99
Alkalmazásfejlesztés Google Android rendszerre
  • [HUN]FaTaL
    #59
    Bekapcsolás utan frissítenie kell az órát.
    Valószínűleg vagy ROM probléma, vagy nem megfelelő/bugos óra widgetekkel próbálkozik.
  • Vaxi
    #58
    a telefont úgy képzeld el, mint egy PC-t. ha kikapcsolod, akkor az operációs rendszer leáll, így a programod nem fut.
    ezt nem tudod kiküszöbölni
  • HyperMonkey
    #57
    Még annyit, hogy ha nincs kikapcsolva akkor számol ahogy kell. Ez csak kikapcsolás után van.
  • HyperMonkey
    #56
    Miért van az, hogy akármilyen clock widget-et töltök le, ha kikapcsolom a telefont, az óra a widge-en marad annyi mint kikapcsolásnál. Lefagy?

    Beállítottam hogy a clean master-ben ne lője ki ezt az alkalmazást és mégsem jelenik meg a helyes idő bekapcsolás után. Mitől lehet ez szerintetek?
  • Vaxi
    #55
    nincs
  • picikuki
    #54
    Van jelenleg ezen kívül élő, android fejlesztéssel foglalkozó topik?
  • ZilogR
    #53
    Köszönöm mindenkinek az infókat!
  • YMan
    #52
    én használtam netbeanst is és eclipse-t is javara és az utóbbit jobban szeretem. Az android studio nem indul el nálam...
  • Dodo55
    #51
    Tudom, azért is írtam hogy IDEA-t használtam eddig :)

    Amúgy ki is próbáltam éjjel, nagyon tetszik így első ránézésre, viszont az ősrégi P4 procis gépemen vagy 10 perc volt mire egy üres projektet előkészített :S Bár lehet csak az első indítás volt ilyen, remélem, az IDEA-val nem volt különösebben ilyen probléma ezelőtt.
  • ZilogR
    #50
    Alapvetően Eclipse, úgy veszem észre és az Android megjelenése miatt kell vagy célszerű váltani?!? Köszönöm az infókat!

    A könyvek: azért tartom jobbnak, mert ott egy szerző egy gondolatmenettel akar tanítani, nem pedig egy-egy tutorialokat tartalmazó oldal kiragadott példáit nézegetném. Amikor már megvan az a tudás, ami a programok írásához szükséges, akkor jöhetnek a célirányos Java tutorial-ok. Szerintem. Magyarul: meg kell tanulni tisztességesen programozni, majd meg kell tanulni a Java nyelvet. Persze ezt célszerűen úgy érdemes, hogy meg kell tanulni programozni Java nyelven. :)
  • [HUN]FaTaL
    #49
    Egyébként gyors lett az AVD, ha bekapcsoljátok és feltelepítitek az intel képfájlt és hozzá a HAXM-et. Az APK-k átvitele mondjuk ugyanolyan lassú sajnos, de legalább maga az emu nem egy reumás csiga.
  • Vaxi
    #48
    a studio is IDEA alapú, szóval biztosan elnyeri a tetszésed :D
    én évek óta eclipse-szel dolgozom (munkahelyen is), így nagyon nehézkes az átállás.
    de az intellij-nél nagyon kedvesek voltak, és beállítható az eclipse-es hotkey kiosztás :)
  • Dodo55
    #47
    Én eddig is IntelliJ IDEA-val próbálkozgattam (értem ezalatt hogy komolyabb projektbe még nem vágtam bele), az Eclipse mint a kezdő hsz-ben is írtam nem jött be túlságosan.

    Hallottam az Android Studio-ról pár napja, de szerintem most ki is próbálom mindjárt akkor már ha így eszembe juttattátok :)
  • Vaxi
    #46
    Én eclipse-et használtam sokáig, de mióta bejelentették az android studio-t, azóta azt használom.
  • [HUN]FaTaL
    #45
    Ha android a cél, akkor az eclipset javaslom, esetleg, ha egyből androidra akarsz fejleszteni, akkor az android developer studiot (ez intellij-ből építkezik), de ez még beta.

