27
  • sanyicks
    #27
    azt én is felraktam, ez úgy tavaly év elején volt, amikor volt egy release amiben elcseszték a lan modult(előtte jó volt). 1 hét múlva kint volt a javított, ami már konfigolás nélkül tolta a lan-t.
  • Ferrer
    #26
    Jó ez, kár, hogy praktikus használata nincs :)
  • Yv@n
    #25
    Ezt pedig speciel jobb otthagyni a kínaiaknál. :)

    Pontosan ugyanilyen rohad itthon a szekrény tetején, kb annyit is ér, amennyibe került. Egy hulladék, szélsebes 300-600k/sec közt ingadozó sebességet volt képes produkálni egekbe szökő latency mellett.

    A kérdés ettől még igazából mindig az, hogy ilyen androidos stick alatt működik-e.
    Csak mert android x86 project keretében telepítettem már androidot olyan gépre, amiben volt hálózati kártya, viszont a hálózat attól még nem működött, mert sem az android felületben nem volt nyoma LAN beállítási lehetőségnek, de szerintem még az alatta lévő kernel sem tartalmazta a szükséges kernel modulokat.
  • Yv@n
    #24
    Az égadta világon semmi gond nincs vele, de a grafikus felülete izgat a leg kevésbé. A kérdés az volt, hogy gyakorlati tapasztalata kinek mi, merthogy külföldi review-kban azt olvasni, hogy a 720p h264 videot viszi probléma mentesen, de az 1080p lejátszás már nem feltétlen folyamatos.

    Nekem csak raspberry-vel van tapasztalatom, aminek raspbmc-vel az utóbbi sem okoz gondot(hi10p kivételével, ennek dekódolására tudtommal jelenleg nincs is célhw), de érdekelnének attól még az egyéb alternatívák is.
  • MsUser
    #23
    Mint mindent ezt is a Kínai féltekéről beszerezhetjük

    850.-Ft körüli áron
    De több típus is létezik Android téma OFF!
  • MsUser
    #22
    Az ANDROID Mini PC HDMI-n keresztül 1080p jelenik meg grafikusan a felület, és USB-n vagy Wi-Fi-n lehet bővíteni. Mi ezzel a gond? Ezt Yv@n -tól kérdezem?
  • sanyicks
    #21
    usb lan gáz. Lassú és zabálja a cpu-t.
  • Yv@n
    #20
    Wifiért meg nem rajongok túlzottan, évek során nem sok pozitív tapasztalatot sikerült vele begyűjteni. A kábel az kábel, amíg el nem vágod. :)
  • Yv@n
    #19
    Erre azt írogatták, hogy recegős rajta a 720p feletti jel, raspbmc jelenleg azt is jól elviszi.

    USB lan-t tudja fene, android támogatja egyáltalán? Esetleg az alatta futó linuxba kell belenyúlni.
  • AgentKis
    #18
    Esetleg USB-s lan. Állítólag van androiddal is működő.
  • AgentKis
    #17
    Hát lan helyett wifi...
  • AgentKis
    #16
    Ez 15000 körül elérhető.
  • sanyicks
    #15
    mivel kicsik hagyományos lan nem szokott lenni, wifi van rajtuk. A cubieboardon van, még sata is, csak alig lehet kapni...
  • Yv@n
    #14
    "Aki viszont tv-re akarja kotni, annak en egy teljes erteku android-os pc-t javaslok, rendes 3d-s gyorsitassal..."

    Ezek közül mi van értelmesebb példány? (GPIO nem kell, lan viszont preferált)
  • kvp
    #13
    "Egyetlen előnye hogy (már) könnyen lehet hozzájutni."

    Masik, hogy vannak rajta gpio labak. A legtobb stick pc-hez meg kell egy kisebb mikrovezerlo is, ami az i/o labakat adja a sajat aramkorok fele. (motorok, szervok, stb.) Szoval tudasban ez egy jo megoldas a buta mikrovezerlok es a teljes erteku szamitogepek kozott. Egy debian linux port van rajta, tehat mernokoknek tokeletes.

    Egyebkent a lego is most hozott ki egy ilyen vezerlot, hasonloan linux-al, csak dobozolva es lego-s periferiakkal. Mindstorms ev3 a neve, ket valtozatban kaphato, az egyik az otthoni, a masik az oktatasi valtozat. Az utobbi az aranyosabb, de butabb is, cserebe valamivel olcsobb. Mondjuk a raspberry-hez kepest iszonyu draga, de az nem is mernokoknek keszult, hanem gyerekeknek.

    Aki viszont tv-re akarja kotni, annak en egy teljes erteku android-os pc-t javaslok, rendes 3d-s gyorsitassal, hogy mind a jatekok, mind a hd video lejatszas erolkodes nelkul mukodjon.
  • sanyicks
    #12
    nem ugyanaz, az androidos stick pc-k sokkal erősebbek. A raspberry sajnos a legrosszabb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik. Egyetlen előnye hogy (már) könnyen lehet hozzájutni. Persze fél évvel ezelőtt még ez sem volt így.
  • Vaszilij Artyom
    #11
    Direkt nincs neki, hogy szabadabban lehessen beépíteni minden szarságba
  • chuky123
    #10
    Jó-jó csak műanyag védőburkolata nincs. Ilyen szempontból az androidpc-ét jobb eszköznek tartom bár az drágább
  • gombabácsi
    #9
    és végül is mennyibe kerül, illetve itthon mennyiért lehet hozzájutni?
  • rolika
    #8
    malnapc.hu
  • Vaszilij Artyom
    #7
    sg-n minden cikk hozzászólásainak olvasásakor a röhögőgörcs kerülget in time is.
  • Macropus Rufus
    #6
    ilyen izéket lehet venni az ebay-n és a vater-án is. Android fut rajtuk és a sima led/tft/plazma tévékből smart tévét csinál.

    Gondolom a hárdver ua. csak az op. más rajta.
  • Macropus Rufus
    #5
    elolvastam a 2011-es SG hír kommentjeit... érdemes. :)
    a sok jövőbe látó, most vissza adhatja a diplomáját :p

  • lordmorden
    #4
    hol vetted a kis ketyerét? egész érdekesnek tűnik, megérne egy misét egy kis kísérletezés:)
  • rolika
    #3
    Szerintem a B a 2. generációs modell 512 MB rammal, nekem legalábbis ilyen van. (Az A-ban csak 256 MB van.)
    Tök jó kis szerkentyű :)
  • xyl
    #2
    Pedig kerül.
  • Vol Jin
    #1
    Mikrokontrollernek ideális, tehát várható volt, hogy hobbibarkácsolók százezerszámra fogják venni.

    Akár egy modellező repülőgépet, helikoptert mobilneten keresztül irányíthatunk vele. Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön.