4
  • Reparamorf
    #4
    A felhasználók előbb-utóbb megtanulják a leckét...-Bill Gates nem osztja szét a vagyonát, és nem kapok senkitől X-ezer eurót, dollárt, stb.
    A spammek terjesztői leginkább hasznot szeretnének, persze van kivétel, lebénítani egy oldalt, elérhetőséget lassítani, de ez is valahol mégis csak haszon nekik. Tehát ezeket a haszonszerzés oldalról lehetne szerintem megfogni...
    Habár én ellene vagyok mindenféle NET szabályozásnak, (a tartalmakat illetően)
    -De ha mégis akkor az érdekelteket kéne megfogni, megadóztatni, megbüntetni, mert azok megtalálhatók, valamit reklámoz, a pénzt konkrét címre, bankszámlára kell elküldeni, az emelt díjas telefont is megrendelte valaki, stb.
    Meg, jobban kellene propagálni az olyan programokat amivel ki-ki kiszűrhetné a nemkívánatos leveleit.
  • duke
    #3
    Ezek szerint mas is szokott nyerni a lotton ?? Azt hittem csak en vagyok olyan szerencses, hogy minden heten nyerek valamelyik lotton amelyikrol meg sosem halottam. Neha eszembe jut, ha egyszer tenyleg nyernek valamit valahol, vagy egy afrikai kiraly ram hagyna a vagyonat, azt is siman torolnem. Lehet hogy mar reg milliomos vagyok, csak nem tudok rola.
  • kisemlős
    #2
    Vagy csak hatástalan a Spam, az emberek rezisztensé váltak az olyan levelekre, hogy nyertek a lottón, vagy Abdul kalifa rájuk hagyta a mesés vagyonát... Belefásultak, ennyi...
  • okosan gyerekek
    #1
    nekem egy kicsit jobban madártávlatból nézve az az érzésem, hogy a kiküldött spamek száma és a lekapcsolt botnetek között közvetett összefüggés lehet. elképzelhető, hogy kilőnek egy botnetet és másnap ugyanannyi spam megy el, talán más botnetek veszik át a szerepet, de úgy tűnik valahogy ennek ellenére is apadozik az egész fekete gazdaságuk, esélyes, hogy túl nagy kockázatot látnak már egy ilyen rendszer kiépítésében, mert egyre besűrűsödnek a sikeres razziák... közvetett összefüggés lehet...