    Ott van még a netbeans, avval is lehet droidra is fejleszteni, de szvsz kényelmetlenebb, és én magát a netbeanst sem szeretem túlságosan, de erről (gondolom) megoszlanak a vélemények.

    Irodalom témában google, rengeteg tutorial van kezdőknek is. Persze angolul nem árt tudni hozzá, legalább alapszinten. :) Könyvben esetleg majd a többiek segítenek, ezirányban nincs tapasztalatom.
  • ZilogR
    #44
    Ha már ez így szóba került, ha valaki ebben az irányban el akar indulni, akkor Java programozással kell megbarátkoznia, gondolom...?!?

    Ehhez ti milyen fejlesztő környezetet javasoltok?
    Milyen olyan irodalom van, amit érdemes végigrágni és kipróbálni a gyakorlatban?

    Elsőként magára a nyelvre gondolok, nem kimondottan az Androidra, persze később az ember szeretne valamit a telefonjára/tabletjére is fejleszteni...

    Várok minden hasznos tanácsot, előre is köszi!
  • SzirmosSzisza
    #43
    Meg nagyon kicsi a tudásuk :)
  • Taylorka
    #42
    Sziasztok!

    Fejlesztettél már iOS-re vagy Androidra?
    Nem csak a játékokban vagy nagymenő, hanem meg tudsz oldani egy komplexebb feladatot is?
    Akkor csatlakozz egy induló világméretű projekthez, ami 2013-ban nagyon nagyot fog ütni!

    NEM JÁTÉKRÓL VAN SZÓ!

    Priviben várom azok jelentkezését, akik el tudnák magukat kötelezni 2-3 esetleg 4 hónapra, távmunkába, egy IT vezető utasításait követve.
    Ha van referenciád, küldd el azt is!
    A juttatás magas, részletekhez add meg a mailcímed a priviben.

    Tárgy: jelentkezés munkára
  • Sippie
    #41
    Paypalt nem igazán tudnak, csak a gond ott lehet, ha azt egy magyar bankszámlára utalod, és ott már viszont a bank lejelentheti a hatóságok felé. Bár magára az android marketre akkor kéne egy osztrák, vagy cseh, vagy valami más bankszámla ha az itthonit nem fogadják el, akkor a magyar hatóságok megintcsak nem sok mindent tudnak csinálni vele.

    Legálisan meg egyéni vállalkozó, amit bejelentett állás mellett éri meg kiváltani, mert annak a havi kiadása kb 5000 Ft. Főállásúként több, és lehet hogy meg sem éri, mert az eladásból nem fedezed a vállalkozói kiadásokat. Az adózás meg nyereség után van, de ha elég sok mindent le tudsz írni költségként, (pl az otthoni közüzemi számlák egy része, mivel otthon végzed ezt a másodállást, vagy eszközök vásárlása, mobiltelefon, tablet, informatikai, hiradástechnikai cuccok vásárlása bizonyos összegig, afölött amortizáció), akkor akár a további adót is meg lehet úszni, ha papíron veszteséges a céged, vagy éppen nullszaldós.
    Magánemberként, meg asszem fixen fizetsz 33%-ot, de ezt most nem tudom pontosan, de úgy nem éri meg.
  • [HUN]FaTaL
    #40
    Hivatalosan a PayPal is bevétel, ugyanúgy adóznod kellene utána. Más kérdés, hogy szerintem senki nem ellenőrzi.
  • Sippie
    #39
    Inkább az a kérdés hogy itthonról hogyan lehet megoldani, hogy megkapd a zsét. Vannak egyéb marketek amik paypal számlára is kifizetnek, akkor onnantól meg azt csinálsz a pénzel amit akarsz, csak itthon ne legyél gyanús. Ha meg legálisan akarod, akkor egyéni vállalkozóként éri meg, magánemberként baszott sok az adó.
  • [HUN]FaTaL
    #38
    Az adót elfelejtetted levonni. SZJA-ra gondolok. Igen, külföldön nem divat adót csalni. Na szóval, vond le még a 20%-t minimum (de inkább többet, mert plusz járulékok meg ez meg az).

