47
  • norbre
    #47
    pont én mondom hogy képhiba, illesztési pontok
  • Omega
    #46
    Ezek illesztési hibák és hiányzó képkockák, nincs meg minden a google-nek sem. Miből gondolod, hogy szándékos lenne?
    Lehet pl. technikai akadály a lassú kommunikáció a Mars felé, vagy egyszerűen lusták frissíteni, mindent föltenni. Ha valóban titok, akkor nincs fönt a nasa honlapján sem a hiányzó részlet.
  • lally
    #45
    -húúú; Ezen képek most má aztán tényleg: De_1-"Dánke schőn"! -mondták mellettem még az orosz-partizánok is.

    Kezd tehát így ( most már ténylegesen is) gubancolódni, Ez az "Ale_Mars"-i feltáró helyzet !(?)
  • norbre
    #44
    mars- global maps/visible imagery

    mars- global maps/ctx mosaic

  • lally
    #43
    A korábbi kérésem megismételném:
    -ezen ominózus esetekben is
    a "PrintScreen" képekkel, ezeket még közkinccsé is tennétek ?

    Köszike, előre is!
  • norbre
    #42
    Válts át a Layers/Global maps-én CTX mosaicra és máris nem lesz semmilyen kitakarás..
    szerintem a legvalószínűbb hogy ezek képhibák
  • fityisztma
    #41
    Megsúgom, én szoktam kitakarásokat csinálni. Az üzleti életben szükségem van rá, hogy a vevő ne a gyárat hívja, ezért a gép fotóján kitakarom az illetlen részt.
    De nagyon ciki lenne, ha fekete négyzetekkel takarnám ki. Egyszerűen a környező területről kivágok egy szükséges kis négyzetet, ami színben passzol az adott helyhez, aztán Ctrl-c majd Ctrl-v.
    Tutira nem veszi észre a kitakarást. Nem értem, ha én mezei egér így ki tudok takarni, a NASA miért fekete négyzetekkel "takar ki"?
  • xyl
    #40
    Ha valaki kitakarást akar látni:
    54°30'37.15"D és 17°32'12.93"K
    Az egésznek a jobb alsó és és felső sarka az érdekes, ahol a téglalap vonalban folytatódik. (Észak fent)
    Lehet, persze, hogy oda be akarnak egy másik képet rakni.
  • Omega
    #39
    Ez a néhány pixel éppúgy lehet lejárat a marslakók bunkerébe, mint valami képhiba.
  • norbre
    #38
    nincs mit ;)
  • lally
    #37
    Köszi ! -valószínű, nem vagyok vele egyedül.

  • norbre
    #36
    tessék.. például:

    mars 1

    mars többi

  • lally
    #35
    Üdv Gyerekek! -az én interNetem (és a pécém is) eléggé butuska.
    -kérdezném tehát:

    Tiltja valami "jogi-bakfitty", hogy ezen "találmányaitokból",
    ide még 1_"Prt-Screen" lenyomati képet is beillesszetek róla ?
  • norbre
    #34
    ;)
  • MacropusRufus
    #33
    igen, de csak egy ideig, a teljes kitakart részt nem követi végig.
    Na mind1. Azt hittem valami újjat találunk, de sebaj.
    Majd legközelebb ;)

    Na mentem, mert lejárt a munkaidő :D
  • MacropusRufus
    #32
    lehet, én is most megyek végig a kitakart rész szélein és tényleg baromi sok ilyen vlaami van. Lehet tényleg valami program dolog, vagy kép szélét jelölik az illesztés miatt.
  • norbre
    #31
    kb 45km-ként van ismétlődése ennek a pici kis fekete négyzet szélnek
  • norbre
    #30
    erre gondolok:
    N41°32'0.61", E100°30'50.70"
  • norbre
    #29
    azért gondolom hogy valami kép illesztési dolog, mert É-D irányban haladva, majdnem szabályos közönként vannak hasonlók.. jelöld be mindet és meglátod hogy valamilyen mintát követ..
    siámn lehetnek olyan jelölések amik a képszélek illesztését segítik
  • MacropusRufus
    #28
    gondolod? Olyan szép szűrke a az egyiken a kitakart rész széle, mindeha valami építmény lenne, de nem értek a lovakhoz. Mindesetre érdekes.
    Van még olyan is ahhol piros fénytszerű valamit lehet látni az északi résznél.
    De hasonló hülye anomáliákat lehet találni a Földön is (elsősorban az Anktartiszon)
  • Rotcsa
    #27
    Közben már észrevettem, de köszi!v :)

    Ja, elég érdekes...
    De lehet az, amit a többiek mondanak, hogy a program hibája, nem?

  • MacropusRufus
    #26
    ment még kép.

