38
  • Balumann
    #38
    Az olyan alkalmazásokat (metro alkalmazások többsége) amiket touch screenre terveztek nem kell megszokni, érintőképernyő nélkül le kell törölni (kijelölés, alul rákattint az eltávolításra, pár másodperc).
    Én csak 2-3 -at hagytam meg, az interaktív tapéták miatt, pl. időjárás.

    A metrot úgy tervezték, hogy tökéletesen használható legyen akármivel irányítod. Egérrel is kényelmesebb, mint a régi start menü, könnyű átrendezni, csoportokat létrehozni, keresés ugyanúgy működik, mint eddig. Az összes alkalmazás megtekintéséhez jobbklikk bárhova, összes megtekintése, majd alul - gombbal "mappákba" rendezi.
    Nincsen hátránya a hagyományos start menühöz képest, ha már megszoktad benne, hogy mi hol van, berendezted igények szerint, stb..
    Az nem tudja csak megszokni, aki nem akarja (ami viszont érthető, nem volt létfontosságú ezt ráerőltetni az emberekre, nincs mindenkinek ideje/kedve arra, hogy új felületet, elrendezést szokjon meg).

    Az Office szalagjával is ugyanez a helyzet, sokkal jobb azt használni, de pláne aki nem csak egyszerű szöveget szerkeszt, annak újra meg kell tanulni (kérdés minek, ha a régit meg már gondolkodás meg keresgélés nélkül tudja használni, az újat lehet már sose fogja tudni úgy kezelni).
    Én is ismerek olyat, aki szidta mint a fene, de olyan alapdolgokat keresett percekig, ami ott van a leglogikusabb helyen akkora ikonként, hogy majd kiböki a szemét. :D
  • Flexcsi
    #37
    A hozzászokás nem idő kérdése. Ha egy alkalmazást kizárólag touch screen-re terveztek - pl. új fénykép nézegető - és az billentyűzetről nem kezelhető akkor az egy átlagos otthoni v. irodai gépen nem használható. Az egyetlen amire reagál billentyűről azaz ALT+F4. Nesze neked szokd meg! Ja és még lassú is mitha XT gépen nézegetnék 100MB-os képeket.
  • halgatyó
    #36
    Jó, de nem lehet mindenki olyan okos, gondolj az ilyen csököttekre is, mint pl. én.
    Ha mindenki okosabb lenne, mint Te, elmehetnél takarítani, képzeld csak el
    Hát nem jobb így?
  • Stefling
    #35
    Ez hülyeség, én 20 perc alatt hozzászoktam! Akinek max 1 nap alatt nem megy, ott komoly gondok vannak a fejben! xD
  • zord01
    #34
    Bocsi, még hozzátennék valamit. Sajnos MUSZÁJ vagyok 2007-es office-t használni, mert bizonyos fájlformátumokat már csak ez kezel. Munka miatt muszáj.
    3 év használom. És tökéletes. Megnyitom, beírom amit kell, formázom és helló.
    A baj akkor kezdődik, ha valami olyas valamit kell használnom, ami nem képezi a "mindennapi felhasználás" részét. Tizen x éve tudtam, ilyenkor hova kell nyúlnom, de az új rendszeren a mai napig nem igazodom ki. Nem vicc, volt hogy valamit 10 percig kerestem, aztán feladtam. Azon a gépen net sem volt, úgyhogy másik irodába át, Google, megkeres, megcsinál. De nem sok kellett, hogy lerúgjam a monitort.

    Azóta már ráleltem a "Office Classic Menu" című cuccra, és azóta ismét HASZNÁLNI is tudom a programot. Végre ott van minden, ahol az évtizedes rutin szerint lenni kéne.

    Itt sem az volt a baj, hogy újítottak, hanem az, hogy nem átgondoltam. A leckét ezen pötyögő Pistikének ugyan könnyebb használni, de pont azzal baxtak ki aki az igazán komoly funkciókat használta.
    Simán lehetett volna egy olyan opció is, amin belül az ember megtalálja amit keres, a régi szisztéma alapján.
    De nehogy már. Hülye Power User, menjél megint tanfolymara, vagy baxál el az életedből +10 +20 +sok órát, azzal, hogy autodidakta módon ismét megtalálod azokat a funkciókat, maik neked fontosak, és a móka kedvéért ezúttal különösen mélyre elástak...