    És évi egy millió forint megélhetésnek lószar.
  • Vaxi
    #37
    Magyar alkalmazásokra gondoltam
    itthon soha nem vennének meg ennyien androidos progit a marketről.
    az üzletet nem ez jelenti, hanem például megkeres egy cég, hogy készíts nekik androidra egy klienst a meglévő rendszerükhöz..
  • ZilogR
    #36


    Ilyesmire gondolsz, ugye?!

    BTW:
    Marketre készített programokból senki sem fog megélni
    Ugye, ez is olyan kérdés, hogy egy kívülálló nem tudja megítélni, mit jelent a "megélni" egy programozó esetén.
    Pl.: Van egy 1USD-s alkalmazás, amit eddig letöltöttek ~30'000-en, ez levonva az 1/3-át, ami a Google-é (bennem van valami olyan infó, hogy 30%-ot gombol le), az 20eUSD, az Android 4-5 éve alatt ez olyan 4-5eUSD/év jövedelem. Ez sok vagy kevés egy "hobby-programozónak", aki szabad idejében, de elég ügyesen ír szoftvereket, de van rendes melója? Kb. 1M HUF/év. Ez valszeg sokaknak elfogadható, ha kb. 2-3 havonta bizgerél rajta valamit ;) hogy minél vonzóbb tudjon maradni továbbra is az adott terméke.

    Egy termék, amiből 4-5 év alatt adnak el ennyit, nem tűnik irreálisnak. 1USD pedig két harapás egy McD-s szendvicsbe, a piac pedig pár másodpercenként bővül egy újabb lehetséges vevővel...

    Én teljesen komolyan érdeklődöm, de kívülről látom ezt a világot, nagyon nem értem a működését és tapasztaltak, sőt, bennfentesek infóit várom! :)
  • zoliii
    #35
    Lassan már ott tartunk, hogy valakit lefényképeznek az utcán, és elindul egy arc felismerő program a facebookon, és ha fent van az illető, akkor bejelölöd! :D
  • Sippie
    #34
    Paff... gondolná az ember akkor együtt jár a kettő.
  • [HUN]FaTaL
    #33
    Mi köze a magyar storenak az eladáshoz? Semmi. Nem lehet payware appot publikálni Magyarországról.

    "Jelenleg nem támogatjuk az eladói fiókokat erről a helyről. Ha már van Wallet-fiókja, kérjük, menjen a Wallet beállításainak oldalára az országbeállítás módosításához."
  • Sippie
    #32
    Na ezt nem értem, hogyhogy nem lehet fizetőset publikálni? Van már magyar android store, szóval kéne hogy működjön az eladás is.
  • Vaxi
    #31
    itthonról nem lehet fizetős alkalmazást publikálni


    hogy mennyire hasznos? attól függ. a tudás soha nem haszontalan, viszont marketre készített programokból senki sem fog megélni. legalább is itthon nem.


    a megrendelésre készített progikkal már más a helyzet.
  • [HUN]FaTaL
    #30
    Persze a link a saját cuccaidra vonatkozik. A többi cucc pénzügyi és egyéb statisztikai adatai, nyílvánvaló okokból nem publikusak.
  • [HUN]FaTaL
    #29
    Árulni Magyarországról sehogy. Csak ingyenes cuccot lehet feltenni (egyelőre, persze admob mehet bele).

    Statisztikák, feltöltés, stb.: link, egyszeri $25 díja van.

    Többi: android-sdk, és a developer.android.com
  • ZilogR
    #28
    Arról lehetne némileg részletesebb infókat kapni, h hogyan jut el valaki addig, míg a Market-en tudja a saját termékét árulni?!?

