1412
sw7_640x282.jpg
  • Susarc
    #1
    Az elmúlt húsz év legjelentősebb filmes üzletét kötötték meg Hollywoodban akkor, amikor a The Walt Disney Company 4,05 milliárd dollárért megvásárolta a Lucasfilm Ltd-t. Az új tulajdonos azonnal bejelentette, hogy elkészítik a Csillagok háborúja 7-et is.

    Előzmény
    Ewokmentes remake kellene a Jediből
    Jövőre jön két újabb Star Wars 3D
    Távozik George Lucas a Lucasfilm éléről
    (3) Kapcsolódó
    Jön a Star Wars-os Angry Birds
    Gyorstalpaló Star Wars-szüzeknek
    Egymilliárd dollárt kaszált az utolsó Batman
    Fogynak a júzerek a méregdrágán elkészült Star Wars játékból
    Mégsem James Cameron a bevételkirály
    Lucas nem akar gonosz birodalmat
    (6) Miközben az USA keleti partvidékének lakóit a Sandy nevű vihar foglalkoztatta, Hollywoodban a The Walt Disney Company bejelentette, hogy 4,05 milliárd dollárnyi készpénzért és részvényért cserébe megvették a Lucasfilm Ltd-t. A bejelentéssel egy időben azt is közölték a sajtóval, hogy 2015-ben a mozikba kerül a Csillagok háborúja-saga hetedik része is. A Lucasfilm tulajdonolja a Csillagok háborúja vizuális effektjei mellett számos egyéb film látványvilágán dolgozó Industrial Light and Magic nevű céget és a számítógépes játékokat gyártó LucasArts-ot is.

    Az üzlettel a Disney tulajdonába került az Indiana Jones-franchise, a Lucasfilm minden ajándéktárgy, flim, videó és audió joga, valamint a Lucasfilm Ltd, az Industrial Light and Magic és a Skywalker Sound, azok minden találmányával, technológiai újításával és védjegyével együtt.

    A felvásárlást követően Kathleen Kennedy, a Lucasfilm jelenlegi társelnöke marad a cég elnöke, de immáron egyedül ül majd az asztalfőn, kap viszont egy főnököt maga fölé Alan Horn, a Disney elnöke személyében. A vételár felét a Lucasfilm készpénzben kapja meg, a többi pénzt 40 millió Disney-részvénnyel fizeti ki a vevő. A Lucasfilm részvényeit kizárólagosan birtokló Lucas egyébként idén júniusban jelentette be, hogy távozik a cég éléről, és Kennedy-t jelölte ki utódjául.

    A Disney 1991 óta a Dow Jones Indexben is szerepel, de egyelőre nem tudni, hogy a piac hogyan reagál a felvásárlás hírére, hiszen a New York-i tőzsde a Sandy hurrikán támadása miatt éppen zárva tart.

    .

    George LucasNem Lucas rendezi az új Csillagok háborúját
    Kennedy lesz az új Csillagok háborúja-film executive producere is, azaz ő felügyeli majd a projektet az első tollvonástól kezdve. George Lucas, akinek az egész franchise létét köszönheti a filmvilág, kreatív konzultánsként vesz majd részt a munkálatokban. Lucas a nevét viselő Lucasfilm elnök-vezérigazgatójaként azt nyilatkozta a bejelentést követően, hogy eddig is az okozta neki a legnagyobb örömöt, ha láthatta, ahogy a Csillagok háborúja-saga az egyik generációtól a másikra öröklődik.

    „Eljött az idő, hogy átadjam a Csillagok háborúját a filmesek új generációjának. Mindig is azt vallottam, hogy a franchise jelentősége túlmutat rajtam, és hittem abban, hogy bőven túlél engem is. Mindenképpen szerettem volna megérni, hogy jó kezekben legyen a Csillagok háborúja, és erre Kathleen Kennedy személye és a Disney a garancia. A Disney olyan lehetőségeket nyit meg a Lucasfilm előtt, amiről eddig álmodni sem mertünk.\"

