35
  • Geniculata
    #35
    Hat igen dreamcast.. Lehetne meselni rola crazy taxi shenmue! Mar ezert erdemes volt dreamcastot venni, en meg is vettem annak idejen. Resident evil code name veronica. spawn. Msr voltak ra jo jatekok. ha bent marad a sega lehet megszorongatta volna a mostani gepeket is. sajnos eleg hamar lealltak vele igy nem tul sok jatek jott ki ra! De tuti gep volt az biztos.
  • Jakuza001
    #34
    A Nintendo mar megnyerte, nem ? :D
  • Cumshot
    #33
    Ebbol latszik, hogy sosem voltal DC kozeleben.
    DC rohadt jo kis gep volt, csak a Sega kiesett a jatekbol, es le kellett loniuk az egesz platformot anno. Jottek ki addig is nagyon jo kis jatekok ra (Quake 3 meg szebb is volt mint a PC-s, plusz tartalmak is voltak benne, Shenmue is a kor legszebb jatekai koze tartozott pl.)
    Ha sikeru lbetn maradniuk, akkor ugy egesz maskepp alakult volna a tortenet.
    Igzbogzot leszarozni meg ismet csak butasagra vall. Hardveresen osszeverte a masik harmat, es nagyon sok exkluziv cim jelent meg ra, akarcsak PS2-re.
    De volt rengeteg jo multiplatform cim is.
  • Etinger
    #32
    Mi nyomjuk hétvégente. Hatalmas előny, hogy "társasági".
    Ami gáz, hogy a Nintendo-t leszámítva alig van aki kihasználná a gépet. Pl a FIFA borzalmas lett - és nem a graf miatt. Viszont a Mario Galaxy 10/10
  • Loverman
    #31
    Ok, 5 év múlva majd tudunk rendesen beszélgetni, megnősz egy kicsit. Voltak konzolok a PS2 alatt is de mind szarok voltak. Csak meg kell nézni milyen játékok jöttek ki rájuk, milyen grafikával és játékélménnyel. Kb olyan volt az érvelésed mintha azt mondtad volna hogy a PS1-nek volt konkurenciája mert ott volt a Philips cd-i meg Atari Jaguar.
  • Loverman
    #30
    Az oké, én nem az eladásokról beszéltem, hanem hogy fél évvel a megvásárlás után mindenkinél a szekrény tetején porosodott. Vicces volt ugrálni, de csak egy ideig.
    A kézikonzol más tészta. Nekem is van DS-em, mert olyan típusú játékokkal is szeretek játszani, plusz nekem mindig az az érzésem volt a PSP-vel kapcsolatban hogy a létező "nagygépes" játékok butított verziói vannak rajta. Akkor már inkább kijátszom PC-n az eredeti verziókat.
  • Etinger
    #29
    Szarrá verte a Wii a PS3/Xbox360 duót. Nem lepődnék meg, ha a WiiU is ezt tenné, mert igazából a másik 2 az innovációra már jó rég óta magasívből szarik.

    Egyébként a PS Vita esetén is ment az okoskodás, hogy elveri a (3)DS-t, ehhez képest akkora pofont adott a Nintendo ott is, hogy a Sony azóta se kelt fel.

    A játékélmény és hangulat, ezekre kellene jobban rágyúrni. Ha nem csak a grafika lenne a lényeg... Persze sok mai fiatal annyira 0 képzelőerővel bír, hogy el se indítanának egy játékot, ami csúnyácska.
  • Ender Wiggin #28
    ideje kirúgni ezt az amatőrt (cikkszerző).
  • torreadorz
    #27
    A wii-ben tévedsz. Egyszerüen kiadtak egy olyan konzolt amire buktak a causal játékosok, főleg a családosok. Rengeteg gyerekeket láttam sikongatva játszani vele szóval a játékélmény tekintetében bőven túlszárnyalta a klasszikus konzolt. Nem véletlen lett a wii annyira sikeres, pedig amúgy sem a grafika sem egy nagy szám sem a konzol, de itt nem is ez volt a lényeg.

