51
  • asysoft
    #51
    Azért mókás egy N8 (/Symbian) fansite-tól a "Limited to 800x480 resolution", mint hiányosság
  • DjDano
    #50
    Abszolút nem rosszak, sőt... Sajnos az emberek nehezen fogadják a merőben új felhasználói felületet, ezt nyögi a Nokia. Talán a WP8 és a megfelelő marketing fordulatot hoz.
  • kakamatyi123
    #49
    >Egyébként ki nem szarja le mid van?
    Most mar egy regi Desirere is irigykedsz?:)

    Amugy meg mit zavar, hogy ki mire csapol?

    Inkabb hateljen mindenki, csak mert neked szar es gyulokodsz miatta?:)
    Ha a szanalmas kis gyulokodesed kielegulest okoz, hat felolem csak folytasd, legyen mar vegre egy jo napod egyszer az eletben, a kutyauristenit!!!:)

  • sanyicks
    #48
    És ki mondta hogy a desiren wp van, te jóképességű? Egyébként ki nem szarja le mid van?
    Nem kell feltétlenül lennie abból amire csápolsz, főleg akkor ha márkára csápolsz :)
  • kakamatyi123
    #47
    >Nincs, osregi Desirem van Sense-el es elegedett vagyok vele...
    Lol, ez valoban egy hatalmas WP csapolas volt, zsenikem:)

    Ha legalabb egy minimalis lovesed lenne a temahoz, tudnad, hogy a Desiren Android fut es nem WP, ugyhogy szokas szerint mar megint csak durvan beegtel...:)

    De ne aggodj, senki nem lepodott meg:)
  • sanyicks
    #46
    ja bizony, az sokkal hitelesebb amikor az ilyen idióta m$ fanboyok mint te csápolnak a wp-re :D
  • woar
    #45
    Gusztus dolga. Félre ne érts nem állítom, hogy a wp7 tökéletes, még csak azt sem, hogy bárkinek, mi'több mindenkinek megfelelő. A csúsztatás, ami kiveri a biztosítékot nálam.
  • kakamatyi123
    #44
    >Ezzel a buzis analogiaddal vegkepp meggyoztel...
    Orulok, hogy tetszett, en a punci mellet erveltem:)

    >nincs esetleg egy elado WP7.x telefonod? :)
    Nincs, osregi Desirem van Sense-el es elegedett vagyok vele...
  • Papichulo
    #43
    Persze, szinte mindenrol lehet ilyen listat gyartani, ha mar mas miatt nem, akkor a koncepciok kulonbozosege okan. Ennek ellenere rengeteg olyan dolog volt, amin elkerekedett a szemem... eszre kell, hogy vegyem, hogy jelenlegi formajaban nem szivesen ruhaznek be ra...

    Mar eleve a background task-kent futo IM hianya dealbreaker szamomra.
  • Papichulo
    #42
    Ezzel a buzis analogiaddal vegkepp meggyoztel... eros asszociacios kepessegre vall, hogy egybol ok jutottak eszedbe... nem keresem az okat... nincs esetleg egy elado WP7.x telefonod? :)

    ps: BS volt az ervelesed, de nem kivanom folytatni ;)
    pps: Szivesen kiprobalnam a WP-t, de nekem se erom, se kedvem telefonokat adas-venni. Amugy sem bizom mar a Microsoft-ban...
  • woar
    #41
    A pontokat hagyjuk (és főleg azt, mi igaz belőle), valóban nem erről szól a dolog jelenleg. A listával az a legnagyobb probléma, hogy egy hipotetikus rendszerhez viszonyítja. Felsorol hiányosságokat pl.: filemanager hiánya, anélkül, hogy ismerné a rendszert, és tudná, hogy ennek van-e jelentősége, érződik-e a hiánya (és persze anélkül, hogy keresett volna rá harmadik féltől programot).
    A másik hatalmas csúsztatás az egymásnak ellent mondó pontok. Az egyikben hiányol valamit (pl. háttéralkalmazás futtathatóságának kontrollját), a másikban rámutat a helyi megoldás, számára nem megszokott megvalósítására (a taskmanagerben nem lehet leállítani a háttérben futtatott programokat).
    Kicsit olyan ez a lista, mintha írnék valamit, melyben lehúzom a osx-et, hogy nem tud közvetlenül exe-t futtatni. Ettől nem tudsz vele, mint átlag felhasználó, dolgozni, szórakozni? Az persze már egy másik kérdés, hogy egy symbanos oldal miért az androidhoz hasonlít, mint etalonhoz...
  • kakamatyi123
    #40
    >Attol, hogy ezt egy XYZ forumon mondjak, kevesbe lesznek igazak a kijelentesek?
    Navegre, megertetted:)

