212


Általános eszmecsere, felhasználói vélemények, ötletek, újdonságok
  • MuchACHO79
    #1
    Most vásároltam egyet, annak idején Nokia N8hoz is nyitottam egy pörgős topicot.
    Jelenleg az offline navigáció megoldása lenne a legnagyobb problémám. IGOból kipróbáltam néhány változatot, de egyik sem indult el.
    Ezen kivül ha már egyszer 4 magos processzor van a kütyüben, ha valakinek van ötlete lenyűgöző grafikájú játékokra akkor az is érdekelne.

  • Fehercsoki
    #2
    iGo nincs hivatalosan androidra. Marketen van fent navigációs program ami letölti neked a térképeket és offline használhatod. Lenyűgöző grafikát meg maximum PC-n keress.
  • Montanosz
    #3


    googleplay


  • puma1
    #4
    Ha fent vagy nagyobb torrent oldalakon, akkor az igo megoldható, én is használom Note 2-n...... Amúgy az eddigi legjobb és leg megbízhatóbb telefonom. Hihetetlen az akku ideje, és amikre a telefon képes!
  • Balyy
    #5
    A nokia navigációja nekem eléggé bejött. Azt hiszem, már androidra is elérhető.
  • Aquir
    #6
    Jet Car Stunts. nincs túl sok objektum a pályákon, de díjazott játék, nagyobb képernyőn király lehet repeszteni vele.
  • MuchACHO79
    #7
    Beszereztem egyet, amelyikhez azt mondják a RAWDISPLAY területen irjuk be, hogy 1280x800... stb stb . Hát amig nem nyúltam hozzá jó volt, csak a kép fele kilóg a képernyőből. Mikor beirtam amit ajánlottak az alkalmazás 5mp fekete képernyőt követően egyszerűen kilép.
  • MuchACHO79
    #8
    Az nekem is, csak erre nem találtam.
  • LeWyTy
    #9
    Játéknak még ez nagyon jól néz ki:
  • LeWyTy
    #10
    ÁÁÁÁ én kis HTConeV men meg akadni szokott.
  • Muttley
    #11
  • Balyy
    #12
    Azt olvastam, hogy a nokia androidra, meg talán ios-re is megjelenteti.
  • R0zs0máK
    #13
    Így van ahogy mondjátok, Google navigáció a legjobb hozzá! :PP
  • MuchACHO79
    #14
    Értem én, csak az meg zabálja a mobilnetet...
    Elinditottam az IGO-t rajta, csak a felső értesitési csik (redőny) nem tűnik el, ezért az IGO alján a gombok nem látszanak. Ha fejre forditom a telót akkor a csik felülre kerül IGO fejjel lefelé, de látszik, hogy melyik gomb micsoda. Ámbár nem lehet megnyomni :)
  • puma1
    #15
    Az alsó gombok nálam sem látszódnak, de ez engem annyira nem zavar. Szépen elnavigál ahova szeretnék menni.
  • Borg
    #16
    Próbáld ki a Sygic Navigationt. Az felbontásfüggetlen. Nekem bejött, eddig minden telefonomon az volt, szükség esetére. (más kérdés, hogy komoly ember telefonnal nem navigál, mert folyton hívják :D)
  • MuchACHO79
    #17
    Újabb felvetés: Lehet a bejövő emaileknek, facebook üziknek más értesitési hangot adni mint az smsnek? Alapból jó ez a füttyszó az emailekhez, de az smseknek nem lenne rossz valami hosszabb és hallhatóbb dolgot beállitani.

    Ha esetleg valaki szivna háttérképekkel: Áttöltünk egy képet a telefonba, amikor benyomjuk, hoyg beállitás háttérképként elkezd átméretezni, és közel sem lesz tökéletes a végeredmény HD képek esetében sem. Találtam egy jó alkalmazást a play áruházban IMAGE TO WALLPAPER a neve, nagyon hasznos, szép éles háttérképeket eredményez a használata
  • PeeTeR
    #18
    GoW feeling, baromi szep, es teljesen jatszhato pad nelkul is.
    HTCOX+ tokeletes

  • Kly
    #19
    "Hihetetlen az akku ideje" - Ez pontosan mit jelent nálad?

    Most vettem nem régen egy Note egyest, nekem egy napot bír ki egy töltéssel aktív használat mellett (2500mAh aksi van benne).
  • MuchACHO79
    #20
    Hangutasítások, diktálás magyarul?

    A térkép alkalmazásban be lehet mondani a címet magyarul és megérti. De az S voice csak angolul ért. Pedig elvileg smst és emailt is lehet irni diktálással. Nem tudja valaki miként kell beállitani, hogy lehet ezt a funkciót használni?

    Amúgy a navigáció alkalmazás a móricz zsigmond út tíz kifejezést a boga szüzmáriának nem értette meg a házszám helyett minden baromságot kitalált, de a móricz zsigmond út tizenhárom már ment neki.
  • MuchACHO79
    #21
    A kettes noteról beszélünk, "fél" aktivan használva 2 napot bir. Ekkora kijelzőnél ez tényleg hihetetlen dolog.
  • puma1
    #22
    2nap 17 óra óra után töltöttem fel tegnap, úgy hogy még volt benne 20%, szóval szerintem a 3 nap is meglett volna 1 töltéssel. Pedig wifiztem, telefonáltam vele
  • arty
    #23
    sdcard/igo/sys.txt-ben a felbontást kell átírni: nemtudom note2-n hány pixel a felső sáv, annyit kell levonni a felbontásokból

    nem egyszerű a beállítás, próbálgatni kell!

    az ominózus sorok: (note2 ugye 1280x720as felbontásu kijelzővel rendelkezik)
    screen_x=1280
    screen_y=720
    screen_x2=1280
    screen_y2=720
    screen_xy="1280_720:... erre a sorra már nem emlékszem :) a lényeg, hogy ha látod, rá fogsz jönni, hogyan állítódik be a felbontás a mobilodon a képernyőre.