    Az meg hogy x idő után a polcon porosodott? nos igen, ez a casual játék hátránya, de azt hiszem egy gyártót sem izgatna különösen ha az emberek csak megvennék a termékeit aztán a polcon porosodna, az ő szempontjukból a lényeg azon volt hogy megvették.
  • NEXUS6
    #26
    A Dreamcast épp úgy előbb indult a PS2-höz képest, mint később az X360 ill. PS3. Az Xbox illetve a Gamecube pedig a a DC kimúlása után 1 évvel indult kb. Szal kb 1 élvig valóban nem volt konkurenciája a PS2-nek, de elötte és utána volt. A DC-nél valamivel jobb volt a PS2 hw tekintetében, de az Xboxnál, meg GC-nél gyengébb.

    A Wii-nek viszont ott van a fél világ konkurenciának, jobb hardverrel még is hozza azt, amit a PS2. neked meg ez nem jött le?

    Jesszz, útálom az M$-t, mint xart, látom ez megvolt. És igen, valamikor bejött a Sony, de az is csak egy cég, fellengzős marketing dumával, soxor tuskó, magukat istennek képzelő vezetőkkel (as Steve Ballmer as Ken Kutaragi). Az, hogy az M$ még ahhoz képest is gyökér, amit egy átlagos multi csinál az viszont nagyban múlik a vezetőkön.

    Ha nem viseled azt, hogy fikázom a M$-t akkor tényleg hagyjuk.
  • Loverman
    #25
    Látom nem érted :D ÉPP azért adtak el fele annyit mert ott volt a konkurencia. És egyik gép sem volt annyival szarabb a másiknál hogy a mérleg nyelve eldőljön. A PS2 minden idők egyik legsikeresebb konzolja, hogy is lehetne eladni annyit. És mint mondtam, annak nem volt konkurenciája, a két új konzolnak volt (nyilván). Amúgy nyilván dől belőled az MS gyűlölet, ezáltal a PS imádat (főleg ez a hasonlítgatás a hiperszuper PS2-höz), szóval igazából hagyjuk
  • NEXUS6
    #24
    Hát ezzel nagyjából egyetértek. A gondom a megfogalmazással van: "A Microsoft ügyesen lavírozott a konkurens HD szabványok között: hol a HD-DVD mellé állt, hol a Bluray mellé, amikor aztán a bluray szabvány majdnem eljutott a véglegesítésig, új igényekkel állt elő, amivel tovább késleltette a bluray megjelenését."

    Nekem ez kicsit dúrva megfogalmazás, én inkább azt írtam volna, hogy az M$ gerinctelenül csicskáztatott mindenkit, csak hogy xar helyzetbe hozza a Sony-t és azt sem érdekelte, hogy ezzel a home video piacot agyonvágja.

    Persze ők valójában mindig a letöltős videóban voltak érdekeltek, csak úgy tettek, mintha a HD-DVD-t komolyan gondolták volna. Ha anno kiadnak egy ilyen beépített meghajtóval rendelkező X360-at, akkor mára a Sony-ról csak a régi konzolokat gyűjtő emberkék tudnának valamit.

    Másrészt azt is látni kell, hogy az M$-nek honnan van nagy pénze. Hát nem az Xbox-okból!!!! Neki ez az üzlet csak arra kell, hogy a konzolpiacot kontrollálja, a konzol, mint egyszerű számítástechnikai eszköz nehogy kiszorítsa azokat a termékeket, amelyekben ő érdekelt, PC, laptop, akármi.