    Egyreszt az elfogultsag, masreszt a tapasztalas hianya:)
    Ha egy buziforumon azt irjak, hogy ne dugj puncit, mert az szar, hiteles velemnynek tartod?:)

    Egy buziforumra jo eselyel nagyreszt buzik irogatnak buziknak akik jo esellyel sosem dugtak puncit:)

    1.) Mivel nekem egyik gyarto sem fizet jutalekot pont nagy ivbol leszarom hogy milyen telot veszel....:)

    2.) Minden szoftvernek vannak hibai, mivel egyelore emberek irjak oket, az hogy mennyi marad a vegtermekben nem az OS-tol fugg, hanem a teszlesre forditott eroforrasoktol/minosegelleorzestol...


    De az nyilvanvalo, hogy egy termekrol az adott termeket sosem latott hateroldal ellenervei alapjan velenyt alkotni baromira szuklatokoruseg:)

    Probald ki, hasznald 1 honapig, aztan ha szar, add el es vegyel masikat...

    De ne azert, mert a buzik szerint szar:)
  • csimmasz
    #39
    Én megin csak a Badával tudok példálozni a Samu ha nem tévedek egyedül adta ki azt az op ot.
    Szerintem a Nokiának még a samunál is könyebben ment volna az új oprendszer rajtja, mivel 2 évvel ezelőtt amikor kiadta a Badát a samunak nem nagyon volt olyan rajongói bázisa mint a Nokiának, fejlesztők sem hiányoztak volna, Nokiára sokan szivesen fejlesztettek volna.
    Még mindíg jobban jártak volna mint kiszolgáltatva lenni az Ms nek.
    Szerintem a vezetés nagyon elaludt, vagy csak azt hitték örökké tart az, hogy bármit eladhatnak Nokia márkanév alatt.
    Én sajnálom hogy ide jutott annak ellenére hogy az utolsó Nokiám valami gumírozott széthúzható tokos melóstelefon volt 100 évvel ezelőtt.
    Azóta nem tetszenek a telóik.
    Mondjuk amilyen szépnek találtam a 3gs-t a 4 es nem tetszik de ugyan így a galaxy 2 es is szebb szerintem mint a 3 as, lehet fura ízlésem van.
  • Papichulo
    #38
    Persze lehet vitazni a tenyekkel es lehet vitazni a forrassal is :)

    Attol, hogy ezt egy XYZ forumon mondjak, kevesbe lesznek igazak a kijelentesek? Ezt ugy hivjak, hogy guilt by association fallacy

    Azonban meg mielott valaki nekiall pontonkent megcafolni a listat, inkabb ne tegye, mert ha csak a fele is a valosag, mar akkor sem akarok magamnak WP7 telefont venni, holott ilyen okbol kifolyolag talaltam meg az oldalt...

    ps: @woar szinten
  • woar
    #37
    Próbált. A symbian felett sajnos eljárt az idő. Az kifejezetten telefon volt, extrákkal. Manapság a telefon elsősorban médiafogyasztásra való, és emellett telefonálhatsz vele. Ezért kezdett bele a Nokia anno a MeGo/MeOs fejlesztésébe. Én sajnálom, hogy abbahagyták, pár hétig volt szerencsém nyúzni egyet :)

    Szerintem azért mondtak le róla, mert a cég nem érzett elég erőt az appok szintre hozására. Önerőből kellett volna felfejleszteni olyan szintre, hogy a piacon csábító választás legyen. Ehhez első sorban a konkurensek (droid, ios) program mennyiségének mérhető százalékát kellett volna leprogramozni. Azzal a lépéssel, hogy ezt a terhet rátestálták a MS-ra, hamarabb tudtak kijönni a piacra és költséget is sikerült csökkenteni.
  • csimmasz
    #36
    Én fel nem foghatom a fanboyokat!

    Ez a szurkólói csőlátás és csordaszellem, amit mi szeretünk az az istenkirály a többi meg a k*rva anyát!