    Nahát ennyit az MS-ről, és a logikáról.
    A legtöbb amit tehetek, hogy nem támogatom őket azzal, hogy megveszem a terméküket. Vegyen szemetet a lujza néni, aki csak pötyögni használja a gépet...
  • zord01
    #33
    Nekem borzalmasan unszimpi volt a W8, de megmondom őszintén nem a csempékkel volt a legfőbb bajom. Illetve azzal is, mert nem volt aero felület, nagyon hiányzott, hatalmas visszalépésként éltem meg, már-már bepresszíven hatott rám. De ez olyan dolog, hogy szerintem előbb utóbb (ha már a tabletek és a telefonok is elbírják) lesz megint aero. Szóval nem ez a legnagyobb baj, hanem a logikátlanságok SORA.

    Oké, hogy a rendszer gyorsabb, de dolgozni vele lassabb. Pl. miért nem lehet eldönteni, hogy hova bootoljon. Mert nekem asztal kell. Akkor minek dob egy olyan felületre, amit nem használnék.

    Aztán az alkalamzások is ide-oda dobálgatnak. Mi vagyok én tenisz labda? Tök sok idő elment ezzel. Sok esetben kettőt kell klikkelni, ahol régen egyet kellett. És ilyenek tömkelegével.

    Aztán, még ha akarnám sem tudnám használni a start képernyőt, mert valamelyik barom arra nem gondolt, hogy ha már ott vagyok, akkor tudjam kitűzni a képernyőre, annak a 3-4 word, excel fájlnak a parancsikonját, amivel napi szinten dolgozok. Neeeem... menjél vissza az asztalra. Akkor mi a búbánatos, harmatfürtök kannyáért van a start képernyő? Hogy 20*20 centis appban lássam, hogy épp +2 fok van, és jó idő, miközben az ablakon kinézve látom, hogy -5 fok van, és havazik? Hurrrá... ez kell a népnek, mind lólikának meg a darázsnak a show...
  • Co1e
    #32
    Ez nem egy DOS ..ez egy felhasználó barát felület... akkor mit nem lehet rajta megszokni?
  • soundsonic
    #31
    Nekem valamiért lassabb a win8 mint a 7.Oké a modern ui gyorsan bejön de a háttérben futó programok (ati driver, virusírtó stb) jóval lassabban töltenek be, pedig ssd-t használok. A modern ui-t hamar megszoktam, de semmi pluszt nem nyújtott amiért váltanom kéne. Az appok silányok. Nem sok értelemeset találtam. Föleg nem az ingyenes szekcióban. Win7-nél szinte azonnal használható a rendszerem és nem érzem szükségét a csempéknek. Időjárás meg külföldi hírek felejtősek. Magyar app kevés van, de azokat pár kattintással megnézhetem webewn is.. Alkalmam nem volt kipróbálni tablenten, ott biztos jó, de ahogy mások mondták 22 colos monitort tapicskolni luxus és fárasztó.
  • Magiszter
    #30
    Nekem semmi bajom a Ribbon-al és kimondottan élvezetesen lehet használni a Win8-as Explorer ribbont is.

    De gondolom én egy hülye vagyok.
  • evetke007
    #29
    "Úgy konkrétan a office vacak szalagjait se sikerült már egy éve megszoknom és igazából még emberrel sem beszéltem aki ne átkozná."

    Nekem 3 év is kevés volt és én se találkoztam még élő emberrel aki azt mondta volna a ribbon menüre, hogy jó...
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #28
    A windows 7 szar, értem?! próbálj csak meg egy programból több verziót használni és az egyiket kirakni tálcaikonként: úgy összekavarodik, hogy szép nézni! Még mindig nem jutottak el egy kde 3 szintjére sem (2004-es, vagyis 8 évvel ezelőtti desktop environment!).
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #27
    Nem tudom miről beszélnek, mert az office felülete használhatatlan, amint komolyan akarsz vele dolgozni: "címsor, új bekezdés, oké, kiemelés... na nyomtassuk ki... fuck! hogyan kell csak egy oldalt nyomtatni??? hol vannak a menüpontok? fuck!"
  • tomcsa4
    #26
    Látom nem beszéled a magyart...

    end3: gyorsindító továbbra is van. Az asztalra mappákat is tehetsz. Mivel a desktop gatget lett, úgy is rá kell menned. De! Metroban csoportokat hozhatsz létre, rendezheted is, átnevezheted.
  • end3
    #25
    Az autó négy kerekét nem kell testre szabni. (Ki akarna hatot maga alá négy helyett, - bár azért lenne aki ezt is kipróbálná, ha lehetősége nyílna rá)

