24
3 az egyben: Okostelefon + Tablet + Netbook
  • eNorti
    #24
    Tegnap megérkezett a Padfone és a billentyűzet dokkoló is. Hamarosan rakok fel képeket és egy hosszabb véleményt. Röviden csak annyi, hogy a telefon és a PAD egy 10-es skálán 11-es, viszont a dokkoló egy pici csalódás...de jövök a részletekkel nemsokára.
  • eNorti
    #23
    Hát ez egy jó kérdés. Bár nagyon úgy fest, hogy ez a cucc nem igen fog megjelenni nálunk....hacsak nem lesz iszonyat sikeres a többi országban ahol forgalmazzák.
  • Beast Machine
    #22
    Alig várjuk! :) Mondjuk érdekelne, hogy ha megjelenik itthon is, lesz-e a billentyűzet-dokkolónak magyar kiosztású verziója?
  • eNorti
    #21
    Úgy néz ki, hogy augusztus 20.-i héten végre megjön a várva várt 3in1 masina. :)
    Amint jól megfogdostam, megnyomkodtam ás összevissza raktam, írok egy hosszabb véleményt a készülékről és lehet egy videót is töltök fel.
  • eNorti
    #20
    Az tényleg jó lenne, ha jönne belőle egy upgradelt változat. Sajnos ilyet én még nem olvastam sehol.
    Nagyban függ majd attól, hogy mennyire lesz bejövős az embereknek a készülék, gondolom én...
  • Beast Machine
    #19
    Nagyon fáj erre a kis dögre a fogam, de megvárom belőle a fejlesztett verziót (lást Transformer Prime/Infinity párhuzam), az tuti jobb lesz :)
  • eNorti
    #18
    Meg is érkezett az első frissítés a készülékhez ami számos kisebb bugot kijavít (nagyok nincsenek :)).
    "Az új szoftvert mindenkinek ajánlott telepíteni, hiszen számos hibajavítás található benne. A fejlesztők kijavították a billentyűzettel kapcsolatos hibajelenséget, frissült a kamera szoftvere is, így többet nem kapunk tévesen "nincs GPS jel" üzenetet fotók készítésekor. Az új firmware a P40-es kódszámot viseli. Az ASUS hivatalosan még nem tette közzé a változások listáját, így könnyen elképzelhető, hogy az említetteken kívül máshol is hoz újdonságot a szoftver."
  • R0zs0máK
    #17
    Nekem az S3 2210, szóval igenkurvagyors ez a 2 magos :)))
  • eNorti
    #16
    Itt vannak tesztadatok a készülékről. Ha ez igaz, akkor igen csak ütős az erőforrás ami a telefonban van és gond nélkül fogja meghajtani a Pad'-ját. :)


    http://www.netbooknews.com/wp-content/2012/05/IMG_1720-e1337083475795.jpg
    http://www.netbooknews.com/48952/asus-padfone-benchmark-snapdragon-s4-8260a-dual-core-cpu/img_1718/
  • eNorti
    #15
    Jaja, ez szerintem egyértelmű, azért nem is írtam bele. De köszi a helyesbítést!! ;)
  • passatgt
    #14
    +vám+áfa
  • eNorti
    #13
    Az ebay-on szétnéztem és 1000 dollár körül mozog a szett ára. Itt a találati lista:
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=asus+padfone&_sop=3
  • eNorti
    #12
    Ha minden igaz akkor, olyan 220K körül fog mozogni billentyűzettel együtt. Nélküle olyan 180K. De ez nem hivatalos!!!
  • MerlinW
    #11
    42 vagy végtelen:)
  • Palinko
    #10
    ár?
  • eNorti
    #9
    "A PadFone lelke egy kétmagos, Qualcomm processzor, amely a Sanpdragon család negyedik generációjának tagja. Esetünkben 1,5 GHz-en pörög, 28 nm-es csíkszélességgel készül, a grafikus gyorsítást pedig egy Adreno 225-ös GPU végzi el. Ez egy nagyon hot cucc, vadonatúj és természetesen ARMv7-es utasításkészletet használ. Bár nem négymagos (jesszusom, most mi lesz?), bőven gyors, sem a telefon, sem a táblagéppé növelt interfész egy döccenésnyit sem akad, úgy fut rajta minden, ahogyan az elő van írva."

    Szóval nem marad le a vezető okostelefonok vagy tabletek teljesítményétől. :))
    Ennek örülni kell! :D
  • eNorti
    #8
    Egyszerűen mikor belerakod a telefont a tabletba, automatikusan átvált a rendszer tablet üzemmódba. Szóval a tableten fogadod a hívást kihangosítva vagy pedig headsettel.
  • Dodo55
    #7
    Nagyon ötletes.

    A MS felől szerintem annyira nem kell aggódniuk, a Surface Pro életképesnek tűnik az x86 architektúra (Win32 binary támogatás) miatt, de a sima Surface és a WP8 telók szerintem nagyot buknak, ARM architektúrán az Androidos programoké a piac jó ideje. Mondanom sem kell x86-on pont ezért piacvezető a Windows, a legtöbb program arra készült. A Linux azért nem tudja mai napig felvenni vele a versenyt, mert 1000 féle disztribúció van, egyik sincs igazán monopolhelyzetben, nincsenek egységes megoldások, nem lehet egységes telepítőcsomagokat készíteni, azok nélkül meg nagyon nem felhasználóbarát a programok telepítése. Az Android ARM-es hordozható készülékekre készült Linuxokon belüli monopolhelyzete miatt ez a probléma azt az architektúrát nem érintette, így tehetett szert jópár éves előnyre, amit a MS nem fog tudni egyhamar ledolgozni. Szinte tökéletes aranyközéputat találtak vele a testreszabhatóság és az egységesség között.
  • Fbn Lx
    #6
    hát vagy felveszed, vagy nem, a mérlegelés eredményétől függően
  • precise
    #5
    Ha benne van a teló a tabletben és valaki hív, akkor mit csinálok?
  • bon
    #4
    Szerintem nem jön be az asus-nak, a hétfői Microsoft surface és a mai Windows Phone 8 bemutató után.
  • eNorti
    #3
    Szerintetek bejön az ASUS-nak ez az újítás? Vagy amilyen gyorsan jött úgy el is felejtik majd?
    Nekem személy szerint nagyon bejön!!! És venném is ha már lehetne itthon kapni...
  • eNorti
    #2


  • eNorti
    #1
    Nemrégiben megjelent az ASUS új okostelefonja, a Padfone. Az alapcsomagban 2 részből áll, 1 telefonból és egy tabletből, amibe bele lehet rakni a telefont. Aztán még vannak egyéb kiegészítők amiket külön tudunk megvásárolni az eszközhöz.
    Egy billentyűzet, amivel notebookká varázsolhatjuk az okostelefontabletet\' :) és egy monitor is, amivel egy majdnemhogy PC-t tárhatunk magunk elé.
    De itt a hivatalos anyag, hogy lássátok miről is van szó. :)
    http://www.asus.com/Mobile/PadFone