104
A nagy tea téma
  • Palinko
    #23
    melyik a pörgető? fekete\orosz tea már annak számít? milyen gyorsan kezdenek hatni és meddig tartanak?
  • whiskeyman
    #22
    Bocs, de muszáj :DDD


    amúgy a Twinings teákat szeretem

  • akyyy
    #21
    kávé topik van má:D meg sztem energiaital is :D
  • Montanosz
    #20
    Most készülök ilyet venni

    Dugattyús tea készítő
  • tigeroo
    #19
    herbáriás tea, télen nyakra-főre már évek óta:)

    hársfa, csalán, nyírfa, nagyon szeretem.
  • DeerHunter01
    #18
    Jóna Tea
  • geo91
    #17
    ez aromás feketetea
  • Frosty01
    #16
    legjobbak a filteresek közül a milford teák. akármeddig áztatod benne a filtert, nem lesz keserű, és mindig rohadt jó íze van!
  • hundredeyes
    #15
    "Vörös ginzeng (Panax ginseng)


    Kattintson a nagyításhoz

    Kínában évezredek óta használt gyógynövény. A Koreai-félsziget északi és Mandzsúria magashegyi vidékeiről származik, és ritkán vadon is előfordul. Az összesen hat délkelet ázsiai és észak amerikai fajt magába foglaló ginzeng nemzetség tagja. A ginzeng csak árnyékban nő. Magassága 40-60 cm közötti , de az 1 métert is elérheti. Egyenes szárának szinte vöröses, minek csúcsán helyezkedik el az öt fordított tojás alakú levélkékből álló összetett levél. Virágzata ernyős, rózsaszín virágaiból borsó nagyságú, fényes termések fejlődnek. Legfontosabb része azonban a gyökerei, melyek elágazók, a főgyökérből vastagabb oldalhajtások és hajszálgyökerek ágaznak le. Némely gyökér alakja emberre emlékeztető, ezért a kínaiak "embergyökérnek" is nevezik (jensen).A legkeresettebb és legjelentősebb kínai vagy koreai ginzeng mellett más ginzengfajokat is termesztenek, mivel a növény eredeti állományai a felelőtlen gyűjtés miatt erősen megritkultak.

    A vörös ginzeng az egyik legértékesebb fajtája, mely eredetileg a Koreai-félszigeten honos. Feldolgozása során a gyökereket – a teák fermentációjához hasonlóan - gőzöléssel tartósítják, majd szárítják. Egy-egy nagyobb gyökér különleges ajándéknak számít, mivel nagyon sokra becsülik komplex egészségvédő hatása miatt. Az eddigi tudományos kutatások az alábbiakat támasztották alá:

    -segíti normalizálni a vércukorszintet
    -erős antioxidáns és ásványanyagforrás
    -képes aktiválni az immunrendszert, miközben a szervezet saját tartalékait hasznosítja
    -csökkenti a stresszhormonok szintjét -javítja az emlékezőképességet
    -jót tesz a keringésnek-hatékony lehet impotencia ellen
    -nyugtató és fájdalomcsillapító
    -hatékonyan alkalmazható krónikus betegségek tüneteinek enyhítésében is

    A ginseng egyik jelentős tulajdonsága, hogy mint afrodiziákum, serkentőleg hat a szexuális vágyra, alkalmazásával fokozható az izgalmi állapot. A változókorban lévőknek sem kell lemondaniuk a testi örömökről, ugyanis a gyökér, az ő esetükben is pozitívan befolyásolja a szexuális aktivitást. A növény egyenesen a hormonháztartásra hat, növeli a potenciát, és javítja a libidót. Számos szexuális zavar a nem megfelelő vérkeringésre vezethető vissza, amire a ginseng ugyancsak megoldást jelenthet. A magyar piacon igen kedvelt termék a ginzeng, szinte minden szakboltban beszerezhető. Ilyenformán nagy verseny alakult ki a terjesztők között."
  • hundredeyes
    #14
    Pontosan.
  • davidka003
    #13
    A gyümölcs tea az nem tea.

    "A gyümölcsteák valójában nem teák, mivel nem tartalmaznak tealeveleket." - wiki
  • geo91
    #12
    ez pl. olcsó és marha finom

  • hundredeyes
    #11
    Aki minőségi bort iszik, sem sznob. Lehet a Koccintós fogyasztói ilyenekkel bélyegzik, de attól még nem az. :D
  • davidka003
    #10
    Én most vettem Lipton Green labelt. Nem rossz.
  • geo91
    #9
    szeretek teázni, de nem vagyok teasznob, teljesen megfelelnek az alsókategóriás filteres teák. éljen a sir morton garzon feketetea jó citromosan, sok cukorral... :D
  • hundredeyes
    #8
    Azért a teafajták repertoárját és a hatóanyagok széles skáláját ne hasonlítsuk már össze a koffeinnel, meg a teához képest elenyésző számú fajtával rendelkező kakaóval.
  • Barnabyka
    #7
    Mindjárt jön valaki aki nyit egy Kakaó topikot, aztán valaki kávé topikot, a következő energiaital nevű témát... nehogy az legyen belőle mint annó pl a bogár/rovar korszakban.:)
  • Aquir
    #6
    ah, ezek a tudatmódosítók...:)
  • hundredeyes
    #5
    Igyad, de miért ne lehetne teakülönlegességeket inni?
  • flashpointer
    #4
    Persze hogy nincs az maradjon a sárgáknak, itthon borkúltúra van, azt kell inni!
  • rooney8
    #3
    suliba vittünk vízforralót. olyan igénytelen teákat csinálunk, hogy az valami hihetetlen :D
  • Rage47
    #2
    Én mostanában lettem teamániás, sokkal több figyelmet szentelek arra, hogy minőségi teát igyak. Remélem jó topik lesz.
  • hundredeyes
    #1
    A tea fogyasztása nem nagy kultúrára tekint vissza kicsiny országunk. Ezért szeretném, ha lenne egy téma, ahol megoszthatjuk egymással teás élményeinket. Hamarosan írok pörgető, afrodiziákum, nyugtató, gyógy és egyéb teákról, addig is várom a kedves érdeklődőket. Üdv.