31
  • willcox
    #31
    "32gb-os kártyát már lehel venni 5000ft ért amíg ugyanez micro sd-ben 18000ft" - pont tegnap vettem egy 32 GB-os microSD kártyát a Note2-be 11k HUF-ért (ez már bruttó ár!) a Speedshopban. És nem valami szutykot, hanem Class4-es SanDisk-et.

    PS: írásjelekről hallottál már?
  • szekrény
    #30
    tölcs le árnyékkereső alkalmazást, vagy ha ösztönösenn nem megy ,akkor bujj oda ahova nem süt ...
  • Papichulo
    #29
    *napfenyben kenyelmetlen iPad-en olvasni
  • Papichulo
    #28
    O ezzel kezdte: "Rossz ez a tanulmany"...

    El sem olvasta!!!

    Engem maximalisan nem erdekel, hogy ki, min olvas, en mindossze egy relevans es erdekes tanulmanyt linkeltem be. Erre mit csinal a magyar internettudos? Elkezd egy elismert szemeszeti magazinban megjelent, egyetemi tanulmanyt szapulni, merthogy o azt aztan jobban tudja. "rossz ez a tanulmany"... persze, mert o aztan olyan sokat mutatott fel az opthamologia teruleten. Na neeee!!!

    ps: napfenyben valoban eleg kenyelmetlen napfenyben olvasni, de ezt senki sem vonta egypillanatig sem ketsegbe
  • asysoft
    #27
    Pedig jogosak voltak a felvetései, napfényben kvázi használhatatlan az iPad olvasásra, míg például egy Kindle 3 ilyenkor is tökéletesen használható. Személyes tapasztalatom szerint még optimális körülmények között is kényelmesebb utóbbi használata, legalábbis számomra határozottan fárasztóbb az IPS kijelzőn való huzamosabb olvasás, hiába ver képpontsűrűségben köröket a Kindle-re. Dehát, PDF-ek miatt rákényszerülök...
  • Papichulo
    #26
    Irhatta volna az Apple is? Miert pont az Apple? Ennyire azert nem kell paranoidnak lenni ;)

    Amugy buszke vagyok rad, hogy vegigolvastad az egesz tanulmanyt. Ha viszont meg mindig nem vagy elgedett az egyetemi kutatok munkajaval, akkor eloterjesztheted az aggalyaidat a Ophthalmic and Physiological Optics (egy neves szemeszeti szaklap) szerkesztoinek, akik erdemesnek talaltak azt a kozlesre.

    Tenyleg igaz, hogy itt az sg-n minden tudomanyagnak van vilaghiru szakertoje :)
  • asgh
    #25
    "Jobs már lehet kezdett öregedőni ugyanis én 3,2'' telefonon is rábökök bármire nagyítás nélkül"

    Igen, a weboldal _mobilra_ optimalizált verziójánál. A tabletek viszont a PC-re optimalizált oldalakat látják, ahol a kontrollokat nagy monitorokhoz és egérhez tervezték. A probléma pont az, hogy a tableteken nem akarják az oldalak mobil verzióit használni, 7"-on viszont már túl kicsik a kontrollok. Ha viszont a weboldalak fejlesztői figyelembe veszik a kisebb tabletek igényeit és áttervezik az oldalakat, akkor elhárul az akadály, ezt viszont az eredeti iPad fejlesztésekor még nem vehették figyelembe.
  • abdul alahmed
    #24
    hát erről ez jutott eszembe, csak itt nem elfőzték hanem eltörték a boldogságukat úgy néznek :D
  • Tigristank
    #23
    Azóta viszont sok fanatikust szereztek.

