61
  • kvp
    #61
    "Én arról beszélek, hogy arra, amire egy tablet jelen körülmények között alkalmas (játék ingyenes gagyi játékokkal) ez kb ugyanolyan jó, mint a 6x annyiba kerülő tabletek."

    Azert egy kozepkategorias android-ot futtato arm-os lenovo tableten sokkal jobban mukodik egy windows meg egy desktop office, mint egy sokkal olcsobb es gyengebb gepen. Pedig csak sima winxp fut a pc emulatorban, aminek azert nincs akkora hardver igenye. Mondjuk egy par eves android 2.3-as telefonon win98 fole sem mennek, de az munkara mar keves. A rendes 3D-s jatekokrol nem is beszelve, amik kepesek kihasznalni a legerosebb tablet-eket is. Arrol nem beszelve, hogy amikor az ember betolt egy par szaz megas file-t szerkesztesre, akkor jo ha nem hal meg tole a gep. Ehhez kell a nagyobb memoria, a nagyobb processzor es a nagyobb aksi. A nagy meretu kijelzo pedig ahhoz, hogy konnyebb legyen eltalalni amit akarunk. A nagy felbontas pedig igazabol csak arra johet jol, hogy apro betus szovegnel ne 3x5 pixel legyen egy karakter es ne kelljen emiatt nagyitgatni. Aki nem tud egy tabletet semmire sem hasznalni az ingyenes jatekok nyomogatasanal, annak nincs is ra szuksege, mint ahogy altalaban traktor sem kell a varosban lakoknak. Attol meg elofordulhat, hogy masnak jol jon egy megfelelo eros tablet. Rengeteg gep elott ulest lehet vele kivaltani, mondjuk kanapen fekvesre. En pl. kepes voltam nyaron fa alatti arnyekban ulve forumozni, latotavolsagon kivul a legkozelebbi konnektorttol. Sokkal kenyelmesebb mint ugyanezt egy szobaban egy iroasztalnal ulve.
  • Komolytalan
    #60
    Tiéd meg hogy az almás wc papírért is érdemes 10x árat fizetni.
  • narumon
    #59
    "Én arról beszélek, hogy arra, amire egy tablet jelen körülmények között alkalmas (játék ingyenes gagyi játékokkal) ez kb ugyanolyan jó, mint a 6x annyiba kerülő tabletek."

    Ez azonban csak a te véleményed. Mind az első fele mind a második.
  • Komolytalan
    #58
    Funkcióiban sem, hisz pl nincs benne GPS, meg előlapi kamera, kicsi a háttértára (persze bővíthető). Minőség? Mire gondolsz? 1 műanyag darab izé - most mi lehet azon olyan űberfasza minőség? Persze, lehetne mondjuk magnézium ház, meg atomcsapás álló üveg előlap (amit persze a stylus alá került porszem ugyanúgy megkarcol), de szerintem ezek is csak olyanok, mint mondjuk az előlapi kamera, vagy a 4 magos proci: minek?

    Én arról beszélek, hogy arra, amire egy tablet jelen körülmények között alkalmas (játék ingyenes gagyi játékokkal) ez kb ugyanolyan jó, mint a 6x annyiba kerülő tabletek.
  • Zoliz
    #57
    Valójában nem a gyerekeid rakják össze, hogy pénzt termeljenek a Microsoftnak vagy az Applenek?

    Drágább a Surface mint az Ipad
  • mousee
    #56
    buta vagy, ez fícsőr, van időd megemészteni ezt a leírhatatlan élményt...
  • hurkaur
    #55
    jani megmutatta milyen is az igazi epilepszia okozo video belassitva
  • mousee
    #52
    Sírok :D
  • hurkaur
    #51
    egy almom valt valora ;>
  • hurkaur
    #49
    Linkeld mar be pls a 10 frame/sec-es vsync alazo compiz videodat, mousee a multkorirol lemaradt.
  • hurkaur
    #48
    Hat igen, nagy bohoc az oreg, de neha konnyeket tud csalni a szemembe. :')
  • mousee
    #46
    Én most azon filóztam hogy az első hozzászólását szépen pontról pontra véleményezem, és gratulálok neki hogy milyen szépen bevette a gyógyszerét, és nem pörgött fel :D

    De aztán csak nem bírta, és 44-nél borult a bili... szerintem mire ezt elküldöm, már jön a celeronos yt videó is :)
  • hurkaur
    #45
    arakistor, neha birlak, mert viccesen sok faszsagot tudsz osszehordani. :)
  • hurkaur
    #43
    Abban ugye egyetertunk, hogy a 20 ezer huf erteku tablacsoda minosegben nem merheto egy dragabb tarsaval?
  • hurkaur
    #42
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Papichulo
    #40
    "Akkor én meg szeretném a kezemben tartani a Win8 Prof-os Surface-t (vagy ha úgy jobban tetszik, akkor az Inteles verziót), ugyanis arról volt szó,"

    Nem, nem, te ezt az RT verziora mondtad, ezert is csodalkoztam oly nagyon. Mindazonaltal most nincs idom ezt keresgelni, de ha nem hiszed el, akkor amikor ujra MO-on leszek, akkor megkeresem neked ;)

    "Aham, terelés a köbön, benyomtál anno valami hülyeséget, most meg közlöd, hogy majd ha erről lesz cikk, akkor reagálsz... "

    Mit nem ertesz azon, hogy ez off-topic es nem ennek a cikknek a temajahoz tartozik? De ha nagyon vergodni akarsz, akkor szeretnem ha idezned, hogy pontosan mely kijelentesemmel vitatkozol!

