352
10804749371369819038.jpg
Shadowrun Returns
  • Calver
    #281
    és megadva a saját kérdésemre a választ: nem, és ezt követve baromi könnyen.
  • wedge31
    #282
    Shadowrun: Returns Patch 1.2.5
  • Calver
    #283
    no, DMS is lezúzva közelharcos "adepttel" hardon, Dragonfall kibervereit hozzáadva, nagyon elégedett voltam vele - darál valami kegyetlenül, mindig mindenkit eltalál, és konkrétan UB küldit 2 fővel toltam (Coyote ugye kötelező), tekintve h a végén pommel strike-al simán mozdulatlanná tudtam tenni mindent és mindenkit. szórakoztató. tetszik h mennyire felhúzta a sok-sok patch ezt a fajta karaktert, az elején fosgyengék voltak, mostanra csomó cucc nagyon szépen fel lett tápolva (stride passzívban ad +2 movement-et pl), és rohadtul vicces velük a harc. na meg a 13-as erő sem egy utolsó dolog.

    bájdövéj patchek DMS-en is elég sokat módosítottak - pl egyik dekás rész hosszabb lett, bedobtak egy új ilyen pontot mercy mental hospital-ba is, sőt, volt egy másik is (Coyote küldetésénél), amihez sajnos nem tudtam hozzáférni. mindenesetre elégedett vagyok, sokkal kellemesebb lett... még a végén nekifutok még egyszer very hardon is
  • Hucsek
    #284
    Nemrég végigjátszottam ezt az új kiegészítőt. Nekem tetszett.. volt egy két rész ahol bizony megizzadtam és a sztori is kellemes volt. Azóta leszedtem egy Unlimited nevű kiegészítőt.
    Nagyon alap karakterrel kezdünk és a munkánk is kis melókból áll amivel elég nehezen lehet haladni az elején. Gyakorlatilag van benne egy rész amivel végtelen számú munkát le lehet játszani. Pl az öld meg a dílert részért kapsz 5-600 nujent és 1 karmát.
    Persze van benne komolyabb történeti szál is, hiszen meg kell bosszulnod a testvéredet akit a gonosz Renraku biztonsági vezető ölt meg.
    Felraktam hozzá még egy Utcai szamuráj kiegészítőt is.
    Egész kellemes.
    Egyetlen negatívuma a "Fan" játéknak, hogy sajnos majdnem minden interakció előtt (tehát ha rákattintok, hogy beszélni vagy pályát váltani akarok) rá kell kattintanom a kívánt interakciós ikonra, majd Esc-pet nyomni és vissza. És csak miután kijöttem a menüből hajtja végre az utasítást. Egy kicsit bosszantó... -.-'
    Illetve még az, hogy a játék elején felbéreltem egy sámánt aki a játék elején segített (rám szált a Halloween banda). Most nincs mellettem, de pénzt még így is vonja a rohadt kis törp....

    Másnak vélemény?
  • Hucsek
    #285
    Illetve kinek lenne kedve bíbelődni a pályaszerkesztővel?
  • redcapsinger
    #286
    Már majdnem a végén vagyok én is az új kiegészítőnek... Kellemes egy darab :)
    Engem az érdekelne, hogy mit kell csinálni, ha ilyen fan által készített küldetésekkel akarok nyomulni, illetve érdemes-e, nincsenek-e tele játszhatatlan bugokkal? Stemames a játékom, ugye... Szóval leszedem, és hova mentem, vagyis mi a menete a Steam Műhelyközpontnál, hogy benne legyenek a játékban ezek a küldik? Azt láttam, hogy a játék könyvtárában van valami Content kvt, gondolom, oda kell valahogy másolni...
    Ja, és lehet ezekbe importálni már kész karaktereket?

    Köszi előre is! (Amúgy én is szemeztem ezzel az Unlimited-es kieggel, hogy ki kellene próbálni:))


  • Hucsek
    #287
    Én letöltöttem a Nexus-ról
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/searchresults/?

