14
  • gergely1991
    #14
    Amilyen GUI-ja van "alapban" köszönöm nem, inkább a kubuntu.
  • errorista
    #13
    már majdnem század annyian használnak mintet, mint ubuntut
  • paraszgyerek
    #12
    Én viszont egyáltalán nem bánom hogy kicsit "hegeszteni" kell hogy működjenek a win-es játékok linux alatt. Nem hiányzik hogy valamilyen nagypénzű vállalat elindítson egy saját vonalat valamilyen hangzatos gamelinux cím alatt, ami szép lassan, de határozottan elszakadna a jelenleg használatos nyílt disztribektől, csak azért hogy aztán "cserébe" a mindenféle adware-jei is feltelepüljenek. A cikkhez visszatérve, ha jól értelmezen, Stallman-nek is pont ez a problémája.
  • hurkaur
    #11
    Lesz majd helyette Steam Box
  • sanyicks
    #10
    még béta a linuxos steam, ráadásul zárt béta.
  • zola2000
    #9
    Linuxra már asszem van steam, meg már régóta lehet fizetős játékokat venni az ubuntu szoftverközponton át, csakhogy sokan megintcsak akkor aem állnak át, ha a használt 10 windows játéból csak 9 van ubuntura, esetleg kevesebb a seeder a torrenten...
  • paraszgyerek
    #8
    Halvány gőzöm sincs róla :-) Ettől függetlenül nem lett rossz a Mint, persze nem akarok én lebeszélni senkit az ubiról sem. A wine jól érzi magát itt is, ott is.
  • hurkaur
    #7
    Ugye tisztaban vagy azzal, hogy mit mer a distrowatch?
  • paraszgyerek
    #6
    Szerintem nem kell hogy növekedjen, jó ez így. Aki linuxon akar játszani, a wine-nal már meg tudja oldani a directx-es progik futtatását. Aki nem az maradjon inkább windowson.

    Tudom, hitvita, de az ubuntut már rég beelőzte a Mint disztró, és nemcsak azért ami a cikkben van. Lásd distrowatch.
  • Darth Sith
    #5
    szerintem ha részben nyitnak ilyen szolgáltatások felé, azzal némi pénzt tudnak bevonni a fejlesztésbe, amely előre lendítheti a linux terjedését. Nincs ezzel baj. Nyilván a szerver oldali megoldásoknál nem szükséges, de a kliens megoldásoknál mint pl az ubuntu, ott ez vállalható kompromisszum. A szerver oldali megoldásoknál pedig elkéne érni, h a nagyobb vállalatok invesztáljanak többet a fejlesztésekbe.
  • Major
    #4
    Nem tudom, hogy mit lendítene. Maximum annyit -1 szoftver lenne illegális, az OS
  • Linkout
    #3
    Igazából ha a játékipar felfigyelne az ubuntura, szerintem hirtelen elkezdene növekedni
  • WoodrowWilson
    #2
    Az open source szoftverekkel csak így lehet pénzhez jutni, a sikerhez meg pénz kell, szóval vagy elkezdenek lépni ilyen irányba, vagy marad még 20 évig minden év a linux éve 1%-os részesedéssel.
  • hurkaur
    #1
    Talan a Canonical is rajon vegre, hogy ha sikereket akar elerni, akkor el kell hatarolodnia a gnu feketeoves zealot buzigyerekek gyulekezetetol.