57
Total Recall - Az emlékmás (2012)
  • Hoz_Hun
    #57
    Nekem nagyon tetszett a film és én anno szerettem az eredetit is.
    Gondoltam megveszem Blurayen erre egy hét alatt elfogyott... bazze... szóval annyira rossz a film, hogy viszik mint a cukrot.
  • Daza500
    #56
    Tökéletes film nem létezik. :]
  • Tatyla
    #55
    csak a kettőnek semmi köze egymáshoz ez az új egy más címmel talán ,de így megerőszakolták az eredetit...
  • Tower Guard
    #54
    Szerintem meg baromi jó lett! De általában senkinek nem elég semmi, és mindenki elégedetlenkedik mindennel.
    Mindig a hibákat keresi mindenki minden filmben. Hihetetlen komolyan mondom...
  • steweee
    #53
    nálam szinte majdnem minden film elalvás elősegítő kategória. de rendesen élveztem, kiment az álom a szememből. az 1x használatos azt jelenti, hogy soha többé nem nézem meg. van néhány filmalkotás, amit időszakonként érdemes 1x megnézni (pl fantom commando, rocky stb.)
  • Papa01 #52
    Én láttam a régit. Az is tetszett és ez is. :) Szerintem jó film volt.
  • jackoneill90
    #51
    A régi filmben oszcilloszkópból jön ki a hologram. Annyira nem feltűnő.
    A biztonségi kaput is mostanában csinálták meg úgy emlékszem, ami a csontváz alapon a fegyvert mutatja.
  • precision
    #50
    a látvány hibátlan, a "technikai" meg minden rendben van

    ha a régit láttad és tetszett, akkor minden bizonnyal ez nem fog annyira tetszeni mint a régi
    ha a régit nem láttad/nem tetszett akkor ezen még jól is szórakozhatsz esetleg

    ami hibája van a filmnek, _szerintem_, hogy tipikusan "amerikai" film lett... nagyon gagyi a forgatókönyv, nincs egy emlékezetes párbeszéd vagy karakter... üres és unalmas az egész, simán felejthető, az biztos, hogy ha megnézed, egy hónap múlva már emlékezni sem fogsz rá

    egyszeri megnézésre viszont alkalmas, csak ne legyenek túl nagy elvárásaid, pláne ne várd a régi film hangulatát
  • zoliii
    #49
    Egy 10 skálán, mennyit ér ez a film? A réginél jobb?
    Nekem néha azok a filmek tetszenek, amik sok negatívumot kapnak!
    Mi a rossz a filmben?
    Stori, látvány effektek, unalmas párbeszédek, kevés akció,stb?
  • precision
    #48
    azt, hogy hoztad össze, hogy az "utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb filmje" és "1x használatos elalvás előtt"

    a kettő szerintem eléggé ellent mond egymásnak és kizárják egymást
  • steweee
    #47
    látom a negatív véleményeket. sztem az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb filmje, pedig most elég sok filmet néztem meg. igaz, 1x használatos elalvás előtt ez is, szigorúan ingyen....

    de jó, nagyon is !
  • Steve Downie
    #46
    Én ma néztem meg és egyetértek, hatalmas csalódás!
  • CattaneoH
    #45
    Megnéztem moziban tegnapelött, csalódás.
  • Laza
    #44
    A régiben is max az alapfelállás (a kém és a terv) állja meg a helyét, minden más borzalom ... ilyen alapból nem lehetett volna sokkal jobbat kihozni, mert valljuk be, az alaptól eltekintve a régi film egy bődületes baromság ... ez a megvalósítás egy fokkal 'reálisabb', mint ami ott folyt.

    Ha Statham játszotta volna, akkor kapásból leminősül DVD kategóriára a film :D
  • Béka Benő
    #43
    Hány ember hal meg az eredeti Total Recall-ban ?
    Ebből a videóból megtudod !
  • [NST]Cifu
    #42
    persze, nem zár ki semmi semmit :) de ha végigszaladsz az imdb top250 -en szerintem több lesz rajta a 20. századi film mint a mostaniak
    de nyilván ez is szubjektív dolog, valaki az első 10 filmet szarnak tartja, valakinek a 239. lenne az első...stb.


