16
  • Palinko
    #16
    igen egyik felét leírtad amire én is gondoltam.

    a 3d nyomtató árát megmutatnám a professzornak és azután kérdezném meg vajon hány tizenéves birtokol ilyet? bűnözőket hagyjuk ki mert ha komoly ott van tőke is, és nem nyomtatóra fogja költeni tuti, megvannak a bejáratott módszerei :D

    de mernék fogadni hogy a következő 5 éven belül nem lesz elérhető áron tizenéveseknek a 3d nyomtató

    a másik meg az, hogy szerintem AutoCAD ben vagy hasonló szaktudást igénylő programokban rajzolhatnák le mit szeretnének gyártani, nem olyan egyszerű hogy letöltjük torrentről a halálcsillag.cad et...
  • DontKillMe
    #15
    Bármennyire is furcsa, de az usában nem vehetsz csak úgy pl. 10 deka ként. Semmilyen formában. A salétrom is törvényhez kötött, úgy mint a műtrágyák, tehát a foszfor, kálium, nitrogén. Nem csak, hogy törvény szabályozza, de engedélyhez is kötött. Természetesen a tenorizmus miatt/óta. Ha Norvégiában is így tettek volna, a gyökér nem tudott volna robbantani. Merthogy műtrágyával tette. Tippeket nem adok. :D.
  • KRTuning
    #14
    Mintha nem lenne elég egy műhely fémhulladékkal meg némi tudással hogy gyilkos lőfegyvert állítson elő bárki puskapor nélkül is.
  • Zolly75
    #13
    Különös hogy a t. professzor úr puskapor előállítására nem talált leirást a neten, de fegyvertervrajzokat igen.
  • seu
    #12
    Lehet a megoldás keresgélését ott kéne kezdeni, hogy miért lehet az USA-ban akár a sarki zöldségesnél(a répa és a sütőtök közötti polcon) lőfegyvert és éles lőszert vásárolni?
    Nem! Szabályozzuk a puskaporhoz való hozzáférést, mert azt ugyebár marha nehéz előállítani...
    *facepalm*
  • wraithLord
    #11
    Idáig is csak az nem csinált/vagy szerzett tűzfegyvert, aki nem akart. Igaz, most a 3D nyomtatással lényegesen egyszerűbbé vált, de nem hinném, hogy a 3D nyomtató megjelenése megnövelné a pszichopaták számát.

    A puskapor használata pedig csak egy módja a halálos lőfegyver készítésének.
  • NovaTerra
    #10
    Mert illegálisan marha nehéz fegyvert venni az usaban. Azért van olyan ritkán volt elítélteknél.
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Az szerintem sokkal rosszabb, hogy kinyomtathatsz akár egy halálcsillagot is (max. kisebb alkarészenként)... :DDD
  • NullZ3r0
    #8
    Ami mondjuk jóval veszélyesebb, az ez:
  • NullZ3r0
    #7
    Mert puskaport aztán olyan baromi nehéz készíteni. Még az Egri csillagokban is benne van a recept, a hozzávalók meg könnyen hozzáférhetők.
  • Szefmester
    #6
    Most őszintén.. ha csak egy adott személyt akarnál megölni akkor bőven elég lenne egy lövés is, kit érdekel ha szétesik! Az ilyen eszközöket, megtervezed (ne hasonlítson valódi fegyverre), kinyomtatod, használod, majd nemes egyszerűséggel ledarálod, vagy egyéb módszerrel megsemmisíted. Tádááá kereshetik a hatóságok a fegyvert.

    Lehet túl sok cyberpunk rpg-t toltam de ez az ötlet kb 2 percembe került a cikk elolvasása után.
  • Vaszilij Artyom
    #5
    Nem ott csináltak hanem pár egyetemista csinált és az csak prototipus volt
  • Coral Springs
    #4
    Ha jól emlékszem a Mythbusters -ben csináltak ezzel a módszerrel egy másolatot, egy - két lövés után szétesett.
  • Ba Lee
    #3
    3d-nyomtatótartási engedély is lesz, vagy fegyvernek nyomtatott tárgynak látszó tárgy?
    Az a szomorú, hogy ilyen világban élünk, ahol ez valós veszély is lehet.
    Magyarországon még csak-csak megérteném, de én úgy tudtam, hogy az USA ban könnyű fegyvert szerezni(pont most szigorítják), akkor miért kéne nyomtatni.
  • ProgServ
    #2
    És egy kiskanállal is lehet halat filézni...de most komolyan...nem túl paranoiásak?
  • gombabácsi
    #1
    eszembe se jutott, hogy ilyenre is alkalmas lehet
    most már tudom!

    XD