4
  • cateran
    #4
    Az IGN is annyit erthet hozza, mint nyul a tojasrakashoz...
    f2p - free to play - Total ingyenes, nincs havidij, az jatek is ingyen elerheto
    b2p - buy to play - Az alapjatek penzbe kerul, de onnantol ingyenes (mikrotranzakcios esetleg)
    p2w - pay to win - Altalaban tokingyenes, de penzert jatekbeli elonyoket vasarolhatsz
    p2p - pay to play - Fizetsz, mint a katonatiszt:D A WoW ennek a diszpeldanya, ahol az alapjatek penzbe kerul, havidijas es mikrotranzakcios egyben...mondjuk, ha jol tudom, csak kozmetikai dolgokat lehet venni.
  • Bendzs
    #3
    És akkor még szót sem ejtettünk a játék későbbi szakaszaiban (esetlegesen) kötelezően megvásárolandó csomagokról... (lásd: The Lord of the Rings Online; ha bizonyos szint felé akarsz fejlődni, fizetned kell az új területekért "kiegészítő" néven vagy valódi pénzzel, vagy több száz achievement ponttal (legalábbis 2-3 éve még így volt)) :D
  • Laza
    #2
    Nálunk már fogalomzavarban élnek akik 'ingyenesnek' neveznek minden F2P játékot, miközben a legtöbbért ki kell csengetni az alap játék árat, amitől már nem lesz 'ingyen'.
  • Bendzs
    #1
    Kicsit megtévesztő a cím - az IGN-en ugyanígy a "The Secret World goes Free to Play!" címet adták -, én inkább az "Eltörölték a The Secret World havidíját" címet adtam volna...