7
  • jackoneill90
    #7
    Az okos telefonok átka. Dobjátok el ha nektek is az van. Csak azt nem értem ha ez a generáció okos telefon akkor mi lesz a következő?
  • topitopi
    #6
    Mondom, kicsit utána is olvastam és egyre inkább úgy érzem, hogy bullshit. Még egyszer: Nem a cikk valódiságát csak a villámcsapás okát vitatom.
  • Caro
    #5
    A mobiltelefon NEM ionizálja a levegőt. Ionizáció 7-8 nagyságrenddel nagyobb frekvenciáknál kezdődik.
  • Sippie
    #4
    "Okosabb lett volna kikapcsolni a mobilokat" - idézte Jörg Virnich rendőrségi szóvivőt az austriantimas.at című osztrák hírhonlap.

    utólag meg nagyon könnyű okosnak lenni.
  • topitopi
    #3
    Valóban rosszul fogalmaztam.
    Nem a hír valódiságát kérdőjeleztem meg, tehát azt, hogy belevágott 4 német nőbe a villám a faházban a fák alatt, csak a magyarázat nem hihető nekem. Tehát az, hogy a mobil telefon okozta. Ettől még okozhatta, nem értek hozzá annyira de kételkedni szabad :).
  • endrev
    #2
    Hát, eléggé úgy fest, hogy mégis: http://www.mopo.de/panorama/drama-auf-dem-golfplatz-ehemaenner-sahen--wie-ihre-frauen-vom-blitz-erschlagen-wurden,5066860,16514940.html

    Talán az eredő ellenállás volt kevesebb mint a fáké. Vagy: a mobiltelefon kismértékben ionizálta a levegőt, ami elég volt az ionizációs alagút kialakulásához, és a kisülés a mobiltelefonok felé vette az irányt...

    Csak spekulálok.
  • topitopi
    #1
    Jelenlegi szerény fizikatudásom alapján nem tartom valószerűnek ezt a hírt.