70
  • globint
    #1
    Nagyon király, még akkor is, ha ez a műszer akár több milliárd dollárba kerül.
    A történelemben visszatekintve, mindig azok a kultúrák lettek, voltak erősek, amelyek költséges projekteket akartak, és tudtak megvalósítani, a tudást, és annak kutatását fontosnak, és megismerni valónak ítéltek. Azok a kultúrák viszont, amelyek "csak" napi életre voltak képesek gondolni, elkorcsosultak, és többnyire meg is szűntek.
  • wiIlcox
    #2
    Téged mutogatni kéne, mint nagyon hülyét. Neked nem az a lényeg, hogy mire menjen a pénz, hanem az, hogy jó drága legyen. Látod, pont ezt használják ki a mai szélhámosok. Sajnos ilyen fazonokat szül a mai gagyimédia és a ratyi iskolarendszer.
  • immovable
    #3
    Apa kezdődik.
  • globint
    #4
    Ja.
  • csimmasz
    #5
    Hozom a sört meg a chips-et.
  • ManoNegra
    #6
    Nézzük csak, mi magyarok jelenleg melyik halmazba tartozunk? Nagyon király...
  • csimmasz
    #7
    Kb természeti nepek vs birodalmak.
    De ez mindenre igaz, aki mindig mindennel megelégszik az sosem fejlődik.
    A tudas is egymásra épül, írás nélkül nincs civilizacio, az anyag és maga a világegyetem teljes megismerése nélkül tényleg nem lessz űrmeghódícsa!
  • csimmasz
    #8
    Upsz!
    Most ezzel megidéztem Gombabát, csak nála nincs három kívánság. :(
  • NEXUS6
    #9
    Csak nehogy...!
    ;)
  • liberty2
    #10
    Készítsétek a térhajtóműveket. Mr. Worf, 9-es fokozat!!!!!!!!
  • kamionosjoe
    #11
    Engem még mindig nem tudtak meggyőzni, hogy létezik a sötét anyag. Teljesen feleslegesnek tartom, hogy ilyesmit kutassunk, a pénzt a látható anyag kutatására kellene felhasználni.
  • HátEzMegMi
    #12
    Látható anyag, mire gondolsz az acélgyártásra? Gondolom nem véletlenül kutatják a sötét anyagot, ha nem találják meg is okosabbak leszünk pár dologgal, ha meg megtalálják akkor kénytelen leszel meggyőzve lenni :)
  • csimmasz
    #13
    Teljesen igazad van!
    Minek költünk olyan dolgok kutatására mint akár az elektroika, azt sem látjuk amikor az elektron kolbászol a vezetékban, ostoba kutatás, levele.

    "Az asztrofizikusok és kozmológusok szerint a Világegyetemnek mintegy 4-5 százalékát alkotja a látható anyag, 25-26 százalékát a sötét anyag és 70 százalékát a sötét energia névre keresztelt titokzatos jelenség."

    Tehát tiszta hülyeség azt kutatni amiből tulajdonképp a viláegyetem áll, elég arra a 4-5% nyi látható anyagra koncentrálni, tiszta sor!
  • wiIlcox
    #14
    Legalább érvelni tudnál, de hát az már meghaladja a gagyimédia szenzációin, a gyenge oktatáson és a scifin felnevelkedett agyadat.
    A DNS-t sem látjuk, mégis hasznos a kutatása! És még sorolhatnám.