    Ja, de majd linket is mellekelj, hogy ellenorizni tudjam! :)
  • lordsithlord
    #39
    Az RT verziós sajnos nemhogy egyenrangú, de sokkal rosszabb, mint a jelenlegi vetélytársak. Kipróbálhattam és paff lettem tőle, annyi hibára bukkantam röpke 2 óra használat alatt. Így erre azt kell, hogy mondjam, nem éri meg az árát.

    Az igazi durranás az Inteles verzió lehet, persze ehhez megfelelő árképzés is szükséges lesz. Ott már tényleg el lehet majd gondolkodni, hogy vajon melyik a jobb. Mert jelenleg valóban nem vetélytársa a konkurens termékeknek.
  • lordsithlord
    #38
    Aham, terelés a köbön, benyomtál anno valami hülyeséget, most meg közlöd, hogy majd ha erről lesz cikk, akkor reagálsz... Tipikus...
  • lordsithlord
    #37
    Akkor én meg szeretném a kezemben tartani a Win8 Prof-os Surface-t (vagy ha úgy jobban tetszik, akkor az Inteles verziót), ugyanis arról volt szó, hogy annak megjelenésére lesz annyi alkalmazás...
  • Komolytalan
    #36
    Egy tablet eleve nem lehet egy komoly valami. Ismerősöm gyerekei ugyanúgy játszanak a 120eFt-ért (nyilván hitelre) vett iPad-on, mint az enyém a 20eFt-s Androidos csodán. GPS nincs benne (de minek is, van a telefonban), fényképező nincs benne (de minek is, van a telefonban, meg van rendes fényképező) - akkor meg miről beszélünk? Aksi lemerül hamar? Max 1 órát játszhat vele a gyerek, utána úgyis elveszem tőle. Attól meg sokszorosan többet bír. Kijelző alacsony felbontású? Legalább hasítanak rajta a játékok - nem kell bele 2x olyan erős proci, mint az iPad3-ba, ami csak a kijelzőjében tér el a 2-estől, és általános esetben minden pixelt 4 pixelből épít fel.
    Szóval jó az a 20eFt-s, és nem látom, hogy egy ilyen Windowsos izé milyen használható dologgal lenne jobb, 150-200-ért.
  • nlght
    #35
    csoda lenne, ha bejönne nekik jelen körülmények között:
    - vetélytársak kemények (az android ingyenes a nép azt veszi mert olcsó és megéri ár/érték arányban, a sznobok almát vesznek mert az drága és trendi)
    - a piac az évek során sokat telítődött, túl sokat késett az ms, ennyi erővel a nyomtatópiacra is "betörhetne"
  • Mr. Perfect
    #34
    Nagyon kiváncsi vagyok, hogy az MS-nek bejön-e ez a win8 meg a surface.. Ha nem akkor nagy bajban lesznek.
  • Papichulo
    #33
    Mi a rak koze van egy Apple hirnek a Surface-hez? Hmmm?

    Majd ha lesz rola hir, akkor reagalok ra, mivel mar most is hulyeseget mondtal.
  • Papichulo
    #32
    Most, hogy mar realitassa valt a tablet, szeretnem latni, hogy hol van az a launch-ra igert 150ezer alkalmazas, amirol itt ossze-vissza beszeltel par honappal ezelott? Lassuk a linkeket!
  • lordsithlord
    #31
    Érdekes, hogy a bedobott hírre magára nem reagálsz, bár máshol már ugyebár kifejtetted, hogy hülyeség az, hogy az Apple FORMÁKAT védet le vagy perel miattuk...
  • lordsithlord
    #30
    Nos, a Surface-ről annyit, hogy az RT verzió nálam csúnyán leszerepelt. Volt szerencsém egyet közelebbről meglesni és kénytelen vagyok azt mondani, hogy nem jó.

    Nem jó, mert akadozik (nem sikerült olyan jól az ARM-re átírás, mint szerették volna, így gyakorlatilag egyszerűen nem megfelelően kezeli az erőforrásokat), mert a Windows-os hálózaton a munkacsoportok kezeléséből köszöni szépen, nem kért és még sorolhatnám egy darabig a hibáit.