    Az M$ nem akarja megteremteni a szuper konzolt, pl aminek a PS3 is indult: médiacenter. Isten ments!
  • NEXUS6
    #23
    Ha azt nézzük, hogy mind a M$, mind a Sony egy bővülő piacon kb fele annyi konzolt adtak el, mint anno azonos idő alatt a PS2-ből, akkor a nagy iszapbirkózásban, valójában mindkettő veszített. A Wii ugyanakkor kb hozta a PS2 eladásait, pedig amennyivel gagyibb hw van benne, annyival soha nem volt olcsóbb a konkurenciánál.
  • Jagdgeschwader
    #22
    Alig várom már a márciust, meg a szép új dobozkámat!
    Azért remélem több exkluzív cím lesz rá mint a Forza Motorsport, Halo, Gears of War... Ja és egy kurva ingyenes live-ot is nagyra értékelnék ám!
  • Skyline
    #21
    A sony egy dolgot cseszett el a túlzott warez elleni védelmet.:)
    A PS4-nél pedig ha bevezetik a használt játék elleni kis praktikáikat egyenesen bukás lesz a többi konzolhoz képest, adhatnak ki rá akármit.
    Az exkluzív címei amik többet adtak az X360-nál de ezek a címek is egyre laposodnak,butulnak.
    Az nyeri a következő generációt ahol a warez szabadabb és ahol a használtjáték piacnak nem tesznek keresztbe, ennyi.
    A Nintendo-t felesleges a listára venni 5 évvel a jelenlegi generáció megjelenése után kiadnak egy új konzolt ami jóindulattal tud többet mint a jelenlegi fossáelavult generáció. Mégis sikeres lesz még ha nem is wii szintű mert adhatnak bármit bármennyiért túlárazva (ahogy szokták), a birkákat meg lehet etetni a mario/zelda/kid icarus és egyéb játékok 954745. rókabőr részével még ha a látvány nevetségesen elavult is.:)
  • FoodLFG
    #20
    Számokkal való dobálózásokra nem vagyok kíváncsi, majd akkor szóljatok, ha hivatalos speckók lesznek. Akkor talán majd elolvasom a cikket.
  • Major
    #19
    Világviszonylatban, akinél több exkluzív cím lesz és több prémium az lesz a nyerő. Itthon meg az, amelyiket hamarabb lehet törni :)
  • asgh
    #18
    A Sony elcseszte a PS3 rajtját, mert ugyanazt a stratégiát akarta bevetni, amit a PS2-nél.
    A PS2 megjelenése egybe esett a DVD-k elterjedésével és amikor egy DVD lejátszó 80 ezer forintba került, akkor egy PS2 100 ezerbe, így sokan PS2t vettek DVD lejátszó helyett.
    A PS3-al a Sony ugyanezt akarta elérni: kihozzák a blurayt, amit meglovagolva felhúzzák a PS3-at.
    Több dolgon is elcsúszott a hadművelet:
    1. A Microsoft ügyesen lavírozott a konkurens HD szabványok között: hol a HD-DVD mellé állt, hol a Bluray mellé, amikor aztán a bluray szabvány majdnem eljutott a véglegesítésig, új igényekkel állt elő, amivel tovább késleltette a bluray megjelenését. Mire a bluray eljutott a véglegesítésig, a Sony már fél év hátrányban volt az XBox-al szemben.
    2. A Sony sokáig nem bírta ellátni a piacot kellő mennyiségű eszközzel (pont a bluray alkatrészek hiánya miatt), így régiónként máskor vezették be a konzolt. Ennek az lett az eredménye, hogy sokan megelégelték a várakozást és inkább XBoxot vagy WII-t vettek.
    3. Maga a Bluray is csalódás volt. A PS3 megjelenésekor a HD tv-k még luxuscikknek számítottak, így a HD tartalomnak sem volt különösebb értelme. Mire viszont a HD elterjedt, addigra az optikai adattárolón történő forgalmazás indult hanyatlásnak.
    Mindent összevetve a Sony csúnyán elszámolta magát a PS3-al, egy kisebb cég egy ilyen fiaskóba tönkre szokott menni. Mivel azonban a PS3 egy alapvetően jól kitalált gép, és a PS2 fejlesztői gárda kitartott a PS3 mellett, a Sony továbbra is bent tudott maradni az élbolyban és a végére sikerült összeszednie magát. "Csak" annyit bukott, hogy az MS behozta konzol fronton.
  • Loverman
    #17
    Persze hogy nem tudták úgy uralni mint a PS2, mert annak kvázi nem volt konkurenciája. Teljesen más helyzet. A Wii pedig lehet hogy megszorongatta a PS3-at, de az Xbox 360 eladásaira akkor miért nem hatott annyira? Vagy úgy értetted hogy azt is csökkentette? De akkor meg az azt jelentené hogy a MS is ugyanúgy szívott miatta. Amúgy a Wii is egy vicces dolog volt, sokan megvették, aztán fél év alatt beleuntak a hadonászásba és a 60 kiegészítőbe, azóta pedig a szekrény tetején porosodik a dobozában. Kb mindenhol ezt olvasni a vásárlóktól
  • Szefmester
    #16
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá Mágiára a cikkírót!

