33
HKK online
  • Devv
    #33
    Kipróbáltam, jól meg van csinálva. Csak gyenge a paklim... :)
  • jackoneill90
    #32
    A sárkányölő nem menő? beholderen
  • lordbalu
    #31
    Sziasztok! Össze tudna állítani nekem valaki egy használható paklit ezekből a lapokból, vagy valami tanács mire kéne rágyúrnom, beszereznem?Valami nagyon kezdöbarát paklira gondoltam :)
    1x a halála nem válogat
    1x a közösség ereje
    1x allatomos manó
    2x álomvirág
    1x nyugalom pillanata
    3x a vámpír csókja
    2x a viharisten jele
    2x a bűvös tavacska
    1x Chara-din fattya
    1x csúzlis manó
    1x dicsekvő teknős
    2x egyet mondok
    3x elözönlés
    3x energiaital
    1x a bölcsesség dala
    2x a halál dala
    1x áldozati bárány
    1x az időrabló pálcája
    2x fehér manó
    3x gigantikus lovas
    3x gigaököl
    1x gruangdag amulettje
    4x gyilkos manó
    1x halászat
    1x harcias manó
    1x harci szekér
    1x heves vérmérséklet
    1x ifjú teknős
    1x isteni infúzió
    1x izmos manó
    1x khirr a barbár
    2x kisértés
    2x kölyökteknős
    1x lidércharcos
    2x manakorong
    1x megelőző ütés
    1x megfelelő alkalom
    1x Méniach, a zöld
    1x nekrobestia
    2x Nekromata csontváz
    3x Nekropolisz
    3x Óriás denevér
    1x Örök kábulat
    1x Orzag bilincse
    2x Ősi halálmágia
    1x Planetáris Őrdémon
    1x Robbanó birkák
    1x Ryuku átokvarázs
    4x Smaragd fókuszkristály
    1x szellembéklyó
    2x Szellemszolga
    1x Szepuku
    1x Szibarita váz
    1x Terrorteknős
    1x Tharr bűbája
    1x Tisztiszolga
    1x Togya-ork
    1x T.Vlagyimir
    3x Urgod csapása
    3x Vladimar
    2x Vámpír adeptus
    3x vámpíreledel
    1x Varkaudvar hírnök
    1x Varkaudvar íjász
    1x Varkaudvar kínzómester
    1x Vidám manó
    1x Zöldfülű kalandozók
    1x Felszabadító kacagás
    3x Nekromata vezér
  • Devv
    #30
    Nekem is volt ilyen kezdetleges hordám, Gorombillákkal meg Gitongákkal, uncsi tesóim szenvedtek is vele... :D
  • Sceleton
    #29
    A jó öreg horda taktika...Sok lény, és még több lény... :D
  • nearo
    #28
    Ismerős charadin fattyal volt így, szerintem több mint 200 volt belőle neki. Indult is versenyen fattyas paklival, majdnem nyert is vele. A pakli lényege az volt, hogy berakott néhány kiegészítő lapot a sok-sok fatty mellé :D
  • Sceleton
    #27
    Valamikor már normálisan neki ülök az online játéknak is, hogy milyen is. Eddig csak a tutorialt csináltam meg. Bár tény, hogy a "régi szép emlékek" jöttek vissza. A Szopó gödör pedig egy utálatos csapda volt. Én a Lebegő gombára voltam rácuppanva. :D Minden kiadást megszereztem belőle. :D
  • Molnibalage
    #26
    Pár napja ránéztem a lapok listájára. Feltolultak az emlékek... :)
  • Zero 7th
    #25
    Hát engem nem varázsolt el... :P
  • ktomi22
    #24
    like szopógödör :D
  • Molnibalage
    #23
    Részben ez adta a varázsát és sokszor poénosak a nevek.
  • Zero 7th
    #22
    Titeket nem zavar egyébként a nevek borzalmas gagyisztikussága? Nekem már akkor is ezzel volt bajom, mikor az egész új volt...