    és bemásoltam a
    GameShadowrun ReturnsShadowrun_DataStreamingAssetsContentPacks

    mappába, majd a játékba ki kell pipálni, hogy aktiválod-e. ( a főmenüben van egy fül)

    Nézd, hogy hányan "lájkolták" és hogy hányan töltötték le.
  • redcapsinger
    #288
    Ok, köszi, de nekem szerintem más egy kicsit, mert Steames verzióm van...
  • redcapsinger
    #289
    Amúgy a Dragonfall kiegészítőnél, főleg a vége fele, nálam van pár bug... Például néha befagy loading közben, meg nem működik egy interakció, csak ha újra betöltöm... Nálatok is jelentkezett ilyesmi?
  • lammaer
    #290
    Srácok, most hogy van ez a kiegészitő: teljesen különálló történet az alapjáték történetétől, vagy van vmi összefüggés a kettő közt? (beépülő sztori, vagy esetleg a karaktereket lehet átvinni egymás közt)
  • Shiwo
    #291
    különálló történet, némi utalás van csak
  • lammaer
    #292
    No hát a hétvégén tologattam az alapkampányt, de elég csalódott vagyok, többet vártam a játéktól, valami falloutos jellegű szabadságot.

    Ehhez képest lett egy totálisan lineáris játék, rengeteg üresjárattal - a játékidő fele - kétharmada csak értelmetlen szaladgálás a kihalt és érdektelen pályákon. Láthatóan a sztorira akartak inkább rágyúrni, de ha valaki olvasott SR regényt (és hát ugye aki játszik ezzel az nyilván olvasott) akkor semmi extra nincs benne - a hasfelmetsző ráadásul már egyszer el is lett lőve valamelyik regényben.

    A logikai "fejtörők" - vagy választási lehetőségek is nagyon gyerekcipőben járnak: gyakorlatilag az ember szájába rágja a játék hogy Látod, zebrahús, add oda a hellhoundnak és akkor nem támad.

    Szóval eléggé lehangolt a játék, az alapkampányt végigtolom becsületből, de utána...

    A másik kampány ugyanez, vagy ott legalább orvosolták a fenti negatívumok egy részét? Esetleg valami player campaign/mod?

    Ki vagyok éhezve az SRre, de jelenleg a játék alig több, mint amikor az ember windows installálás közben nyomogatja a next-next-next gombot a dialógusokon.
  • Calver
    #293
    Dragonfall orvosolt minden negatívumot amit felsoroltál, és azokat is, amiket nem. tényleg. hihetetlenül jó, hirtelen szerepe van a képességeknek (és nem csak decking-nek), a csapattársak nem egydimenziós bicskások, a történet közel sem annyira lineáris (van egy pár run amik közül lehet választani, mind egyedi, és mindnél van valamiféle szerepe a döntéseidnek), jön egy rakás új kiberver, van benne jó pár futkározás mátrixban, egyszerűen... kiváló, DMS a közelébe sem ér.

    ó, és *baromi* hosszú. ez az egyetlen negatívuma szvsz, h amikor már úgy érzed, h na most mindjárt vége... akkor még pörög egy jó 5 óráig. mindenesetre próbáld ki, kétlem, h csalódni fogsz.
  • dezfafara81
    #294
    Na így adept-tel is elkezdtem a DMS-t, a legvégén vagyok, azért nem olyan rosszak a közelharci támadások sem (mondjuk chi képességek majdnem maximumra tornászva). Igaz, párszor melléverek (7-es erő, melee 6, unarmed 6 mellett), az azért elég dühítő néha, de tetszik ez a kaszt is, kár hogy ugye az esszencia csökkenésekor a mágia szint is csökken, bár azért egy-két kiberver előnyét lehet pótolni megfelelő chi spellekkel...

    Ezeket a fan által készített (UGC) modokat, küldiket érdemes felrakni? Mert nagyon kipróbálnám, de ha egy nagy bughalmaz mindegyik... Gondolom, mentés nincs is ezekben a cuccokban...
  • lammaer
    #295
    Köszi, ez igen kecsegtetően hangzik, akkor mindenképpen megnézem a folytatást.

    @dezfafara: tegnap nézelődtem ezügyben, pont most volt egy hivatalos mod verseny, úgyhogy esélyes hogy az ott szereplő győztes / runner up modok minőségiek.

