25
  • caius marius
    #25
    Butaságokat írsz...
    Miből vontad le a következtetést, miszerint az okostelefont vásárlók birkák?
  • Zoliz
    #24
    Jah milyen érdekes, hogy válság van (állítólag) néhány cég - tényleg már csak néhány - meg a világ legfeleslegesebb vackait adja el méregdrágán a birkáknak..
  • caius marius
    #23
    Pedzi már, pedzi! :-)
  • narumon
    #22
    Nem hiszem, hogy akitől kap az csak elvakult apple rajongó lehet. Nulla háttérrel bekiabált valamit a levegőbe. Én is bekiabálom; igazi szarfaszú ez a goldmember, ráadásul vörös hajú és alacsony növésű. Kb ugyanannyi háttérinfoval tettem meg mint ő, kb ugyanannyi valósággal is.
  • nlght
    #21
    ezért mit fogsz kapni az elvakult apple fanoktól :)
  • goldmember
    #20
    Igazi szarfaszú cég az Apple. Köszönjük steve jobs!
  • Zombee
    #19
    Azok nem az Apple alkalmazottai. Az Apple-nél tervezők, mérnökök, dizájnerek, webfejlesztők, programozók, marketingesek és takarítónők dolgoznak, már abban se vagyok biztos, hogy az amerikai Apple Store-ok dolgozói közvetlenül az Apple alá tartoznak. A kínai rabszolga a Foxconn alkalmazottja. Bár még ez sem biztos, ha ott is van munkaközvetítő. Pl. itthon is sok elektronikai szalagmunkára nem közvetlenül a gyár veszi fel a munkaerőt, hanem közvetítő.
  • Vol Jin
    #18
    "Egyébként az Applehoz kanyarodva tény, hogy alig fizetnek adót, de kérdés, hogy emiatt pl. a dolgozók kapnak e több pénzt pl. jutalom formájában? Az lenne a jó ha kapnának és költenék...."

    :-DDDDDDDDD
  • gforce9
    #17
    A részvényeseket csak a pénz érdekli, az almafanok, de persze az összes többi hasonló gyártó rajongóinak jórészét szintén hidegenhagyja az éhbérért végeztetett munka. AZ ilyen cikk kb nem oszt nem szoroz. A cég kapcsán érdekelt emberek - akár tulajdonosok, akár maguk fogyasztók - magasról letojják kínát. A tulajnak-részvényesnek pénz kell a fogyasztókank meg évente új kütyü. Az, hogy ennek mi a vonzata, milyen kizsákmányolás, az kb senkit se érdekel. Szép ez a világ.
  • NEXUS6
    #16
    Az Almának, és semmilyen cégnek nem érdeke, hogy xar legyen a sajtója.
  • jawarider2
    #15
    Természetesen. A pénz a legfontosabb a cégeknek, tapasztalatból tudom. Egyik haverom pl. olyan cégnél dolgozik , hogy hivatalos tervben van, hogy saját pénzből maguk festik ki az irodákat mert válság van, de ezzel egy időben jön a hivatalos kommunikáció, hogy ismét nőtt az érbevétel :)
  • NEXUS6
    #14
    Már megijedtem, hogy komolyan írtad ezt a sok fanboly baromságot, de a végén megláttam a szmájlit és megnyugodtam.

  • Crane
    #13
    Csak hogy pl. a Foxconnak semmi köze a Apple-höz. Az Apple megbízza a Foxconnt, hogy gyártson le a tervrajzai alapján 2 millárd iPhone-t, aztán ennyi.
    A Foxconn munkakörülményeit nem az Apple intézi. Az Apple-t kurvára nem érdekli, hogy kik, mikor, hogyan gyártják le a termékét. Egy dolog érdekli: A dobozban lévő cucc az legyen ami a tervrajzon volt. Ő ezért fizet.
    Bár az Apple auditálja a Foxconnt, ez kizárólag arra irányul, hogy megbizonyosodjon, hogy a termékeit az ő minőségi követelményei alapján gyártják-e.
    Ha szerencsétlen kínait ostorral ütik a darabszám miatt, akkor az Apple csak annyit fog kérni, hogy a vér ne fröcsögjön a termékre.

    De nem is ez a lényeg. Az Applet nem érdekli a pénzt. Ezért nem is adóznak rendesen. :D
  • NEXUS6
    #11
    Én azt hittem először, hogy ez a "double irish, with a dutch sandwitch" (dutch az skót magyarul bizonyos összefüggésben ugye;))) erre vonatkozik.

    Vagy is adózz adóparadicsomban és fizesd a melósaidat, mint egy skót.
    ;)
  • hurkaur
    #10
  • caius marius
    #9
    "Egyébként az Applehoz kanyarodva tény, hogy alig fizetnek adót, de kérdés, hogy emiatt pl. a dolgozók kapnak e több pénzt pl. jutalom formájában?"
    Ezt biztos csak viccből írtad...
  • item
    #8
    "de kérdés, hogy emiatt pl. a dolgozók kapnak e több pénzt pl. jutalom formájában? Az lenne a jó ha kapnának és költenék...."

    Ugye csak viccelsz ? Dagad Dagobert bácsi páncélterme,de abból a melós nem nagyon részesül,erre mérget vehetsz.
  • jawarider2
    #7
    "egyébként szerintem nem is normális aki ma Magyarországon vállalkozik."

    Emelik az adót csökken a bevétel, így újból emelik az adót és így tovább. Ki kellene már dolgozni valami olyan konstrukciót ami miatt érdemes legyen dolgozni.


    Egyébként az Applehoz kanyarodva tény, hogy alig fizetnek adót, de kérdés, hogy emiatt pl. a dolgozók kapnak e több pénzt pl. jutalom formájában? Az lenne a jó ha kapnának és költenék....
  • narumon
    #6
    Még ha csak 50% lenne... egyébként szerintem nem is normális aki ma Magyarországon vállalkozik. (Mondjuk szerintem nincs egy sem aki mindent pontosan és rendesen bevall és befizet, mert az pikkpakk meg is szűnik :(
  • gforce9
    #5
    Itt Magyarországon is így van, minél nagyobb egy cég annál több lehetősége van kibújni illetőleg természetesen pályázati pénzeket nyerni. A törvények is a nagyokat támogatják, holott nekik aztán már igazán semmi szükségük nincs rá. Mégis ez hogy lehet? Hát nyilvánvalóan a parlamenti-törvényhozó székekben is ők ülnek. Eléggé egyszerű a kör.
  • gosub
    #4
    bár csak 50% lenne! Több az annál!
  • caius marius
    #3
    Mekkora balfasz brigádok ülnek szinte az összes parlamentben... :(
    Megvásárolt ostoba állatok.
  • lapaleves
    #2
    kérdezt meg az applet, hátha látnak fantáziát a dologban. olvashattad, hogy van postaládájuk.
  • M2 #1
    36 milliárd dollár nyereség, 2% adó.
    Magyar (kényszer-) kisvállalkozó, 50% adó.

    Kellene csinálni egy nagy offshore céget, ahova a kis magyar cégek "betársulhatnak", hiszen teljesen legális. A sarki boltos is szívesen adózna 2% körül. Hmmm...