21
  • narumon
    #21
    Mordennek kínai gagyija van. Részemről is használhatatlanok ezek, de ő szereti. Csak azt nem tudom miért akarja egy normális tablethez hasonlítani mindig.
  • lordsithlord
    #20
    Ne haragudj, de melyik tablet volt ez? Ugyanis én még HDD-s tabletet nem nagyon láttam. Illetve hogy pontosítsak, életképes ilyen megoldást még nem láttam. Tavaly ugyan voltak rá kísérletek, hogy táblába HDD-t tegyenek (lsd. Archos 70 internet tablet), de tudomásom szerint mind megbukott, hála annak, hogy a HDD túl sokat evett, ráadásul túl könnyen sérült.
  • morden
    #19
    Nem olyan drága ez ( ha kevésbé kapzsik disztrubútorok (pl apple).
    1,6GHZ intel atom proci 2 gb ram 160gb vinyó 10 colos tablet volt 300 dollár 1 éve azóta csak olcsóbb lett
  • asgh
    #18
    Nem az az érdekes, hogy látszik-e, hanem hogy rá bírsz-e bökni a megfelelő ikonra, ha a 7" kijelzőn alig 2mm a fizikai mérete.
  • TheCunami
    #17
    és persze ott van a két ujjas nagyítás meg a szöveg tördelés
  • TheCunami
    #16
    mi a fenének kell 10'' tábla ha a 7''esnek is ugyanakkora a felbontása aki meg írni akar
    az úgyis notebook-ot vesz van egy 7''notebook-unk azon is lehet írni
  • TARTYOM
    #15
    gPad
  • Khelben
    #14
    Ja, leesett, arra gondolsz, hogy nem elég nagyok. Nekem 7,7-es a tabletem és nem volt ilyen gondom még vele. Az is 1280x800-as.
  • Khelben
    #13
    Az, hogy mi látszik a kijelzőn meg mi nem, nem a mérettől függ, hanem a felbontástól.
  • Narxis
    #12
    Jó lesz ez és mivel Google nem lesz probléma a frissítésekkel sem.
  • sanyicks
    #11
    igazából szerintem a 7"-el az a baj, hogy az ipad 10"-es :D
    ha egy tablet 10"-es akkor meg az a baj hogy nincs rajta alma :)
  • asgh
    #10
    A 7"-al az a fő baj, hogy azon már pont nem működnek a desktopra optimalizált oldalak kontrolljai (nem lehet ujjal elég pontosan rájuk bökni), míg 10" környékén már igen. Így viszont vagy a mobil verziót kell használni, vagy külön kell optimalizálni az oldalakat 7" tabletre is, amit csak kevesen fognak meglépni.
  • carville
    #9
    A 7" és a 10" közti különbségek előnyei/hátrányai már inkább használatfüggőek, mert egy 10"-osat nem vágsz be akármilyen táskába vagy a kabát oldalzsebébe, mert már közel akkora mint egy magazin, a 7"-os meg egy könyv méret, de csak 1/5 annyira vastag. Ezért az sokkal mobilabb.
  • lordsithlord
    #8
    Ezt azért vitatnám. Egy okosteló most maximum 5"-os kijelzővel rendelkezik. Az a maradék 2". ami közte és a 7"-os tabet között van, nagyon is sokat számít. Nézz meg egymás mellett egy 5"-os okostelót és egy 7"-os tabletet, esetleg ha teheted, próbáld is ki, melyik mennyire használható. Lehet, hogy még ránézésre se tűnik soknak a különbség, de mikor már használod, akkor nagyon is szembetűnő.

    Valóban, tabletből a 2. legkisebb méret (a legkisebb jelenleg emlékeim szerint az 5,4"-os, utána van a 7"-osa és még a 10"-es előtt van egy 8,9"-os is). És nem tagadom, ha valaki tabletben gondolkodik, ma már olcsón lehet kapni 10"-os tableteket, amiket jobban megéri megvenni, mint a 7"-os "kistestvéreket". Valóban, a legkisebb tablet nem igazán éri meg, mert annál tényleg nincs számottevő különbség az okosteló és a minitablet között. Ugyanakkor egy 7"-os már egészen jól használható, bár tény, hogy egy 10"-os sok tekintetben jobb (elég, ha csak a képernyő billentyűzet használatára gondolunk, ott mutatkozik meg igazán, mennyivel jobb a nagyobb).
  • lordsithlord
    #7
    Az általam leírt ár is az USA-ra értendő természetesen

    Nálunk egy ilyen gép olyan 120-160ezer környékén fog kijönni (szerény számításaim szerint ez olyan 600-800 dollár közé tehető ).
  • narumon
    #6
    Nekem szokás szerint a 7"-al van bajom. Alig nagyobb min egy telefon. Tabletnek mindenképpen kicsi.
  • gosub
    #5
    nekem is fura, IPS kijelző 250$-os táblagépben.
  • Interstate 95
    #4
    Az ár természetesen az USA -ra értendő szerintem, itt lesz annyi amennyit írtál, akciósan.
  • mizar1
    #3
    Vagy találtak egy másik rabszolgatartó társadalmat.
  • mad mind
    #2
    Persze az is előfordulhat, hogy gyártási ár alatt értékesítve próbál piacot szerezni.
    Majd kiderül, ha megjelenik.
  • lordsithlord
    #1
    A specifikáció elég impozáns, de valahogy elég nehezen hiszem, hogy mindezt ebben az árkategóriában ki fogják tudni hozni. Ez a leírás nem egy alapkategóriás gépé, márpedig ez az ár, amit itt leírtak, abba a kategóriába esik. A specifikáció alapján én inkább olyan 400-450 dollár környékére tippelném az árat.