27
Telepített programokat, beállításokat nyilvántartó, és törölni tudó programot keresek
  • keeper2
    #27
    Véletlenül találtam rá a Comodo Program Managerre, ez pontosan azt csinálja, amit keresek, nyilvántartja, a telepített programok minden fájlját és registry bejegyzését, és el tudja távolítani az összes bejegyzést.
    A jó hír, hogy ingyenes is, a rossz, hogy Win 8 alatt nem is indul el a telepítő. Megkérdeztem a supportjukat, azt mondták, nem fognak új verziót csinálni ebből az ingyenes programból. Jogos, ha nem akarnak dolgozni egy ingyenes progival, de akkor miért írták meg???
    Win 7 kompatibilitás módban már elindul a telepítő, bár még nem próbáltam, mennyire működik így a 8 alatt.
  • Savaran
    #26
    A hdd folyamatosan sérülget, bármit csinálsz rajta ide oda rakosgatja a cuccokat, és használódik a felület, attól hogy 2 havonta újrarakod a wint attól nem fog bedögleni.
  • lostprophet
    #25
    Erre e legjobb megoldás az Unlocker:
    Unlocker
  • wollnerd #24
    Advaced System Care IObit Uninstaller-je.
  • Frank99
    #23
    Revo Unistaller the Best!
  • donbig
    #22
    Rövid ideig használtam : Ashampoo UnInstaller
    https://www.ashampoo.com/hu/usd/pin/1303/Rendszer-szoftverek/Ashampoo-UnInstaller-5
    Amúgy Your Uninstaller-re esküszöm.
  • Narxis
    #21
    Szerintem jobb a PerfectDisk.
  • PetruZ
    #20
    Van Windows-os is, ez más termék, mint a linuxos. Valamikor régen használtam az elődjét, ami még nem volt fizetős.
  • gergely1991
    #19
    Ez lenne az.
  • gergely1991
    #18
    Amúgy se bízok az ilyen uninstaller szoftverekre még belekotorásznának a regisztrációs bejegyzésekre aztán vagy eltudom távolítani vagy sem szabályosan.A fájl-visszaállítók ugyan jöhetnek.Erre speciálizálódott törlő programok viszont jók lehetnek ha durván írásvédett lenne pl [URL=http://www.malwarebytes.org/products/fileassassin/ez[/URL] vírusok esetén is jó megoldás.
  • gergely1991
    #17
    Mondjuk Hdd-re nem érdemes kéthavonta Windowst telepítgetni mert úgy gyorsan sérülget.Bár nem tudom hogy az ssd-k hány írás/olvasási műveletet képes kibírni.
  • MerlinW
    #16
    Lemeztöredezettségre szvsz nem kell semmi, hiszen kivétel nélkül minden program a Windows-ért használja. W7 pedig rendszeresen futtatja.
  • Narxis
    #15
    Revo-val lehet valami felügyelt telepítést is csinálni így pontosabban el tudja később távolítani a progikat.
  • The Protector
    #14
    Örülök,hogy ennyien ismerik és ajánlják a CC Cleanert.Én is azt használom.Lemeztöredezettségre meg Smart Defragot használok.Ezek nálam ilyen alap dolgok a gépen.Rendszeresen telepítek gépeket,haveri körét stb és ezt a jét programot mindenkinek alapból felteszem meg meg is mutatom hogyan kell használni.
    Jelenleg win8-am van,alig 5 napja tettem fel.
  • keeper2
    #13
    MerlinW: Pont azért keresem ezt a programot, mert anno valami olyat olvastam róla, hogy ez folyamatosan fut, és figyeli, hogy amikor elindítok egy telepítőt, az milyen fájlokat és registry bejegyzéseket ad a rendszerhez, majd később, futtatás közben is figyeli ezeket, épp ezért, amikor el akarom távolítani, tudni fogja pontosan milyen adatokat kell törölnie. Az uninstaller programok viszont csak azokat a bejegyzéseket takarítják el, amikről úgy vélik, épp nem kapcsolódnak semmi programhoz.

    Petruz: néztem az installwatch-ot, de úgy látom, ez csak linuxra való.
  • karajjj
    #12
    Egyszer kell újratelepíteni a wint, mikor minden pöpec, akkor jön ő:

  • MerlinW
    #11
    Revo és Wise Uninstaller talán a két legjobb. Mondjuk teljesen felesleges mindkettő, max annyi, hogy gyorsabb velük a dolog, ha sokmindent akarunk eltávolítani. Szemét így is marad, hiszen a konkrét eltávolítást maga az eltávolítandó program telepítője végzi. Ezek a 3rd party cuccok, csak utánanéznek a registry-ben, illetve törlik a szóban forgó könyvtárat.
    Magyarul ugyanott tartasz velük, mint a gyári remover-el + pl. ccleaner párossal.
  • MerlinW
    #10
    2009 aug. óta van fent az RTM, semmi probléma vele. Pedig azóta a komplett hardver cserélve volt alatta:)
  • SLICK
    #9
    nekem is 3 éve megy a win7 a gépemen különösebb gond nélkül. A winyóm tele van, tehát azt kéne majd rendberaknom :D
  • Midas
    #8
    sztem is hulyeseg :D nekem is particionalva van a vinyo hogy rend legyen de a win7 teljesen jol birja kb 1.5-2 eve nallam is.
  • SzirmosSzisza
    #7
    http://www.sandboxie.com/, mondjuk ez nem pont azt csinálja ami neked kell.
  • tutituti
    #6
    én szoktam. megvan pikkpakk a vinyó partícióra van osztva(külön 50GB a win-nek).steames játékaim vannak úgyhogy az megint nem zavar be,a szoftvereket meg minimalizáltam és olyat kerestem ami csokorba gyűjti a többit így nem kell százfélét felrakni csak párat.

    Így nincs vele problémám ha valahol registy ütközés van vagy vírus vagy malware.
  • ntex
    #5
    Mint írták CCleaner vagy Windows 7 Managert kell telepíteni. Mindkettő megkeresi a nem használt fájlokat és registry tisztítást is tudnak
  • PetruZ
    #4
    InstallWatch a neve, azt hiszem.
  • greg benz
    #3
    És ki az a beteg állat ki szeret kéthavonta windowst újratelepíteni? Én örülök, ha minél ritkábban kell.. a mostani win7em 2 éve fenn van (rekord:D), és semmi probléma nincs vele, vagyis egy van.. kezd betelni az összes winyó
  • tutituti
    #2
    ccleaner registryre
    ZSoft Uninstaller a többire

    de kb kéthavonta egy win reinstall és nem kell ilyennel bíbelődni (ssd meghajtónál mondjuk nem)
  • keeper2
    #1
    Helló!

    Jó pár évvel ezelőtt hallottam olyan programról, ami telepítés után folyamatosan fut, és figyeli, más, feltelepítésre kerülő programok milyen fájlokat és registry beállításokat hoznak létre telepítéskor, ill. futás közben, hogy azokat maradéktalanul el tudják távolítani. Sajnos már nem emlékszem a programra, és nem bírok rátalálni. Valaki nem tud ilyet (gondolom többféle is létezhet). Röviden olyan programot keresek, ami a windows programok telepítése/törlése funkciót váltja ki profibb módon (mivel a windows programja rengetek szemetet hagy maga után)