    A 2015-ben érkező 7. részt a 8. és a 9. követi majd, a két cég távlati terve padig az, hogy két-három évente újabb mozifilmekkel folytatódjon a történet. A Disney szerint a 2005-ben bemutatott A Sith-ek bosszúja óta elég idő telt el ahhoz, hogy új történeteket meséljenek el, amire szerintük igen nagy igény mutatkozik. Azt egyelőre nem tudni, hogy a hetedik epizód hol veszi fel a történet fonalát, bár logikusnak az tűnik, hogy a Jedi visszatér eseményei után játszódjon
  • tigeroo
    #2
    a thrawn trilógia végülis a 7-8-9 nem?

    amúgy van SW topik, elég aktív is szóval..
  • Narxis
    #3
    Durvajó lesz szvsz, Star Wars jöhet minden mennyiségben.
  • Susarc
    #4
    jaja ez durván örömhír! Végre lesznek megint rohamosztagosok meg csillagrombolók+ Tie vadász vs X szárnyú csaták! nem ez a béna előzmény fos:D
  • flashpointer
    #5
    olyan elcsépelt lesz mint a star trek meg a 007, már a hetedik részt sem néztem meg, hatodikat meg egyszer talán
  • Palinko
    #6
    eléggé meglepett azt hittem 6 filmtől nem lesz több
  • Narxis
    #7
    Star Trek elcsépelt? OMG....fényévekre van az elcsépelttől.
  • flashpointer
    #8
    jha, 5 és 6 akar lenni
  • FL Zoli
    #9
    Zavart érzek a Hakuna Matataban...
  • FL Zoli
    #10
    Simba! Én vagyok az apád!

    egész napra betáraztam ilyenekből:)
  • MerlinW
    #11
    Van már SW topik, szerintem ez felesleges.
  • akyyy
    #12
  • Calver
    #13
    ha a lázadók terroristák tetteinek következményeit mutatja be - gyakorlatilag az egész galaxis Szomáliává változtatása, tekintve, h kiirtották a központi hatalmat, anélkül, h lett volna esélyük átvenni a helyét, és ezzel a korábban békés területeket hadurak játszóterévé változtatták - jöhet.
    de akár akkor is, ha az ewokok lelki sebeit és rémálmait taglalja, a békés nép háborúzásra manipulálásának következményeit, és az ökoszférájuk pusztulását... na, azt is megnézném.

    igazából csak egy olyan SW filmet akarok már, ahol a lázadókat annak mutatják be, amik - felelőtlen rohadékoknak, akiknek sikerült a 3. (6.) rész végére a galaxist egy fényévekkel szarabb hellyé tenniük. (tudom, könyvek szarrá retconoltak mindent.)
  • Narxis
    #14
    :O

    Nem gondoltam volna, hogy birodalmi párti vagy. :p
  • Calver
    #15
    a jó oldalnak szurkolok és a filmek nézése közben kiderül, h akármennyire akarja Lucas lenyomni az emberek torkán, nem a lázadók itt a jófiúk. legkevésbé sem...
    mert biza minden hibájuk ellenére, és még ha néha elő is fordulnak túlkapások - protip: ha egy elvadult szervezet gyakorlatilag éveken keresztül szociopatává nevel valakit, annyira nem kellene meglepődni, amikor nem számít neki az emberélet - bizony a birodalom sokkal több jót tett az ottani világ lakóiért, mint amire a lázadok valaha is képesek lesznek
    [apro](elsősorban mert a lakók halottak lesznek. főleg az ewokok. az ewokok nagyon hallottak lesznek.)
  • EnxTheOne
    #16
    Én is birodalom párti vagyok, nekem nagyon hiányoztak a rohamosztagosok, csillagrombolok.
    De remélem a cél csoport nem az 5-12 éves korosztály lesz.
  • Darth Revan9
    #17
    Teljesen felesleges az Episode 7-8-9.
  • Neoncsoves
    #18
    nemár... tuti hogy nem lesz méltó folytatás :\
  • Axlkenobi
    #19
    Alapjáraton én is azt a nézetet képviselem, hogy felesleges, így aki hasonlóan érez, tegye azt, amit én: tekintsen rá EU-ként.

    A Csillagok Háborúja az a hat részből álló filmeposz, amit George Lucas megalkotott. Lehetnek itt könyvek, képregények, videojátékok, még TCW sorozat is, de egyik sem egyenértékű a hat filmmel és ez igaz lesz az újkori filmekre is. Biztosan képesek lesznek hozzátenni a Star Wars univerzumához, de a Nagy Történetet már elmesélték.
  • Susarc
    #20
    nos az előzmény vagy első három rész kb. egy kalap kakit ér! SAJNOS! még a lenagyobb rajongók is gyűlölik azokat a részeket!