    Itt a link, a long story sztem esélyes hogy jó.

  • dezfafara81
    #296
    Köszi, akkor 1-2-t megkukkantok :)

    Egyébként a Dragonfall tényleg jobb valamelyest, street samurai-al azt is végigtoltam :)
    Bár hogy a története jobb lenne-e, mint a DMS... Nos, ízlések és pofonok ugyebár :)
  • lammaer
    #297
    Ha kipróbáltad őket majd nyilatkozz hogy milyenek.
  • Calver
    #298
    milyen adepttel tolod h ilyen alacsonyak a statjaid a végére? mert nekem 4-es willpower és chi casting (avagy pont amennyi kell, mert stride és chi focus felett minden felesleges) és 2-es spellcasting mellett a végére konkrétan szórnom kellett már body-ra pontokat, minden maxon volt.

    kiberverekből meg ajánlom Dragonfall-osok berakását, közelharcos karakternek hihetetlenül jók, én kis karakterem is tele lett nyomva velük.
  • dezfafara81
    #299
    Most vagyok a legutolsó mapon, az adept-em lényeges tulajdonságai: body 6, ügyesség 4 (ranged combat 4 - hogy a végére ugye azért valamennyire lőni is tudjak, meg a dodge is legalább 4-es legyen), erő 7 (közelharc 6, melee 6, unarmed 6),a willpowerem az 8-as (igy már megvan a mystic armor chi spell is), a többi tulajdonságra meg nem igazán fordítottam karmát. Ja, igen, és törpe vagyok, a willpower nála +1-el indul. Elég jó kis törpe adept lett, aki azért lőni is tud néha, ha arra van szükség, de ugye 4-es ranged combat-tal így is eléggé mellé lő sokszor). Szóval azért többségében marad a dragon sworddel támadás meg unarmed egy jó kis killing hand-del :)

    A dragonfallos kiberverek berakását elolvastam, amit kiraktál, de félek, hogy elronthatja a gémet, így is előfordul néhány bug. Hozzáteszem, eredeti, steames játékom van. Meg aztán így megvan a 6 spell helyem, kell is mind, a kiberverek használatánál ugye minden egyes cucc csökkenti eggyel ezek számát...

  • Calver
    #300
    teszteltem, nem rontja el szerencsére.

    de várjál, akkor most pusztakezes vagy közelharci fegyveressel toltad? mondjuk az tuti, h ilyen kiberveres móka csak idézőjeles adept-nek jó, mert hydraulic jack + két kar + szemek + szív után maradt 3 spell slotom, pont elég heal, stride, magic res. kombóhoz.
  • dezfafara81
    #301
    Közelharci és pusztakezes is, no meg azért lőni is szoktam, ha a szükség úgy hozza :D
  • zenoka
    #302
    Sziasztok!
    topicot nem talaltam sajna (inditani meg nem inditok nem vagyok topicgazda tipus)
    marcius vegen elindult a shadowrun online early access steamen..
    van meg rajtam kivul valaki aki befizetett ra?
    egyelore 4 missiont lehet lenyomni vele kis mappokon (a negyedik az igen kemeny) 2 fix elore meghatarozott karival meg egy pvp map van ugyan ezekkel a karikkal.
    jonak igerkezik a cucc.
  • Shiwo
    #303
    hát, ha nincs hírzárlat (vagy van, csak nem foglalkozol vele :D ) akkor jöhetne pár infó meg kép, a topik tán megbírja (:

    engem majd érdekelne a játék, ha csak ha nem havi díjas lesz, hanem egyszer megvásárlós vagy mikrótranzakciós.. erről lehet már valami biztosat tudni ?
  • zenoka
    #304
    nincs hirzarlat (annyit irtak hogy ha valaki csinal review-t vegye figyelembe hogy ez meg csak alpha)
    itt egy gameplay
    https://www.youtube.com/watch?v=Z_y6vc6ogVM

