy fest, hogy amit megbocsátanak az emberek a paradoxnak (1.3-ig bele se kezdj), azt az újoncoktól nem nagyon tűrik :)
  • lammaer
    #44
    Amúgy nagyon szép példája a játék az Early Access nevű lehúzásnak... (már ha tényleg ennyire rossz)

    Én azért kipróbálom ha sorra kerül. Ami nem biztos hogy idén lesz, hátha addig kipofozzák :D
  • lammaer
    #43
    Azért érdekes ez a spacesector....

    Az alpha reviewben még eléggé tömjénezték.

    Csak a képaláírások:

    - Controls aren't brilliant at the moment but combat is enjoyable
    - Colony management is deep, perhaps too deep without AI's assistance?


    és most mivel húzzák le:

    - Obscure, uninspired and poorly balanced colony management system
    - Space combat can be a chore and controlling ships is very clunky for the most part

    Nehogymá az alfában még jó volt, mostmeg szar?
  • Renegade
    #42
    azta a rohadt, 10/4 a spacesectoron o0

    review
  • Lysandus
    #41
    Köszönöm!
  • Ninju
    #40
    Fent az auto gomb mellett a nyilakkal.
  • Lysandus
    #39
    Sebességet hol tudom állítani?
  • Ninju
    #38
    Nincs, de nyomhatsz egy auto-t és ha maxra állítod a sebességet 10 mp alatt vége lesz.
  • Lysandus
    #37
    Basszus a Vaianok vagy kik lerohanták az egyik bolygómat. Végül lebombáztak mindent, viszont az űrállomással nem bírnak. Így minden fordulóváltásnál azon kell malmozzak, amíg 20 fordulón keresztül lövik. Az állomáson már minden fegyvert szétlőttek, de a pajzsok, páncélok még majdnem fullon vannak, pedig már vagy 20 fordulón keresztül folyamatosan lövik. Ha minden így megy tovább még kb. ezer forduló míg leszedik. Tulajdonképpen jó, mert leköti őket, csak nekem unalmas állandóan ezt minden turn végén végignézni... MOO2-ben volt önmegsemmisítés gomb. Itt vajon van?
  • Ninju
    #36
    Én megkaptam egy másik fajtól. Ha van kolóniád a bolygón az ecology opciók között lesz a terraformálás. Még a Toxic-ból is lehet terrant csinálni, csak ott előtte takarítani kell picit.
  • Agamemnon
    #35
    A terraformálást felfedezte már valaki?
  • Ninju
    #34
    Elsőre nagyon tetszik. Mondjuk egy picit zavar, h nehezen kapja meg az ember a felfedezéseket. Bár lehet, h csak én nem fókuszáltam eléggé a kutatásra. Mondjuk jó szar helyre spawnoltam. Be voltam szorítva a sarokba teljesen és nem tudtam terneszkedni.
    Tetszenek a "küldetések". Nagyon sok színt visz a játékba.
  • warcat
    #33
    Konkrétum nélkül: brutális jövedelemre lehet szert tenni a kereskedelem+turizmusból.Bár belenyirbáltak,még mindig nagyon sok,egy bizonyos rendszertípus még rásegít ha van.

    Ennek meg az a vége,hogy instant kifizeted a gyártást(űrállomástól kezdve az überbrutál csillagrombolóig)így az iparnak nem sok szerepe marad.
    Fejleszgetsz,aztán 2-3 kör alatt veszel egy flottát és kinyírsz mindent.
  • lammaer
    #32
    De mindenképpen spoilerbe plíz... :)
  • Agamemnon
    #31
    Még nem jutottam el addig, hogy kipróbáljam, de azért leírhatod, hogy miként vágod át a rendszert :) még jól jöhet egyszer...
  • warcat
    #30
    Korrekt polírt kapott a végére,de az early access tapasztalatokkal még mindig seperc alatt át tudom vágni a rendszert és úszok a pénzben,onnantól kezdve meg megveszel mindent.
    Azért jó kis játék,van benne a még egy kört érzésből,de nem váltja meg a világot.
  • Agamemnon
    #29
    02.06.2014 - Horizon has been released!
  • Agamemnon
    #28
    Horizon-FLT - WTF?
  • Agamemnon
    #27
    Na szép, az összes hír, hogy egy erősebb szerverre került a honlapjuk...
  • Agamemnon
    #26
    Én nem kerestem, hogy őszinte legyek :) De ha valaki belefut, linkelje nyugodtan.
  • nyirog
    #25
    béta nem szivárgott ki esetleg a netre?
  • nyirog
    #24
    na kapott valaki béta kulcsot? elvileg ma sorsolják
  • nyirog
    #23
    jelentkeztem is hátha bekerülök :)
  • Renegade
    #22
    a Horizon közben huncut módon béta lett, a Spacesectorosok még ki is sorsolnak 5 kulcsot :)
  • Renegade
    #21
    sajna eltolták, nyár vége lett volna, de pl szept végére jön a köv nagy alfapatch, szóval nagy jóindulattal karácsony, szvsz :(
  • Agamemnon
    #20
    Megjelenési dátummal Ti sem futottatok össze?