    DE KÖNYÖRGÖM(!), egy újabb operációs rendszer felhasználói felületénél, ha nem tetszik, vagy csak megszokásból, miért ne lehetne valóban testre szabnom? Miért nincs "classic" választási lehetőség "start" menűvel? Ha valaki, megszokta az XP-jén, hogy a tálcára húz 52 db ikont, akkor miért kell nekem magyarázni, hogy a futó programjait "Alt+Tab"-bal gond nélkül elérheti. Csak végig kell zongoráznia. (Gyorsan is megy!) De nem, Ő azt szeretné, hogy egy kattintással érje el, a működő ablak alatti lécről. És egyes mappáit is. Mert így szokta meg. - (Meg valljuk be őszintén, ez a leggyorsabb módja egérrel a tömeges ablakkezelésnek.) - És akkor csak az XP és a Win 7 közti különbségről beszéltünk. Na most, elképzelhető, ha Ő Win 8-al és a METRO-n szeretne mindent maga előtt tartani úgy, hogy közben dolgozik is az aktív ablakban.....! (Hiszen e-miatt nem váltott XP-ről Win 7-re a mai napig!) De ez a fejlesztői hozzáállás ugyanúgy zavar a Gnome 2-Gnome 3 fejlesztését illetően is, csak, hogy a Linux fejlesztéséről is szó essen.

    Nekem például, van 5-6 ezer URL-em amelyek között keresek és időről-időre használok is a böngészőmben, - ezek közül ki is tűzök esetenként az asztalra is, - hogyan teszem ezt kényelmesen például a METRO-s böngészéskor? Emiatt nekem eleve nem jön be a fullméretes böngészés. (Még az sem!), mert szeretem a "pilóta-műszereket" magam előtt tartani, sőt böngészés közben fél szemmel figyelem is azokat, például a network aktivitást, rendszeresen használom a gyorsindítót, stb.

    Azaz, az autó analógiájával, ha az elmúlt pár évtizedben bevált a kormány, az irányjelző kar és a sebességváltó, azt nem kéne legközelebb az újabb típusból kihagyni csak azért, mert valaki úgy gondolja, van jobb megoldás is az autó irányítására.

    Ha plussz funkciókat építenek egy programba, azért had lehessen a régi, megszokott módon is használni, annak akinek ez így tetszik! Pl. ha nekem nem jön be a "szalagsávos" office, lehessen a hagyományos menűre váltanom. Mi baj lehet belőle, ha a menűt olvasni szerető felhasználók így kezelik. - Pl. a böngészők menűjét telepítés után azonnal kapcsolom is be. - Aki meg csak az ikonokat, ráadásul a METRO-nál a tartalmat mutató aktív ikonokat kedveli, nem akar olvasással bajlódni, az meg használja azt. (Az emberek között vannak jobb vizuális vagy jobb verbális memóriával rendelkezők, de kevesen, akik mindkettővel egyformán jól bánnak.)

    Azután persze el tudok képzelni olyan applikációkat, ahol bárki számára egyértelműen győzne a METRO-s indítási és használati mód. A végén majd mindenki azt fogja használni, ha adott esetben az a logikusabb, a másik meg nehézkesebb.

