6
  • AgentKis
    #6
    Egyetértek Veled, ennyit az index is leírt róla. Kicsit több műszaki és informatikai ismeretet lehetett volna tenni bele ha már "Informatika & Tudomány"...
  • duke
    #5
    Nagyon erdekes, kulonosen, hogy tizes szamrendszerben szamol. De a 10 masodperc muveleti sebesseg, meg egy 60 eves gephez kepest is lasunak tunik. Szerintem addigra mar voltak ennel jobb gepek. Ugy tudom, hogy 44-45 korul epitett szamitogek mar elektroncsovesek voltak, ahhoz kepest ez a reles megoldas visszalepesnek tunik. Persze lehet hogy ez sokkal olcsobb volt, mint tobb ezer elektroncsovel megepitett gepek, amik tobbet altak, mint mukodtek, az allando meghibasodasok miatt.
  • zola2000
    #4
    Hidd el, amikor megjelentek az első ilyen gépek hatalmas segítség volt a gazdaságnak még ez a -ma már- semmiség is.
  • lapaleves
    #3
    talán-talán csak sikerülne akkor leemulálni 838 pöttyöt akármilyen oktatóprogramnak, nem?

    aszittem ha nem is a krízis, de egy webszerver elfut rajta vagy valami. ez így elég sovány.
  • pjke
    #2
    Én mondjuk erről a hírről legalább egy ilyen szintű cikket várnék:http://richpoi.com/cikkek/infotech/ujra-mukodik-a-vilag-legoregebb-digitalis-szamitogepe.html
    Nem értem miért nem lehet egyes dolgokról bővebben, fényképekkel, esetleg videóval beszámolni.
  • kvp
    #1
    828 cso, ez kemeny egy A5-os kockasfuzet lapnyi memoria es ebbe bele kellett fernie a programnak is. Szepek ezek a regi gepek, itt meg meg lehetett fogni a biteket is (rele) es a teljes memoria tartalma ott villogott a csoveken. Szabad szemmel lehetett latni ahogy 1-1 szam megvaltozik, mivel 10-es szamrendszeru csoves memoriaja van. Arrol nem beszelve, hogy a memoriaja szamjegyenkent fogyaszt annyi energiat mint ma egy teljes szerver es pont megegyezik a sebessege egy ember szamitasi sebessegevel. Szerintem ilyen rendszereken kellene oktatni a programozast, mivel ez meg emberileg is atlathato. (tehat barki kepes szabad szemmel kovetni, hogy pontosan mit csinal a gep) Ha ezt megerti valaki, akkor onnantol barmilyen szamitogep programozasat kepes megtanulni, mivel az alapelv nem nagyon valozott.