31
Munkaügyek - IrReality Show az m1-en
  • LasDen #31
    Tamás már kezd beletörődni az irodában uralkodó "szabályokba" :DDD
  • Petka
    #30
    Hát egy kicsit tényleg gyengére sikerült :)
  • nan76
    #29
    jó volt a tegnapi rész..bár picit "fáradtabb" mint az előző évad..de nem annyira,hogy ne röhögtem volna :D
  • trident
    #28
    http://www.sg.hu/cikkek/92166/tovabb_folytatodik_a_legviccesebb_magyar_sorozat
  • trident
    #27
    "Holnap este....:) Mit szóltok?
    "Az iroda dolgozói vakmerő akcióra készülnek: titkos rajtaütéssel, beépített emberrel csapnak le a Széll Kálmán téren ácsorgó feketemunkásokra. A felkészülést nehezíti a fölöttük lévő adóhivatal felújítása. A beépített ember szerepét János vállalja magára, aki egy lehallgatásra is alkalmas bébiőr és egyéb technikai vívmányok segítségével elvegyül a Széll Kálmán tér sötét arcai között... A tervet megzavarja azonban, hogy egy építési vállalkozó beülteti a kisbuszába. Ha János sejtené, hova tartanak..."

    http://www.facebook.com/munkaugyek
  • trident
    #26
    Igen? Mert akkor letöltöm, megnézem.:D
    1977-ben születtem, ergo egy részét ismerem, átéltem, de sokat nem. Fontosnak tartom ismerni.:)
    Bár sokat örököltünk, túl sokat.
  • ffxi
    #25
    Nem a magyar retróból van? Azt is csípem :D
  • rooney8
    #24
    első rész megnézve
    nem rossz, folytatni fogom szeirntem
  • trident
    #23
    Csak az első négy percet néztem végig, mert újra megnézzük dvd-n a diktátor című filmet. Azért linkelek. Mert így is diszkrét befosások áldozata lettem.:D

    "A hivatalos munkaidő kezdése utáni 38. percben a brigád legszorgalmasabb tagja dolgozni kezdett."


    "-Miért van itt a gyárkapuban?
    -Mer eladom a paprikát.
    -Miért nem dolgozik?
    -Dolgozok.
    -Most nem dolgozik.
    -Most nem jelenleg."


  • LasDen #22
    meg Litkai...aki standuposként szerintem elég szar, de jókat tud írni...
  • ffxi
    #21
    Szeretem. Pár rész után észrevettem, hogy írók: Hadházi és Kovács András. :D
  • LasDen #20
    09.20: Munkaügyek – 1×25.
    ALig több mint 2 hét és folytatódik :D
  • joebacsi
    #19
    nagy királyság :)
  • trident
    #18
    Nálam ez az érzés durván a rendszerváltás utáni filmeknél (és sorozatoknál) kísért, de csak azoknál, ahol "amerika majmolás" megy.

    A magyar filmkészítésnek van egy utánozhatatlan keserédes, ironikus íze, ami azonnal kivész, ha másolni akarnak, amikor a tartalom helyett kelebekkel, csillogással és mindenféle értéktelen dolgokkal hányják teli a filmet/sorozatot.

    Amondó vagyok, a magyar filmesek és sorozatkészítők azt csinálják, amihez valóban értenek!

    Na, itt pedig mindez jól fogyasztható elegyet képez.
  • Spészgószt
    #17
    Nagyon jó sorozat...főleg annak, aki maga is kormányhivatalban dolgozik.
    Komolyan mondom 98% valóság, én hivatalban melózom, bazz mintha ez elmúlt pár évem lenne felvéve... :DDD
  • Noodlee
    #16
    Kicsit félve néztem meg az első kommentben lévő első részt, mivel a magyar sorozatok enyhén szólva is igénytelenek (lásd pl. Haction), de nem volt rossz. Asszem valamikor nekifutok a többinek is.
  • GPx8
    #15
    Véletlenül kezdtem nézni. Szvsz. nagyon jó, most nézem előről az összes részt!
  • LasDen #14
    ...pedig én nem is vagyok bejelentve
  • trident
    #13
    A feketén dolgozó, büdös, a plázában csillagszórótól kigyulladó román télapók is szeretik a sorozatot!

  • nan76
    #12
    +fav!Imádom
  • trident
    #11
    Állítólag van olyan munkahely, ahová hétvégén is be kell menni!!!!4
  • LasDen #10
    jah, mint amikor János attól retteg, hogy majd péntekenként 2-nél tovább kell dolgoznia :DD
  • trident
    #9
    Az a baj, hogy... néha nem is irreális. :D
  • LasDen #8
    én szeretem, tetszett...tetszik, hogy tényleg irreálisan elrugaszkodnak a valóságtól, mert amit művelnek az kész :DDD bár fodor annamária néha naggyon hülye :DDD
  • tutituti
    #7
    Én is!
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    Én nézem őket :)
  • trident
    #5
  • trident
    #4
    Csodálkoztam. Csodálkoztam, hogy nincs topikja a sorozatnak. Pedig lappangva terjed, mert amikor az ismerősök, barátok közt megkérdezem, ismered-e?, akkor vagy jön a röhögés, vagy pedig következő alkalommal, hogy persze, megnéztem és jó! :D