    Egy értelmes hangnemü eszmecseréből sok ember tanulhat de a trollok elfogult kommentjeiből csak személyeskedés jön le.

    Én nekem nem tetszik az új felülete a wp nek de ha változtatható lenne a külseje, minden további nélkül vennék ha hozná azt amit elvárok tőle.

    A samunak a saját OS-e a Bada is elég jól kezelhető gyors és olyanra alakítom amire akarom, az androidtól fényévekre van de szerintem simán hozza a ma elvárható szintet.
    Ami nem fér a fejembe, hogy a Nokia miért nem tudott egy hasonlót összeszögelni?


  • kakamatyi123
    #35
    hat igen, az n8fanclub helyett a wpfanclub hitelesebb forras lenne:)
    na nem sokkal, csak egy icipicit:)
    mert honnan is tudjak a n8 tulajok a wp hibait???:)
    tudtommal nem megy fel n8-ra:)
    jahogy sehonnan, csak fikaznak, fenenagy banatukban mert elhagyta oket a nokia? szegenykek, megszakad a szivem...:)
    dehat ilyen a VADKAPITALIZMUS:) a gonosz multik mindenkit megvesznek kilora:)
  • woar
    #34
    Hogy lett hirtelen a tulajdonosok panaszaiból, symbian fanok szerinti hiányosság??? Mert, szép-szép, hogy belinkelsz egy ilyet, de ez akkor lenne hiteles, ha alatta a hozzászólások közt tömegével lenne valami ilyesmi:
    "OUGH tök igazad van, én is úgy megbántam... basszus
    pistike from: lumia 800"
  • Papichulo
    #33
    "Igen, vannak leírások, anekdoták hogy mik is a hiányosságai (én is tapasztalok egy-kettőt), de olyan panaszáradatot, melyre egy-egy android illetve ios tulaj képes, még nem pipáltam."

    Tenyleg alig van panasz/hianyossag a WP7.5-tel kapcsolatban, szinte semmi, csak egy-ket "jelentektelen" dolog :)

    "101 Reasons and Facts Why Not to Buy Nokia Lumia Phones with Windows Phone 7.5 Mango OS"
    http://www.n8fanclub.com/2012/05/101-reasons-and-facts-why-not-to-buy.html
  • kakamatyi123
    #32
    na, megjott a csoro MS hater:)
  • Ferrer
    #31
    Ha a Nokiákon egy tré Android futna, az jelentené csak igazán a cég végét...
  • kakamatyi123
    #30
    >az android kozossegen belul a sense-nek sajat rajongotabora van
    Ezt nem cafolta senki. Pusztan azt a tenyt hagyod figyelmen kivul, hogy a szamuk az eladott androidos telok szamahoz kepest elhanyagolhato...

    >egy nyilt rendszerrel a nokia sokkal inkabb tudna egyedi lenni, mint a WP-vel.
    1.) A nyilt-sagnak semmi koze az egydiseghez... Az Iphone is zart, megis egyedi... es piacvezeto!:)

    2.) A Nokia szarbanlevosege szempontjabaol amugy sem az szamit hogy mennyire egyedi, hanem hogy mennyire viszik mint a cukrot... A Galaxy sem azert siker, mert hu de mennyvel egyedibb rajta az OS mint egy barmelyik Androidos telo...

    Ugyhogy total felesleges ezen az egyedisegen ennyire lovagolni, mert a piaci siker szempontjnak ez max egy kicsi komponense, de korantsem ez a DONTO komponens...

    Tudom, tudom, a Sense rajongok sokan vannak, es ha Sense lenne a Nokian, akkor hu de mennyi telot adna el, mert a forumokon a kockak sokan szeretik a senset:)

    Ezt akarod mondani tulajdonkeppen:)


  • sanyicks
    #29
    az igazi fanboy trollok ilyenek. Annak nevezik a másikat akik ők maguk, kiforgatnak, kiszínezik a történeteket :)
    Ez a kettő pedig eléggé ismert m$ fanboy.
  • a_n_d_r_e_w
    #28
    Bocs, nem panasonic, hanem a sharp
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Tovabbra is ugy gondolom, hogy az android kozossegen belul a sense-nek sajat rajongotabora van, komolyan erdemes elolvasni par telefonteszt hozzaszolasait. Nyilvan ez csak egy reszhalmaza a HTC vasarloknak, de akkor is egy trademark. Vagy ott van az uj panasonic UI, az is baromi pozitiv visszajelzeseket kap, szoval azt az allitast tovabbra is tartom, hogy egy nyilt rendszerrel a nokia sokkal inkabb tudna egyedi lenni, mint a WP-vel.
  • a_n_d_r_e_w
    #26
    "benyög egy kapitális csúsztatást, amire nem lehet, a csúsztatás volta miatt, úgy reagálni, hogy ne te tűnj ostobának. Utal a hozzászólásodra, hozzáköt egy saját agyrémet"

