9
  • Zoltan21
    #9
    Ha máshonnan töltöd le, vagy osztod meg, p2p technológián keresztül, akkor ezeket elkerülheted.
  • Vol Jin
    #8
  • Kriszt85
    #7
    Igen ezt én is észrevettem és tetszik, hogy a sok random reklám helyett több oldalon is olyan dolgokat reklámoz, amiket keresek vagy amiknek utána nézte előtte. Pl. sok dsrl tesztet olvastam és most sok helyütt ilyeneket reklámoz...
    Nekem még nincs, de tetszik ez az e-book dolog, olvasok de lehet ha lenne még töbet. Illetve ez lehet hülyeség de az jutott eszembe, hogy főiskolán 5 év (igen :) ) szóval ennyi idő alatt min 60ezer forintot ha nem többet elfénymásoltam, nyomtattam jegyzetre, mivel könyvek nem voltak, azóta is mind egy teli szekrényben ömletsztve lehet sose lesz rá szükség. Ha már akkor van e-book olvasó, akkor annyi pénzből vesz az ember, minden jegyzet egybe, nem kell keresgetni meg lapok össze vissza ha véletlenül leesik stb... meg nem marad otthon valami, max minden :)
  • Narxis
    #6
    Inkább azt kellene vizsgálni, hogy az e-bookok meddig "élnek". Elvileg örök élet kellene, hogy legyen de az ördög sosem alszik + az is érdekelne, hogy mi történik az ember halála utána, örökölhető-e stb. Az iTunes-nál kiderült, hogy nem ami azért meglepő mert árban ugyanannyit fizet az ember mint a lemezeknél.
  • csimmasz
    #5
    Pont erre gondoltam, hogy végül is a sok rosszban valami jó is van.
    Eddig minden szemét pénesznövesztő, meg p*na balzsamozó kenőcs reklám ömlött a pofámba, az utóbbi időben viszont olyanok amik érdekelnek is.
    Multkor kerestem SSd-t és érdekes módon nagyon sok oldalon ssd hirdetésekkel bombáztak,ez anyira nem is gáz mintha az aktuális GK márka idegesítő dudálós szarjait kellene látnom.
  • tomcsa4
    #4
    Mert a könyvtárba járókról hogyan vehetnének adatokat? Mondjuk az olvasójegy és a kikölcsönzött könyvek össze vannak kötve. Hogy tárolják-e ezeket az adatokat, nem tudom.

    Talán ha járnának könyvtárba a tisztelt elemzők.
  • Cuchulainn
    #3
    Még jó hogy ha könyvtárba jársz ott senki nem írja fel milyen könyvet...o wait.
    Az adatokat nyilván statisztikai és/vagy direkt marketing célra használják, akkor meg nem mindegy? Ha már valahol hirdetést kell látnom, jobb ha engem nyomokban érdekő könyv hirdetését látom mintha a "Kiskunhirteleni Adorján: Kedvenc fürdőszobacsempemintáim"-ét.
  • caius marius
    #2
    Mongyuk én boldogabb Lennék ha nem tárolnának semmit. Persze bekakálni nem fogok attól hogy tudják mit olvastam.
  • lammaer
    #1
    Jajj istenem, megint ez a magánszférás marhaság... miközben mindenki orrba szájba nyomja a facebookon önkéntesen a képeket, meg hogy most éppen klotyón vagyok.

    És akkor mi van ha tudja a kiadó hogy warhammer-t olvastam a múlt héten? Úristen, netalántán megtudják hogy szeretem az ilyen regényeket és urambocsá szólnak ha legközelebb akciós és így olcsóbban meg tudom venni? Jajj, de nagy veszélyben vagyok, jajajaj :)