59
  • vision5
    #16
    Remélem nyer.
    Milyen zseniális módon becsempészik a szoftverekre vonatkozó jogokat a nagy cégek az emberek életébe :(
    Érdekes kérdés ha egy híres fotós vagy (digitális) festőművész feltölti az életművét egy online szolgáltatóra, majd elhalálozik, vajon kié lesz az? Mi lesz a Fa(k)ebookra feltöltött dolgok sorsa? Többé az életünk már nem a miénk hanem reklámcikk, jó lesz rájönni.
  • fergusonpapa
    #15
    istenem még jó h már ma cáflták ezt a hirt. Ez is csak azért kelett most ide hogy jöjenek az apple ellenes komentek :DD

    kicsit elaludt a szerkesztőség megint,ezért fizetnek is valakinek? :DD
  • Bannedusermail
    #14
    Die Hard 6, drágán add az mp3-id.

    John McClain egy körte emblémás cég irodaházát lerombolja Coopertinoban. :-)

    Egyébként poén lenne, ha perre menne, és a feleség cáfolatai lennének a kacsák.
  • Crane
    #13
    - Nos Joe, holnap mivel adjuk el a címlapot?
    - Oroszlán kölykök születtek az állatkertben.
    - Most viccelsz?
    - Tudom lapos, de egyszerűen nem történt semmi.
    - Semmi?! Egy tömegmészárlás? Egy katasztrófa, robbantás, háború, terror. Semmi?!
    - Semmi!
    - Phu! Akkor valami ki kell találni.
    - Most eléggé fókuszban van a perek miatt az Apple.
    - Ez jó! Mekkora lenne ha valaki beperelné. Egy ember a giga cég ellen. Mint Dávid és Góliát!
    - Valami tökös fickó kéne!
    - Chuck Norris!
    - Áh, lerágott csont! Nem hinnék el!
    - Bruce Willis?
    - BINGÓ! Estére meg lesz a cikk!
    - Szuper! Ez az igazi sajtószabadság! Azt írunk össze vissza, amit csak akarunk!
  • Crane
    #12
    http://hvg.hu/Tudomany/20120904_bruce_willis_apple_itunes

    Kezitcsókolom, jó reggelt SG! Megint el tetszetek aludni, de most nagyon. Remélem a homlokotokon azért nem hagyott nyomot a billentyűzet.

    Mindazonáltal vicces, hogy a sajtó egy kamu hír köré mennyi fantazmagóriát képes felépíteni!
  • Ender Wiggin #11
    megoldana mindent, ha az mp3 ingynes lenne, és a zenész a fellépéseiért kapná a zsét. akkor kirostálódnának a "stúdiózenészek", de talán még a playback és topless DJ-k is. a zeneipar úgyis haldoklik a 80%-ot lehúzó producerek és kiadók vérszívó tevékenysége miatt.
  • Zombee
    #10
    A CD-n található zenékre csak korlátozott jogaid vannak, de magát a fizikai hanghordozót biztosan megvetted, azt annak adod, akinek akarod.
  • jackoneill90
    #9
    Szerintem nem saját tulajdon ha megveszel egy zeni cd-t, csak azt nem tudják úgy nyomon követni hogy kinek adod oda.
  • zord01
    #8
    Tölts Willis, tölts!!! (Aztán lőhetsz is)

    No pár dolog.

    1. Iszonyat poén, hogy az Apple már Willis-szel is perben áll. Az almát utálom Willis-t meg nagyon csípem, szal neki drukkolok.

    2. Más kérdés, hogy azért az is nevetséges, hogy némely embernek még erre is van pénze, ideje.

    3. Aztán sztem alapítvány helyett Joel Tenenbaumot kéne alkalmaznia, aki egy havi törlesztőrészletért letorrentezi neki az összes számát, méghozzá losless-ben.

    4. Szerintem a három lány pont lexarja a zenei gyűjteményt, nekik elég egy kiprintelt lista a számokról, a többit intézik YouT*be-on. Sztem a jányokat jobban izgatja, ki mennyi zsozsót kap a papától...

    5. Aztán meg úgysenemfele fog nyerni, mert az alma ellen nem lehet, no meg anno elfogadta az ÁSZF-et, szóval ez bukó...

    6. Aztán felmerül a kérdés: nem lenne sokkal egyszerűbb megint megvenni az egész gyűjteményt 3 példányban, a csajoknak? Sztem olcsóbban kijönne, mintha perelne.

    7. Egyáltalán minek végrendelkezik? Remélem nem tud valamit, ami már indokolja...

    8. És legvégül... Mégis csak a jó öreg CD a király, ha megvetted, a tiéd, eladhatod, elajándékozhatod, örökül hagyhatod, megeheted, ha nem tetszik még fel is gyújthatod (Burning ROM - haha favicc)
  • syn7h37ic
    #6
    Ajjaj. Az Ájtúnsz azzal húz ujjat, aki egy kisbolygót is el tud téríteni!
    Láttam ám a dokumentumfilmjét is, valami Armageddon, vagy mi vót...
  • dzsagon
    #5
    Másold át cd-re bazmeg
  • Namelesske
    #4
    Ne legytek már ennyire bénák. Már régen kiderült hogy kamu az egész, erre lehozzátok egy nappal később. OMG. Jöjjön a kattintás mi?
  • Tikal #3
    Na mar vártam mikor hozzak le itt is ezt a hülyeséget :)
  • coolbboy83
    #2
    Most nemrégen meg azt olvastam, miszerint a felesége ezt cáfolja... Álhírek....
  • levente68
    #1
    "az iTunes általános szerződési feltételei alapján hiába vesz meg valaki egy zeneszámot, az továbbra is az Apple tulajdonában marad, a vásárló csak bérli a nótát a kaliforniai vállalattól. Az Apple tiltja a megrendelt dalok bérbe adását, kölcsönzését, eladását, licencelését, terjesztését és nyilvános lejátszását, így az adott termékek természetesen örökségként sem jöhetnek szóba."

    Valószínűleg az évek alatt elnyalogatott jégkrémek ízét sem tudja örököltetni senkivel.

    Semmit sem fog elérni, esetleg egy olvasás tanuló kurzusra meghívják.

    Mindazonáltal tényleg felhívja a figyelmet egy érdekességre az iTunes működésében, de ha az nem tetszik, meg lehet venni az albumokat CD-n.
    Ja, hogy az nem tetszik? A választás lehetősége adott és adott volt mindig. Jó ötlet a zeneszámok egyenkénti vásárlása, ami így olcsóbb volt, ugye, csakhogy maga a zeneszám ebben a formában nem birtokviszonyba került.
    Puff neki.

    Kérdés persze, hogy mikor meghal, valaki törli az account-ját és így a kislányok nem használhatják? Mert ez érdekes móka azért. Hiszen valószínűleg páran meghaltak már a cég partnerei közül, csak arról nem értesülnek a médiából, így valaki használja tovább. Kíváncsi lennék az erről szóló törvényre, kizárt, hogy ne rögzítették volna a lehetőségeket.