    Nem vagyok nagy sorozatrajongó és persze tudom, hogy ez a "hivatali szituációt" feldolgozták már, én viszont azt mondom, hogy ha belenézel, akkor látni fogod, hogy ízig-vérig magyar jómunkás emberek zseniális összjátéka, ami nézhető, fogyasztható, élvezhető, hozzáadott adalékanyagokat nem tartalmaz, az egészségre nem káros!:D



  • trident
    #3
    A sorozatot megtaláljátok az MTV videótárban, na és persze a youtube-on is! :)

  • trident
    #2
    Úgy tartja a mondás: csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Az m1 legújabb IrReality-sorozatának szereplőire, a munkaügyi hivatal dolgozóira ez a mondás nem igaz: ők hibát hibára halmoznak, hiába kerülik a munkát nagy ívben. Professzionalizmus, kompetencia, szorgalom, hatékonyság, kollegialitás - ezek azok az értékek, amelyek hivatalnokaink számára örökké elérhetetlenek maradnak.

    port.hu : munkaügyek

    .................................

    http://www.facebook.com/munkaugyek

    .................................

    http://www.imdb.com/title/tt2257665/

    .................................

    http://www.sorozatjunkie.hu/2012/05/22/pilot-munkaugyek/

    "A Munkaügyek startja tehát abszolút pozitív csalódás volt. Igazi magyar humorral szolgálja ki a nézőket, olykor fárasztó bár, de azért legtöbbször mosolyra fakasztó poénokkal támad. 6/10-et minimum megértek a látottak."

    .......................................

    http://premier.mtv.hu/Hirek/2012/03/17/10/Munkaugyek__IrReality_Show.aspx
  • trident
    #1
    A Munkaügyek – IrReality Show az m1 2012-es magyar televíziós szituációskomédia-sorozata, mely a képzeletbeli Fővárosi Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelet életét mutatja be. Író–alkotói Litkai Gergely, Kovács András Péter és Hadházi László, producere Kálomista Gábor, a főszereplők pedig Molnár Piroska, Mucsi Zoltán, Murányi Tünde, Elek Ferenc, Tamási Zoltán, Fodor Annamária és Kovács Lehel.


    A sorozat három alkotója, Litkai Gergely, Kovács András Péter és Hadházi László a Dumaszínház művészei. A hármas már a sorozat készítése előtt is együtt dolgozott például A Föld 99 legkevésbé ismert csodája című könyvön vagy a Rádiókabaréban. A műsor első nyolc epizódjának elkészítésével kapcsolatban 2010-ben keresték meg őket először, azzal a kikötéssel, hogy legyen vicces, kevés szereplővel, többnyire egy helyszínen. A kritériumokból kiindulva találták ki a helyszínt – a munkaügyi felügyelőséget – majd megtöltötték szereplőkkel. A 2010-ben leforgatott nyolc részhez 2011 őszére újabb huszonnégy félórás epizód készült el, melyek egy része kronologikusan a korábban leforgatott epizódok elé került. A munkamódszerükről Hadházi úgy nyilatkozott, hogy míg Kovács önállóan, ő és Litkai közösen írják jeleneteiket. Kovács az így összesen 32 részes évad 22 részének megírásában vett részt.


    Az első évadot 2012. március 18-tól kezdte sugározni az m1 vasárnap esténként, a Magyarország, szeretlek! felvezetésével két-két résszel. A sugárzást a 2012-es labdarúgó-Európa-bajnokság miatt a huszadik rész után június 3-tól július 8-ig szüneteltették, amikor és július 15-én újabb két-két résszel jelentkezett. Július 22-én a sávjában a Sherlock epizódja kerül adásba, utána pedig a 2012. évi nyári olimpiai játékok miatt szünetelt a sorozat.

    Az olimpiai játékok után, augusztus 13-tól hétköznap esténként két-két résszel ismét adásba kerül az első 24 epizód. Az évadból nyolc részt még nem sugároztak.


    Állandó szereplők:

    Elvira (Molnár Piroska): osztályvezető
    János (Mucsi Zoltán): helyettes osztályvezető
    Katalin (Murányi Tünde): a HR-es
    Albert (Elek Ferenc): ügyintéző
    Imre (Tamási Zoltán): biztonsági őr
    Timi (Fodor Annamária): a recepciós
    Karesz (Kovács Lehel): az új munkaerő
    Tamás (Lengyel Tamás): tanácsadó, majd minisztériumi biztos (3–9. rész, 18. résztől)
    Folyami (Gáspár Tibor): főosztályvezető (12–17. rész)
    Róbert (Mogács Dániel): űrbiztonsági osztályvezető (19. résztől)

    Visszatérő szereplő:

    Levente (Gazsó György): rendszergazda, informatikus

    forrás: wikipédia