    Másik: pár éve volt egy rajongói HKK játék, teljesen offline, AI ellen. Csak a Beholder a tökére lépett a csókának, és rekordidő alatt eltűnt a letöltési lehetőség. Ennek a játéknak van ahhoz köze?
  • kastil
    #21
    Érnek még valamit a kb 10-13 évvel ez előtti lapok?:D Van egy kb 100 darab valahol a padláson, azt hiszem volt pár akkoriban ritka is, amiket a lehet térnél asylum vagy hol (már nemtom mi volt a pontos neve) 5-10k-ér vettek volna be
  • lordbalu
    #20
    Rájöttem szerintem a játék legnagyobb hibájára. Nincs ELO rendszer :(
    Kezdő játékos vagyok de néha csak úgy pislogok, hogy mi van :)
  • lordbalu
    #19
    Versenyeken is lehet. Én se vagyok az a befizetős fajta én így csinálom.
    Sit'n Go 0 kredites friss bontás (még soha nem nyertem előkelő helyezést)itt lehet nyerni káoszkristályt
    Aztán meg a valódi verseny s ott már ritka lapokért megy.
    Hogy cserélni tudj ahhoz meg minimum egy kredit kell

  • Hegi90
    #18
    ritka lapokat csak forinton lehet szerezni?
  • ktomi22
    #17
    177. szopógödör
  • Molnibalage
    #16
    Már a létsík pakli idején volt olyan ami erre képes volt, a mágia létsíkos + VP termelő paklihúzó + visszakeverő. Nem véletlen született meg a tiltott mágia kategória.
  • Devv
    #15
    Összegyűlünk szépen... Én 1999-ig játszottam (Aranyforrás) és ahogy itt írták is, kb. addig volt jó a játék. Meg van még az összes lapom. Nekem tüzes paklim volt, akkor még eltartott fél-egy óráig is egy küzdelem.
  • nearo
    #14
    Egyik ismerősöm nyomja online, aztmondja irdatlanul sok a noob, de amúgy jó is lehetne^^

    Én olyan 2005-2006 környékén játszottam (csak hobbi szinten, versenyen nem voltam), egy gyenge gólempaklim volt meg egy kicsit erősebb épületpaklim... emlékszem már akkor is volt olyan pakli ami képes volt egy kör alatt nyerni, és azóta olyanokat hallok, hogy csak még jobban felgyorsult a játék.
    Haverokkal szoktunk néha nagy ritkán összejönni játszani kurvarégi gyaknemgyakokkal, azok jók szoktak lenni :)
  • Hegi90
    #13
    bazzeggg
  • kanduhr
    #12
    De jó kis játék volt ez annak idején! Én úgy 2001 környékén hagytam abba, majd volt egy pár hónapos visszatérés 2002-ben, de akkor már látszott, hogy ennek igy semmi értelme. A csomagok nagyon megdrágultak, és a legtöbb ismerősöm is felhagyott vele.

    Emlékszem, két olyan brutál paklit csináltam: az egyik óriásos volt, 3-5 mínusz vp-vel hoztam ki a lényeket, míg a másik pedig motyogós volt, és gyakorlatilag kisemmiztem az ellenfelek pakliját:D
  • Molnibalage
    #11
    Olyat mi is csináltnuk. Nekem az egyik legnagyobb dobásom egy gyak-nemgyak versenyen egy kalandozó pakli volt. Egyedül a horda pakliknak volt esélye, minden mást úgy daráltam le vele, hogy csak úgy néztek. A nagy pech az volt, hogy 6 meccs alatt kettővel is összefutottam. Volt olyan meccsem, hogy a három kör 20 percig sem tartott. :)
  • Sceleton
    #10
    Az jó kombó. :)

    Én szerettem az Éjmágus paklimat. Nehéz volt, de jó sok trükközés volt benne. Nem pedig csak annyi, hogy kihozok 10 db 6/9 -es lényt. :)

    Mi olyat játszottunk, hogy egy toronyba raktuk az összes lapunkat, s mindenkinek az volt a paklija. :)
  • Molnibalage
    #9
    Már az Aranyforrás / Árnyékhold idején is kezdtek eltápolódnia a lapok. A versenypaklik evolúcióját nem trükkös, hanem tápos lapok kiadásával érték el. Ehhez nekem meg nem volt kedvem.