    Nem is értem! A fejlesztők számára miért nem ez a természetes hozzáállás?
  • sascha
    #24
    Az Office-szal a szalag menü a legjobb, ami történhetett. Gyorsabban, gördülékenyebben, hatékonyabban lehet használni. Nekem pont itt rövidült le egyes feladatok kattintási száma. Az igaz, hogy a legjobb széles monitoron(16:9) teljes képernyőn, mert akkor látszik jól a szalag. A szalagon a főbb lehetőségek látszanak, ami nem azt a szalag sarkáról egy kattintással elő lehet hívni. Gyors ikonokat is lehe elhelyezni a fejlécben, a 2010 talán még jobban testreszabható.
    Nem is beszélve a tovább fejlesztett funkciókról (pl. Kimutatás/Pivot tábla).
    Eleinte fura volt, de viszonylat hamar megszoktam, és rájöttem mennyivel jobb, mint a régi.
    Napi szinten Word-del és Excel-lel dolgozom. Tapasztalatból mondom, bevált. :)
  • hunwhite
    #23
    Azért egy EXCEL érdekes lehet érintőképernyővel....
    Vagy ahhoz a virtuális érintős klavit kell használni?
    Mondjuk egy FPS sem lehet egyszerű érintőképernyővel!
    Száz szónak is egy a vége!
    SZ@R! A METRÓ pedig egy nagykereskedelmi áruházlánc!
    Nagy moncsit vettem, nagy felbontással.
    Na és a legfontosabb!
    Ha valaki újjal meri tapicskolni a monitorom kijelzőjét annak leszakítom a kezét és a seggébe dugom!!!
    Nem, hogy még én mernék hozzányúlni....szándékosan összemaszatolni.
  • Zolthen
    #22
    Akkor talán próbálj meg Archicad-ben, Word-ben dolgozni. Vagy ott is csak bambulnád a monitort?
  • Cefet
    #21
  • Magiszter
    #20
    Az érintő kijelző jó dolog, mert közvetlenül az elérni kívánt funkcióra böksz rá, míg egér/billentyűzet esetén egy közvetett folyamat játszódik le.
    Cégen belül kaptam már agyvérzést olyan egérbeállításoktól amiket nem is értettem miért rakott be a kedves kolléga (pl megállítottam az egeret és az még csúszott tovább pár centit, vagy megmozdítottad 1mm-t és átszelte a képernyőt, meg ennek az ellenkezője, hogy focipályányit húztam, mire 1mm-t odébb ment...stb)
    Míg az érintőkijelző az fix.
    DE!!! Használtam 22,5"-os érintős monitort. KB két hétig volt mókás, de aztán már csak elvétve nyúltam hozzá, mert netezésnél is egy óra múlva már szakad le a karod. Sem a mérete, sem a szöge nem volt ideális, ráadásul elég közel kellett hogy legyen hozzám a kényelmesebb használat miatt. Akkor meg a szememet bántotta hogy 30cm-ről bámulok egy monitort.

    Tabletekhez, telefonokhoz és egyéb "ultramobil" eszközökhöz amik kicsik, könnyűek és oda rakod őket ahova akarod, az érintő képernyő nagyon jól illik. De asztali, vagy nagyobb megoldásokba nem kellene erőltetni. Egyetlen nagy felületű helyen tudnám elképzelni, az pedig a reklámfelületek, esetleg kirakatüvegek.

    A Win8 meg jó. Múlt héten raktam fel anyámnak is, kb két nap múlva mikor ránéztem hogy boldogul, már úgy használta mint egy profi és elmondása szerint jobban tetszik neki mint az "előző fajta" (win7).
  • tomcsa4
    #19
    De az érintőképernyőt miért úgy képzelitek el, mint amit állandóan baszkurálni kell? Elindítasz valamit, majd pihen a kéz. Ebook, film, akár youtube-on való böngészés. Közben pihenhet a kéz.

    Ez alól van kivétel ofc. Szerintem 22 coll felett kényelmetlen, ahogy írta is valaki lentebb. Az ember karja rövid ehhez. Max vegyesen, néha kézzel, néha egér plusz billel. A másik a szerkesztési feladatok. Oda precizitás kell, amit ujjal nem lehet elérni.
    A játékokat nem említem.
    Volt még egy, majd eszembe jut, leírom.
  • Interstate 95
    #18
    Teljes mértékben egyet értek, ezt szebben nem is lehetett volna leírni.

    Hogy a cikkhez is hozzászóljak.

    Új véleményt nem írok mert még mindig ugyan az és negatív, inkább csak linkelek az előző hasonló jellegű témából: #50, #52 Felőlem utánam vághatják full ingyenesen is, de köszönöm nem kérek belőle. Nem a megszokással van a baj, ezt be (fel) ismerhetnék már végre a Microsoftnál is.
  • Cheater84
    #17
    Lehet hogy Alien invázió lesz, amit egyes szinteken már tudnak is a bennfentesek. Az egyik ilyen cég Microsoft is, aki a 8-as Windowst már az érkező idegenek ergonómiai tulajdonságait figyelembe véve készítette el. Ha ez igaz, pár nap múlva úgyis kiderül. - Elnézést a komolytalanságért, de ezt váltotta ki belőlem a Microsoft szakember érintős asztali gépes víziója. Ennyire tudom komolyan venni.

