42
  • Papichulo
    #42
    10 IF ($user=="Vol Jin") {$butasag=true; GOTO #31;}
  • Vol Jin
    #41
    REM Nem ez a butaság-okosság fokmérője
    GOTO #34
  • Papichulo
    #40
    Meg ahhoz is buta vagy, hogy eredeti legyel :)
  • errorista
    #39
    nem sikerült, háhá
  • mousee
    #38
    "... S bizony mondom nektek így történt, a végtelen ciklus forrása az SG.hu volt, ahol két ember megcsinálta a lehetetlent. Igaz picit elkéstek, Dec 21 már jócskán elmúlt tettük napján..."

    mousee evangéliuma #38/0
  • Vol Jin
    #37
    GOTO #34
  • Papichulo
    #36
    GOTO #31 ;)
  • Vol Jin
    #35
    "itt a bizonyíték: a semmiből is lehet apple veszekedést, trollkodást csinálni"

    Igazából ez nem történt meg, csak Papichulo állította, mert szerette volna, ha ez megtörténik. Ezért az applet kihagyva a témából simán leköcsögöztem.
  • Vol Jin
    #34
    Mondom, hogy egy köcsög vagy, na.
  • lordmorden
    #33
    itt a bizonyíték: a semmiből is lehet apple veszekedést, trollkodást csinálni. felesleges, midnegyiknek van előnye, hátránya.
    amúgy a cikk arra hivatott felhívni a figyelmet, hogyha eddig verseny volt a vállaltok között, most harc lesz. eddig is minden becstelenséget bevetettek már a normális üzleti megoldások felett, népbutítás, szabadalmi trollversenység, egymás emglopása, szapulása, vásárlók fanaticizálása:)
    remélem valami rendes, jó morálú vállalat felülkerekedik ezen a kakikupacon és végre fényt mutat a sötétben; a mostani lgsikeresebb szereplői a piacnak gusztustalanul állnak a fogyasztóikhoz; csak a pénz érdekli őket és mindenre képesek érte.
  • Papichulo
    #32
    velenyem
    *velemenyem
  • Papichulo
    #31
    "Mivel ezek nem történtek meg, jogosan mondom, hogy egy köcsög vagy.

    Mivel innentol mar csak az jelentene szamodra az ervelest, hogy egyre profanabb nyelvezettel jaratod le magad, ezert erre a tovabbiakban nem tartok igenyt. Viszont mivel mar ennel a cikknel is maximalisan bizonyitottad a kijelentesemet - a tudatlansagodat - ezert ugy erzem , hogy kellon megalapozott a velenyem...

    Az alpari stilus viszont egy buta ember utolso mentsvara, azt semmi sem indokolhatja... ezt remekul demonstraltad is ;)
  • Vol Jin
    #30
    "Arra gondoltam itt, hogy azért az iOS készülékek és android készülékek valamilyen szinten konkurenciák. Abban igazad van, hogy nem teljes fronton, mert aki iOS készüléket akar venni az úgysem vesz androidost, de végül is a Windowsnak is konkurencia az OSX meg majd a chromeOS (a linuxot most hagyjuk mert évek óta semmit nem nőtt a részesedése ezek után már nem is hinném, hogy fog)."

    Ez tiszta sor, ezt én is így gondolom. Nem azt mondom, hogy nem konkurensek, hanem azt, hogy nem igazi, közvetlen konkurensek, hanem áttételesen. Te is érted, én is, csak körülményes megfogalmazni.

    "Ha jól tudom akkor az eddig csak tengetett motorolát végülis be akarja vetni saját hardver gyártóként, bár egyelőre erről csak halkan csiripelnek a verebek."

    Ezek ilyen vagy igaz, vagy nem híresztelések. Ami biztos, az az, hogy a szabadalmi háborúhoz vette meg a motorola mobilityt, és a tervező és kivitelező részlegekre csak vakarta a fejét, hogy mit is kezdjen vele. Mert, ha szélnek ereszti a bagázst, az költség a végkielégítések miatt, ha megtartja, akkor az költség a bérek miatt, ha nem csinál semmit, akkor szétszálingózik a brigát, így hasznavehetetlen lesz az egész, ha működtetné, akkor hogyan és mit gyártson, és mit szólnak a partnerek. Darabolja szét, és verje dobra azt, ami másnak kell. És még nem is biztos, hogy az összes lehetséges dilemmát felsoroltam.

