7
  • socheater
    #7
    Úgy tudnám elképzelni, hogy az operációs rendszerekben lenne lehetőség a meghajtó SSD illetve mágneses részén lévő adatok áthelyezésére. Pl eldönthetném hogy melyik fájlok/mappák legyenek az meghajtó SSD részen. Utálom amikor egy rendszer ki akarja találni, hogy nekem mi a jó, legyen szó fájlok elhelyezéséről, vagy felajánlott ismerősökről, keresési találatokról... Barátnőm megnézi a Titanicot 10x, és már át is kerül az SSD-re? :D
  • coolbboy83
    #6
    Már jópár hónapja megjelent ilyen 1 TB-os 9.5 mm vékony Toshiba is.... persze itthon nem lehet kapni...
  • Bagoly81
    #5
    nekem van egy 750g notimban, fasza cucc tényleggyorsabb
  • wraithLord
    #4
    Nem rossz. Kérdés, hogy mennyire megbízhatók, mennyi az életidejük. Mert ha annyi, mint egy HDD-nek, és igaz az, amit a videoban mondtak róla, akkor megéri.
    Nekem még egyetlen HDD-m sem romlott el, van több mint 20 éves is, és 1-2 szektorhibától eltekintve tökéletesen működik (igaz, nem sok mindenre jó, mert 1 darab film nem fér rá).
    Viszont az SSD+HDD kombó egyelőre biztonságosabbnak tűnik. A HDD-kben megbízom, az SSD meg nyugodtan elszállhat, mert csak a rendszer van rajta.
    Nekem egy 64 GB-os SSD bőven elég (64 bites Windows 7-et használok, csak kikapcsolok benne minden helyfoglaló hülyeséget, pl. 16 GB RAM-hoz nem kell swap fájl), és szerintem az még olcsóbb is (kb. 22k HUF), mint egy 500 GB-os SSHD.
  • liberty2
    #3
    Bevallom, nem tudom, hogy ennek lesz-e értelme. Notikba jó, de azokból is csak oda ahol nincs hely 2 háttértárnak. Amiről beszélünk tulajdonképpen ( ha jól értelmezem ) akkor az egy kis méretű SSD beépítve egy nagy HDD-be, vagyis mellé. Szóval az a megoldás ami nekem otthon most is van ( SSD + HDD ), csak egy eszközben. Ha az árát le tudják nyomni annyira, hogy valóban csak egy hajszállal legyen drágább a hagyományos HDD-hez képest akkor lehet értelme, de én amondó vagyok, jobb szeretem az asztalaimban az eszközöket külön használni. Ez elvégre a Desktop lényege, nem? Valamelyik alkatrész, ha elromlik, kicseréled és ott folytatod, ahol abbahagytad.
  • kvp
    #2
    Nem feltetlen, mivel ketfajta cache van bennuk. Van egy ram cache a normal irasi/olvasasi muveletekhez, mig van egy ssd-s cache a sokat olvasott, ritkan irt adatokhoz. Mondjuk normal os eseten ezek az adatok a boot-ot leszamitva a gep sajat cache-eben vannak, sot meg jobb os-ek eseten (linux, android) egy tomoritett file-ba osszecsomagolva amit hagyomanyos lemezrol is be lehet rantani egy pillanat alatt. Windows eseten viszont sokat segit. Gyakorlatilag a normal merevlemez melle adnak egy beepitett ready boost-os pendrive-ot is. Mondjuk az ara tobbszorose egy hagyomanyos lemez egy 1 GB-os pendrive aranak, de nagyjabol ugyanazt tudja csak egyben.
  • endrev
    #1
    Jó, de így akkor a gyorsítótár ugyanúgy fog elöregedni benne, mint egy csúcsrajáratott SSD-nél. (Mivel, az SSD-cache egy csúcsrajáratott SSD.)