  • Vol Jin
    #16
    Nem kötelező, csak opció.
  • cateran
    #15
    "Tény, hogy az új operációs rendszer radikális változásokat hozott. 1995-ben teljesen mások voltak az elvárások azzal kapcsolatban, hogy mit lehet csinálni egy számítógéppel: a PC az asztalon volt a monitorral együtt és az emberek megnyitották, majd bezárták az ablakokat. A csempés felületnek köszönhetően az információkat nem kell felkutatni, azok az első pillanattól elérhetők. S ehhez az interakcióhoz az érintőkijelző a legtermészetesebb."
    Ez nekem total kinai.....Hogy jon ide 1995? Meg a Win7 is "ablaknyitogatos" volt (barmit is jelentsen az "emberek megnyitották, majd bezárták az ablakokat.") Amugyt meg a legtobb desktop pc most is az asztalon van (vagy alatta).
    Erintokijelzot meg hasznaljon asztalin, aki szereti szopatni magat. Olyan erzesem van, mintha kihuzott volna par tetelt a bullshit-generator legujabb verziojabol es beboffentette volna a nagyvilagnak.
  • gothmog
    #14
    A márketingesek mindenhová érintőfelületet vizionálnak, pedig nem lesz mindenhol érintőfelület. A márketingesek a desktop pc halálát vizionálják, és talán igazuk is lesz, amennyiben desktop pc-n a codegen házba pakolt böszmeséget értjük, de szép lassan érkeznek majd a komplett pc-funkcionalitással bíró okostévék, meg az ugyanilyen tudású szivardoboz méretű média-centerek. Amik ugyan nincsenek "miditorony" házba építve, de ettől még sokkal inkább desktop, mint mobil eszközök.
    Persze, aztán majd meglátjuk. A microsoftnak sok sikert a w8-hoz meg a csempékhez.
  • MrGer
    #13
    igaz-igaz...
    - a MicroSoft-nál mindenkinek több méteres keze van? nekem olyan 40-45 cm hiányzik, de akkor olyan vízszintesen tartom, mint a Kinizsi Pál a petrencés rudat... és igen-igen, NEM adom fel a kényelmes fotelemet....
    - és ha rászáll majd egy légy, vagypedig a cica odakap a mancsával a légyre? röhej lesz, ha majd a Pentagonban ez a mozdulat indítja el az atomrakétákat... hiszen tapicskolós lesz a kilövő rendszergomb is, ugyebár....
    - amúgy elhszem, hogy gyors és jó.... de ahogy az életben máshol is, az első pár perces benyomás a döntő... és ez így is marad nálam... (érdekes a Start gomb/tálca/stb... egyből tetszett...)
  • halgatyó
    #12
    Van itt egy alapvető mérési hiba.
    Azt, "hogy 2 naptól 2 hétig terjed...." mindenki elolvassa. Csakhogy egy részlet elbújik: az, hogy hivatásos tesztelőket, vagy néhol az újra, a divatosra, trendire rögtön ráugró tipusú embereket vizsgáltak, vagy egyenesen az átlagosnál jóval gyakorlottabb felhasználókat.

    Továbbá: minden ember másmilyen munkákat végez a géppel. Lehet, hogy az egyiknek jó ez az undormány felület, a másik meg kiütést kap tőle.
    Mind a kettőnek igaza van a saját szemszögéből.

    Annak viszont NINCS igaza, aki a tömeges negatív kritikák ellenére tovább erőlteti másokra, vagy agyba-főbe reklámozza, hogy a félhülye tömegek rászokjanak, aztán akkor a tömeghatás majd rákényszeríti azokat is, akiknek nagyonis okkal nem tetszik.
    Ez utóbbi mondatban látom a haragos kritikák igazi okát.
    (Megjegyzem: és sem kívánok éritőképernyőt látni az asztalomon, mert lerúgom, és csempés szart se, de ez csak magánvélemány)
  • zord01
    #11
    Azt utálom a legjobban, hogy ha valaki azt mondja, hogy 10-20-30 perc alatt olyanná lehet varázsolni a W8-at, mint a hét, és nem kell hozzá más, csak pár ingyenes szoftver. Kívánom az illetőnek, sose vagyen autót, csak egy fotelt, meg egy fűnyírót. Abból is lehet kocsit eszkábálni.

    De komolyra fordítva. Minek vegyek meg valamit (még akkor is ha most kb 4500 forintért utánad vágnak egy W8 licencet) ami nem tetszik, és alakítsam használhatóva a saját energiámból, időmből, adott esetben pénzemből.

    Ha megvennék valamit, amit elhibázott terméknek tartok, azzal növelném az eladások számát, ezzel azt fejezvén ki, hogy a termék tetszik. Hát nem.
    Én úgy hozom a fejlesztők tudtára, hogy nem tetszik a termékük, hogy még ingyen sem használnám. Nem-nem. Köszike nem...
  • sempron07
    #10
    Ha jól testre szabod, az újban is 1 kattintással szinte minden elérhető Office 2007 =< .