    "Az asztrofizikusok és kozmológusok szerint a Világegyetemnek mintegy 4-5 százalékát alkotja a látható anyag, 25-26 százalékát a sötét anyag és 70 százalékát a sötét energia névre keresztelt titokzatos jelenség." - szerintem meg nem. Még az sem biztos, hogy van ilyen, de a szélhámosok még azt is megmondják, hogy ez mekkora. Hihetetlen sötétség van a fejekben. Az emberek többségét teljesen meghülyíti a média azzal, hogy apránként adagolják a szélhámosságot. Először csak az jön le, hogy feltételezik, majd amikor már mindenki hallott róla, akkor az egészet úgy tálalják, hogy ez tény. És onnantól már a meghülyített fórumhuszárok is szajkózzák, ahogy itt is olvasható. És persze mindenkit lenéznek, hülyének, tanulatlannak, ostobának állítanak be, aki nem dőlt be a szélhámosságnak. Gratulálok!
    Ja, míg el nem felejtem: jöhetnek a mínuszok. Ennél többre magatoktól egyébként sem vagytok képesek.
  • immovable
    #15
    S fáj?
  • wiIlcox
    #16
    Neked biztos.
  • CrazyAchmed
    #17
    Csak a játék kedvéért: tételezzük fel, hogy igazad van, és a sötét anyag kutatás csak egy pénznyelő, és a média és a fos iskolarendszer találta ki az egészet. A kérdésem az lenne, hogy ha a tanulmányaim és a média teremtette "sötétséget a fejemben" szeretném szétoszlatni, akkor mit javasolsz, merrefelé keresgéljek, te honnan szerezted a tudásod, amivel megállapítottad, hogy mekkora sötétség van a fejekben?
    Nem feltételezem, hogy csak trollkodásból írtad, szóval kíváncsian várom, hogy a hiteles tudást hol osztják???
  • Darth Sith
    #18
    gondolom Egelytől tanulta.
  • Zero 7th
    #19
    Nem, náci a lelkem, Deutsche Physik über alles, Heil Lénárd, Heil Mengele, abzug Einstein!
  • csimmasz
    #20
    Nem látom miért nem jó az elektronikai hasonlat és miért jó a dns.

    A sőtét anyag kifejezés azért lett mert nem tudják mi az a valami de az általa keltett hatásokat mérni tudják, ha neked jobban tetszik a lekváros bukta akkor hívd úgy ez azon nem változtat, hogy valami van ott csak nem tudjuk, mi és képzeld ezért kutatják, hogy megtudják miaz.

    Ha neked igazad lenne és nincs is semmi ott akkor is csak kutatásokon keresztül kapsz bizonyosságot annak a valaminek a nemlétéről.

    Vagy lehet csak téged kérdezzenek bármi van, te vagy a helyi megmondó ember?
    Osz a tanaidat honnan szedted, mindent te találtále ki, vagy isteni kinyilatkoztatás áldozata lettél e?

    Az Új régi neved is csinos, mivan megint kivágtak innen?
  • ProgServ
    #21
    A sztori pedig egyszerű.
    A világegyetem nem úgy működik, mint ahogy számítottak rá.
    Olyan pályán mozognak égitestek ahol nincs látható tömeg...pedig valaminek vonzania kell..tehát anyag van ott.
    Nem látjuk, nem érzékeljük....na innen jött a sötét anyag cucc.
    Jó mórickásan írtam le, de ez a lényeg.

    Aztán, hogy hiszel benne, vagy sem, az egy dolog, de valami van, ami miatt nem úgy működnek a dolgok, ahogy azt Newton leírta.
  • Caro
    #22
    Szerintem csak az irónia-detektora lehet zárlatos... valószínűleg inkább azt kellene fejleszteni :)
  • ProgServ
    #23
    Aztán lehet, nincs semmi sötét anyag...csak a gravitáció, pl egy örvénylő energia rendszer..vagy a fenetudja mi...de most mit mondjanak szerencsétlen kutatók...hogy lövésük sincs mi lehet a baj? :D