    Pl. ilyen sorban állós féléket. :D
  • Omega
    #22
    Rossz ez a tanulmány, mert nem vette figyelembe a külső körülményeket. Sok mindentől függ, hogy mit kellemes olvasni és mit nem (Pl. napfény, sötét szoba, háttér és a betűk színe. Én még rákérdeznék az olvasott szöveg hosszára is és az egyéni különbségekre is (pl. szemüveg))Ezt írhatta volna akár maga az Apple is. Olvasd el az ottani hsz-eket is!
  • M2 #21
    Köszi, így már mindent értek! :-)

    - Tim, meg kell ígérned ... hogy Pippint nem! Pippint SOHA! Pippint ne...
    piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pin
  • Papichulo
    #20
    "Csak azt tudnám miért várnak az Apple játékkonzol piacra dobásával"

    Talan azert mert mar egyszer csunyan beegtek vele... Apple Pippin :)
  • TheCunami
    #19
    megjöttem !!
    táblákat élőbe még nem nézegettem de ha wifi only változatot vennék akkor nem vinném sehova csak itthonra most beleszerettem az xperia tablet s be baromi jól néz ki és normál sd kártyás ami azért jó mert normál sd sokkal olcsóbb 32gb-os kártyát már lehel venni 5000ft ért amíg ugyanez micro sd-ben 18000ft
    7''on csak azért gondolkoztam mert abból is van 1280x800 felbontású amiből szerintem következik hogy a 7'' nem lehet rossz választás hiszen a táblák még bőven fejlődhetnek ppi ben az meg hogy kézzel nehéz kezelni Jobs már lehet kezdett öregedőni ugyanis én 3,2'' telefonon is rábökök bármire nagyítás nélkül
  • M2 #18
    Szerintem is tök fölösleges méret, de ettől függetlenül el tudom fogadni mások véleményét, akik szerint meg nekik jó lenne.

    Az is teljesen biztos, hogy a 10 millió el fog fogyni belőle, akkor meg ki az aki kihagyná ezt a piacot!?

    Csak azt tudnám miért várnak az Apple játékkonzol piacra dobásával, már annyira időszerű lenne...
  • narumon
    #17
    "Mondod Te. Nekem meg egy 10"-os már kva nagy ahhoz, hogy hordozgassam, bárhol előkapjam és nyomogassam. A 7"-os az ideális, egy kézzel kényelmesen meg lehet tartani, bárhol lehet használni."

    Okés nyilván akkor ezek szerint van piaca. Nekem a 10" ipad se nehéznek nem tűnik se nagynak a hordozáshoz. Ha meg bárhol kell előkapni valamit megnézni arra mindig a zsebemben van az iphone. Én erre értettem. A kettő között még egy méret - nekem pl nem kell de elfogadom, hogy ezek szerint másnak igen. Nekem 7" tabletnek kicsi, telefonnak nagy.
  • Etinger
    #16
    Aztán jön a még kisebb iPad meg a még nagyobb iPhone és egyszer eljutunk oda, hogy a telefon kijelzője nagyobb mint a számítógépé.. :)
  • asgh
    #15
    Jobs azért nem támogatta a kisebb iPad-ot, mert a 7" pont az a méret, amin nem lehet kényelmesen navigálni az eredetileg PC monitorra optimalizált web tartalmat. Értsd: túl kicsi a gombok fizikai mérete a 7"-os képernyőn, így körülményes ujjal nyomkodni.
    Így a 7" padokon vagy a weboldalak mobil verzióját használják a userek (ezt Jobs nagyon nem akarta), vagy az oldalakat kell a 7" padokhoz optimalizálni. Ezt anno egy belépő terméknél elvárni hülyeség lett volna.
    Most annyiban változott a helyzet, hogy a konkurens gyártóknak köszönhetően a 7" pad általános trendnek számít, így a weboldalak kénytelenek erre a típusra is optimalizálni, ha nem akarják elveszteni a látogatóikat. Így viszont megszűnt a legfőbb oka, amiért az apple távol maradt ettől a kategóriától.
    Annyiban szokatlen ez a jelenség, hogy az apple ezúttal lereagálja a piaci folyamatokat és nem felforgatja, ami idegen Jobs eredeti felfogásától. Feltételezem Tim Cook sokkal racionálisabban kezeli a dolgot: adott egy piac, amit az apple kb. 68%-ban birtokol, miért ne használná ki ezt az előnyét a kisebb szegmensben is, ha nincs már gyakorlati hátránya?
  • Papichulo
    #14
    Simán olvasgatásra felesleges egy ilyen mert hamar lemerül hozzá és a szemnek sem a legkedvesebb.