    Nekem is itt a bajom, 32"-os 3D-s TV-t használok monitornak, ez alá már nem adok. Legalább 1 méterről nézve kényelmes, annyira hosszú nemhogy a karom, de más testrészem sincs... :D

    Windows 8-hoz 3 nap alatt szoktam hozzá. Szimplán csak fel kellett fognom, hogy Start menü = Metro
    Metro "Asztal" funkció =~ mindent metró alkalmazást a tálcára


    A biztosítékot az csapta ki, hogy nem lehetett egy profil a felhasználó és a rendszergazda, és ki be kellett jelentkeznem, ha egy programot akartam telepíteni normálisan. (Hiába kapcsoltam be mindent, hogy rendszergazda legyen a sima felh. profilom is.)
    Felhasználóként nem tudtam telepíteni, gondoltam sebaj, törlöm a sima felhasználó fiókot, majd lesz 1, a rendszergazda, az alól pedig nem működött a Metro felület, ergo nem volt Start Menüm.

    Még a hivatalos megjelenés előtt használtam, addig eléggé szerénykés volt a Store, pl. az alap metros zenelejátszóban nem tudtam mást csinálni a zenékkel, CSAK az előzőre és a következőre lépni, valamint Pause... :D
    De a stílusa és az ötletterve nagyon tetszett, ezért kényszerítettem magamat, hogy azt használjam, majd megszokom. De könyörgöm, még beletekerni se. :D Azóta ez már talán orvosolódott.

    Egy SP keretében megcsinálhatnák, hogy ki lehessen kapcsolni a Metro felületet, és akkor akinek nem tetszik, az is venné, mint a cukrot, mer' há' eggye' jobb, mint a 7! :D

    Driverekkel nem volt különös gondom.

    A törlésre akkor került sor, amikor lagolt vele a Borderlands 2 kooperatívban, amíg Win7 alatt tökéletesen elfutott.
  • szbende
    #9
    slickboy: Nem az átláthatóság a gond az megtanulható, hanem az hogy amit a régi módon 1 gomb nyomással meg lehetett csinálni az itt legalább kettő.
  • slickboy
    #8
    Helló, én kifejezetten kedvelem az Office szalag menüjét, sokkal jobb vele dolgozni, mint a régi menüs megoldással. Visszaülök egy régi Office elé és kényelmetlen, átláthatatlan... :)
  • csimmasz
    #7
    Hagyd, mi mást mondhatna az a szerencsétlen?

    Én olyan rabszolgamuznkára kárhoztatnám az összes seggfejet aki ezt erőlteti amin reggeltől estig nyomkodnia kellene a monitort, se tapipad, se egér, megnézném medíg lenne mulatságos!
  • Evogordon
    #6
    30 perc volt szamomra..
  • Thrawn
    #5
    "Ugyan - elsősorban költség okokból - megmaradnak a hagyományos képernyős konfigurációk, de ő például már nem tud olyan számítógépet elképzelni, amelynek nincs érintőkijelzője."

    Ezt meddig szajkózzák még? 27"-es monitorom van, tegyük fel, érintőképernyős lenne. Hogy tapizzam kényelmesen karnyújtásnyiról? Karom leszakad, sebaj, mindent a trendiségért?
  • tomcsa4
    #4
    Én a második nap már otthonosan használtam. Ehhez még diploma sem kell, hisz nekem sincs. Zárolható a topic.
  • szbende
    #3
    Úgy konkrétan a office vacak szalagjait se sikerült már egy éve megszoknom és igazából még emberrel sem beszéltem aki ne átkozná.

    "Hamarosan a laptopokon és az asztali konfigurációkon is minden olyan feladathoz az érintőképernyőket fogjuk használni, amelyekhez azok lesznek a legésszerűbbek."
    Tehát a böngészőn kívül semmihez.

  • lordmorden
    #2
    Nekem tetszik, használható, ha veszel fél órát a személyre szabásra akkor legalább ugyanolyan jó mint a win7. inkább mint örökre asztal és start menü. de az érintős laptop és asztali koncepciója nagyon öszvér... nekem nem jön be.
  • zord01
    #1
    Nekem fél óra alatt nem hogy megszoknom nem sikerült, de majdnem agyvérzést kaptam, annyira xar. Pár hét alatt egy trabantot is meg lehet szokni, de talán mégsem kéne...