    Lévén a XX.század 100 évet jelent, a XXI. század pedig eleddig kevesebb, mint 12 évet. :)

    De ha már felhoztad, az első 10 alapján:

    1950-es évek: 1 film (12 dühös ember)
    1970-es évek: 2 film (Keresztapa I.-II.)
    1980-as évek: 1 film (Csillagok Háborúja)
    1990-es évek: 3 film (Ragyogás, Ponyvaregény és Schindler Listája)
    2000-es évek: 2 film (Batman: Sötét Lovag és a Gyűrűk Ura harmadik része)

    Szóval én nem látom, hogy annyira vészes lenne a helyzet...
  • precision
    #41
    persze, nem zár ki semmi semmit :) de ha végigszaladsz az imdb top250 -en szerintem több lesz rajta a 20. századi film mint a mostaniak
    de nyilván ez is szubjektív dolog, valaki az első 10 filmet szarnak tartja, valakinek a 239. lenne az első...stb.

    de visszakanyarodva a Total Recallhoz... nem a külsőségekkel van gond az új film esetében, és nem Collin Farrelen múlt a dolog :) ugyanezzel a forgatókönyvvel Statham sem tudott volna többet kihozni a dologból

    és nem csak én vagyok ezen a véleményen... itt egy újabb értékelés a filmről a filmes topikból:

    "Total recall:
    Talan ebben az esetben nagy hatrannyal indul az aki latta a 20evvel ezelotti valtozatot.Ahhoz kepest ugyanis siralmas,ures es hiaba a jonevu szineszek es a latvanyorgia ez sem menti meg.Ha meg nem lattad egyiket sem,tehetsz vele egy probat,KB egesz vaditoan hozza a gonosz nenit.
    4/10"
  • [NST]Cifu
    #40
    Ráadásul egy amúgy is ikonnak számító testépítő játszott benne (aki mellesleg pocsék színész egy C.Farrelhez képest, de zabáltuk a filmjeit).

    Ha Statham játszotta volna Quaid-et, akkor tán jobban ütne a 2012-es Total Recall is? :D
  • [NST]Cifu
    #39
    de régen amikor nem voltak ráállva ennyire a látványra a filmesek mint most, akkor volt idejük, energiájuk és pénzük normális(abb) forgatókönyvet írni, normális karakteret csinálni

    Ezen hosszasan lehetne vitatkozni, de a lényeg, hogy akkor sem jött ki több normális történetű film. Annyi meg ma is kijön. Sőt, azt se lehet mondani, hogy a látványvilág és a jó sztori kizárja egymást (pl. Aliens).
  • precision
    #38
    nyilván ez igaz, és most nem akarok itt belemenni, hogy bezzeg a mai filmek milyen szarok... mert ez nem igaz, vannak a mai filmek között is nagyon jók

    de régen amikor nem voltak ráállva ennyire a látványra a filmesek mint most, akkor volt idejük, energiájuk és pénzük normális(abb) forgatókönyvet írni, normális karakteret csinálni

    a mai CGI/3D filmek legtöbbje pedig egytucat klisésztori, a szemnek készülnek nem az agynak... kb ennyi a különbség a régi és az új Total Recall között

    senki sem fikázta az újat, én pl 6,5 pontot adtam rá mint különálló scifi és nem mind feldolgozás, ami azért jelzi, hogy annyira nem volt rossz, de közel sem volt olyan jó mint a régi
  • Dynamic
    #37
    A legtöbb kölyökkori videó filmre a mai napig emlékszem, az amerikai nindzsától a rendőrakadémiáig. Milyen nagy szám volt, amikor lementünk 8-an a haverhoz mert nekik volt videójuk, aztán hetekig az ott látott filmekről beszéltünk. Ma már napi szinten töltjük a filmeket, teljesen máshogy viszonyulunk hozzájuk. Anno minden film újszerű volt, persze hogy megragadt benned, pedig nagy részük mai szemmel igencsak megmosolygtatóak.
  • precision
    #36
    nyilván egy tizenéves azokon a filmeken nőtt fel ami tele van CGI -vel, és nincs hozzászokva a 90 -es évekbeli filmek látványához

    senki sem vitatta, hogy ez a film köröket ver a régire látványban... csúnya is lenne ha nem így lenne, és egy másodpercig sem kéne ezen vitázni, hisz egyértelmű a dolog

    viszont elég ha megnézed ezt a 3 perces összeállítást, amiről lejön, hogy mennyire hangulatos is volt az eredeti film... ezzel az újjal izzadnia kéne akárkinek is aki megpróbálna egy ugyanilyen 30 másodperces videót összehoznia

    szóval a kulcsszó a hangulat, a karakterek, a forgatókönyv, a sztori... nem a látvány... az senkit nem érdekel, ez nem egy látványfilm, vagyis félig-meddig az, de a hiányosságokat nem pótolja egy kompjúteres arc több tíz órás melója egy greenscreenes jeleneten