    Igen, ez tokeletesen leirja a #14-es es a #23-as hozzaszolasodat is, olyan dolgokat kotsz a nevemhez, amik soha nem hangzottak el tolem, de az alapjan trollozol le es szemelyeskedesbe kezdesz. Erdekes, hogy ezek utan ugymond neked van felsobbrendusegi erzesed, kar, hogy ez teljesen fals. Tenyleg megkernelek, hogy legkozelebb vagy szigoruan olyan dolgokra reagalj, amik valoban elhangzottak es nem csak a te fantaziad koltotte oda, vagy ha ez nem megy (eddig meg nem sikerult) akkor viszont egyaltalan ne is reagalj.

    Ugy gondolom pont kakamatyival valamilyen szinten elindult egy ertelmesebb vita, kar, hogy beleavatkozol...
  • a_n_d_r_e_w
    #25
    Latom meg mindig az alomvilagodban elsz, de mostmar tenyleg megkernelek, hogy a tenyekhez ragaszkodj, ne a fantaziaidhoz, mert ez tenyleg rohejes mar amit muvelsz.
  • mousee
    #24
    Hmm... ha kijön egy droidos nokia, akkor az bizony nálam musthave telefon lesz. Ha még lenne rajta qwerty is, mint az xperia mini pro-n, akkor az maga lenne a kánaán.

    Tapicskoltam WP-t, tényleg nem rossz, de valahogy nekem nem áll kézre, pedig nyúztam kb 1 hétig (poénból haverral cseréltünk telefont).
  • woar
    #23
    Csak egy kérdésem van: te élvezed, hogy a helyi "csak nekem lehet igazam"-mal vitázol? Csak mert előbb-utóbb neked is benyög egy kapitális csúsztatást, amire nem lehet, a csúsztatás volta miatt, úgy reagálni, hogy ne te tűnj ostobának. Utal a hozzászólásodra, hozzáköt egy saját agyrémet, majd úgy adja elő, hogy az a te álláspontod. Csak azért szólok, mert ezzel: "en speciel ruhellem..." pontosan a fenti esetet készíti elő.
    NE ETESD A TROLLT!
  • kakamatyi123
    #22
    >Csak olvass bele par xda topicba vagy androidos topicba, eszmeletlen sok sense >hivo van, komolyan mondom, nezz utana.
    Na es? Minden feluletnek vannak hivoia megfelelo forumon... leginkabb kockak...

    A lenyeg a szamokon/aranyokon van...

    A kockak a piaci eladasok par %-at teszik ki, a tobbseg elofizuval veszi a telojat a boltban, es rohadtul fingja sincs arrol mi az a Sense, sot nagyreszt arrol se mi az az Android...

    Hany jo no van a kozledben, aki tudja mi az a Sense, habar az fut a telefonjan?:)
  • a_n_d_r_e_w
    #21
    "Ez azert kemeny erveles, lol:)"

    Csak olvass bele par xda topicba vagy androidos topicba, eszmeletlen sok sense hivo van, komolyan mondom, nezz utana.


    "De biznyitsd be ertekesitesi adatokkal hogy nem csak azert mondod, mert NEKED tetszik a Sense..."

    en speciel ruhellem...


    "mutass ra, hol mondtam, hogy szidtad a wp-t:)"

    Fail, nem neked szolt ;)
  • kakamatyi123
    #20
    >A sense meg igenis kultuszt epitett maga kore, ha nem hiszed, nezz utana.
    Igazam van, ha nem hiszed nezz utana:)
    Ez azert kemeny erveles, lol:)

    Az eladasok alapjan Iphone es a Galaxy-nak van kultusza, a Sense meg se kozeliti...
    De biznyitsd be ertekesitesi adatokkal hogy nem csak azert mondod, mert NEKED tetszik a Sense...

