22
  • Szefmester
    #22
    Sosem látta még bekapcsolva az asztali gépet hogy így összekeverte? Mert másként el nem tudom képzelni hogy ezzel próbálkozzon valaki is..
  • Archenemy
    #21
    Én gyerekem is bökdöste a monitort, de rájött, hogy az nem úgy működik. Jó, hogy kipróbálják, honnan tudnák? Tök logikus, hogy ha a kis tabletet így kell kezelni, akkor azt a nagyot is ott az asztalon.

    Persze aztán rájönnek, hogy nem úgy kell, és onnantól nem úgy kezelik. Én ezt nem érzem problémának.

    A valós életben valami rázósabb helyzet előtt éreztem már, hogy na most kéne menteni, hogy visszatölthessem később ha kell.
  • Gabesz84
    #20
    pont azokra gondoltam.
  • nextman
    #19
    ERste bank automatak uj menurendszere tipikusan ilyen, adna magat hozza a touchscreen..
  • sanyicks
    #18
    nálam volt olyan hogy könyvnél, a ctrl-f-t kerestem. Na meg az is hogy nyúltam a papír felé hogy görgessem mint a tapiképernyőn :D
  • AgentKis
    #17
    A cumit használó gyerekek mindent hajlamosak a szájukba venni, de azért előbb-utóbb megtanulják, mit célszerű és mit nem. Így lesz ez a képernyőkkel is...
  • Dodo55
    #16
    Nyomtatott szöveg esetén CTRL+F fáradtabb pillanataimban simán.
    Ugyanígy kézírás közben CTRL+Z

    Plusz megvolt már a cikk által írt jelenség is, 2-3 hónapja van érintőképernyős telefonom, azóta sikerült egyszer egy laptop képernyőjét megfogdosnom reflexből :D
  • Palinko
    #15
    nekem már volt olyan egyik kezembe szemét, másikba ami kellett, és hát nem a szemetet dobtam el :D
  • AgentKis
    #14
    OK De Te is rókáznál egy logarléctől!
  • NullZ3r0
    #13
    "kortól függetlenül körülbelül hét napig tart, amíg az emberi agy alkalmazkodik az új technológiákhoz" - aha. A nagyapámnak van mobilja már vagy 5 éve, és amikor SMS-t kap, mindig előveszi a használati utasítást (amit írt apám neki kézzel), hogyan is kell elolvasni és melyik gombot kell nyomni. Az SMS írás az már magas tudomány, azt meg se próbálja.
    Pedig mérnökember és nem Alzheimeres, abszolút friss szellemileg. De a digitális technológia valahogy neki nem fekszik.
  • Cat #12
    ez szerintem nemsokára sokkal rosszabb lesz, mivel tömegesen megjelennek az érintőképenyős, windows 8-ra tervezett ultrabookok. Node emellett sokmillió "sima" notebook lesz kinn, ergo mindenki bökdösni fogja az elején, hogy mi történik.
  • Gabesz84
    #11
    Szerintem meg azért akarják az emberek tapicskolni a nem érintőkijelzőket, mert szar a design. Átültetik sok helyen az érintőképeryős designt a hagyományos kijelzőkre, aztán csodálkoznak ha az ember nyomogatni akarja.
    Minek pl grafikus felület egy bankautomatára, ha nem lehet tapicskolni? És a kirajzolt menü gombok még csak egybe sem esnek a képernyő oldalán lévő fizikai gombokkal. Se nyíl nincs rajtuk a képernyő széle felé, hogy "ott nyomd meg paraszt" ha ezt a funkciót akarod.
    Szerintem a hiba itt keresendő. Ugyanez van a win8 Metro felületével, ami nem érintőkijelzőn is megjelenik, totál feleslegesen, de legalábbis körülményes használattal.
  • wraithLord
    #10
    Érdekes, nekem nincs okostelefonom, sőt egyáltalán nincsen semmilyen érintőképernyős eszközöm, a NAV-os automatának mégis a kijelzőjét akartam nyomkodni... Mert sokszor találkozom érintőképernyős terminálokkal, és ennek ugyanúgy nem volt normális billentyűzete, ellentétben pl. a bankautomatákkal. (Persze ezt akkor nem gondoltam így végig, csak automatikusan nyomkodni akartam a képernyőt.)

    Egyébként nehéz volt kitalálni, ez az élet minden területén így működik. Nem probléma, csak egy "mellékhatás", amit ki lehet küszöbölni pl. úgy, hogy mindenféle eszközt használunk, hasonló gyakorisággal, nem csak érintőképernyőset... Ha szükség van rá. Ha nincs, akkor nem.
  • Narxis
    #9
    Mert probléma.
  • Dany007
    #8
    Nálam is előfordult már...
    Csak azt nem értem ez miért probléma? Ez inkább egyértelmű jele annak, hogy sikerült egy igen jó kezelőfelületet létrehozniuk.
    Nem véletlen, hogy az ember mindenhol ezt keresi, hiszen nyilván azért, mert ez a legkézenfekvőbb, legkényelmesebb, egyszerűen adja magát.
    Ez miért probléma?
  • pxxl
    #7
    A 3 éves fiam is profin lapoz a tableten vagy a telón megkeresi a játékot és elindítja. Pc-n az egérrel is jól bánik már. :) ez van ebbe született bele
  • Magiszter
    #6
    Anyámat rajta kaptam hogy a Kindle-jét akarja böködéssel reakcióra késztetni. Mióta érintős telefonja van pár dolgot úgy akar használni.
    Velem még nem volt ilyen, max ha nagyon fáradt voltam. De akkor már próbáltam villával levest enni, vagy raktam be könyvet a hűtőbe, esetleg ruhát a szemetesbe (szennyes kosár vs szemetes kosár :D )... Az ember hajlamos összekeverni dolgokat ha fáradt/szétszórt/figyelmetlen.
  • caius marius
    #5
    Ez egyszer megvolt. :)
  • caius marius
    #4
    Na ja, én ha a telefonom után beülök a laptop elé, akkor simán nekiállok bökdösni a kijelzőt. :)
  • Szefmester
    #3
    Velem még nem fordult elő ilyen.. illetve józanul nem..
    részegen és fáradtan az egérmutatóval akartam a legyet elhessegetni a monitorról de ennyi.. :D
  • dregnarr1 #2
    Nálam gyakran van, hogy ha keresek egy cikket, vagy egy konkrét sort az újságban, akkor egy tizedmásodpercre ctrl+f haszbálatával akarom azt megkeresni. Poén.
  • gombabácsi
    #1
    hú micsoda felfedezés, gratuálok...

    anyám mondjuk megnyalja az ujját amikor a táblagépen lapoz :P