    "tt én megint csak arra céloztam, hogy ezidáig ha valaki komplett rendszert akart venni akkor csak és kizárólag apple készüléket tudott venni. A googlenek ezért is fontos, hogy építse az egész komplett ökoszisztémát, hogy valós alternatíva lehessen ezeknek az embereknek is ráadásul ő ebből keres pénzt az OS után ugyanis nem kap. (de ha minden android OS-t használó készülék a google music store-ból vásárol az már durva bevétel lenne). Tehát itt szerintem nagyon kemény összecsapások lesznek."

    Ez sem közvetlen konkurencia, mert azokat szolgálná ki, akiket az apple úgy sem tud elérni. Itt maximum annyi történhet, hogy vonzóbbá teszi a bizonytalanoknak az androidot, akik valamilyen androidos készülék vagy egy apple termék között vacilálnak. De ebben az esetben is az androidos gyártók a közvetlen konkurensek.

    A zene az igen, az lehet konfrontáció forrása, ha mondjuk iphone-os vásárol zenét a googleshopban (vagy akármi a neve), de szoftvert azt így sem tudna.
  • Vol Jin
    #29
    "Butan es tudatlanul szolsz hozza minden cikkhez, ahol csak az Apple-t barmilyen formaban is szapuln lehet. Itt is ezt probaltad meg tenni, en pedig kijavitottalak teged. Ez faj neked, hogy ismet bizonyitottam a tevedeseidet."

    Mivel ezek nem történtek meg, jogosan mondom, hogy egy köcsög vagy.
    Na, ez az igazság, nem kell szégyellni, köcsög vagy. :-D

    "Stilusodra meg semmilyen mentseg nincs, mivel ilyen primitiv modon a legsotetebb ember is meg tud nyilvanulni, ahogy az bizonyitod is... Inkabb az igenyel intelligenciat, hogy ne hasonlo stilusban valaszoljon valaki... szerintem teged ez is nagyon frusztral ;)"

    Ha köcsög vagy, hát úgy is kezellek, mint egy köcsögöt.

    Az intelligenciáról meg téves az elképzelésed.
  • Merces
    #28
    füstszagot érzek valakik flémelnek :D a Zepöl szar,...mer csak....na komolyan húzzatok a búsba......
  • Papichulo
    #27
    Butan es tudatlanul szolsz hozza minden cikkhez, ahol csak az Apple-t barmilyen formaban is szapuln lehet. Itt is ezt probaltad meg tenni, en pedig kijavitottalak teged. Ez faj neked, hogy ismet bizonyitottam a tevedeseidet.

    Stilusodra meg semmilyen mentseg nincs, mivel ilyen primitiv modon a legsotetebb ember is meg tud nyilvanulni, ahogy az bizonyitod is... Inkabb az igenyel intelligenciat, hogy ne hasonlo stilusban valaszoljon valaki... szerintem teged ez is nagyon frusztral ;)
  • narumon
    #26
    Te meg mindig az anti oldalon vagy. Ez kb 1:1
  • narumon
    #25
    "A zenebolt, az valós konkurencia, de OS szinten a Google nem az az applenek, mert minden apple készüléken iOS fut, és egy rivális gyártó készülékén sem fut iOS."

    Arra gondoltam itt, hogy azért az iOS készülékek és android készülékek valamilyen szinten konkurenciák. Abban igazad van, hogy nem teljes fronton, mert aki iOS készüléket akar venni az úgysem vesz androidost, de végül is a Windowsnak is konkurencia az OSX meg majd a chromeOS (a linuxot most hagyjuk mert évek óta semmit nem nőtt a részesedése ezek után már nem is hinném, hogy fog).

    "Már ha marad az a felállás, hogy a google csak referencia készüléket gyárt. Pontosabban gyártat. Még pontosabban egy gyártó egy típusára rápecsételi a logoját. (most a lenovo?)"

    Ha jól tudom akkor az eddig csak tengetett motorolát végülis be akarja vetni saját hardver gyártóként, bár egyelőre erről csak halkan csiripelnek a verebek.

