24
  • jawarider2
    #24
    Szerencsére azért még nem,. Gondolkodni nem tudnak a gépek, remélhetőleg nem is fognak :)
  • xyl
    #23
    "egyetértek, mert ha mozgás dynamika és amatőrség akkor ő a császár:"

    Azért kezeljük a helyén a dolgokat! Amit ez a fickó csinált, az nem robot. Viszont feltalált egy olyan eléggé egyszerű mechanizmust, amivel lépkedni lehet.
    Azt írja, hogy "kinetikus szobrász". Azért nem amatőr a fickó. Ráadásul úgy, hogy az egészet a szél hajtja.

    És hát néha eltévesztem azt, hogy kinek válaszolok...
  • NEXUS6
    #22
    Aztakiba!!!!
  • Tau Tang Wou
    #21
    Eltévesztetted a házszámot.
  • FoodLFG
    #20
    Ez nevetségesen gagyi. 10 éves gyerek életképesebb koncepciót hoz ki.
    Semmi előre mutató nincs benne, valami animeconra készülhetett szerintem.
  • mr9
    #19
    hehe, az előzőt nem tom hogy sikerült
  • mr9
    #18
  • wolruf
    #17
    Hát ez valami brutális :)
  • fszrtkvltzttni
    #16
    egyetértek, mert ha mozgás dynamika és amatőrség akkor ő a császár:
  • xyl
    #15
    Na nehogy már! Ettől meg én nem vagyok meghatódva. A lábát nem emeli, jobbra-balra nem fordítja. Szerintem egyszerű paralellogramma mechanizmus és esetleg kilincskerekek. Valami ilyesmi, mint ez: http://www.youtube.com/watch?v=NXnM3-RovYY
    A jobbra-balra fordulást meg úgy csinálja, mint a tank.
    Nem azt mondom, hogy egyszerű megcsinálni, hobby munkának le a kalappal előttük, de a komplexitása kb. annyi, mint ha valaki elkészít egy "bigfoot" kocsit autóroncsokból. A Boston Dynamics ketyeréje meg sokkal több szabadsági fokkal rendelkezik, képes azokra a mozgásokra, amire az ember és valahogy a szoftverrel is jól állnak. A mozgásnak van valami természetes jellege.

    "Ez sokkal menöbb. 6 éves video, és ezt pár ember a garázsban dobta össze."
  • fszrtkvltzttni
    #14
    Nem értem ebbe miért látsz több fantáziát. Ez a büdös életbe nem fog autót vezetni. Ráadásul minél több láb annál több holtsúly. Ha visszanézed ennek a régi videóit, az kb olyan miint az 1-es hsz-ben. Pár év múlva azok a robotok is szaladgálni fognak egy agregátorral a felsőtestük helyén.
  • fszrtkvltzttni
    #13
    (irigykedve) A pár ember valsz. mérnök volt, a költségvetésük pedig valsz. bőven meghaladta egy itthoni kutatási projekt költségvetését pl. BME-n.
  • EnxTheOne
    #12

    Ez sokkal menöbb. 6 éves video, és ezt pár ember a garázsban dobta össze.
  • Tau Tang Wou
    #11
    4 éves cucc.
    Vannak már jobbak.
  • Palinko
    #10
    jaja ez a katonai projekt ebben látok nagy lehetőségeket, de talán 6 lábbal még jobb tudna lenni
  • Tau Tang Wou
    #9
    Ez jobb:

  • caius marius
    #8
    Nagyszerű! A szép új világ utolsó csatáját ezek szerint nem ember ember ellen fogja vívni, hanem ember robot ellen...
  • fszrtkvltzttni
    #7
    És a távvezérlésbe mi a kihívás? Az akár nagyon hosszú késleltetéssel is megy.
    Pont az autonomitás a lényeg, hogy az operátor ne irányítson, csak felügyeljen, és a gép lehetőleg önállóan hozzon döntéseket.

    Az viszont érdekes lesz, hogy hogyan zavarják majd a robotokat. Talán a sivatagban lesz közbe néhány kísérleti robbantás... XD
  • kvp
    #6
    En a lenti listara a kawada robotjait alkalmasnak tartanam. Gyakorlatilag sima tavvezerelt humanoidok, 0 automatizmussal, de pont ezert egyszeru az iranyitasuk. A robot tavvezerlesi kapcsolatanak zavarasat szerintem inkabb akkor kellene behozni, amikor mar sima kozvetlen iranyitassal mukodik a dolog.

    http://asset1.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/ne/p/2007/kawada1_550x369.jpg
  • xyl
    #5
    Azért nem semmi, amit teljesíteni kell:

    1. Vezessen egy járművet
    2. Menjen át egy egyenetlen területen
    3. Távolítsa el a bejáratot elzáró törmeléket
    4. Nyisson ki egy ajtót, hogy bejusson egy épületbe
    5. Másszon fel egy tűzlétrán és menjen át egy ipari átjárón
    6. Törjön be egy betonfalat valamilyen géppel
    7. Találjon meg egy szivárgó csövet és zárjon el egy szelepet a szivárgó cső mellett
    8. Cseréljen ki egy szivattyút

    Kiváncsi vagyok, meddig jutnak el.
  • fszrtkvltzttni
    #4
    v=W1czBcnX1Ww
  • Palinko
    #3
    nem rossz de ettől még nem kakálok be, majd ha fejberúgják őket és nem dőlnek el, aztán meg végigfuttatják őket valami kemény dimbes dombos hegyi szakaszon akkor kalapom ledobom
  • p00h
    #2
    Közel a Skynet...
  • Quantizs
    #1