    Véleményem szerint ott valami takarás van.
  • norbre
    #25
    köszi a PÜ-t, de szerintem az csak a képszél összeillesztésének a hibája
  • MacropusRufus
    #24
    elvileg átkűldtem privátba a képet amit a GoogleEarth-ből mentettem ki.
  • norbre
    #23
    és mi van ha csak képhiba, vagy a képek összeillesztésénél van hiba?
  • Rotcsa
    #22
    Ja, a derékszögeket én is látom. Az tuti, h a természet nem hoz létre derékszöget. Ez a valami vagy ott van és egy tervezett dolog, vagy ki van takarva.
  • MacropusRufus
    #21
    elkűldtem pirivibe a képet amit a tárgyban szereplő koordinátáknál láthatsz
  • norbre
    #20
    amúgy lehet szórakozni azzal hoyg a rétegeknél a Global Maps-ot állítod.. a CTX Mosaic néhol elég nagy felbontású
  • norbre
    #19
    hát, nekem ott nincs semmi kitakarva
  • Rotcsa
    #18
    Köszi!

    hát, levittem vagy 4km-re a szemmagasságot, de semmit nem látok ott, csak nagy barnaságot
  • MacropusRufus
    #17
    ez is érdekes. A nézőpontom nekem -529m és akkor lehet látni a szép szögeletes fekete izét amit kitakartak (akár csak lejjebbi koordinátáknál)
    41°32'0.61"É
    100°30'50.70"K

    Ha kicsit északabbra megyünk akkor egy egész sor kitakarás tlehet találni, és mindehol ott vannak azok a fekete derékszögek. Kikandikálnak a kitakarás alól:

    42° 9'49.96"É
    100°27'37.48"K

    Véleményem szerint ott van valami amit nem akarnak megmutatni senkinek, csak a benfenteseknek. Lehet még nem készűltünk fel rá, de az biztos, hogy ott ki van takarva nagyon sokminden.
    (megjegyzem: ha valaki az Anktartiszt nézegetné az GoogleEarth-el, akkor ne lepődjön meg azon, hogy szinte semmit nem fog találni, ui. a kontinens bő 90-95%-a ki van takarva, el van homájosítva.)
  • MacropusRufus
    #16
    vagy kimásolod a hozzászólásomból vagy a következő képpen írhatod be:

    37.271033,99.374040
  • MacropusRufus
    #15
    a nézőpontott legalább 4km-re vidd le
  • MacropusRufus
    #14
    ezt nézd meg... Ott frankónk ki van valami takarva! Szintén Mars... érdekes.
    37°27'10.33"É
    99°37'40.40"K
  • Rotcsa
    #13
    Hogy kell beírni a koordinátákat a programba?
  • globint
    #12
    Mondjuk miért kellene tudnia úszni?
    Elegendő lenne a repedésekből kiömlő, és megfagyó vízből kikaprigálni egy kis mintát. Lenne benne bőven információ, és az életre utaló nyomokat is megtalálnák, ha amúgy a víz alatt létezik.
  • norbre
    #11
    én ott valami ~100km hosszú "nyom" szerűséget látok, de valószínűsíteném hogy inkább a képen volt valami bug
  • MacropusRufus
    #10
    napokban az GoogleEarth programmal a MArsot nézegettem amikor találtam valami érdekeset. Nem tudom mi lehet az, de az biztos, hogy árnéykot vet, ráadásúl az árnyék olyan mindha a test nem lenne a talajon, vagy csak kis része lenne ott, továbbá a test elött és mögött érdekes nyomok vannak a talajon.
    Akit érdekel:
    Mars
    21°37'44.83"D
    42° 0'33.20"Ny
  • NEXUS6
    #9
    A Nasa tudósok karöltve a brit tudósokkal igaz csak közvetetten de most már kétségtelenül késtségbeesett módon bizonyítani tudják, hogy volt víz a Marson, ugyan is találtak egy megkövesedett hajót egy piramis (alakú hegy) mellett, ami természetesen csak a természet csalóka játékának köszönhetően lett ilyen. Az írásra emlékeztető karcolások pedig megmagyárazhatók azzal, hogy 5 millió éve még máshogy forgott a Mars és akkor pont rásütött a reggeli napfény a sziklára és a hőingás következtében pattogzott így le a közet felső része. Persze ma máshogy süt a Nap, illetve ez a magyarázat az egyetlen igaz elég gyenge bizonyítéka annak, hogy akkor a Naphoz képest a Mars esetleg másképp keringett, forgott, talán. De természetesen nincs itt semmi mesteségesség, azt csak a hülye náza- és demokráciallenes konteóhívők terjesztik. És a víz jelelétének eme bizonyítéka azonban nem szabad, hogy hiú ábrándokba ringasson bennünket bármilyen típusú, akárcsak mikroszkópikus méretű marsi létformával kapcsolatban. Annak bizonyítása az elkövetkezendő expedíciók dolga lesz, ami az adófizetőknek további milliárdokat jelent majd, miközben az afrikai éhezők, meg kínai gyárakban dolgoznak, ahol a Samsung termékeket gyártó munkások el nem ítélhető módon agyonvertek több Apple terméket gyártó munkást a munkakörülményekre és a kínai pártvezetés megengedhetetlen és elnyomó nemzetközi politikájára való tekintettel.

    Ez a valós hír, ennek csak töredékét közölte itt az esgé.
    ;)
  • Palinko
    #8
    de mégis ki rakná össze? :D milyen furcsa képződmények lehetnek.