26
Handycam horror movie
  • Flyingparadise
    #26
    Alapvetően ez egy nehéz műfaj. Ahhoz képest...
  • Flyingparadise
    #25
    A legbetegebb a skypos rész. :)

    A Blair Witchet egy csomóan nem értik. Akkor beavatlak titeket. :) :

    7 db kőrakás-7 db. gyerek
    7 db. gyerek-mert hét darab kőrakással feszítették meg
    A boszorkány átka-Átrendeződik az erdő-ennek köszönhető a minden irányból jövő faropogás
    AZ erdő természetesen úgy rendeződik át, hogy a boszorkány házánál találd magad.
    A patak illetve a patakon túl az már a boszorkány territóriuma illetve dimenziója
    A második rész szerint Mary vetített de az is lehet, hogy a fekete lószőr megőszült. Bár az a fej több mint furcsa. :)
    A boszorkány megölhető, úgyhogy most már készíthetnének egy ütős harmadik részt kommandósokkal.
  • Samurai84
    #24
    Ajánlom figyelmetekbe : tunnel, the bay c. alkotásokat. A tunnel nekem nagyon bejött, metróalagutas, fain. A bay az inkább ilyen riportokra épülő cucc és abból rakod össze a storyt.
  • mucsácsó
    #23
    azaz... inkább succubus, de igen, azaz :D mocskosul beteg lett... meg még talán az utolsó, az 5. ami úgy egész jóra sikeredett, a halloween-es :)
  • Ironman2
    #22
    A VHS-ből én is az első felét láttam,tényleg beteg film az!
  • Looooser
    #21
    a vámpíros gárés? hát az tényleg beteg volt....
  • mucsácsó
    #20
    V/H/S fasza volt eléggé :D Bár van 1-2 story, aminek nincsen totál értelme, és kifejezetten szar, de átlagban nekem bejött nagyon. Főleg az első story (amateur night, 'I like you :))' )
    Akinek bejött, az örülhet, mert jön az S-VHS, azaz a 2. része - raádásul még idén -, újabb horror rendezőkkel. ;)
  • Piszkos  Fred
    #19
    Trollvadász.
  • vg
    #18
    ITT vannak a legjobb "found footage" filmek. Javaslom a Lost Tapes (Animal Planet) sorozatot, annak minden része ilyen stílus, ITT(youtube-on szinte minden rész fent van, mire végignézed megutálod a stílust...).
  • Broafka
    #17
    cannibal holocaust. Elég durva film
  • Looooser
    #16
    V/H/S bár nekem a kicsit gyomor forgató élmény volt de maga az ötlet nem rossz 6 sztori 12 horrorra specializálódott forgató könyvíró által....

    Writing credits
    Brad Miska
    Simon Barrett
    David Bruckner
    Nicholas Tecosky
    Ti West
    Glenn McQuaid
    Simon Barrett
    Radio Silence
    Matt Bettinelli-Olpin
    Tyler Gillett
    Justin Martinez
    Chad Villella
  • Ironman2
    #15
    Cloverfield elmehetett volna normál mozifilmnek is,kár volt elcseszni vele a kézikamerás felvétellel
  • Ironman2
    #14
    Pedig már az 5.részt készítik.Októberben lesz a bemutatója neki
  • Ironman2
    #13
    Nem nekem sikeres hanem a mozinézőknek volt.15 ezer dollárt költöttek az első részre,és 190 millió lett a bevétel.
  • tutituti
    #12
    blair witch,cloverfield jó

    De a paranormal activity kritikán aluli!
  • Broafka
    #11
    továbbá sose értem meg (de lehet, hogy én tudok valamennyire kamerázni) de amikor mondjuk nincs pánik helyzet, hanem csak pofázás, meg mit tudom én, akkor miért kell úgy rángatni a kamerát mint egy parkinson kóros? Föl-le, jobbra-balra, ki varió- be varió (zoom).

    Amúgy ilyen kategóriában nekem pl a Grave encounters című film egészen tetszett. Ugyan a story elég sablon, de legalább a legtöbb esetben álló, előre elhelyezett, vagy éppen biztonsági kamerákon keresztül nézünk. Persze azért itt is elengedhetetlen az iszonyatos pánik helyzetben lévő továbbra is kamerázok stílus de jóval kevesebb van benne, mint társaiban
  • stargatelost
    #10
    FOUND FOOTAGE horror a neve az ilyeneknek. Handycam WTF???
  • Broafka
    #9
    ami persze ilyenkor mindig úgy esik, hogy azért mindent lássunk :P
  • Seth
    #8
    Biztos pénzügyileg sikeres,hamár 4 részt csináltak.
    Most már olyan kategóriában van,mint a Saw sorozat, amire évente lehetett számítani,hallowen-kor. Röhejesen olcsón forgatják le, ami miatt pofátlanul nyereséges.Úgyhogy ebből is lesz vagy 8 rész :D
  • karajjj
    #7
    Arra, nem emlékszek, hogy csernobilos horrorban vannak-e ilyen részek, vagy ott csak operatőr kezelte hasonló szabad felfogásban a kamerát...
  • Klemice
    #6
    A paranormal activity neked sikeres? Filléres hulladék az egész, talán az első rész még okés. Ugyan ez a REC, abból is az első rész jó, a többinek süllyedt a minősége.
  • karajjj
    #5
    jaja, Cloverfield, bár mondjuk nekem tetszett, mert többször is volt, hogy elhagyták/elejtették a kamerát
  • Broafka
    #4
    szerintem totál hiteltelen. Ha veszélyben vagyok, nem fogok kamerázni (lásd azt az ufos filmet is amit mindenki annyira szeretett, nem jut eszembe a neve... cloverfield?). Azok az ötletesek amikor a kamera kell, hogy lássanak...
  • Ironman2
    #3
    Itt megnézhető a REC szinkronizáltan,aki még nem látta:

  • Ironman2
    #2
    Amennyien utálják ezt a műfajt,annyian is kedvelik.Minden hasonló témájú film kasszasiker! (folytatásokra nem lehet mondani,pl a REC 3 igazi bukta lett)
    Legsikeresebb filmek:Blair Witch Project,REC,Paranormal Activity.Utóbbinek már a negyedik része készült el!
  • Ironman2
    #1
    Nem találtam hasonló topikot,meg nem is tudom minek nevezzem ezt a műfajt,ami már elég régóta borzolja a kedélyeket.A Blair Witch Project óta él ez a műfaj,a recept egyszerü.Végy egy kézikamerát,és forgass le vele egy horror filmet.A lényeg az hogy ugyanúgy éld át az egészet moziban ülve mintha ott lennél a helyszinen,és te forgatnád a történetet