    "Szoftver oldalon meg pláne nincs konkurencia, mert az apple boltja megkerülhetetlen illegális hack nélkül. (ezt csak azért írom, mielőtt valamelyik nagyokos megemlíteni a jailbreaket)"

    Itt én megint csak arra céloztam, hogy ezidáig ha valaki komplett rendszert akart venni akkor csak és kizárólag apple készüléket tudott venni. A googlenek ezért is fontos, hogy építse az egész komplett ökoszisztémát, hogy valós alternatíva lehessen ezeknek az embereknek is ráadásul ő ebből keres pénzt az OS után ugyanis nem kap. (de ha minden android OS-t használó készülék a google music store-ból vásárol az már durva bevétel lenne). Tehát itt szerintem nagyon kemény összecsapások lesznek.

    "Egyébként röhej az egészben, hogy bárki gyárt bármit a szektorban, azt bérgyártásban teszi. Ebből a szempontból a foxconnak a legjobb, mert neki tök mindegy, hogy kinek a cucca a sláger, azt úgyis ő készíti. (tudom, hogy sarkítok, meg a samu eleve rendelkezik kapacitással, de azért érthető, miért irigylésre méltó)"

    No ezzel teljesen egyetértek.
  • narumon
    #24
    Persze ezzel egyet is értek, de Vol Jin nem így fogalmazott. Úgy állította be mintha a többi cég teljesen hülyeségként szerepelne itt. Vagy az apple szerepelne feleslegesen itt, vagy a Samsung szerepel kevésbé. Teljesen mindegy, szerintem nincs ezzel a cikkel semmi gond a többi fronton is millió dolláros ütközések lesznek.
  • Vol Jin
    #23
    A lényeg az, hogy Papichulo vitatkozni akart, nem vitázni, ezért hazudott egyet, hogy mit mondtam. Nem a vita számít neki, hanem a vitatkozás... Csak nálam ez nem válik be...
  • sanyicks
    #22
    "Papichulo-val és narumon-al már én is folytattam eszmecserét ahol az Apple oldalán voltak" másfélét nem is lehet, mert mindig az apple oldalán vannak :D
  • Vol Jin
    #21
    Max annyiban rivális a google az androiddal, hogy mennyire jó vagy hibás verziót fejleszt. Mert a két piac elkülönült. Igen, az arányokra hatással van, ez világos, de gondolom érthető, hogy mit akarok ebből kihozni.
  • Vol Jin
    #20
    A zenebolt, az valós konkurencia, de OS szinten a Google nem az az applenek, mert minden apple készüléken iOS fut, és egy rivális gyártó készülékén sem fut iOS.

    Ebből a szempontból csak a rivális hardvergyártók a konkurensek. Már ha marad az a felállás, hogy a google csak referencia készüléket gyárt. Pontosabban gyártat. Még pontosabban egy gyártó egy típusára rápecsételi a logoját. (most a lenovo?)

    Szoftver oldalon meg pláne nincs konkurencia, mert az apple boltja megkerülhetetlen illegális hack nélkül. (ezt csak azért írom, mielőtt valamelyik nagyokos megemlíteni a jailbreaket)

    Szóval igazándiból a felsoroltak közül csak a Samsung a konkurencia. (ha valamelyik agyhalott ismét hápogna, hogy miért jövök a samsunggal, hát csak jelzem, hogy azért, mert egyedüli gyártóként szerepelt a cikkben.

    Egyébként röhej az egészben, hogy bárki gyárt bármit a szektorban, azt bérgyártásban teszi. Ebből a szempontból a foxconnak a legjobb, mert neki tök mindegy, hogy kinek a cucca a sláger, azt úgyis ő készíti. (tudom, hogy sarkítok, meg a samu eleve rendelkezik kapacitással, de azért érthető, miért irigylésre méltó)
  • Vol Jin
    #19
    "Papichulo-val és narumon-al már én is folytattam eszmecserét ahol az Apple oldalán voltak, nekem inkább mérsékelteknek tűnnek mint vér Gézáknak, ráadásul szerintem simán rendben volt a HSZ-uk, inkább te reagáltad túl kicsit, nem?"