    Még egy retkes helyesírás ellenőrzést sem tud végrehajtani? Vagy az új gépek már agyagtáblákat fognak használni hogy terrafloposak, és nem TeraFLOP-osok? De nem csak ő, basszus, már én szégyenlem magam hogy egy kvázi informatikai portálon nem csak az cikk írója, de a hozzászólók nagy rész sem tudja leírni a mértékegységet. Legközelebb ha megméritek a magasságotokat akkor mondjátok hogy 18 szegméter, az kb ennyire lenne értelmes. Hát nóóóóóórmáááális?

    A frekitől meg éppen nem függ lényegesen a számítási teljesítmény. Az én 2,4es q6600-asom ha jól emlékszem -tomshardware-en volt egy összehasonlító tábla- 46GFLOPS teljesítményű, míg egy 2,4es i5 már 70-80 környéké volt. A legkomolyabb i7es pedig a nyáron 120GFLOP erővel bírt. Míg egy komolyabb munkára kihegyezett VGA fixpontosnál: 4TeraFLOP, lebegőpontosnál: 1,5Teraflop erővel bírt. Most akkor ezek a VGA-k is biztos már 5-10 GHz órajelen működnek igaz?
    legalább néznétek utána amit beböfögtök!

    Én is csak nézek hogy mi ez a memória mennyiség. Bár ismerve mit hoztak össze fél giga RAMmal, akkor ez a mennyiség nekem azt mutatja hogy talán az új gépek a 1080p felbontáson a 60FPS sebesség mellett tudni fogják a 3D-t. De kb ennyiben ki is merül minden. A 100GB-s lemez meg oké hogy kezelhető lesz a gépnek, de hogy játék nem lesz akkora. Nézzétek meg hogy mekkora a legnagyobb ps3as játék, és mekkorák az átlagosak. Valamint mekkorák a boxos programok.

    "JA de nem sokkal többet adott el. Csak azért mert Japánba mindenki szinte játékőrült, azért sikerült annyit eladni belőle."

    gratulálok.. nem sokkal többet adott el... csak épp van az MS-nek majd egy év előnye. Időtartamra levetítve bőven többet adott el a Sony a konzoljából. Bár én is csak 3 ps3 tulajt ismerek, és én is mostanában inkább a boxxal szemezgetek, de egy oka van annak csupán... olcsóbban jön ki vele az ember.
  • Celeborn
    #15
    A FLOPS meg a GHz között nincs váltószám. A FLOPS magyarul a másodpercenként elvégzett lebegőpontos számítások mennyisége. Ez függ a processzor órajelétől, és az arhitektúrájától, tehát, hogy hány órajel alatt végez el egy lebegőpontos műveletet. Nem tudom, hogy manapság hogy megy ez, de sok évvel ezelőtt amikor Assembly-t tanultam, úgy rémlik, hogy a CISC (tehát az otthoni gépekben lévő) processzorok kb. 20-30 órajel alatt végeztek el egy ilyen műveletet, szemben a RISC processzorokkal, amik viszont 1-2 órajel alatt lezavarták a dolgot. Azért ebből érezhető, hogy két különböző felépítésű processzor ugyanazon a frekvencián akár 10-20-szor annyi lebegőpontos számítást is el tud végezni.
  • Dwint
    #14
    Csak nekem szurt szemet a terraflop? A terra nem foldet jelent latinul? A flop pedig nem flops kellene hogy legyen?
  • Kornan
    #13
    "5GHZ 1 terraflop?"

    A terraflop az függ az órajeltől(gigahertzektől), de nem csak attól. A CPU órajel gondolom nem változik sokat, a RAM órajel gondolom vhol 2 GHZ körül lesz, a videokártya meg passz, vhol 1GHZ körülire saccolnám. A terraflop elsősorban a videokártya teljesítményétől függ, a processzor csak keveset számít.
  • NEXUS6
    #12
    Érdekes, hogy mindenki elfeledkezik a Wii-ről, ami pedig totálisan felforgatta a generációt. A Sonynak bizonyos téren sokkal inkább a Nintendo, mint a M$ tett be.

    Ha azt nézzük, hogy a wii pillanatok alatt átvette a ps2-től a tömegkonzol címet és ebből a Nintendo halálra kereste magát, akkor a stratégia helyes volt.

