15
  • nextman
    #15
    A papir az elso szuro.
    Aki azt nem birja megszerezni, mert gondolna a munkaado, hogy barmilyen tudassal rendelkezik?
  • gforce9
    #14
    Ez nem igaz. Egy normális munkahelyen marhára nem nézik a papírt, hanem csak a tudást. Annó én cnc munkakörbe mentem és melózni kellett, mondtam: itt és itt végeztem, ilyen és ilyen papírom van. Mondták, hogy marhára nem érdekli őket, mert attól még nem fogok tudni dolgozni. Elémvágtak egy rajzot és mondjam el hogyan csinálnám meg. Az okés volt hellyel közzel(annó szinte teljesen kezdő voltam, kicsi gyakorlattal), így felvettek. Mondjuk ez a szemlélet rossz, ha azt nézzük, hogy gyakorlat nélkül elég nehéz elhelyezkedni, viszont az is marhaság, hogy papír. Ismerek én olyan diplomást, hogy a kutyám nem bíznám rá, annyira sötét.
  • e98ff
    #13
    Normális munkahelyeken papír ÉS tudás alapján szelektálnak.
  • nextman
    #12
    Azert a matek hatter nem rossz pl. amit a sulik adnak. Azt onszorgalombol nagyon keves mernok tanulna meg.
  • fade2black
    #11
    Ez nem infos specialitás, gépészeknél, villamosoknál uez megy.

    A fősuli, egyetem ad alapokat, rálátást, kis gyakorlatot. A szakmát a munkahelyen fogod megszerezni.

    És tetszik nem a diploma elvárás. Volt, van, lesz.
  • FoodLFG
    #10
    Külön-külön egyik sem jó.
    Azt kell csinálni, hogy elmész egyetemre seggeled amit ott adnak, mert a papír is kell, és közben még képzed is magad mellette lehetőleg élesben.
    Csak ugye ki a szarnak van kedve a félig-meddig felesleges egyetem mellett még pluszba bevállalni mást is. Nah ezért megy a szenvedés.

    Egyáltalán nem hatékony, de ez van, így működik a rendszer.
    Ennek köszönhetően ezért a hallgatók és a munkáltatók oldalán is óriási idő és energia pazarlás megy.


    A tudás szerinti döntés meg szép, csak valahogy mégsem csinálják. Talán munkáltatói oldalról kéne elkezdeni valami változtatást...
  • sanyicks
    #9
    "A papir mar boven eleg ahhoz, hogy felvegyek a frissen vegezett embert egy ceghez."
    Elég baj, aztán megy a szenvedés, hogy meg kell tanulnia azt amit az egyetemen nem tudtak megtanítani... vagy kirúgják próbaidőn belül.

    El kéne már felejteni a papír alapú döntést, tudás szerint kéne.
  • lamer the true
    #8
    Az IT-s az egy emberfajta. Nem igazán lehet ezt tanítani. Kell hozzá némi ész és kockulás. Nálunk szerintem lenne ilyen ember is bőven, de nyelvtudás nélkül nem lehet elhelyezkedni. A mi nagy problémánk a nyelvtudás hiánya, sajna.
  • nextman
    #7
    Mellesleg hatalmas ez a Jedi trukk, amit Barroso epp produkal.
  • nextman
    #6
    Ti hol olvastatok ezeket az adatokat?
    Mindenhonnan kivontak penzt,a mernokkepzesbol is, csak aranyaiban kevesebbet.
    IT-t meg lehet nagyon is tanulni egyetemen, lehet nem azokon, amik itt nalunk vannak, de pl. USA-ban eleg jol megoldjak.
  • kvp
    #5
    A papir mar boven eleg ahhoz, hogy felvegyek a frissen vegezett embert egy ceghez. Egyebkent meg van olyan szak ahol lehet tanulni is, csak akarni is kell. De a mernokkepzesbol nem vontak ki, csak a kevesbe hasznos teruletekrol. Ha mukodne meg a rendes tervgazdasag, akkor minden diaknak megmondana az allam, hogy mit fog tanulni es hol. Hiaba akarna mondjuk egyiptologus lenne, ha neki kohomernoknek kell tanulnia, akkor ingyen csak azt tehetne meg. Mondjuk az eu javaslata az adott szakteruletre oktatasbol nem olyan rossz, ok is kezdenek elmenni a tervgazdasag fele, aminek az allamkapitalista valtozata kinaban is bevalt.
  • Csuhika
    #4
    Hoppá! Ott a pont.
  • sanyicks
    #3
    Mert azokon az egyetemeken ahol kivonták a pénzt, azokon aztán fejlett és minőségi oktatás volt ugye? :D
    Másrészt IT-t nem igazán lehet tanulni egyetemen... max papírt szerezni egy többségében használhatatlan tudásról.
  • Gauge
    #2
    Mert itthon előrelátók és tudják, hogy évek múlva úgyis mindent Kínából irányítanak majd:)
  • Darth Sith
    #1
    nálunk ehhez a kezdeményezéshez azzal járultak hozzá, hogy kivonták a pénzt az egyetemekről, így nem, hogy fejlődés, minőségi oktatás lenne, hanem jó, hogy éppen nem kell bezárni az egészet. Így aztán lesz minőségi szakember utánpótlás :)