    Nem tolerálom, ha hazudnak arról, amit írtam. Szerintem aki ilyet tesz, az egy büdösgyökér. Pláne, ha azért csinálta, hogy legyen min vitatkoznia. Szóval azt kapta, amit érdemel. (szerintem veled vitáztam a torzkoponyás cikkben, és ott tuti nem így beszéltem veled. Mert az vita volt, és nem egy gyökér hazudozása arról, hogy mit írtam. Vagy lásd most Narumont. Írok neki sértőt? Nem, mert témában írogat és nem hazudozik arról, hogy mit írok.
  • Vol Jin
    #18
    "Szerintem meg mindenki csak azt latja, hogy egy muveletlen senkihazi vagy... kegyetlen dolog ez a nezopont ;)"

    Te egy pöcs vagy, és az is maradsz.

    A témába vágó részét a hozzászólásodnak illendően válaszoltam meg.

    Viszont a gyökér részét, ami a természetedből fakad, azt is úgy kezeltem, ahogy az neked kijár.

    Konkrétan ezt: "Nem ertem nalad ezt az elvakult Apple gyuloletet..."

    Mert hogy marhára nem volt semmi applegyűlölő megnyilvánulásom. Nyilván azért írtad, mert kedved szottyant egy kis applefanos ámokfutásra, és akartál egy vitát. Hát én azt nem adtam meg neked, csak lekezeltem a trollkodási ferdült vágyaid egy kis babusgatással.

    Majd, ha lesz az applenek egy olyan tette, ami okot ad a kritikára, akkor nyitott vagyok ilyen vitára (te meg pláne, mert alig várod, hogy valami gennyes lépésük megvédhesd), de azért nem fogok vitázni a semmire, hogy neked legyen közben mire kiverni a farkad.

    De most semmi ilyen nem volt a cikkben, így elég nagy büdösgyökér létedre kitaláltál egy hazugságot a mondandómról, hogy legyen. Hát a kékerest a seggedbe te ferdült barom.
  • csimmasz
    #17
    Papichulo-val és narumon-al már én is folytattam eszmecserét ahol az Apple oldalán voltak, nekem inkább mérsékelteknek tűnnek mint vér Gézáknak, ráadásul szerintem simán rendben volt a HSZ-uk, inkább te reagáltad túl kicsit, nem?
  • Papichulo
    #16
    Szerintem meg mindenki csak azt latja, hogy egy muveletlen senkihazi vagy... kegyetlen dolog ez a nezopont ;)
  • Vol Jin
    #15
    Szerintem mindenki latja, hogz apple vitat akarsz provokalni, en meg eyert leoltalak, ahogy ayt kell.
  • M2 #14
    Szerintem annyiban igaza van, hogy az Apple profitjának nagyobbik része az iPhone és iPad eladásokból származik. Ezen a fronton pedig a Samsung a nagy vetélytárs és nem hiszem, hogy a többiek kiszoríthatják - iszonyúan agresszív.
  • narumon
    #13
    Hmz és a többi az már nem is harctér? Pont ez a lényeg. Van zeneboltja amit most a google nagy iramban épít - ez ugyanolyan harctér (vagy még nagyobb) mint ami a mobiloknál megy. De a google-el összeakadnak oprendszer szinten is (iOS-Android) (össze fognak OSX-ChromeOS), azon kívül böngésző oldalon (Safari-Chrome), térkép fronton és még csak a legfontosabbakat említettem. Teljesen korrekten szedi össze a cikk ezeket a cégeket egy harctérre, hiszen egyre jobban keresztezik egymás útjait.
    Hogy ebből neked miért csak a Samsung a konkurencia azt nem is értem.
  • Papichulo
    #12
    Ha neked megadja, hogy az "egesz vilag" elott jaratod le magad az elegtelen informacioiddal es az alpari stilusoddal... de azert en majd meg ki foglak javitani, ne aggodj ;)
  • Vol Jin
    #11
    Ja igen, én meg a cikkről nyilatkoztam, és nem a lázálmas vízióidról, amire erektálsz.
  • Vol Jin
    #10
    Mi szükséged van arra, hogy barom legyél?