    Namost mivel nem teljes képernyőn fut nálad az IGO, így nem 1280x720ban kell futnia, hanem pl állítva a 720x1280-ból lesz 720x1232 (feltételezve, hogy 48 pixel sornyi a felső értesítési sáv).

    Ha nem is teljesen érthető amit írtam, ki lehet totózni, ha valaki megérti a koncepciót :) sys.txt-ről módosítások előtt backup !!!
  • arty
    #24
    (hja és külön be kell lőni a csonkolt felbontást az állított módhoz és a fektetett módhoz is!)
  • MrTressy
    #25
    Raw displayhez ird be

    border=0

    Máris teljes képernyős lesz az igo redőny nélkül
  • arty
    #26
    nálam semmit se csinál a border=0, marad fent az értesítési sáv :(
  • MuchACHO79
    #27
    Screenshot alapján 50pixel a felső sáv. De nekem nem indul el ha felbontást adok meg neki.
    border=0 meg hatástalan.
  • MuchACHO79
    #28
    Na ezzel nekem jó
    [rawdisplay]
    driver=engine
    ;screen_xy="auto"
    screen_x=1250
    screen_y=720
    screen_x2=720
    screen_y2=1250
    screen_xy="1250_720:1250x720/720x1250:fullscreen"
    highres=0
    double_screen=0
    show_cursor=0
    combine_dirty=0
  • Balyy
    #29
    Nem tudja valaki, hogy a 4.1.2-es szoftverfrissítés mikor jön ki telenoros mobilokra?
  • lalakov
    #30
    Általában a független után, de még az se jött ki itthon. A Samsung ügyfélszolgálata meg nem tud semmit sem. :(
  • MuchACHO79
    #31
    Én meg vagyok elégedve a 4.1.1-el. MIért várjuk a következőt?
  • Balyy
    #32
    Én is meg vagyok, csak a kíváncsiság, meg az újdonság... tudod hogy van ez! :)
  • MuchACHO79
    #33
    Ja igen... Vettünk valamit sok sok tizezerért, és ugye a pénztártól való távozás után várunk még többet és többet a pénzünkért :) Frissitéseknél mindig attól félek, hogy elb**tt dolog kerül rá amit le se lehet szedni...
  • puma1
    #34
    Újdonságok a 4.1.2-ben:
    Some of the Enhancements in the new Jelly Bean Update:
    - Android 4.1.2 – Build JZO54K
    - Buttery Smooth Performance & Great Stability (Thanks to Project Butter)
    - Multi-View (Multi Windows Multitasking, same as in Note II)
    - Multi-View can also be disabled
    - Page Buddy
    - Notification Panel can now be customized
    - New Additions in Notification Panel
    - Smart Rotation (Screen Display adjusts to your angle of sightings)
    - Continues Input in Samsung Keyboard (Like Swipe or Android 4.2 Keyboard)
    - Samsung’s Cloud services
    - Direct Call, Smart Stay and Pop-up Play Features
    - New Widgets From the Galaxy S III
    - 2 Home screen modes
    - New Notifications bar
    - Google Now

    Nekem már megérkezett a gyári frissítés, de sajnos úgy érzem, hogy az akkuidő rosszabb lett.....
  • puma1
    #35
    Két új színben érkezik a Note 2! :Új színek

    Illetve az első specifikáci a várható Note 8.0 tabletről: Note 8.0
  • Stockbauer33 #36
    Akinek van ilyen(Note2) azokhoz 2 kérdés.Az üzenetjelző hangot hol tudom beállítani, akár az én álltalam berakott mp3-ra ill. a hívószámkijelzést hol lehet beállítani?
  • puma1
    #37
    1. Belépsz az sms-ekhez, majd megnyomod a menü gombot és azon belül beállítások. Majd legörgeted a menüt és ott lesz, hogy csengőhang kiválasztása.

    2.belépsz a telefon nevű ikonba, majd menü gomb, és azon belül kiválasztod a hívás opciót ami mellett 1 fogaskerék van. Azon belül legörgetsz a további beállításokba és ott lesz, hogy hívásazonosító
  • MuchACHO79
    #38
    Igen, ezt olvasom külföldi fórumokon is. 15-20%al rövidebb akkuidő. Samsung teszteli a problémát, mert épp az ellenkezőjét igérték.
  • MuchACHO79
    #39
    Ha egy mód van rá kapcsold ki az automatikus frissítést. Ettől féltem, mint nokián a Belle... Hogy picit változik ez az - kárára.
    Olvasom a fórumot, elégedett egyének:
    -45 órás készenléti idő helyett 34 óra.
    -Bluetooth problémák
    -Sim clock, vagy sim lock elégedetlenség.
    -Bizonyos már telepitett szoftverek nem működnek többé.
  • Stockbauer33 #40
    Köszönöm