23
  • AdamBast
    #23
    miért lenne a microsoft felelős a firefox kiesett letöltéseiért?
    eddig se volt böngészőválasztó, már unom ezeket a híreket
  • hurkaur
    #22
    +1
  • WoodrowWilson
    #21
    Mert az OS X-nek kicsi a részesedése a piacon. Persze azt meg lehet kérdőjelezni, hogy egyáltalán egy piacon van-e a Windows meg az OS X, én inkább afelé hajlok, hogy nem, és így az Apple-t is lehetne büntetni, de a döntéshozók szerint egy piac.
  • netperformer
    #20
    2%? :D Na elmentek a francba xDDD
  • [HUN]FaTaL
    #19
    Globális szinten is magasabb, mint 1%, Európában még magasabb. Mobilon piacvezető. Miről beszélsz?:)
  • Ferrer
    #18
    Az Apple-t miért nem kötelezik, hogy tegyen böngészőválasztót az OS X-be? Abba is bele van építve ugyanúgy a Faszari, nem?
  • WoodrowWilson
    #17
    A termékkapcsolás nem verseny és nem is reklám, és bizony büntetendő, ha elég erős piaci pozíciód van.
  • mad mind
    #16
    Baromság. Csak akkor lenne igazad, ha az MS is külön terjesztené az explorert.
  • caprocorno
    #15
    Lerágott csont. Mindenki a maga véleményét szajkózza, az álláspontok nem közelednek, de ez valahol jó is, mert határozottan kialakult véleményeket feltételez. És abba a táborba tartozom, aki ebben az ügyben MS párti. Nem Explorer párti, félreértés ne essék, nem Explorert használok, de undorítónak tartom amit az MS-re ráerőltetnek ebben a témában. Miféle piaci versenyről beszélünk? Az verseny, hogy mesterségesen kedvezőbb pozícióba hozzuk az alternatív böngészőket? Szerintem a verseny az, ha mindenki maga oldja meg a reklámot. Nagyon lenézem az eljárás miatt a Firefoxot, szerintem ez nonszensz, hogy így akar nagyobb részesedést elérni.
  • hurkaur
    #14
    Jelenleg az osszes bongeszo egy nagy rakas bloatware kula..
  • Major
    #13
    Én az Ubuntu-ra is kérnék böngésző választót.
  • Reg5
    #12
    Ezek szerint nem elég trendi? :(
  • NEXUS6
    #11
    Így van 2003 körül 95% körül állt. Rugdosta is mindenki a M$-t rendesen. Az EU észnélkül bírságolta.
  • netperformer
    #10
    Pedig valahol logikus. Az átlagfelhasználókat nem érdekli, hogy milyen böngészővel neteznek. Az is lehet, hogy microsoft random listájából mindenki az elsőt választotta. Érdemes lenne megnézni, hogy az adott időszakban hányszor töltötték le a többi böngészőt.
  • netperformer
    #9
    Na ne fárassz az Operával... hány százalék is a részesedése? Talán 1? :D Javaslom ne égesd magad :D
  • mousee
    #8
    Furcsa ez a diagram. Eskü nem gondoltam volna hogy ekkora súlya van ennek az idegesítő szutyok választónak...
  • joghurt3
    #7
    Ha a Microsoft "vállalta a teljes felelősséget", akkor hogyhogy még nem utalták át a hétmilliárd eurót, és eleve, miért jönnek ezzel a kamu "technikai hiba" szöveggel, amiről mindenki tudja, hogy az?
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Ja az Opera egy púp a háton, ne röhögtess már. :)

    Bezzeg a chrome meg a safari az egyedi webkit tagekkel, az remek. A Firefox egyre szarabb, tele van bugokkal, gondolom akkor az se kéne. Meg egyikse, ne is böngésszünk.

    Az IE mondjuk tényleg egy ótvar, bár a 9-10 már nem annyira.
  • WoodrowWilson
    #5
    Így volt akkor, amikor a termékkapcsolásos politikájával kiütötte a MS a Netscape-et a piacról. Aztán persze azt hitte, hogy le lehet állni teljesen a fejlesztéssel, jó lesz az IE6 évekig a népnek, ebbe bukott bele. De ettől függetlenül maga az erőfölénnyel visszaélés ténye megáll. Persze aztán ha annyira visszaesik az IE részesedése, ami a mostani trendből látszik, akkor egy-két év múlva már nem kell majd emiatt cseszegetni a MS-ot.
  • netperformer
    #4
    A baj szerintem nem a monopóliummal van, hanem azzal, hogy az IE még mindig egy nagy rakás szar fejlesztői szemszögből. Örülnék ha végre eljutnának odáig a böngészőfejlesztők, hogy közös szabványt kezdenek el követni és nem értelmeznek át akár olyan dolgokat is, hogy milyen széles egy pixel... Az én személyes véleményem szerint a Chrome-on és a Firefoxon kívül nem is kellene más böngészőnek szerepelnie a piacon. Ha mellettük megbújik a Safari, nem hoz lázba, de a többi egy púp a szoftverpiac hátán. Ennyi erővel én is írok mindjárt egy böngészőt, ami a piros színt kéknek, néha bizonyos esetekben meg hupililának értelmezi, elterjesztem, aztán sopánkodok, hogy miért nem fejlődik a webes szféra. :D Komolyan mondom... jól pofán kéne már vágni ezeket a hülye böngészőfejlesztőket.
  • Nobuo
    #3
    Ha mindenki explorert használna, akinek windowsa van a többi böngésző részesedése 5% lenne... Ez így van?

    Vannak érvek is, ellenérvek is.
  • WoodrowWilson
    #2
    Jogos-e X piacon szerzett igen magas részesedésünket kihasználva termékkapcsolással Y piacon a versenyt megkerülve magas részesedést szerezni? Nem.
  • Nobuo
    #1
    Ez egy eléggé két oldalú dolog.
    Én mondjuk Mozillás vagyok és a böngészőválasztó hiánya tényleg sok kiesést hozott a Mozillának. Na és vegyük alapul azokat az embereket, akik tényleg csak felhasználók és maguk nem tudják megkeresni és/vagy feltelepíteni a Firefoxot, kiválasztani sokkal egyszerűbb.

    Viszont azt is mérlegelnünk kéne jogos-e azt kérni egy szoftvergyártótól, hogy más böngészőket reklámozzon, sőt valamennyire a használatára buzdítson...