    Mondom, húzzál a kékeres faszba trollkodni, és kapcsolódj be egy apple-samsung vitába azzal és ott, ahol fogékonyabb erre, de amint látod, nem én vagyok, aki könnyít a ferdült szükségleteden, úgyhogy télak van kis gyökerem!
  • Papichulo
    #9
    En nem a cikkrol nyilatkoztam, hanem a te maximalisan megalapozatlan extrapolaciodrol. Olyan dolgokrol nyilatkozol, amirol lathatoan fogalmad sincs. Mi szukseg van erre?

    A stilusodat meg inkabb hagyjuk is...
  • Vol Jin
    #8
    "Ismet a tudatlansagol eredo hozonges. Siman tudsz barmelyik Apple eszkozon Kindle konyveket olvasni vagy az Amazonnal vett zeneket hallgatni. Kijelentesedet nem fedi a valosagot es ezaltal az egesz postod ertelmet veszti."

    Oké, én leragadtam ott, hogy úgy 6 éve az egyik leányzónak az ipodjára valami trükkel kellett felmásolni az mp3-it, ami nem ment neki. Ha CD-én meg van, minek vegye meg alapon, de ha nem emlékszem rosszul, az iTunes sem működött Magyarországról fizetősen. Ha valami apró részletben tévednék, nyugodtan javíts ki! Persze ez nem azért van, mert utálom az apple-t, hanem aztért, mert magasan leszarom, mivel sehogy nem érint.

    A szoftverekre viszont tutira zárt a rendszer.

    "Nem ertem nalad ezt az elvakult Apple gyuloletet..."

    Én meg azt nem értem, hogy lehet valaki ilyen retardált barom, mint te.

    Mi a kékeres faszom utalt bármi is a hozzászólásomban arra, hogy utálom az applet? Már megint a lázálmaidat vetíted rám te gyökér! Húzzál inkább a retkes faszba, mielőtt kiprovokálsz itt valakivel egy apple vitát, csak azért, mert létszükségletként bele van kódolva a degenerált génkészletedbe te ferdült fasztarisznya!

    Mert nagyjából rajtad kívül mindenki azt látja, hogy a Wall Street Journal átvett cikke egy semmit mondó rizsa. Nagyjából én is ezt fogalmaztam meg, de hogy te mást hámoztál ki belőle, az agyhalottságodból ered, és nem a mondandómból.
  • bracsek #7
    Körülbelül hámozott lufi :)
  • bracsek #6
    "Ennek az információtartalma nulla, mint újdonság. Felesleges volt ennyit írni."
  • Papichulo
    #5
    "mivel a termékei zártak, és csak rajtuk keresztül lehet árusítani bárkinek bármit is az apple kütyükre."

    Ismet a tudatlansagol eredo hozonges. Siman tudsz barmelyik Apple eszkozon Kindle konyveket olvasni vagy az Amazonnal vett zeneket hallgatni. Kijelentesedet nem fedi a valosagot es ezaltal az egesz postod ertelmet veszti.

    Nem ertem nalad ezt az elvakult Apple gyuloletet...
  • Vol Jin
    #4
    Ja, ezen kívül még árul macintosh gépeket, abban meg senki nem konkurens az itt felsoroltakból, meg van szoftver és zeneboltja, amiben senki nem konkurens, mivel a termékei zártak, és csak rajtuk keresztül lehet árusítani bárkinek bármit is az apple kütyükre.

    Szóval maradunk annyiban, hogy az itt felsoroltak közül csak a samsung a konkurensük. A többiek csak mellékszereplők.

    Kivéve az MS, ha a Win8 a tabletfronton tarolna. De ez nagyon feltételes.

    Amúgy a többiek elvileg egymásnak konkurensei, csak az apple-t teljesen felesleges volt idekeverni. Mert, azzal csak egy konkurál komolyan, de az meg egy szóban lett megemlítve.

    Tök felesleges ebbe a cikkbe az apple neve. Mondjuk egy szóban meglehetett volna említeni, és a samsungot bővebben, de ez sem történt meg a cikkben.

    Ez az egész cikk egy ömlesztett semmi. Biztos a szerzőnek le kellett adnia valamit, mert adott havi darabszám van a szerződésében, vagy akármi.
  • narumon
    #3
    Ez mondjuk így nem teljesen igaz. Mobiltelefon meg tablet fronton igen. Máshol meg nem.