14
  • szgege
    #14
    Részemről ezt a sok baromarc ügyvédet küldeném el a fenébe.
    " Kölnben ugyanis úgy számoltak, hogy egyetlen dal perértéke 10 000 euró, míg egy albumé 150 000 euró. "
    Az senkinek se tűnt fel a németeknél,hogy ez a 150000 Euro-s ár nem enyhén hazugság. Ilyen 5 filléres fos zenékbe minél kevesebb energiát ölnek bele,hogy nagyobbat tudjon akasztani a kiadó. Az ügyvédeket sorba tenném ,azt golyót nekik.A társadalom felesleges részei,arra jók hogy a hétköznapi embernek keresztbe tegyen. Termelik a felesleges bürokráciát.
  • Hofi Géza
    #13
    VPN hasznalataval megoldhato a problema?Egyszer kaptam en is ilyen csekket:-(
  • Garou
    #12
    Te semmit nem kérhetsz ki, az erre szakosodott cégek értesítik a pénzbeszedős ügyvédi irodákat a Jaspercry által is felvázolt szituációban, ők kérhetik ki a szolgáltatótól az adatokat, és kapja az illetékes a csekket.

    Az se érdekli őket, hogy esetleg tényleg feltörték a wifi-d, vagy a szomszéd macskája volt, fizetni kell.

    Legalábbis eddig ez volt. Nem véletlen, hogy ekkora fejőstehén volt/van ez itt kint, ki volt hozzá építve a jogi háttér. Nem ez az első próbálkozás amúgy, hogy próbálják normalizálni a helyzetet.

    A találomra való kiküldésekre mondanám inkább, hogy nekem nem hihető, az elmúlt cirka 3 év során én úgy ismertem meg az átlag németet, hogy nem hagyja magát beszopatni. Sokkal nagyobb a civil kurázsi, tisztában vannak a lehetőségeikkel, ilyen kamu levelektől szerintem nem szarnak be, utánajárnak, hogy mi van. Pláne, hogy ilyen összegekről van szó.
  • jaspercry
    #11
    nlght:

    Egyszerű a képlet ,"nyilvános" torrent oldalon a figyelők(hatóság szerv) csak azt nézik ,hogy a kívánt ,tiltott ,torrentet kik seedelik ,ott már IP cím található,és ez a IP cím német,az az német szolgáltatónál van akkor mehet a bünti.....

    Nem hiszem ,hogy az adatforgalmat néznék...A tiltó listán lévő torrenteket IP címmel viszont igen XYZ német szolgáltatónál van ,akkor megy a bünti.

    A Bünti csekk mellet részletesen leírva melyik Torrentről van szó,milyen érdeket sért,mennyit lett seedelve óra perc pontosan ,és hányan töltötték ezt tőle.

    A magyar nagyobb torrent oldalakat amely ráadásul magyar nyelvű,és regisztrációs nem figyelik.....tudom
  • nlght
    #10
    szóval kikérhetem bármely német személy részletes forgalmi adatait? akár politikusokról, rendvédelemről, vagy újságírókról van szó? ez vmi vicc? ki van zárva h ilyen törvényt hoztak volna...
  • jaspercry
    #9
    Haver december elején kapott Németországban 1 levelet ami 450Eurós büntetésről és 530eurós ügyvédi díjról szólt! Az az egy 980eurós csekket kapott 8 napon belül befizethető határidővel,egy angol nyelvű Dvix filmért.A címe mellékes egy 1.5 éves filmecske.

    Januárban visszaküldték a pénzt azzal hogy nem létező bankszámlát adtak meg befizetésnek,most várja a fejleményeket,eddig semmi....
  • caius marius
    #8
    Nem csodálkoznék ha egy-két ilyen jogász majmot lámpavasra küldenének...
  • Garou
    #7
    Módosították tavaly a törvényt, és bírósági eljárás nélkül is kikérhetőek a személyes adatok Németországban ezeken a cégeken keresztül.
  • Vaszilij Artyom
    #6
    Sehogy, random küldözgették a leveleket volt már róla szó
  • Szefmester
    #5
    Alakíts egy jogvédő szervezetet, majd menj el hozzájuk és kérd a számítógépének az adatait mert illegális adatok tárolásának a gyanúja merült fel. Szólsz pár rendőrnek hogy ha elég ügyesek akkor kapnak jutalékot, és kész is a pénzcsináló gépezet!
  • nlght
    #4
    rosszabbul is járhatott volna, ha műholdas előfizetése van/volt, akkor akár azt is figyelembe vehették volna, hogy az egész univerzummal megosztotta az albumot és utána külön csillagrendszerenként kellene kifizetnie az összeget élete végéig...

    amúgy a kölni bíróság is megérne egy vagyonvizsgálatot... nagyon gyanús, hogy ott élte ki magát a sok jogvédő és gigabírságokat osztogattak a bírók (sajnos valszeg a Kajmán-szigeteken tárolja a korrupciós pénzeket a köcsögje)

    egyébként megnézném az egyik kölni bíró fejét, amikor az egyik gyerekének ki kéne csengetnie 900k eurót, mert letöltött 6 db gagyipop albumot, biztos átértékelné a múltbeli döntéseit
  • sascha
    #3
    "A legnagyobb problémát az jelentette, hogyha egy fiatal letöltött egy 15 euróba kerülő zenei albumot, akkor nem ezt az összeget vették figyelembe, hanem azt, hogy a feltöltés lehetősége miatt gyakorlatilag az egész világgal megoszthatta az illegális másolatot."

    Ez elég fura érvelés, ha legálisan megveszem CD-n, akkor is megtudom osztani a világgal csak át kell alakítanom mp3-ba (vagy akármilyen más formátumba).
  • Jakuza001
    #2
    Jo kerdes.
  • nlght
    #1
    Én még mindig nem értem, hogy hogyan tudott egy magánszemély (ügyvéd) egy ISP-n keresztül részletes forgalmi adatot kikérni akár több százezer emberre vonatkozóan bírósági engedély nélkül (mert a bírósági eljárás csak később következett be), persze azt gondolom h vkinek a csókosa volt az illető, de nem kéne egy ilyen masszív adatvédelmi jogsértésért leültetni vkit, amikor egy hacker 5-10 évet kap szintén adatok jogtalan megszerzése miatt?