    Amugy meg mivel tudnad bizonyitanai hogy vasarlok a Sense miatt veszik a Htc-t es nem azert mert a szolgaltatonal epp az akcios elofizuval?

    >mutass ra hol szidtam a hozzaszolasban a wp-t.
    mutass ra, hol mondtam, hogy szidtad a wp-t:)

  • a_n_d_r_e_w
    #19
    Kedves, hogy szavakat adsz a szamba, de jobban orulnek, ha inkabb a tenyekhez ragaszkodnal, mert szanalmas hatast kelt...
  • woar
    #18
    Most, hogy mondod, a wp7 tényleg csak egy át UI-zott android, jah, nem... az a HTC.
    És légy oly szíves, tartózkodj a kinyilatkoztatásoktól, kulturálatlan hatást kelt.
  • a_n_d_r_e_w
    #17
    Lejtmenet? Ja igen, a nyeresege csokken (ami brutalis volt tavaly). A legtobb gyarto a tiz ujjat megnyalna, ha az lenne a legnagyobb baja, hogy csokken a profitja, nezz mar utana a dolgoknak, mielott kioktatsz, mert igy fail. A sense meg igenis kultuszt epitett maga kore, ha nem hiszed, nezz utana.

    #14: mutass ra hol szidtam a hozzaszolasban a wp-t. Csak egyszeruen rohejes az egyediseget emlegetni egy olyan rendszernel, ami minden, csak nem egyedi, de cafolj meg, kivancsian varom.
  • kakamatyi123
    #16
    >Ha egy nyíltabb rendszert választottak volna, akkor tudnának egyéniek lenni, >érdekes, a HTC a sense-el androidon is tudott kultuszt építeni az egyénisége >köré.
    Kultuszt mi? Azert van durva lejmenetben a HTC is, mert a nepek rohannak Sense-t venni, lol, ekkora suletlenseget regen hallottam:)

    Nem azert lesz valami sikeres mert nyilt vagy zart (lasd iphone), ez csak a
    beszukult unalmas kockak vesszoparipaja:)



  • Sequoyah
    #15
    Az N9 ugyanúgy néz ki.
  • woar
    #14
    @a_n_d_r_e_w, @donceleger: Köszönjük, hogy megmondtátok a tutit. Egy kérdésem, azonban lenne. Bármelyikőtök is fogott a kezében wp7-es telefont? (az, hogy a xy szolgáltató boltjában "kütyüzöl" nem számít) Ugyanis egy valamit még nem láttam: wp7 tulajt panaszkodni. Igen, vannak leírások, anekdoták hogy mik is a hiányosságai (én is tapasztalok egy-kettőt), de olyan panaszáradatot, melyre egy-egy android illetve ios tulaj képes, még nem pipáltam.
  • god25
    #13
    Ha nem a csicska windows futna rajta, már vettem volna magamnak egy Lumiát!
  • tomboy013
    #12
    A WP teljesen más irányvonal mint a többi rendszer ezért is nagyon jó, ez ad egyfajta egyéniséget a Nokiának ha csak ezzel adja ki a telefonjait. Milyen lenne ha lenne iPhone Androiddal? Gagyi...
    donceleger: Érdekes hogy azt mondod a Droidra hogy fagyós szar csak mert a symbian se különb, meg az N8-on se repeszt a rendszer. A kamerakezelése az tényleg nagyon jó mert összehasonlítottam az N95 kameráját az Omnia 7-el és azt kell mondjam hogy a régi N95 még most is üti a Samut kamera szempontjából. Meg azt mondod mazoisták azok akik symbiánról WP-re váltanak? Szerintem meg pont fordítva van. Lehet hogy még most is hiányzik alapfunkció a WP-ből de ami van benne az messze jobban használható a többi rendszer megoldásától. Sokkal egyszerűbb megtalálni valamit a menüben amit keresel, az integrált közösségi oldalak is nagyon jól meg vannak csinálva, irdatlan gyors a rendszer igényes menüanimációkkal. Mikor ráböksz egy tile-ra nem az van hogy vársz és utána beugrik a következő képernyő hanem szépen ellapozódnak. Ez lehet nem tűnik nagy dolognak, de a felhasználói élményen nagyon nagyot dob és élvezet lépkedni a menüpontok között. Ezt más rendszernél még nem tapasztaltam.