  • Dynamic
    #35
    AKKOR eredeti volt. Főleg, hogy jóval kevesebb filmet néztünk. Kb. egy kezemen meg tudtam számolni hány sci-fit láttam, pláne, hogy abból hány volt látványos. Persze, hogy frissítően hatott egy újszerű film. Az általad említett "eredeti látványvilág" a trükkökkel igencsak kuriózumnak számított. Ráadásul egy amúgy is ikonnak számító testépítő játszott benne (aki mellesleg pocsék színész egy C.Farrelhez képest, de zabáltuk a filmjeit).
    Most már tonnaszám jönnek a látvány sci-fik, a könyvadaptációk, CGI-vel meg bármit meg lehet oldani, szóval látványban sem lehet nagy előrelépést produkálni. Manapság már szinte lehetetlen elvárás, hogy olyan filmet csinálj, ami annyira odabaszós, mint AKKOR a Total Recall.
    Egyébként nagyon egyszerű. Választani kell néhány tízen évest, akinek semmit nem jelent Swarci és nincs a szép emlékek hatása alatt. Döntsék el melyik tetszik nekik jobban. Nem vennék rá mérget, hogy nem fogják oltani és gagyizni a 90-es TR-t.
  • precision
    #34
    egy olyan jelenetet vagy emlékezetes karaktert nem tudok mondani a filmmel kapcsolatban amire nem az hogy emlékszem, de érdemes lenne megemlíteni... pedig 2 napja láttam a filmet

    az eredeti pedig hemzseg ezektől, és fel tudom őket idézni, és érdemes is őket felidézni :) pedig több mint 2 napja láttam a filmet :D
  • sandor8206
    #33
    kit érdekel a CG-orgia, a film unalmas ez a baj
    A Swarcis se azért lett jó sci-fi akció, mert remek trükkök voltak benne, hanem mert jó sztorija volt, jó karakterekkel és eredeti látványvilággal
    Az új meg sótlan, másolja az eredetit csak I,Robot meg Különvélemény dizájnnal
  • TreDoR
    #32
    Pontosan, csakhogy már nem a VHS korszak van.
  • Dynamic
    #31
    Hát maradjunk annyiban, hogy ha a VHS korszakban nézed ezt a filmet, azért biztos összeh*gyoztad volna magad. Nyilván most, hogy már napi szinten nézel ilyen CGI orgiákat, már unalmas.
  • Axlkenobi
    #30
    Illetve ha a '90-es film regényváltozatára gondolsz, azt nem lehet kapni, max. antikváriumban futhat össze vele a szerencsés, de a neten szintén megtalálható, az írója Piers Anthony.

    Azt egyébként javaslom elolvasásra annak, aki belebotlik, mert a sztori végén van még egy kis csavar, pontosabban adalék a földönkívüli technológiával kapcsolatban.
  • Axlkenobi
    #29
    Ez egy nagyon rövid, kb. 30 oldalas novella, amit akár itt is el tudsz olvasni online:

    http://atmann.freeblog.hu/files/emlekarusitas/emlekarusitas.pdf
  • Papa01 #28
    Cifu, Axlkenobi: Köszi az infókat! :)
    Axlkenobi, ezt a regényt meg lehet vásárolni valahol?
  • Montanosz
    #27
    egyszer nézős, külön topik szerintem nem kel neki
  • Axlkenobi
    #26
    "Én az 1990-es filmben is rengeteg problémát látok, és a történet ott sem olyan hú, de átgondolt (pl. Mi a fenéért vesződnek Quaid/Hauser állapotának "visszaállításáért"? Ha Hause annyira profi volt, ráadásul a "nagy ember" jó barátja, akkor miért nem ismerte fel senki Quaid-ben őt?"

    Azért akarják kinyírni, mert mindenki úgy tudja, hogy Hauser áruló, azt csak maga Hauser és Cohaagen tudta, hogy ők trükköznek a Quaid-személyiséggel, hogy eljussanak Kuatóhoz. Cohaagen még direkt figyelmezteti is Richtert, hogy élve akarja, csak Richter leszarja és ki akarja nyírni Lori miatt. A visszaállításáért meg épp azért vesződnek, mert Hauser jóbarátja volt Cohaagennek és ő vissza akarta kapni a cimbijét.
  • Axlkenobi
    #25
    Az a forgatókönyv alapjául szolgáló regényben benne van (a filmhez nem forgatták le, mert feleslegesnek gondolták): Melina elmondja Quaidnek, hogy korábban modellként is dolgozott és a képe így van meg a Memória Rt.-nek.
  • Axlkenobi
    #24
    Azért nem olyan lazán kapcsolódik az Arnie-filmhez ez az új (a korábbi filmet nem ismerőknek SPOILERES lehet):

    A cím megegyezik a korábbi filmével.
    Ebben is Quaid a neve nem Quail.
    A feleség sem Kirsten, ahogy a novellában, hanem Lori, ahogy a korábbi filmben.
    Melina, Cohaagen, Harry karakterei mind a korábbi filmből lettek átemelve.
    Olyan jelenetek, mint a bunyó az asszonnyal, a nyomkövető eltávolítása, az üzenet saját magának, a megdumálás, hogy az egészet csak álmodja, a Hauser/Quaid trükk, mind-mind a korábbi filmből lettek lenyúlva.
    Még a három mellű nő is onnan van.

