28
Ang Lee mester filmje ...
  • Inquisitor
    #28
    Visnu - wikipedia
    Hát ha a leírt jelképrendszert képes vagy passzintani a filmhez, akkor lehet megmagyaráz pár dolgot.
  • Susarc
    #27
    akkor a sziget az élet körforgásának volt a jelképe gondolom
  • Susarc
    #26
    gondolom a könyvet olvastad akkor...köszönöm!

    és az eredeti storyban akkor,hogy van az,hogy Pi a Tigris és ugye ha ő a Tigris és már nincs a hajóban a szakács/matróz meg az édesanyja akkor kivel "harcol" tigrisként? kicsoda Pi? jaj ez jó zagyvára sikerűlt,de érted mire gondolok?
    ugye azt mondja,hogy a tigrisnek köszönheti az életét,de ha ő maga a tigris akkor valakinek kellett még vele lenni akivel segitették egymást a túlélésben!
  • Inquisitor
    #25
    Elvileg egy alvó hindu isten volt.
  • Susarc
    #24
    még 1 dolog: a húsevő sziget mit akart szimbolizálni? / a sziluettje ugye egy halott nő volt/
  • Susarc
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    valamit nem értek: a kitalált történetben Pi 90% ban a tigrissel van neki köszönheti az életét stb. stb.....viszont ha az igazi események szerint Pi a tigris akkor önmagával beszélgetett a hajótörés ideje alatt??és a "rossz" énjét engedte el a dzsungelba amikor végre partot ért?
  • Bullitt
    #22
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én úgy értelmeztem, hogy ugyebár van ezernyi különféle vallás. Mindnek más a története, néhol nem is egy Isten van, hanem milliónyi. A történetek, tanítások viszont végső soron ugyan azok, az értelmezés csak a más és az elmesélés módja. Az iszlám sem buzdít szent háborúkra, csak a radikálisok félreértelmezik az egész Koránt.

    Pi sztorijában is ez van: elmesél kétféle történetet, amiben a fő pontok megegyeznek, apróságok különböznek, részletek csupán. A végén az író és a két nyomozó is a tigrises történetet választotta, mert az a jobb sztori. Mind választunk egy vallást, ami közelebb áll hozzánk valami miatt. A második, valóságos történet, amit Pi elmondott túlságosan szörnyű.

    És itt jön be nálam egy újabb interpretáció: az emberek inkább hajlamosak a cukormázas történetet elfogadni a komor valóság helyett. Ahogy Istent is egy tökéletes lénynek képzeli el minden vallás egy "hibás" lény helyett.

    De ez csak az én értelmezésem. Mást is bele lehet még látni. :)
  • ZilogR
    #21
    Tehát ez a film arról szól,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amit a kórházban is elmesél, de ezt a traumát nem tudja feldolgozni, ezért meséli a másik történetet.

    Vagy én vagyok nehéz felfogású, vagy lehet, hogy a magyar fordítás nem eléggé pontos a végén, de igazán nem értem a mondatot: "És így van ez Istennel is." Hogyan kell ezt érteni, valaki gondolkodott már ezen? Kinek mi a véleménye?
  • Amiga
    #20
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én örülök, hogy nem volt "felvillanás" a másik történetből, mert ha lett volna, akkor ott helyben bizonyította volna, hogy a másik történet az igazi. Így viszont én először elvetettem és hülyeségnek tituláltam a másik mesét, és csak fokozatosan, az egész filmet átgondolva jöttem rá, hogy az az igazi. Számomra így sokkal nagyobbat ütött.
  • Dynamic
    #19
    Én is vártam a "jelenet felvillantást" a csattanó részről, szerintem úgy hatásosabb lett volna.
  • Cuchulainn
    #18
    Megnéztem én is tegnap.
    Jó lett. A látvány gyönyörű, bár a 3Dt itt is kihasználatlannak érzem (lehet az elvárásaim voltak túl magasak, mert mindenhonnan azt olvastam hogy elképesztően jó a 3d, szerintem nem adott sokat az élményhez.) A tigris megvalósítása egyszerűen döbbenetes, a részletesség,a mozgás, az "arcmimika" minden tökéletes.
    A történetet jól vették át, érezhető a könyvhöz képest némi "hálivúdiasodás", de szerencsére még nem zavaró mértékben. A csattanó megvalósítása talán lehetett volna látványosabb. (Esetleg pár jelenet felvillantásával a "másik történetből" a csak narráció helyett)
    A színészek játéka jó, főleg a fiatal Pi sikerült hihetőre.
    A szinkron egész jól sikerült, bár egyébként sincs sok dialógus. Megdobhatta volna a dolgot, ha a tengeren is tart az öregebb Pi narrációja, így talán jobban átjött volna a tengeren hánykolódás hossza amit így nehezebb volt érzékeltetni.