    én nagyon remélem,hogy a 789 méltó lesz a nagy öreghez!
  • Axlkenobi
    #21
    Nem, az igazi rajongók nagyon szeretik a prequeleket.

    A kockák, meg a geekek nem szeretik, akiknek a Star Wars azt jelenti, hogy birodalmi induló, rohamosztagosok meg Darth Vader. Ők azért utálják a prequeleket, mert nem a nedves álmaikat filmesítették meg, amit a kis buksijukban láttak. Szar ügy.

    Azok a "legnagyobb rajongók" szimplán az internet-korszak mindenen síró geek-nemzedéke.

    "George Lucas ruined my life forever!" :-DDD
  • a.carkey
    #22
    "Az új trilógia első jelenete: az idős Jar Jar üldögél a szenátusban, erre besétál az új főgenya, és tétovázás nélkül levágja."
    (Jabba Boy, Hardwired) :D
  • a.carkey
    #23
    Ő lesz az új főgenya:
    :D
  • Calver
    #24
    vigyázz, mert lehet az internet nem értene egyet veled
    [apro]bár lehet, h csak a hangos kisebbség, de... még ha birodalom hiánya nem is annyira, de sokaknak nagyon csípte a szemét, h jedikből vérbetegségben szenvedő szociopatákat csináltak (nekem nem, mindig is gyanúsak voltak)
  • a.carkey
    #25
    Na ja. Hiába nyírta ki az Alderaant a Birodalom (2 milliárd lakos), a lázadók lelkén is két halálcsillag, és ezzel úgy kb. 106,622,963 lélek szárad. :)
  • Master91
    #26
    + a sok csillagromboló + Vader zászlós hajója, az Elcipse :D
  • a.carkey
    #27
    Azt nem számolom, mert ők is kinyírtak pár rebel shipet. :D
  • sandor8206
    #28
    nem, azért nem szeretik mert unalmas szarok
  • sandor8206
    #29
    daffy WB nem Disney
  • Calver
    #30
    még ha a halálcsillagokat nem is számoljuk (tudták az ott dolgozók a kockázatot... mondjuk), akkor is ott az Endor holocaust egynek, valamint... a filmekben (EU nálam nem játszik, soha nem is fog, ott lehet mindent retcon-olni) mit látunk a lázadókból? egy szinte maroknyi kis frakció, akiknek nincs semmi jelentős anyagi támogatásuk, és ami még fontosabb - hol láttál te olyat, h a "nép" támogatja őket? mert bizony az eredeti filmekben lefestett kép sokkal inkább utal egy rakás terroristára, mint szabadságharcosokra...

    ...és ez az oka, amiért - miután olyan ügyesen kivégeztek az egyetlen szervezetet, aki a galaxisban *rendet* tudott tartani - képtelen lesznek megragadni a hatalmat... gyakorlatilag ügyesen átváltoztatták az egész birodalom területét egymással marakodó bűnszervezetek és hadurak játszóterévé. /slow clap

    szóval ja, még ha a birodalom csöppet túlzásokba is esik néha (bár ezen túlzások egy nagy része egy elmebetegre korlátozódik, akit ugyebár egy bizonyos, szociopatákra erősen hasonlító csoport tett ilyenné), rengeteg bolygót el kellett volna még pusztítaniuk ahhoz, h a terroristákhoz hasonló pusztítást vigyenek véghez
  • Neoncsoves
    #31
    A birodalom egy-az-egyben a náci Németország képét mutatja szvsz...
  • Susarc
    #32
    jajmár.....
  • LasDen #33
  • 0Fritz0
    #34
    Na ugye, hogy mekkora királyság a birodalom. :)
  • xido
    #35
    ha Disney,akkor remélem rágyúrnak a Holiday special vonalra
  • Fürtös
    #36
    Executor
  • Susarc
    #37
  • Neoncsoves
    #38
    jaja:D
  • Master91
    #39
    Igen az, később magam is rájöttem a bakira.
  • Susarc
    #40
    történjék bármi is 2015-ben mind ott fogunk ülni a moziban!:D