    A Sony viszont felvállalta a BD és a HD televíziózás eltrjesztését, aminek kulcseleme volt a ps3, ez sikerült bizonyos szempontból tehát ő is sikeres volt.

    A M$ csak meg akarta szorongatni a Sony-t, és ez neki is sikerült.

    Szal mindhárom cég elérte a kitűzött célok nagyrészét és még sem tudták a piacot úgy uralni, mint a Sony a ps2-vel.
  • cateran
    #11
    Nagyjabol egalban vannak azt hiszem, ami viszont bukta a Sonynak. Sokkal nagyobb rutinnak es tapasztalatnak kellett volna lennie az oldalukon, de valahogy nem igazan tukrozodott ebbol semmi. Nem arrol van szo, hogy jobb/rosszabb az egyik a masiknal (bar az is igaz, hogy meg 1 emberrel nem talalkoztam, akinek ps3-a lett volna, itt angliaban...ami azert csoppet gyanus:D) hanem, hogy a Sonynak tarolnia kellett volna, mar ha csak a Ps2-bol indulok ki, ami nalam minden idok legjobb asztali konzolja, hihetetlenul jo jatekokkal (Parasite Eve 1-2 pl.)
    Ehhez kepest -engem- a PS3 kicsit sem mozgatott meg:( Igaz, az Xbox 360 sem:D
  • JaSoN HuNTeR #10
    JA de nem sokkal többet adott el. Csak azért mert Japánba mindenki szinte játékőrült, azért sikerült annyit eladni belőle. :D
  • NEXUS6
    #9
    Amúgy a Sony gépe szerintem még igen csak kérdéses, hogy milyen hw specifickóval fog kijönni, én ezekre az infőkra nem vennék mérget. Ha mégis csak ez lesz, akkor szerintem a Sony már húzhatja is a rolót lefelé.

    "A kurrens generációnál a Sony elkövetett egy elég komoly hibát és ez az időzítés volt. Ugyanakkor úgy is fogalmazhatunk, hogy a Microsoft vetett be mindent azért, hogy az X360 hamarabb lásson napvilágot és még az sem zavarta, hogy az első sorozatok - finoman szólva is - okoztak pár kellemetlen pillanatot a vásárlóknak (túlmelegedés, Red Rign of Death stb.)."
    Hogy egyáltalán hibázott-e a Sony ebben a generációban az is jó kérdés, hiszen, úgy néz ki, hogy világszinten több PS3-at adtak el, mint X360-at.
    Másrészt az első sorozat pufi PS3-ak szinte mindegyike ugyan úgy kinyiffant 3 éven belül, mint az X360-ak!
  • JaSoN HuNTeR #8
    5GHZ 1 terraflop?
  • JaSoN HuNTeR #7
    Hát azért fejlődés. de 1 terraflop hány ghz? 10?
    Amúgy a régi konzolokba (ps3)2x256 és (xbox360)1x512 ram volt.
  • Vol Jin
    #6
    Miben?
  • Loverman
    #5
    ahogy mindig? lol :D az xbox 360 verte a PS3-at.
  • sempron07
    #4
    Nekem valahogy kevésnek tűnik a 4-5 Gb memória a játékoknak, ha már Next-Genről van szó...
    Valahogy nagyobb ugrásra számítottam a technológiában, hogy tovább húzhatja a generáció, ha eleinte sokkal bővebb hardverrel rendelkezik.
  • Nobuo
    #3
    Ahogy mindig, jobb lesz a Sony. Az adatbiztonság terén kéne jobbnak lenniük csak.
  • kjhun
    #2
    Mi zabál fel ennyi memóriát?? Még a Win7/8 is csak 1-2GB között fogyaszt általában.

    100GB-os Bluray: Ez most kétoldalas duplarétegű lemez lesz, vagy egyoldalas 4 rétegű? Mert, ha utóbbi, reméljük hogy a PC-s meghajtók is képesek lesznek lekezelni őket, meg üres lemez is lesz hozzá. Ezeken talán a 4k-s filmek is elférnének már, és sok adat is.
  • gombabácsi
    #1
    3 GB a rendszernek :D:D:D
    biztos 8k-ban tárolják az ikonokat az okos grafikusok :D