15
  • mortep
    #15
    Mégis mit mondott volna? Azt hogy nagyon jó, megbízható az Ariane rkétacsalád, csak drága?
  • fszrtkvltzttni
    #14
    Azért óvatjával, me végleges megoldás nincs. Ez is eléggé ki volt számolva, és ha a gazdasági válság súlyosbodik, és nem jön össze a következő évi költségvetés, akkor könnyen végünk lehet!
  • NEXUS6
    #13
    Tuttam, tuttam, tuttam!
    Köszönöm Istenem!
  • Vol Jin
    #12
    Ez jó. :-)
  • fszrtkvltzttni
    #11
    Ez marketing, meg biznisz szemléletű kutatás-fejlesztés:
    Elmondják, hogy mi az amit megtudnak csinálni*. Ugyanis csak így lehet megfelelő forrásokhoz jutni. A megfelelő méretű források pedig elengedhetetlenek ahhoz, hogy a kutatás/fejlesztés a megfelelő ütemben haladjon, így folyamatosan az élvonalban legyenek. Nem értem, hogy ezzel most mi a problémátok...

    (*Feltéve, hogy a dolgok úgy alakulnak ahogyan várják.)
  • fszrtkvltzttni
    #10
    Nyugalom van, me a tudósok egy csoportja megcsinálta a 2013-as maja naptárat!
  • Tau Tang Wou
    #9
    Eléggé életszerűtlen, hogy valaki a konkurenciát figyelmezteti, hogy vigyázzon különben alul marad.

    Hát nem ez lenne a cél?
  • Vol Jin
    #8
    Gombabácsi%

    Ezek csak a műholdakat állítják pályára, és nem a Béta-Retikülre juttatnak el telepeseket.

    Elképzellek augusztus 20-án, amint a tűzijáték rakétáit bámuló embereknek morgod, hogy nemhódíccsákmegazűrt.
  • inkvisitor
    #7
    Amúgy van olyan rakéta, amit először kilőnek, és csak utána kapcsolja be a hajtóművet. De azok ritkán célozzák a földkörüli pályát :)
  • inkvisitor
    #6
    Szerintem csak fordítási hiba. Angol "launch" magyarban indítás, kilövés vízrebocsátás. ebből a másodikat vette :)
  • T0nk
    #5
    "kilövő eszközök"

    Indító eszközök. Plíz.
    A csúzli meg a puska lő ki golyókat, a rakétákat indítják.
  • NEXUS6
    #4
    Köszi!
    Már vártam, ez nagyon hiányzott!

    Amúgy meg mingyárt itt van dec 21, nem igaz?
    ;)
  • gombabácsi
    #3
    ürmeghodiccsa
  • NEXUS6
    #2
    Ahogy tudom még egyetlen 100%-os kilövésük sem volt. Pl az első fokozatokat újra akarják hasznosítani, de ezek is elvesztek.
    A Falcon-9 gyakorlatilag nem egy kész tetmék, hanem most is jelentős fejlesztés alatt áll.

    Ha viszont ezt elfogadja a piac, az előbbiek ellenére viszonylag kevésszer fordul elő, hogy elvesztik a fellövendő terhet, akkor az ő stratégiájuk a helyes.
  • mad mind
    #1
    Egészen az első balesetig.