3
  • baton
    #3
    Az intel is volt másodhegedűs régen. Nem kell félteni a HD7xxx 8xxx kártyákat, mint ahogy az AMD-t sem, tény hogy lemaradásban vannak, de idővel és kellő tőkével ezen változtathatnának. " Az Intel a táblagépek piacán jó pozíciókat épített ki" milyen áron?: ) Aktív hűtés egy táblába...;) (i5-i7) még a lejebb található "tabletekbe" szánt megoldásaik gyengék, lehet hogy jobb a marketing s miegymás, de tény hogy ha több gyártó építene a Hondóra (bár tény hogy ebben a rövid élettartam is közrejátszik hiszen hamarosan érkezik a Temash, ezért nem építenek rá sokan) más lehetne a helyzet.
    Ha az xbox-ban és a ps-ben is AMD belsőt találunk, azért ha az évek alatt újra eladnak 80-90millió példányt belőlük (gyártónként), az nem kevés bevételt hozhat mely egy kicsit segíthetne az AMD anyagi helyzetén...
    (Olyan helyre nehéz betörni (okostelefonok) ahová a cég nem rendelkezik jelenleg megoldással. )

    Menekül az ARM felé..? sokkal inkább az x86os cpu-k mellé szeretné építeni lásd: szerverek.

    Sajnos a cikkből azt szűröm le hogy egy AMD lejárató kampány. Tény hogy vannak hátrányai a cég által gyártott termékeknek (Magas TDP). Mindenki maga dönti el hogy szeretne-e egy kicsit többet költeni a villanyra, vagy 2x annyit egy tudásban megegyező cpu-ra. Azonkívül mint már írtam egy olyan péda felhozatala melyre a konkurens cég jelenleg nem rendelkezik megoldással..?!: ) Hmm.
  • Komolytalan
    #2
    A felvásárlásnak azért nincs értelme, és azért nem történt meg eddig sem, mert a vevő nem kaphatná meg az x86 keresztlicenszt, ami az AMD legnagyobb értéke. Ugye jelenleg amit az intel fejleszt utasításkészletileg, azt az AMD a saját procijaiban szabadon használhatja, és viszont.
  • Kryon
    #1
    Intel-AMD, mintha az elefántot hasonlítanánk össze az egérrel, miközben az elefánt néha még jól rá is tapos az egér farkára jó szándéka jeleként...

    Elismerést érdemel az AMD amiért ennyire egyenlőtlen küzdelemben is képes ilyen fejlesztésekre. A vége viszont szerintem felvásárlás lesz, mégpedig a nagy összeborulásból arra következtetek, hogy a M$ lesz a vevő.