    Ez bizony keményen remake, akármit is szeretnének az alkotók állítani.
  • [NST]Cifu
    #23
    Ez egy olyan utalás, ami szerint az egészet csak álmodja Quaid. Pontosabban a Rekall-ig a valóságban játszódik, ez biztos, viszont utána vagy álmodja az egészet (vagy illetve beültették az egészet), vagy valóság.

    Ha álmodja az egészet, akkor az, hogy Melina képe megjelent ott, teljesen természetes (hiszen ezt fogják beültetni).
  • Papa01 #22
    Én az eredeti filmben azt nem értettem, hogy a Rekal-nál, amikor kérdezik, milyen lányt szeretne (sportos, félénk, kurvás), hogyan jelenhet meg a minták között a marsi lány képe?

    Elvileg a Rekal akkor még nem volt beszervezve... (Milyen taslit adott a segédnek a doki nő...)
  • Narxis
    #21
    Én nemrég néztem meg az 1990-es változatot mert valamiért kimaradt. Eredeti nyelven néztem és nagyon tetszett, főleg Arni akcentusa, kicsit olyan béna volt. :D
  • [NST]Cifu
    #20
    Van benne egy alapvető hiba/félreértés.

    A Total Recall filmek egyaránt távolról szemeznek a "We Can Remember It for You Wholesale" Philip K. Dick regénnyel. Annak rövid története annyi, hogy egy Dennis Quail nevű hétköznapi ürge nagyon vágyik a Mars-ra eljutni, ezért elmegy a Rekall-hoz, hogy ilyen álmokat ültessenek be. A beültetésnél viszont azt találják, hogy Quail fejében elnyomott emlékek vannak, amik lassan felszabadulnak. Ráadásul egy beépített implantátum segítségével olvasni lehet a gondolataiban. A vége az, hogy a Rekall-nál megpróbálják beültetni azt, ami a legfőbb vágya (és amiről régóta álmodik), hogy 9 éves korában megmentette a világot egy idegen inváziótól, a Marson. Mikor azonban be akarják ültetni az álmot, rémülten látják, hogy az már ott van, és nagyon is valóságos emlékekről van szó.

    Na ezt nagyon távolról követi mindkét film, sőt, a 2012-es film még távolabbról, hiszen szó sincs mostmár benne a Marsról. Szóval a helyzet az, hogy a 2012-es film mindössze olyan 5%-ot vett át az 1990-es elődjétől (pl. a 3 mellű nő).

    Én az 1990-es filmben is rengeteg problémát látok, és a történet ott sem olyan hú, de átgondolt (pl. Mi a fenéért vesződnek Quaid/Hauser állapotának "visszaállításáért"? Ha Hause annyira profi volt, ráadásul a "nagy ember" jó barátja, akkor miért nem ismerte fel senki Quaid-ben őt? Az olyanokról, mint a Marsi gravitáció ábrázolásának hiánya, vagy a nevetséeges "lufi-fulladás" jelentekről nem is beszélve...). Szó se róla, a 2012-es sem éppen kiemelkedő (A gyárak miért a Brit birodalom területén veszik el a drága élőhelyet? Miért nem a Kolóniákon építették fel őket?)...

    Ezzel együtt én mindkettőt jónak tartom, a régi film inkább a gyerekkori emlékek miatt kultikus szvsz, ha megpróbálnám "friss szemmel" nézni, elég kevés kiemelkedő dolgot látok benne...
  • [NST]Cifu
    #19
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nono, szerintem nem volt illegális, egyáltalán nem. Nem kontakton keresztül kellett bekerülni, hanem az új munkatárs ajánlotta be, hogy menjen egy adott illetőhöz.

    A felnyomott minket sok mindenre utalhat, de erősen kétlem, hogy a rendőrséget minden csip-csup ügy érdekelt volna. Prostitúció, drogok, alkohol, mind ott volt az utcán. Mégse nagyon érdekelte őket. Gondolom csak a súlyosabb dolgokat büntették a Kolónián (gyilkosság meg efélék).
  • precision
    #18
    belinkelem ide a véleményemet a filmes topikból... bár gondolom senkit nem érdekel :D

    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1009326176&no=69775