    "New Study Suggests E-ink is NOT Better for Your Eyes Than LCDs
    [...]
    A paper published in Ophthalmic and Physiological Optics last month reveals a fascinating study which suggests that it’s the resolution more than the screen tech which has a harmful effect." - http://www.the-digital-reader.com/2012/10/02/new-study-suggests-e-ink-is-not-better-for-your-eyes-than-lcds
  • Papichulo
    #13
    "Steve Jobs’ famed dismissal of 7-inch tablets may have been more misdirection than authentic dislike, with internal emails shared during the Samsung lawsuit revealing the founder was “very receptive” to a smaller iPad. " - http://www.slashgear.com/steve-jobs-secretly-very-receptive-to-ipad-mini-06241823/

  • Co1e
    #12
    Amúgy Steve meghalt... egyből mennek a kisebb kategóriára XD Most akkor hogy is van ez?
  • Co1e
    #11
    nekem galaxy tab 2 őm van.. 7.0 .. és pont azért nem ipad 3 mert *ba**om nagy... nem zseb barát
    de ha ez kijön akkor elképzelhető hogy váltok...persze mellé még jöhetnének a felhasználó barát dolgok... usb port memohely stb...
  • Laza
    #10
    Az Apple termékek nem gyógyítják a 'parasztságot' ... valahol rosszul olvastad ... vagy már ott is rosszul 'írták' :D
  • Laza
    #9
    Mondod Te. Nekem meg egy 10"-os már kva nagy ahhoz, hogy hordozgassam, bárhol előkapjam és nyomogassam. A 7"-os az ideális, egy kézzel kényelmesen meg lehet tartani, bárhol lehet használni.
  • harmi2009
    #8
    A 7"-os tablettek előnye a méretben van. Egyszerűen belefér akár egy (kisebb) női táskába és könnyű. Nekem 10"-s tablettem van és macerás hordozgatni kivéve ha kocsival megyek ott elfér.
    A 3G érdekes kérdés. Az ott jöhet jól akinek nincs okostelefonja amin meg lehet osztani a netet.
  • macskássy
    #7
    hi, van nekem legyorsab ipad ypone 5. ippod és veszek ilyet is hozá
  • narumon
    #6
    Egyetértek. Nekem ipad van annak a mérete tökéletes. 7-8"-on mi a lopikulát lehet csinálni?
  • Szefmester
    #5
    Simán olvasgatásra felesleges egy ilyen mert hamar lemerül hozzá és a szemnek sem a legkedvesebb. Ekkora kijelzőn filmet már nem élmény nézni, netezni is inkább csak szükségmegoldás.. nem hiszem hogy ekkora függő lenne sok ember. Szóval teljesen felesleges, ahogy szerintem már a nagy testvére is. Ez jóformán csak egy felfújt és telefonálásra képtelen iPhone lesz..

    :)
  • abdul alahmed
    #4
    "10" tökéletes, annál kisebb/nagyobb hülyeség" :)
  • Papichulo
    #3
    "Industry sources indicated to the Guardian that they do not expect to see 3G-capable versions of the iPad mini. That would allow Apple to produce it comparatively cheaply and to limit the top price of the product" - http://www.guardian.co.uk/technology/2012/oct/09/ipad-mini-wifi-uk-4g

    Remeljuk ez viszont kamu ;)
  • mousee
    #2
    Ha emberi áron lesz belőle 3g változat, akkor nálam tuti befutó lesz. A sima iPad felesleges a laptop mellé, viszont a kistesó nyugodtan jöhet ágyban olvasgatni, utazás közben netfüggni. Remélem nem csak kamu :)
  • Papichulo
    #1
    Kivancsi leszek a trollcunami ezuttal mibe fog belekotni - kitalalnak valami ujdonsagot vagy a mar unalomig ismert hater-zsolozsmak jonnek :)