19
  • Tinman #1
    976 millió forint:



    A jó qrva anyjukat, de komolyan -.-
  • Cat #2
    "A jó qrva anyjukat, de komolyan -.-"

    Kinek? Aki ennyit fizetett érte? Nyilván tetszett neki, akarta magának a falra. És nyilván nem akart ennyit adni érte, csak verseny volt érte, mert másnak is tetszett, ezért emelkedett egy licit során ilyen magasra az ár.
  • Renegade
    #3
    Hát én ezt nem értem, a kép 1999-es, a fényképész még él
    Valaki, aki ért is hozzá elmagyarázhatná, hogy mivel érdemelte ki, hogy kortárs létére egy csendéet ennyit kóstáljon
  • Teker
    #4
    biztosan a helyi orbánviktor kollégiumi szobatársa volt a fotós :D
  • gombabácsi
    #5
    köszönöm hogy beraktad ide ezt a képet
    bár tényleg röhelyes hogy ennyi pénzt fizetnek érte (ráadásul egy fotó), de annyit elmondok hogy ez a kép pl nekem egy álomképem, ami a végtelen boldogságot és szabadságot jeleníti meg nekem

    amikor pár éve egy hírben megláttam, szinte nem hittem el hogy valaki ilyet fotózott
  • DanielT
    #6
    Kérj már meg valakit légyszi a környezetedben, hogy kenjen le neked egy masszív maflást, hátha helyretesz! :)

  • Tinman #7
    Elmondom én hogy látom:

    A kép a műértők között azért érhet annyit, mert a természetben az egyenes vonalak nem igazán jellemzők. Mondom, ezt én gondolom, nem tudom, hogy így van-e.

    Viszont!

    Aki életébe dolgozott már kint a szabadba az rögtön látja:

    - kaszált, gondozott gyep

    - emberi kéz alkotta járda (vagy kerékpárút)

    - a fű és a járda találkozása csak rövid ideig marad szép... rendszeresen tisztítani kell a járda és a gyep találkozását, mert a gyep "ránő" a járdára

    - az első gyep sávban ott egy eldobott pzs vagy egyéb szemét + vakondtúrások/egyenletleségek is láthatóak az első 2 gyepsávban

    - amire még mindig nem tudok rájönni egyértelműen az a belvíz vagy homok ami a kép közepén dominál... az kétségkívül érdekes, de én hullámzó belvíznek, vagy kissé megáradt pataknak látom

    - ahogy arra sem tudok rájönni, hogy az a műanyag narancsszínű lófax az micsoda a kép bal oldali részén a 2. gyepsáv és a víz találkozásánál?

    - a vizet követő homoksáv messze nem egyenletes vonalon halad, aki annak látja húzzon el szemészhez

    - az utolsó (legfelső) gyepsávon bal oldalon látható egy feljáró/lépcsősor, mely szintén durva mód megtöri az amúgy is kissé billegő harmóniát

    - a felhők szinten nem követik az egyenes vonalakat, látszik, hogy két felhő találkozása vagy szétnyílása van éppen folyamatban

    Ez a kép az emberi beavatkozások nélkül még a jelenleginél is átlagosabb tájképet mutatna.

    Ilyen érzéseket kelt bennem a kép: üresség, unalom, és minduntalan Hollandia ugrik be... a gyep ázott latyakos, rá nem mennék.

    A szemetet meg valaki szedje már fel! -.-

    976 millió forint... faxomat azt.
  • gombabácsi
    #8
    felesleges így elemezgetni...
    ráadásul rosszul is csinálod :)
  • molnarandras22
    #9
    Én úgy tudom elképzelni a kép megvételét, hogy 2 vagy több vicceskedvű gazdag, "kinek nagyobb a fasza" versenyzt tartott.(és véletlenül, épp ez a kép volt a licit tárgya)
  • molnarandras22
    #10
    természetesen a 4milás képre reflektáltam :D
  • M2 #11
    Ez egy befektetés.
    Meg kell venni egy műtárgyat, amiből egyetlen darab van és megismételhetetlen. Onnan kezdve annyit ér és előbb-utóbb lesz valaki, aki többet is hajlandó adni érte, mert qrva sok pénze van és elkezd viszketni a tenyere.
  • Tinman #12
    Nekem a klasszikus XP háttér jobban tetszik és éppen van tőlünk kb. 15 km-re egy szinte pont olyan domb, olyan háttérrel, ráadásul néha repce is van az egész dombon az még ütősebb látvány.

    Lefotózóm, tegyük fel 10/10 lesz a kép. Művész vagyok? Sokat ér a kép?

    Szerintem egyik sem...
  • narumon
    #13
    Szerintem is baromság az ára, de a kép attól még nagyon jó szerintem, legalábbis ez a lent linkelt kép nekem nagyon tetszik.
  • narumon
    #14
    Egyébként ezen jobbak a színek:
  • narumon
    #15
    Mondjuk azért nem árt hozzátenni, hogy a szóban forgó gép egy 3,5m-es nyomat a fószer aláírásával. Tehát nem egy A5 méretű kinyomtatott kép. Ráadásul a tag több ilyen képet valószínűleg nem fog aláírni azaz 20-50 év múlva ennek az összegnek símán érheti dupláját vagy tripláját is.

    Aztán ugye itt van ez a rész (ami az itteni cikkből kimaradt):

    Egy másik szempont is szerepet kapott abban, hogy ez egy kivételes alkotás. “A fénykép mindösszesen 6 példányából három nyilvános múzeumokban van (Moma, Tate, Pinakothek der Moderne – München), egy darab privát múzeumban (Glenstone – Potomac), és két darab van magángyűjtők kezében, melyből ez az egyik. Másszóval majdnem olyan ritka, mint egy hagyományos festmény.” – nyilatkozta Outred
  • Tinman #16
    Egy fotó nem festmény. Egy fotó újra előhívható.

    Játszottam egy kicsit CSAK A SZÍNEKKEL!!! Semmi egyéb módosítás nem történt!
    Durván látszik, hogy ez egy RENDEZETT, ember által tudatosan elkészített terep, így sok csoda nincs benne...

  • Tetsuo
    #17
    Az is hozzatartozik, hogy a kep keszitesekor a jarokeloket, kutyakat ki kellett retusalni Photoshoppal! :D
    Ezt irtak rola: "breathtaking masterpiece of scale and wonderment, as well as the icon..."

    A Tinman altal belinkelt kepen helyesek a szinek, narumonén tulszaturalt.
  • wraithLord
    #18
    Szerintem ezen szörnyűek a színek, baromira túlszaturált a kép.
    Ez után az eredeti (amit Tinman szúrt be az első kommentben) valóságos vizuális orgia.

    Biztos ezt mutatták meg először az árverésen, és utána hozták be az igazit... és a megkönnyebbüléstől hirtelen felindulásból képeseket voltak 900 millióra feltornászni az árat. :D
  • torreadorz
    #19
    Nekem van pár olyan képem amiből csak egy példány van. Azért vajon mit adhatnak ha egy olyanért amiből 6 példány van 900 milliót ér? :)

    Jól irták korábban, néhány milliomos kinek nagyobb a fasza versenyt játszott, a tárgy lényegtelen volt akár egy légycsapó is lehetett volna.