20
A Google 4. referencia telefonja
  • Solten
    #20
    Ja a mobilarena teszterei az ablakbol ralattak a toronyra es ugyanugy elment a terero. Na de ez egy masik tortenet.
    Amugy egy ingyen bumbert felajanlhattak volna valoban.
  • GregSB
    #19
    Az azért enyhén szólva nem ilyen kategóriájú dolog volt. Ott a nagy titkolózás miatt nem tesztelték rendesen olyan helyeken, ahol gyengébb a térerő (tornyok közelében bárhogy foghatod a 4-es szifont, nem fog csökkenni a térereje). De ott miután ez kiderült ingyen kérhetett bárki Bumpert hozzá akit érintett / zavart a jelenség.

    Itt viszont ne mondja már nekem senki, hogy nem tették le egy asztalra a telót a hátlapjával lefele, és nem vették észre hogy elhalkul a zene / csengőhang ami éppen megy rajta? És aki régi készüléket vett annak köszönik hogy béta teszter volt? Szerintem az lenne a minimum, hogy felajánlanak egy ingyen tokot (filléres tétel) az eddigi vevőknek, ami kiváltja ezeket az apróbb bütyköket.
  • Solten
    #18
    Sok gikszer csak hasznalat utan jon elo, az urtechnologias almafonnal nem vettek eszre hogy eldobja a tererot mielott piacra kerul?
  • Carlos
    #17
    Mostmárcsak az a kérdés, hogy mikor lesz végre kapható...
  • GregSB
    #16
    http://www.mobilarena.hu/hir/nexus_4_aprobb_valtozasok.html

    Csak engem idegesítene ha már lenne ilyen telefonom hogy ilyen változtatásokat csinálnak? Nem vették észre még mielőtt piacra került a mobil, hogy elhalkul a hangszóró meg karcolódik a hátlap?
  • Carlos
    #15
    köszi a válaszokat!
  • hzsolt
    #14
    És íme egy "használati teszt" írás: [link]
  • hzsolt
    #13
    Nekem amerikai Nexus-om van, szóval lehet.
  • Carlos
    #12
    Valahol azt olvastam, hogy az amerikai mobilokat nem lehet itthon használni, mert más hálózatot vagymit használnak. Tudsz erről mondani valamit?
  • Carlos
    #11
    köszi, meeting után átolvasom!
  • hzsolt
    #10
    Itt egy írás, amiben a garancia kérdése is érintve lett. [link]
  • hzsolt
    #9
    Elvileg a Playen vásárolt Nexusok függetlenek, én egy amerikait használok itthon. Viszont a Playen vásárolt telefont csak a Google-vel tudod garanciáztatni abban az országban, ahol vásároltad. :(
  • Carlos
    #8
    akkor láma kérdés. Ha angliában egy boltban veszek független nexus 4-et azt tudom itthon használni t-mobil-os előfizuval?
    (garanciával ilyenkor mi a helyzet?)
  • hzsolt
    #7
    Itthon hivatalosan csak Telenornál tudod megvenni. Ezen felül vannak GSM boltok, ahol bolti garanciával tudod megvenni.
    Az árkülönbség a boltok között elég nagy a 16Gb-os változat ára 135 és 170 ezer között bármi lehet.
  • Carlos
    #6
    Épp most gondolkozom énis egy ilyenen. Angliából hoznék egy függetlent. Itthon mennyibe kerül ez kb?
  • desigo
    #5
    Minőségibb a készülékház mint a Galaxy Nexusnak viszont törékenyebb is az üveg hátlapnak köszönhetően.
    A kijelző teljesen más.Amíg a Galaxy Nexus Super Amoled addig ez IPS.
    Egymás mellé rakva látszik a különbség.Nekem az Amoled színei jobban tetszenek.
    A Nexus 4-ben az egyik legerősebb mobil processzor van plusz 2x annyi RAM.
    A kamerán is fejlesztettek plusz az aksi kapacitása is nagyobb.
    Mivel az előző Nexus kijelzője enyhén ívelt ezért nem kapott Gorilla Glass védelmet.Az LG viszont már Gorilla Glass 2-es kijelzővel készül.
    Előny még,hogy a Nexus 4-et lehet vezeték nélkül is tölteni arról nem is beszélve,hogy mindig az fogja elsőnek megkapni a legfrissebb szoftvert.

    Az ára is korrekt nagyon (külföldön) ezért mindenképp érdemes beszerezni németektől vagy Angliából vagy az USÁból.

  • Petka
    #4
    Nem azért, hogy kötekedjek, de a proci és design újításon kívül tud ez valami újat mutatni az eddigi nexusokhoz képest?...
  • theone91
    #3
    Hát, valószínűleg a többi Nexus topic az Android topic miatt halt meg.
  • hzsolt
    #2
    Remélem értelmes eszmecsere alakul ki.... És ez nem hal el, mint a többi Nexus topic.
  • hzsolt
    #1
    Már tavaly év végén megérkezett a Google negyedik telefonja, az LG gyártásában, Android 4.2-es szoftverrel.

    Műszaki adatok:
    Képernyő: 4.7 hüvelyk, 1280x768 (320 ppi), Hézagmentes unibody kialakítás, CorningŸ GorillaŸ Glass 2
    Méret: 133.9 x 68.7 x 9.1 mm
    Tömeg: 139 g
    Kamerák: 8 MP (hátul), 1,3 MP (elöl)
    Memória: 8 GB vagy 16 GB
    CPU: Qualcomm Snapdragon™ S4 Pro 1,5 GHz
    RAM: 2 GB
    Érzékelők: Gyorsulásmérő, Iránytű, Környezeti fény, Közelség, Giroszkóp, Nyomás, GPS
    Hálózat: GSM/UMTS/HSPA+-független; GSM/EDGE/GPRS (850, 900, 1800, 1900 MHz); 3G (850, 900, 1700, 1900, 2100 MHz); HSPA+ 21
    Vezeték nélküli hálózatok: Kompatibilis a vezeték nélküli töltéssel; Wi-Fi (802.11 a/b/g/n); NFC (Android Sugárzás); Bluetooth
    Csatlakoztathatóság: mikro USB, SlimPort HDMI, 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó
    Akkumulátor: 2100 mAh, Akár 10 óra beszélgetési idő, 250 óra készenléti idő
    Operációs rendszer: Android 4.2 (Jelly Bean)

    Képek:
    --Kezdőképernyő

    --Eleje

    --Hátulja


    További információ:
    Hivatalos oldal
    Mobilaréna bemutató
    Androidportál vélemény
    Az SG híre a bejelentésről