    Hol lehet a letöltésekről/vásárlásokról statisztikákhoz hozzáférni?!?

    Milyen módszerek vannak a feltörések ellen?!

    Értelemszerűen a programfejlesztés megtanulása is egy befektetés és az embert érdekli, hogy egy ilyen befektetés mennyire lehet hasznot hozó - ilyen jellegű hozzászólások érdekelnek igazán!

    Előre is köszönöm!
  • nagylzs3
    #27
    Levédett termékek listája: sehol nincs. Ez nem így működik. Volt szerencsém pár céggel levelezni akik fenyegettek bennünket a pereskedéssel. Volt közöttük olyan, ami a "theodolite" azaz "szögmérő" nevet védette le. Ami ugye egy köznév. Volt olyan is, aki egy Marlboro feliratra lett ideges - annak ellenére hogy ez nem a cigarettával, hanem a Marlboro nevű várossal volt kapcsolatban. Hasonló a "La Coste" esete is, ez is egy létező város Texas államban. Ennek ellenére meg kellett semmisítenünk a város nevéhez kapcsolódó lokálpatrióta termékeinket, mert a La Coste nevű francia cég be akart perelni bennünket.

    A szoftvereknél még rosszabb a helyzet, mivel ott a felhasználói felület kialakítására, egyes algoritmusok használatára is lehet szabadalmat bejegyeztetni. Legalábbis az USA-ban. (És valljuk be: ha valaki androidra fejleszt akkor a bevétel nagy része onnan jön.)

    A gyakorlatban ez úgy szokott megvalósulni, hogy ha "kis hal vagy" és nincs sok bevételed, és nem használsz egyértelműen védett márkanevet, akkor senki nem foglalkozik veled. Ha megfelelően sok bevételre teszel szert valamiből, akkor egy úgynevezett "jogvédő cég" előbb utóbb megtalál, és meg fog próbálni beperelni valami miatt. Welcome to America... Ugyan ez a szoftver szabadalmas, beperelős szokás nem annyira jellemző az EU-ban, de ott is megjárhatod vele.
  • Sippie
    #26
    Üdv!
    Nem tudom valaki ásta már bele a témába, de szerintem az alkalmazás fejlesztés egyik fontos eleme a terméknek a jogvédelme is. Ha kiadok valami programot már alapból a névnek érdemes lenne utána nézni, hogy nincs-e levédve, illetve a saját termékem hogyan védhetem le. Ehhez ért valaki? Vagy lehet tudni hol találom a levédett termékek listáját online pl?
  • nIsTv4n
    #25
    Nem elírtam, csak a sajátomból indultam ki, ami nem pivot monitor, ott nem tudom elképzelni oldalra döntés nélkül :)
  • [HUN]FaTaL
    #24
    Nekem pivot monitorom van, de attól az még csak 1050x1680 :D

    Egyszerűbb és olcsóbb a scaling is.

    Persze tudom fejlesztő tartson az összes telefonból és tabletből is 1-1 példányt :D
  • Inquisitor
    #23
    T. fejlesztő vegyen Pivot monitort? :D
    Múltkor láttam valami Androidos kütyüt bemutatni embert és más nem volt alapon egy falra csavarozott bazi nagy TV-t használt hozzá. Lövésem sincs, hogy oldotta meg az érintésvezérlést rajta, de ment.
  • [HUN]FaTaL
    #22
    Ja 720x1280. Hát azért azt rengeteg monitor támogatja. Az 1080x1920 már nehezebb.
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Nem hiszem. :)

    Ha állóra fejlesztesz akkor bizony akkora lesz a felbontás. Más kérdés, hogy lehet tesztelni kisebb felbontással, a képarányt megtartva, vagy az avdben a scalinget használva.
  • Inquisitor
    #20
    "Most egy sima 4:3-as monitor, de főleg egy szélesvásznú hogy jelenítene meg 720x1280-as felbontást?"
    Remélem mondat második fele csak tévedés volt. :)