    Kénytelen vagyok azt mondani, hogy messze nem teljesítette az elvárásaimat a gép. Röpke 2 órás teszt alatt több hibájába botlottam, mint mikor az iPad3-at teszteltem, pedig ez már nagy szó, mert ezt még csak nem is annyira kritikus szemmel néztem, mint azt.

    Mindezek ellenére kíváncsian várom, hogy milyen lesz az Inteles Win8-as tábla, mert annál már valóban azok a célok fognak érvényesülni, amikre tervezték.
  • Papichulo
    #29
    "Ha neked ezzel a hírrel nincs problémád, akkor valami gond van veled."

    Ha neked nincs problemad azzal, hogy valaki bedob egy teljesen off-topic flamebait temat, akkor valami gond van veled... ;)

    Ugyis lesz majd errol is hir, ezt ott kell kitargyalni!
  • Zombee
    #28
    2001-ben hogy akadt volna egy csúcskategóriás gépen az XP? Tudod te, milyen gépek voltak már akkor?
    Amúgy ha akad is egy program, az inkább annak a hibája, és nem az OS-é, pláne ilyen zárt rendszereknél.
  • Vol Jin
    #27
    "Ennek mi köze a Surface-hez? Beperelték a Microsoftot?"

    Ha neked ezzel a hírrel nincs problémád, akkor valami gond van veled.
  • mortep
    #26
    Honnan veszed, hogy nem optimalizálatlanság?

    Amúgy egy alkalmazás úgy is lehet teljesítményigényes ha nincs optimalizálva és ez az új fejlesztések 90%-ra igaz, mert így működnek a dolgok...

    Emlékszem, hogy az XP megjelenésekor nem létezett olyan csúcskategóriás pc amelyiken ne akadt volna meg a rendszer néha (és ez nem azért volt mert fú de agyonoptimalizált teljesítményigényes os az xp).
  • Zombee
    #25
    "Akadnak negatívumok is: amennyiben teljesítményigényes alkalmazásokat futtatunk a háttérben, akkor ez azonnal érezhetővé válik. A programok nehezebben indulnak el, a játékok szintén nem zökkenőmentesen futnak, néha az integrált levelezőszoftver is túl sokat gondolkodik."

    Ez nem optimalizálatlanság. Ha teljesítményigényes programot futtatunk, egy i7-es is megakadhat...
  • Zombee
    #24
    Windows RT-n felejtsd el a sima Windows-os programokat, de a Win8Pro változat már ugyanúgy futtathatja majd, mint az asztali gépek.
  • Zoliz
    #23
    Elárulnád mi a király benne? A billentyűzetet védő fólia?
  • Munkas
    #22
    Már a C64 is azt írta ki bekapcsoláskor, hogy 38911 bájt szabad :)
  • Munkas
    #21
    Használható számítógépet mindig 100 eFt-ért lehetet venni. Jobbat 150 eFt-ért. Így megy az utóbbi 20 évben 286-tól a surface-ig.
    (Igaz 20 éve még jóval nagyobb beruházást jelentett ennyi pénz.)
  • enyac
    #20
    Oké, csak akkor a dobozon ne a 32-es szám szerepeljen, ez ugyanis a fogyasztó megtévesztése...
  • Munkas
    #19
    Az ára annyi amennyi. Gondolom belépő szintű gépnek szánják. Aki normálist akar, az nem foglalkozik vele, ha kompromisszumot jelent.
    Vettem én is 40-50 eFt-os tablet-et (igaz kb. egy éve, próbaképp, hogy használható e, és érdemes e jobbat venni), és nem jó. Persze formálisan tud mindent, de nem jó a kijelzője, pár óra alatt lemerült, így sokszor madzagon kellett használni, néha belassult és task killer-el kellett szerencsétlenkedni. Egy idő után nem használta itthon senki, így oda is adtam az egyik kollegámnak.
    A nem használt tablet kerül a legtöbbe.
    Ha ennek a surface-nek jó lesz a kapcsolata a többi Windows-os géppel és nyomtatóval, akkor nincs jobb alternatíva. A használható szoftverháttér biztos gyorsan meglesz hozzá (főleg ha régebbi windows-os programok is futtathatók rajta), az meg nem nagyon aggaszt, hogy nem tudok 650 fajta elemlámpa vagy 1500 videó lejátszó programból válogatni, amik csak abban különböznek, hogy milyen reklámokat próbálnak az ujjam alá csempészni.
  • tomboy013
    #17
    De amúgy árban majdnem ott van ahol a 16-os iPad, úgyhogy ez tárhely szempontjából jobb, hiába foglal többet a rendszer mint az iOS 6.
  • tomboy013
    #16
    Tudtommal 32-nek nem 13 a fele. Egyébként 20 giga fog rendelkezésre állni egy 32 gigás verziónál.
  • asgh
    #15
    Ennek mi köze a Surface-hez? Beperelték a Microsoftot?