    Összességében egy gyönyörű film, ami csorbítatlanul átadja a könyv üzenetét, bár talán kevésbé hatékonyan, de mindenképpen érdemes megnézni.
  • Amiga
    #17
    Zseniális a film. Tegnap láttam, és azóta is azon gondolkozom. A könyvet nem ismertem eddig, de biztosan meg fogom venni. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szeret a filmek után elgondolkozni. Nem családi mozi!
  • Inquisitor
    #16
    [URL=http://www.slashfilm.com/ang-lee-turns-unfilmable-life-of-pi-into-a-demonstration-of-the-power-of-cinema-nyff-review/#more-141023]Ang Lee Turns "Unfilmable" 'Life of Pi' Into a Demonstration of the Power of Cinema - NYFF Review[/URL]

    If 3D gets a bad rap, it's often for good reason. Done badly, 3D drives up ticket prices while adding nothing to the experience; done very badly, it robs you blind while destroying the picture. But every so often, a movie comes along that reminds you of how powerful the technology can be when wielded by a master craftsman. Ang Lee's stunning, vibrant Life of Pi is one of those cases.


  • MerlinW
    #15
    3,1415926535 8979323846 2643383279 5028841971 6939937510
  • Dynamic
    #14
    Nem tudom poénnak szántad, de speciel ez a Pí, pontosan az a pí :)
  • sapkafej
    #13
    A KÖNYV JOBB!!!!4444
  • Ironman2
    #12
  • theone91
    #11
    3,14
  • LasDen #10
    Ang Lee jó rendező én bízom benne....
  • MerlinW
    #9
    Nem Hollywood készíti a filmet, tehát elképzelhető, hogy lesz benne tartalom is:)
  • Cuchulainn
    #8
    A könyv nagyon jó, kérdés mennyire sikerül majd átültetni filmre, főleg hogy az egész egy belső monológ kb.
    Félek, hogy csak általános kisgyerek aranyostigrissel filmre futja majd.
    A "nem-állatos" történetet nem tudom hogy lehetne belevinni egyáltalán.
  • Tyler1
    #7
    Érdekesen hangzik, utána néztem, lehet beszerzem a könyvet.
  • Dynamic
    #6
    Ja, és nem Narnia, inkább a Számkivetett keverve egy kis spirituális, vallás filozófiával. Ha azt hinnéd, hogy unalmas, egyáltalán nem az :)
  • Dynamic
    #5
    A könyv bestseller, ezért is várják nagyon. Érdemes elolvasni, tényleg jó!
  • Tyler1
    #4
    Ennek mitől lett ekkora hype-ja, csak kíváncsiságból? Mindenhol hatalmas rajongás megy körülötte, most megnéztem a trailert, de sokat nem árul el a látványvilágon kívül. Regényadaptáció ez, vagy van valami előzménye, fajsúlyosabb története, hogy ekkora érdeklődés megy iránta?
    Nekem 2 és fél perc alapján egy "bollywoodi Narniának" tűnik, és csak azért lettem rá kíváncsi, mert többen már az év filmjeként emlegetik.
  • tutituti
    #3
    Cloud Atlas mellett ezt is nagyon várom.Szerintem az év filmjei lesznek
  • nan76
    #2
    jónak tűnik
  • Inquisitor
    #1
    http://www.youtube.com/watch?v=9o6BXfBgWLU


    Pi élete /Life of Pi/ (magyar feliratos előzetes)

    Egy átlagos hajótörés ... egy fiúval, egy zebrával, egy hiénával, no meg a tigrissel. Decemberben itt van Ang Lee új filmje.