    lehet tudni a fizetesi modelrol: f2p alapvetoen mikrotranzakcios de van ra lehetoseg hogy egy egyszeri elofizetessel feloldj mindent es csak ingame fizeto eszkozt kelljen kolteni jobb gearekert..
    nagyjabol igy:
    https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/001/107/527/357b4ff08e672cbda4e960db41182e77_large.jpg
    annyi van hogy most steam 29.90 euroban a campain.
    bundlestars-on most 40% os kedvezmeny van harom napig
    http://www.bundlestars.com/store/shadowrun-online/
    (de az oldalt nem ismerem csak forumon irtak)
  • gerey
    #305
    Még anno KS-n fizettem be rá a returns-on felbuzdulva. Egyszer végigmentem a 4 pályán, de eddig semmi komoly, majd ha lesz char gen, stb. esetleg majd beszólok. De mostani állapotában én nem venném meg steamről...
  • zenoka
    #306
    4-diken nezzel be ez a frissites jon
    -Introducing security and alarm levels: Cameras increase alarm levels, resulting in enemy reinforcements being called in. No more Mr. Run-and-gun!
    -New Character: Bri, the Dwarf Decker, joins your team for select missions and bringing the new pistol and combat hacking skills.
    -New Missions: We've added some maps to round out our prequel adventure, complete with new goals and enemies!
    -Random Spawns! Think you know all missions by heart? Think again as the runs just got a lot less predictable!
    -Lots of other improvements and fixes!
  • Edorn
    #307
    Esetleg magyarítás készült, vagy készül hozzá? Ha igen, merre található?
  • MerlinW
    #308
    Fog készülni Imyke által, de még sehol sem található. Majd fent lesz a magyarítások.hu-n, ha elkészül ami nem ma lesz.
  • MaRee
    #309
    Dragonfallban hogy tudok a társaimnak itemeket adni? Az én stashemben vannak a fegyverek, de mission kezdeténél nem mutatja őket, hogy ki lehetne választani. Ha a szekrényemhez megyek, ott benne vannak.
  • Shiwo
    #310
    sehogy :(

    egy-két gránátot vagy gyógycsomagot lehet nekik adni, ha van szabad "slotuk" de semmi mást..

    ez sajna egy elég nagy hiányossága a játéknak
  • gerey
    #311
    Csak consumables cuccot tudsz átadni, gránát/program/medikit stb. Fegyvereiket maguknak veszik.
  • Shiwo
    #312
    programot nekem nem engedett átadni
  • gerey
    #313
    Uh lehet rosszul rémlik, pár hónapja nem játszottam vele. Bocsi.
  • wedge31
    #314
    Szeptember 18-án jön a " Shadowrun: Dragonfall - Director’s Cut ", akinek már megvan a Dragonfall ingyen kapja majd meg.
    Utoljára szerkesztette: wedge31, 2014.08.16. 09:28:15
  • Shiwo
    #315
    hmm.. a végén még kénytelen leszek újra végigvinni, és ezúttal elszabadítani pár olyan dolgot, amit előtte nem :D

    és nagyon remélem, hogy végre nagyobb lehetőség lesz a társak cuccainak összeállításához...ha páncél nem is, de legalább teljes hozzáférés a medpack / gránát / programok listához..
  • MerlinW
    #316
    Nem hiszem, hogy belenyúlnának a rendszerbe, DC általában a történetre van hatással. Kapunk 1-2 új questet ami kibővíti a sztorit.
  • Shiwo
    #317
    sose lehet tudni.. harc kapcsán írták:

    "Trevor King-Yost explains the major improvements we’ve made to Dragonfall’s combat systems."

    hát. nálam a "major improvement" nem azt jelentené, hogy "átírtuk a shoti sebzését meg növeltük a pisztoly lőtávolságát, hogy jobb legyen az egyensúly", hanem valami komolyabb változtatást sugall.. és akkor már a kísérők cuccainak variálása is beleférhetne egy "major improvements" -be
  • MerlinW
    #318
    Hmm, meglátjuk. Szeretjük a kellemes meglepetéseket:)
  • wedge31
    #319
    Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut (Official Trailer)

  • TokraFan
    #320
    Szuper ez a játék! Egyedül a linearitás zavaró, kicsit több sandbox élmény mellett tökéletes lenne. De így is nagyon jó, nekem a képi világa is eszméletlenül bejön. Dragonfall is hasonlóan lineáris?