    Na ezért álltak neki kutatni, ezért ölnek bele milliárdokat, hogy kiderüljön, hogy ők hibáztak valahol, vagy valamire nem gondoltak, vagy sokkal sokkal összetettebb az univerzumunk mint amit el mertünk képzelni.
  • Caro
    #24
    És sajnos elfogadjuk azt, hogy mi nem engedhetjük meg magunknak. Ezzel van a baj, pedig még ha kicsi is az ország, rá lehetne fókuszálni pár területre, amiben ki kellene mondani hogy világelsők akarunk lenni. De most hadd ne kezdjek bele...
  • bvalek
    #25
    Hát ha úgy lenne, akkor eltévesztette a házszámot, mert a kvantumfizika nagyrészt a német fizikatudomány eredménye, föleg Schrödinger és Heisenberg révén. De azok a nem német tudósok is, akik az ügyön dolgoztak, német egyetemeken tanultak, és gyakran ott maradtak a kutatásaikat is végezni. Lényegében az elsö világháború elötti bismarcki német birodalmi oktatási rendszernek köszönhetjük a XX. századot.
  • ProgServ
    #26
    És akkor beszéljünk már a német csészealjakról is, ami nem léghajtású propelleres hókuszpókusz volt. :)
    A háború, és mondjatjuk, hogy a kegyetlen természetük, valóban elismerésre méltó technológiát hozott létre, de emberileg nem követendő a példa.
    A háború mindíg előrelendíti a vívmányok fejlődését...és mindíg meglepő módon az tud fejleszteni leginkább, aki nyerésre áll.
    Ez nem feltétlen a német nép...tudásából ered, hanem az átmeneti elsőbbségükből.
  • Vaszilij Artyom
    #27
    Popcorn fogyóban
  • csimmasz
    #28
    Lehet, bár tehettem volna "arcocskákat" a gyengébbek kedvéért ugyhogy részben az én hibám!
  • uwu420
    #29
    Hát te meg mi a bánatról beszélsz?
    Biztos neki akartál válaszolni?
  • csimmasz
    #30
    Én sem értettem igazán a hsz miértjét de gondoltam ő tud valamit amit én nem.
  • ProgServ
    #31
    Félrenyomtam. :D
  • bvalek
    #32
    Szerintem a nem a háború hozta a fejlödést, hanem a békeidöszak, a háború csak felemésztette amit béke idején felhalmoztak. A porosz, majd német birodalmi oktatási rendszer nevelte azt a nagy 19. századi tudósgenerációt, akiknek a keze alatt tanultak a kvantumfizika úttöröi. A századforduló környékén még diákok voltak, de a két világháború között már serényen alkottak. A nácik ezt az emberi eröforrást használták fel, de véleményem szerint nem tettek hozzá semmit, söt még rombolták is. Nem csak zsidó származású, hanem etnikailag német tudósok tömegét is elüldözték, gondoljunk csak Schrödingerre vagy Gödelre. A II. világháborús gépezet a maradékot csatasorba állította, a (háborús célú) alkalmazások fejlödtek ugyan, de az oktatás és a tudományos kutatás megfeneklett. Az emberveszteség és az emigráció miatt gyakorlatilag kipusztult a világszínvonalú német tudóstársadalom, és ez egyértelmüen a nácik müve. Hasonló folyamat zajlott le Oroszországban is ebben az idöben, utána pedig kicsiben nálunk is. A vörös (inter)nacionalista ideológiák már csak ilyenek, felemésztik a társadalmakat amikben megkaparintják a hatalmat, aztán másra mutogatnak...
  • Zero 7th
    #33
    Azoknak csak a neve német, közben meg a Juden Physiket nyomatják! Einsteinnek is milyen németes neve van, oszt mégis zsidó. Na, hát így.
  • Zero 7th
    #34
    Igazából csak azért látod ezt ellentmondásnak, mert nem vagy eléggé ideológiailag képzett. Szégyelld magad!

    (:P)
  • bvalek
    #35
    Ne legyél már ilyen ostoba... nézz szépen utána a származásuknak...
  • Zero 7th
    #36
    Te meg ismerd már fel a nyelvnyújtogatós szmájlit meg az iróniát! Meg mondjuk nem tudom, előző hozzászólásaim fényében hogy jött neked az le, hogy ezt komolyan gondolom...

    Csak megmutattam, mik a szokásos panelek az érveid elhessegetésére. Ha esetleg még új lenne neked ez az "érvrendszer".
  • ugh
    #37
    Ez egy baromsag.
    Az osszes nagybirodalom ment a levesbe.
    A kis torzsek amiket meg nem irtott ki pusztan szeretetbol a keresztenyseg meg el mint hal a vizben.
    Az amazonasz videken, kozepamerikaban, a csendes oceani szigeteken, afrikaban 100-aval vannak ilyen torzsek amik mar az egyiptomi birodalom elott is leteztek.
    Es ott van a pl a husvet szigetek (de lehetne pelda akar indian civilizacok is)a ahol a civilzacio felelte a tartalekokat es eltuntek a fa*ba...
  • Zero 7th
    #38
    Akkor most élnek, mint hal a vízben, vagy kiirtják magukat?

    Elképzelhető lenne, hogy mint minden más esetben is, itt is komplett hülyeségre vezet a túlzó általánosítás..?
  • ugh
    #39
    A sotet anyag tudtommal pont taszitja es tolja szet a dolgokat a vilagyegyetmben nem ossze fele huzza.
    Pont azert hiszik, hogy van mert nem lassul a tagulas(amit indokolna a lathato anyag tomege), hanem ugy latjak, hogy gyorsul.
    Ami szerintem egy marhasag (faradt feny elmelet az inkabb hiheto).
  • ugh
    #40
    Az apro nem fejlodo torzsekrol beszeltem amik elnek mint hala vizben es a nagy fejlodo birodalamakra amik meg eltunnek.
    Mielott hulyezel, tanulj meg olvasott dolgot ertelmezni...