19
  • usersg
    #19
    Kim -nek a legtöbb dologban igaza van, egy apróságban azonban szerintem ellentmondásba keveredett saját magával. Ez a dolog pedig nem más, mint a felhő szolgáltatásokkal kapcsolatos jóslata.
    Ha ugyanis elkezdenénk mindenünket egyszer csak feltölteni az internetre, azzal éppen azt a folyamatot segítenénk elő, hogy pár nagyobb vállalat rendelkezzen mindenünk felett. Ez pedig maga után vonhatná az állandó ellenőrzés lehetőségét is, ami akár kormányok beavatkozásával is járhatna, tehát tálcán kínálnánk a teljes cenzúra lehetőségét.

    Az persze nem elképzelhetetlen hogy lesznek olyan eszközök amikben valóban nem lesznek komolyabb méretű tárolóeszközök és normális operációs rendszerek, de annak az esélye hogy ezek legyenek a legáltalánosabbak, szerintem meglehetősen kevés. Túl sok korláttal, és túl sok veszéllyel járna ez a megoldás, és ennél sokkal kényelmesebb és hatékonyabb a jelenlegi helyzet, amikor is én magam dönthetem el hogy mi az amit online kívánok tartani, és mi az ami nem.

    A mega, mint szolgáltatás egyébként jól használható, de azért itt is érdemes észben tartani, hogy ha valakinek számítanak az adatai, annak nem árt előtitkosítani azokat. Persze ez nem jelenti azt hogy ha valaki akarná nem tudná azt megtörni, főleg olyan szerver teljesítménnyel ami mondjuk egy mega mögött van, érthető okokból mégis érdemes megtenni ezt a lépést, mint ahogy a lakásunkat is bezárjuk kulccsal...

    Egyébként úgy álltalában pont annyira kell félteni eg ilyen szolgáltatástól az adatainkat, mint amennyire akármelyik másik felhős szolgáltatótól, mongjuk a google -től, ami bevallottan adathalászatból tartja fenn magát...
  • Vaszilij Artyom
    #18
    Csakhogy ez nem p2p. Legalábbis nem olyan értelemben ahogy az emberek használják
  • Tetsuo
    #17
    Sot, nelkule jobban. :)
  • Desiderata #16
    a p2p működik enélkül a jóllakott óvodás nélkül is...
  • FoodLFG
    #15
    a HWSWs janika, az egy sznob ratyi. :D
    Próbálja úgy beállítani magát, mintha ő sokkal élesebben és egy magasabb síkról látná a helyzetet mint mások. Ezzel próbálja mások véleménye fölé emelni a sajátját.

    Véletlenül persze elfelejtette megemlíteni, hogy a többi hasonló szolgáltató is legalább annyira szar vagy szarabb, mint a mega. (:
  • FoodLFG
    #14
    ki mondta, hogy magasztos elvekről van szó.
    az meg, hogy üzletember, azt már korábban is tudtuk. Legutóbb saját maga említette ezt abban az interjúban, amit linkeltem.

    szóval miről beszélsz ?
  • Molnibalage
    #13
    Bocs, de ő a profit oldalán áll... Nincs itt szó semmiféle magasztos elvekről. Kurva jól ért az MU-ból.
  • goldmember
    #12
    gazdag geci gengszter
  • FoodLFG
    #11
    Persze. és a titkosítás sem igazából miattunk van, hanem azért, hogy ne kapcsolják le a cégét még egyszer ugyanazon az alapon.
    Csak az van, hogy ez a pórnép érdekeivel is egybeesik. Úgyhogy egyelőre a mi oldalunkon áll.
  • SzirmosSzisza
    #10
    Attól még, hogy harcol az internet nyíltságáért nem feltétlenül szent. Lásd korábbi dolgai.
  • Vaszilij Artyom
    #9
    Nem segédkezett semmiben, ő egy oldalt hozott létre, amit nem csak legális célokra használtak.

    Ez olyan mint a p2p. A feltalálok sem segédkeztek semmiben, csak létrehoztak egy dolgot amit lehet illegális dolgokra használni.

    Lásd konyhakés.
  • Tetsuo
    #8
    Azt azert vagod, hogy illegalis fajlterjesztesben segedkezett? ;)
    A vart iteletet azert nem kapta meg, mert (nagyot) hibaztak vadloi.

    Persze nem kell felteni, mar a politikaba is belemaszott. Tudja kavarni. :)
  • FoodLFG
    #7
    Nézzétek ezt a friss interjút is:

    http://www.youtube.com/watch?v=BtkwZC9tdw8
  • Kerub
    #6
    Naja, bár a pop ipar pár kiemelkedő alakját látványosan nem zavarta a Megaupload :D
  • Kerub
    #5
    Ezt az interjút el kéne olvasnia a HWSW cikk írójának is aki könkrétan "nemzetközi bűnözőnek" titulálta Dotcom egy cikkben. Mindezt úgy h bíróság még nem itélte el.
  • Narxis
    #4
    A zenék miatt folyamatosan támadják...
  • gombabácsi
    #3
    vicces hogy a yutub teli van teljes filmekkel és a yutubot mégse zárják be :D
  • pixx
    #2
    Én drukkolok neked:D
  • Vaszilij Artyom
    #1
    Hajrá Kim, hajrá MEGA!