    Miután eladtam a kártyáimat azért haverral és egyik tesóval a "hulladék" - hegyekben állt - gyak-nem gyak lapokkal dobozból házi bontott paklit játszottunk. Volt vagy 1000-1200 lap, abból húzott mindenki 70-et és még cserélhetett lapot, ha akart. Egy kaszabolósáska volt az isten, mágikus védelemmel, meg aztán ihaj. Azok voltak talán a legjobb játékok.
  • Sceleton
    #8
    Egyet értek Molnibalage -vel. Az Őskor volt jó, ahol csoda számba ment egy Zinthurg a maga 5/5 -ös értékeivel. Olyankor az ellenfél pedig vért izzadt, hogy mit kezdjen vele... persze Zinthurg 11 vp-ért jött, nem csak úgy. Ehhez képest Vagy nézzük a Varkaudar behemótot 8 Vp -ért : 2/4-es. A 3/3 -as lény durva volt. De az új lapokkal nagyon el van tápolva.
  • lordbalu
    #7
    Leírok egy kis tapasztalatot.
    Rossz
    Lapot cserélgetni játékosokkal csak akkor tudsz ha minimum 1 aranyat van az viszont csak befizetéssel tudsz szerezni.

    Kártyákat pénz nélkül is tudsz szerezni
    Vannak ingyenes versenyek is (itt sokkal jobban jön az ezüstöt mint a gyors meccseken s ha friss bontással játszotok mindenkinek egyforma esélye van nyerni.

  • Molnibalage
    #6
    Nem egészen. Viszont most látom, hogy nem jó ez online. Nekem akkor lenne értelme, ha lehetne az "őskor" lapokkal játszani. Úgy értem, hogy mondjuk legfeljebb az Aranyforrás/Árnyékhol kiegekig. Utána elkurvult az egész, agyontápolták a lapkat. A "Tiltott mágia" versenyket és a gyak. nem gyak versenyeket imádtam anno.
  • jackoneill90
    #5
    Ez afféle wow lett volna anno csak kártya formában? Az utcán is sok előfordult nyilván hatalmas eszmei érték volt.
  • Sceleton
    #4
    Még él a HKK? :) Anno én az ÖV -nél akadtam ki. TF nagyon bejött. Chara-din a kedvencem, és persze Korgo Szikra. :)
  • Molnibalage
    #3
    Hú, kb. 13 éve hagytam abba. Atyég, de öreg vagyok... :)

    A 2. kieg idején vettem az első paklit, de 2000 nyarán eladtam, mert kész anyagi csőd volt az akkori lehetőségeimhez képest. Egy ideig jártam versenyekre is - kb. egy tucaton voltam ott - a legjobb helyezésem egy 5. és egy 8. hely volt kb. 50-70 fős mezőnyben.

    Őszintén szólva nem hittem volna, hogy a HKK ilyen hosszútávon túlél...
  • Micsu
    #2
    kedvenc lapom: szopógödör :D

    anno pár kiegészítőik játszottam, pár lapért öltek is volna, illúziósárkány stb
  • lordbalu
    #1
    A Hatalom Kártyái Kártyajáték (HKK) egy gyűjtögetős kártyajáték, amit a Beholder Kft. nevű cég indított el az amerikai Magic: The Gathering mintájára (de attól eltérő rendszerrel) 1995 szeptemberében. A kártyajáték hangulatvilága a cég másik termékén, a „Túlélők Földjének” fantázia történetén alapszik. A kártyajátékban egy varázslót személyesítünk meg, aki lények, varázslatok és egyebek létrehozásával próbál győzedelmeskedni egy csatában az ellenfél vagyis a másik játékos(varázsló) felett. A játékot minimum 2 játékos játssza és habár elvileg nincs felső plafon, de nem jellemző a hatnál több személyes játszmák.

    Az előbbi adat a wiki oldalról származik. A saját leírásom pedig az, hogy egy magyar Yu-Gi-Oh kártyajáték.

    HA az én nevem alatt regisztráltok semmi előnyom ne származik belőle, csak ha vesztek valamit.
    de aki nem akar itt az eredeti.

    A fórumot azért hoztam létre, hogy egymásnak tanácsot adva építhessük a kártyacsomagjainkat, ill nem találtam az oldalán fórumtémát ahol kezdő kérdéseimet feltehetem.